Očkovanie proti ovčím kiahňam

zdenka821
10. aug 2008

Dávate svoje detičky očkovať?

erikasadek
9. sep 2008

tamarka strasne, ja som tiez zaockovanie , pokial uz deti su vatsie, a do tych 3 rokov dokazem pockat ale potom uz ockujem, prvy syn je zaockovany, stavalo sa ,ze bol v priamom styku niekolko krat s nakazenymi detmi a pohoda , nikdy nic, su len vynimky , ktore to dostanu aj po ockovani
ako su vynimky ktore dostanu kiahne aj niekolko krat v zivote, moja byvala spoluziacka, bola tym prikladom 3 krat, ako babo, neskor ako zdravotna estra , a treti kart a ko tehotna, tak si viete predstavit , ten strach, aj po narodeni jej syna bol na stalom pozorovani , ci to nenechalo neake naledky
tym len chcem povedat , ockovany alebo nie stale sa najdu vynimky v oboch pripadoch , ktore a vymikaju pravidlam. 😉

tamarka
9. sep 2008

erikasadek, to je hrôza, ale stáva sa to. Naša Emka napríklad bol a s 3 - 4 deťmi, čo kiahne mali, dokonca aj s mladšou, vôbec sme ju neseparovali, bozkávali sa, pili s jedného pohárika a nič. Ale zato kopec iných bacilov chytí, len okolo nej niečo preletí. Všetko už je len na našom rozhodnutí a treba veriť, že je správne 🙂

erikasadek
9. sep 2008

🙂

tamarka
23. sep 2008

Hurááá, máme vakcínu, ak sa nič nepototo, tak budúci týždeň ideme na vec. Tie nervy stoja za tie prachy. 😉

erikasadek
23. sep 2008

🙂 🙂 🙂

tamarka
24. sep 2008

Je tu prosím niekto, koho dieťa malo nejaké nežiadúce účinky alebo potiaže po tomto očkovaní????? Píšte, píšte.....

tinaa
14. okt 2008

ahojte, prosim vas, ta 4 vakcina sa picha iba raz?

erikasadek
14. okt 2008

aka je to 4 vakcina?

tamarka
15. okt 2008

erikasadek 😉 , Emka už je zaočkovaná, a zatiaľ sme ok, dúfam, že to tak bude 😉

erikasadek
15. okt 2008

neboj to bude dobre...., hlavne nech ste zdravy.... 😉

dididi30
15. okt 2008

ahojte a nieje lepsie, ked tie kiahne vydu a je s nim pokoj? 😕 teda si tak myslim,zbytodne to zabijat nejakymi ijekciami, hmmm......alebo som mimo,ze? 😅

angelik
15. okt 2008

tiez vaham, ci dat zaockovat malu

ja som mala kiahne v 6. triede a bolo to krute
3.tyzdne vypisana, vysoke horucky, vyrazky po celom tele
flaky mi ostali niekolko mesiacov a jazva pri oku niekolko rokov
moji chlapci prekonali kiahne v pohode, vtedy vakcina ani nebola
len manzel musel byvat inde, lebo asi neprekonal kiahne

zatial som ockovaniu nebola velmi naklonena, no po tejto diskusii a pri mojich spomienkach a predstave vystahovaneho, alebo choreho manzela, asi ju dam zaockovat

erikasadek
15. okt 2008

diddi nie si mimo....

ja osobne som dala v troch rokoch a som spokojna su to chlapci, a ty riskuju cim su starsi aj sterilitu, je sice male percento ale aj tak pri mojom stasti dala som a som spokojna, uz viac ako rok....

ako som pisala , aj ludia ktori prekonali kiahne ich mozu dostat ako aj ludia co boli ockovani, je to zlyhanie imunity , je to zriedkave , ale stava sa....na obidvoch stranach....

nie je to vobec , nebezpecne u deti, ale ja som dala s praktickeho dovodu, a aj estetickeho , ked uz su strarsi mas co robit aby sa neskrabali....

ako pisala angelik, ja mam znamu co prekonala nedavano, este pred tehotenstvom jedno stastie, ale vytrpela si...
pocas jedneho mesiaca, strasne....

u deti to ma lahky priebeh, o tom sa ani neda diskutovat....

