Očkovanie proti ovčím kiahňam

zdenka821
10. aug 2008

Dávate svoje detičky očkovať?

petot
26. mar 2010

simonica: Či to zanechalo následky, to sa nemusí ukázať ani počas najbližších mesiacov. Neurologické poškodenie sa môže prejaviť napríklad po nástupe do školy (nesústredenosť, dyslexia apod).

Hovoríš, že ovčie kiahne sú na mesiac. Musím Ti oponovať - to platí len v prípade, že sa liečia-neliečia podľa zaužívaných postupov. Sú aj účinnejšie metódy - moje 2 deti mali vďaka ráznym dávkam vitamínu C (cca 1g každé 2-3h) za 4 a 6 dní po chorobe. Tretie dieťa pri relatívne slabších dávkach (cca 300mg každé 4h) malo kiahne "až" 2 týždne. Takéto a vyššie dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a deficiencii G6PD. Pri efektívne vysokých dávkach sa dajú kiahne údajne vyliečiť za 1-3 dni, ale keďže deti boli v pohode, netlačil som na pílu.

Nechcem otvárať nesúvisiacu diskusiu, tak len zakončím, že viacej k tejto téme je v iných vláknach (napríklad Vitamín C - rady a skúsenosti). 😉

simonica
26. mar 2010

ako vravim, kolko ludi - tolko nazorov 🙂

mima_mama
7. dec 2010

Jedno očkovanie sa vola Varilrix a druhé Priorix Tetra a vraj je lepší a stačí jedna vakcína a má 90% imunitu na Varicelu /kiahne/.

snehovakralovna
30. dec 2010

mima-mama, dala si svoje dieta zaockovat? Ja nad tym rozmyslam, nakolko nastupujem do prace a starsie dieta davam do MS.
Poradi mi niekto? Dat dieta zaockovat, ci nie? Zmierni ockovanie priebeh ochorenia?

vejula
30. dec 2010

@petot mam 8mesačneho syna s kiahnami, akou formou mu možem davať vitamin c????

minmi
5. feb 2011

Ja som tiez rozmyslala ze dam svoju dcerku zaockovat proti ovcim kiahnam ale po precitani tohto clanku http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Ovcie_kiahn... a po tom co som si precitala neziaduce ucinky vakciny ProQuad http://www.health32.com/sk/proquad-measlesmumps... (treba to otvorit v chrome tam to prelozi) ju urcite nedam zaockovat. Ma to viac negativ ako par dni virazok 😒 😒 😒

lalipop
5. feb 2011

@minmi tak ja som vobec neuvazovala, ze by som dala deti zaockovat. syn dostal tento tyzden kiahne a preslo mu to za 5 dni a vobec nemal teplotu ani mu to nehnisalo.

minmi
6. feb 2011

Tak to je super, dufam ze aj moja mala to tak lahko prekona 😉 😉 😉

meusicka
20. feb 2011

ahojte chcem sa spytat na vase nazory, u nas su teraz v materskej skolke aj v skole ovcie kiahne. zatial sme to s dcerkou nedostali. pisem v mnoznom cisle lebo ani ja som este ovcie kiahne nemala. neuvazujem o ockovani malej, kedze som sa docitala ze ockovanie jej nezabezpeci, ze tu chorobu vobec nedostane. dufam, ze sa cez to nejak prebojujeme ked na to dojde. mojim problemom som ja sama. mam pomaly 30 a este som kiahne nemala. planujeme druhe babo a bojim sa tych kiahni, kedze som sa docitala,ze v zehotestve je to velmi nebezpecne. je tu niekto kto mi vie napisat nieco o ockovani v dospelosti, ci by ste sa dali ockovat alebo nie? planujem aj poradit sa s mojou lekarkou, ale za vase odpovede vopred dakujem 🙂

syslica
21. mar 2011

@meusicka Celá táto diskusia je o názoroch či očkovať alebo nie. Treba to zvážiť, Ja som pred svojimi tehotenstvami bola presne v takej situácii ako ty, neprekonala som ani kiahne ani rubeolu, tak som sa radšej dala zaočkovať... a očkované sú aj syslíky, boli v kontakte s kiahňami (škôlka, neter) a nedostali ich. Pre očkovanie v dospelosti hovorí aj fakt, že čím starší človek, tým horší priebeh 😒 . Dospelí sa tiež očkujú Priorixom Tetra ak si správne pamätám, potom ale nesmieš 3 mesiace otehotnieť.

katarinka2010
8. apr 2011

@junovka uplne sa myliš..prave ak dostaneš ovčie kiahne, tak dostaneš do tela vírus ktoreho sa nezbaviš, ten vírus pri oslabenej imunite sposobuje herpes- alebo pasovy opar..ovčie kiahne som mala v 2 rokoch a pasový opar mam celý život...nepiš ked nevieš...

maggie2
1. jún 2011

Zaujímavý článok. Už i lekári otvorene hovoria, že vakcinačná lobby sa citujem "zbláznila".

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3481-Niektori-...

buba78
7. jún 2011

@meusicka dnes som sa u doktorky pytala ci dat zaockovat.........nenutila ma...jedna vakcina zmierni priebeh kiahni a ked sa ockuje zas za 6 tyzdnov tak kiahne by nemala dostat.........a co sa tyka Teba radsej sa daj hned zaockovat lebo je to nebezpecne......aj doktorka vravela, ze ked je dievca v puberte a nema este kiahne dat ockovat

maggie2
7. jún 2011

@buba78 klikni si na link čo je nad Tvojim príspevkom a tam sa dozvieš čo hovoria seriózni lekári na toto očkovanie proti kiahňam 😉

gaby21
16. jún 2011

Aj ja som dala maleho zaockovat proti kiahnam, v lekarni som doplacala okolo 45 EUR, myslim ze to bolo Priorix Tetra, uz su tomu dva tyzdne a bez reakcie, trosku je vyhadzany, ale v tom nevidim problem.
Co ja viem, pri kiahnach sa moze velmi oslabit imunita, takze dieta moze byt chore aj dlhsie, aj ked choroba uz pominie a lepi sa nanho vsetko mozne, no a ja neplanujem cele leto stravit behanim po lekarnach, alebo strachovat sa ze ked pojdeme plavat, nahodou dostane sopliky, zatial nikdy nebol chory a verim, ze to tak aj zostane 😵

elbe
17. jún 2011

Ahojte, ja by som svoje deti zaockovat nedala. Ovcie kiahne su bezna detska choroba, naco do nich zbytocne pchat svinstva, ked sam vyrobca uvadza, ze ucinnost nie je 100% ??? Mladsi syn mal reakciu na hexa+prevenar, teplotu, sialeny plac, nespavost, uplne rozvrateny spankovy rezim - takze ja mam v tomto uplne jasno. Stacilo.

sakura77
17. jún 2011

no ja urcite odporucam,ono niezeby to bolo nieco,, neprezitelne" ale ked ide o nacasovanie,tak my sme mali letiet v nedelu teraz na dovču a maly dostal kiahne...teraz si bucham hlavu ze som ho nedala zaockvat,tiez som chcela ale lekarka ma odhovorila....ach jaj... 😒

raduz06
18. jún 2011

Ahoj holciny, muj 11timesicny syn prave prodelava nestovice-kiahne, chytil je od me neterinky, kdyz byla u nas na navsteve-rano po probuzeni uz byla vysypana...no rekla jsem si, ze to nejak prezijem, i kdyz je malicky....bohuzel prubeh nebyl zrovna lehky, jak se vsude pise, ze u malych deti to bude v pohode, ma spoustu vyrazek, nejvice na hlave, mel vysoke horecky 39,6 a k tomu mu hrozne nateklo leve oko, az jsme jeli na Kramare na infekcne, no pani doktorka nevedela, jestli si nas tam nechaji, nakonec jsme jeli domu....i pres tento spatny prubeh bych maleho zaockovat proti kiahnim nedala, coz nam potvrdila i pani doktorka z infekcniho, ockovat male deti ne, ale byla pro ockovani dospelych, kteri kiahne neprodelali s tim, at si u obvodaka udelaji test na protilatky, jestli nahodou kiahne neprodelali skryte. Je to ale rozhodnuti kazde maminy, jestli ockovat, nebo ne. Ale je pravda, ze to je bezna detska nemoc, kterou jsme prodelali i my a neni dobre, kdyz budeme nase diitka ockovat proti vsemu moznemu a pak nas muze nemile prekvapit napr. bezna detska viroze. Zdravim