loren
15. okt 2008

baby ked som ani ja nemala kiahne a chcem este druhe dieta tak sa mam dat ja zaockovat ci radsej dcerku bojim sa ze ked nahodou budem tehotna a nahodou vtedy dostane dcera kiahne tak by to bolo zle

lubi22
15. okt 2008

Ahojte 🙂

Ja som dala synceka zaockovat aj proti ovcim kiahnom, takze namiesto trojvakciny mu v 16 mesiaci pichli stvorvakcinu. Neboli absolutne ziadne reakcie. Preockovat sa mame v 11. roku. Doplatok bol 2 300 Sk. My cakame babetko a nechcela by som aby doniesol domov ovcie kiahne, jednak zbytocne trapenie pre neho, ked sa tomu da predist a potom, aby nechytilo babulko, ked sa narodi. V niektorych krajinach je ockovanie voci ovcim kiahnam povinne. Ale asi vela ludi o tom dobrovolnom ockovani nevie, resp. vacsina ma nazor, ze ved sme to prezili my, tak preziju aj deti, s tym velmi nesuhlasim. Nasa lekarka vravela, ze sme prvi, ktorym tu vakcinu pichala.

erikasadek
15. okt 2008

loren , ja som bola v kontakte s dietatom , ked som bola tehotna , v druhom mesiaci, isla som sa zblaznit, a urobili mi test a pohoda , bez problemov, vlastne rizikove je to hlavne pred porodom.....

dididi30
15. okt 2008

lubi, moja dcera dostala kiahne ked som bola v 4 mesiaci tehu ale bolo to ok, lebo ja som ich uz mala a po 3 mesiacoch tehu je to ok, maly je krasny a zdravy 😉
podla mna ako som uz pisala, je to infekcia, ktora musi ist von a taketo zabijanie injekciou moze mat podla mna nasledky, ale to som asi moc premudrela, no nic, necham to tak, mozno ma ukamenujete 😲 😀

erikasadek
15. okt 2008

ukamenovana 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sofik
16. okt 2008

baby a kolko stojí vakcína samostatná, lebo moja malá má už 19 mesiacov a všetky povinné očkovania za sebou a zvažujem ju dat zaočkovat. lebo 4 vakcína stojí 2300 ako ste písali a neviem kolko stojí samostatná na kiahne. 😉

erikasadek
16. okt 2008

sofik asi tak isto, teda tu stoji okolo 60 euro , len je preplatena, len si pamatam cenu..

maryx
20. okt 2008

sofík, u nás stojí ta samostatná 1900 sk, ale naša doktorka vravela, že to záleží od lekární, lebo došli jej jedny a tí platili 2300 za tú istú. Inak ja som dala dnes malú tiež očkovať a ked pôjde do škôlky tak ju dám aj proti žltačke typu A

martinkah
29. okt 2008

Baby, ja sa neviem rozhodnut, ci dat maleho zaockovat tou stvorvakcinou... o 2 tyzdne ideme na ockovavanie, bude mat 15 mesiacov. Ja som vraj kiahne mala (aj ked mama si nie je na 100% ista), manzel vraj tiez hej. Tak o 3/4 roka by sme sa chceli pokusit o surodenca, bojim sa, co bude, ked syncek dostane kiahne pocas tehotenstva alebo ked bude babo malinke... tak prosim piste dalsie skusenosti a rady...
A ak ste tu nahodou niektora z KE a viete poradit, kde na vakcinu maji lepsiu cenu, dajte vediet

martinkah
29. okt 2008

Inak, manzel sa ma spytal, ako je otestovana ta vakcina, ci sa nemoze stat, ze drobec nedostane kiahne v detsve, ale ked uz bude dospely chlap, tak nebude mat ucinok a dostane ich vtedy - co je nebezpecnejsie... hmm?

cathrin
29. okt 2008

martinkah, keď nevieš na 100% či si kiahne v detstve prekonala alebo nie, tak skoč k obvodnej lekárke nech ti zoberie krv a zistí, či máš vytvorené protilátky - čo by znamenalo, že si ich prekonala 😉 ja som to absolvovala pred mesiacom a stálo ma to 600,-Sk....