meusicka
21. jún 2011

@buba78 dakujem za info. no momentalne uz ockovanie neriesim. sme totiz v ocakavani. 🙂 ked budem po porode tak pojdem za Dr. a budem to riesit 🙂

buba78
22. jún 2011

@meusicka gratulujem k otehotneniu........davaj si pozor a vyhybaj sa detom, ktore chodia do kolektivu, aby si nedostala kiahne....v ktorom si tyzdni

kutina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meusicka
28. jún 2011

@buba78 ahoj dakujem, uz koncime 12tt takze pomaly uz aj prvy trimester. troska je to complicated, kedze to maju byt dvojicky, ale davame si pozor ako sa len da 🙂

buba78
29. jún 2011

@meusicka boze ani som si nevsimla ze cakas dvojicky......to budes mat zaberak ked mas este malu dcerku.......to mate prirodzene? chcela som dvojicky kedze som po umelom oplodneni , ale vajcka to vyriesili za nas.........sme rady, ze sa nam to podarilo aspon na druhy krat.......velmi drzim palce........ak na nas nezabudnes daj vediet ako si na tom

meusicka
29. jún 2011

@buba78 ano mame to prirodzene, priroda sa pohrala. a narocne je to uz teraz, mala je take certica 😀 ale uz mi nebyva tak zle, takze celkom fungujeme. neboj, mozno na druhykrat sa vam zadaria aj dvojky 😉 oki dam sem vediet ako budeme postupne rast 😉 ved uz teraz ratsiem 😝 pekny den 🙂

sakura77
29. jún 2011

no,mne teraz malinka dostala 2tyzdne po synovi kiahne tiez.uz syn mal otrasny priebeh toho,ale tak prezili sme,ma uz 4,5 roka,tak si dal vysvetlit,ale malinka ma 1,5roka,vyhadzala sa strasne,na ockach,brusku, chrbatiku,nohy,ruky,vo vlasoch,na ritulke najhorsie,kedze ma este plienku,tie horory v noci nechcite vediet....4noci nespala,co plakala a od unavy zaspavala o pol4 rano!!!na hodinu a zas sa strhavala s placom....a k tomu nonstop den noc horucky...ja fakt lutujem ze som nedala zaockovat,ak by aj dostala,urcite nie s takymto priebehom... ☹

buba78
30. jún 2011

@sakura77 ahoj....som rada, ze mas aj ty taky nazor, lebo kamosky na mna pozeraju.........ved ked to prezili ostatne deti preco by to neprezila aj moja, ale ja jej nechcem sposobovat bolest.......stacilo ked sme teraz mali herpeticku anginu....trochu som este vahala, ale teraz ty si ma presvedcila , ze ju aj tak dam, dakujem

kaja73
30. jún 2011

@buba78 Sprav ako mysliš, je to tvoja volba 😉 ,ale aspon si niečo o tom prečitaj,ked aj potom budes chciet očkovat,tak očkuj.Ale nerob to bez informacii. http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Ovcie_kiahn...

maggie2
30. jún 2011

@buba78 a nebojíš sa autoimunitných ochorení? http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3481-Niektori-... veď to otvorene hovoria už i lekári.

denduska
30. jún 2011

@buba78 moje dcery mali kiahne vsade..okrem celeho tela a vlasov aj v uchu, oku, nose, genitaliach, starsia dokonca na dasnach! ale aj tak by som to nevymenila za ockovanie. Ale je to tvoja volba, ja som sa tej choroby nebala, ked som na mladsej objavila pupak, kricala som muzovi juchuuuu 😅 😅 Takze sa rozhodni podla toho, coho sa bojis viac 😉