fifinna
29. okt 2008

Aj ja som pocula, ze ta vakcina na ockovanie proti kiahnam, neni zatial na 100 percent otestovana a hrozi riziko, ze by sa mohli objavit v dospelosti a potom je to horsie, tak radsej nie ! Martinka, ak nedas maleho do skôlky, tak by sa nemal nakazit, no ale zase je lepsie, aby ich mal v detstve, tak neviem.A mozno ho nakazi neskôr az tvoje druhe dieta . Ani my sme neboli ockovany.

erikasadek
29. okt 2008

fifinnn kvoli tomu sa bude davat neskor druha davka..... 😉

osobne ti mozem ovedat od kedy bol moj drobe ockovany bol v stalom kontakte s nakazenymi detmi uz niekolko krat ale ani raz nic nemal u neho vakcina ucinkuje na 100% uz preslo skoro 2 roky od vakcinacie...

vanish1
29. okt 2008

vakcína vraj účinkuje max. 3 roky, budete dávať svoje detičky preočkovávať každé tri roky až do konca života? Najlepšie je kiahne prekonať v detstve - celoživotná imunita

"Neustále dostávame hlásenia od rodičov, že ich deti utrpeli vysoké horúčky, lézie ovčích kiahní, pásový opar, poškodenie mozgu a dokonca smrť po zaočkovaní proti ovčím kiahňam, najmä v prípadoch, keď bola táto vakcína podaná v tom istom čase ako MMR a iné vakcíny. Spomínané hlásenie FDA potvrdzuje naše obavy, že vakcína ovčích kiahní môže byť reaktívnejšia, než sa predpokladá, u jednotlivcov tak so známymi, ako aj neznámymi biologickými vysokorizikovými faktormi." Barbara Loe Fisher, prezidentka NVIC.

Ovčie kiahne sú pre 99,9% zdravých detí pomerne neškodné ochorenie, ale omnoho závažnejšie sú pre tínedžerov a dospelých. Prikazovanie očkovania vakcínou proti ovčím kiahňam a odstraňovanie možnosti, aby deti získali trvalú imunitu voči ovčím kiahňam, vytvára pre ne riziko v čase, keď dospejú.

Lenže štúdia v New England Journal of Medicine z roku 2002 ukazuje, že vakcína nie je spoľahlivá. V centre dennej starostlivosti v New Hampshire nakazil chlapec ovčími kiahňami 15 iných detí. On bol 3 roky predtým zaočkovaný, a väčšina nakazených detí bola predtým tiež zaočkovaná.
jednej dávky vakcíny proti ovčím kiahňam a osýpkam-mumpsu-rubeole. (Pozn.prekl: Vakcína MMRV je už v súčasnosti na trhu. Napriek tomu, že už skombinovanie vakcín proti osýpkam, mumpsu a rubeole do jednej vakcíny MMR viedlo ku 100-násobnému nárastu výskytu vážnych vedľajších účinkov, a ku epidémii autistických postihnutí detí, výrobca a úrady sa zjavne nepoučili a tlačia latku ďalej.

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Ovcie_kiahn...

erikasadek
29. okt 2008

vanish nikde som neasla , ze sa bude musiet preockovat, len sa zacina hovorit ze sa bude preockovavat ako TBC v puberte pre istotu....

ale nikde nikto nehovori o 3 rokoch , ver mi aspon tu ie nikde som nenasla takuto informaciu, a ni lekari nic nehovoria atu sa uz pedsa dlhsie vakcinuje ako na slovensku... 😉

prepac....

martinkah
30. okt 2008

Baby, a čo viete o odporúčaniach v prípade detí s atopickým ekzémom? Náš malý ho má, síce ľahšiu formu, ale predsa. V debate na babetku (link tu bol uvedený) píšu, že vraj sa u ekzematikov odporúča zaočkovať, lebo u nich majú kiahne horší priebeh.. viac neviem

vanish1
30. okt 2008

"Gershon navrhuje, že druhá dávka vakcíny proti ovčím kiahňam "by mala znížiť počet detí, u ktorých...vakcína zlyhala, a mohla by tiež predísť vyprchaniu odolnosti, aké nepochybne v súčasnosti nastáva." (The New England Journal of Medicine 2002;347:1909-1915, 1962-1963.)