Očkovanie proti ovčím kiahňom. Áno či nie?

tigri
18. máj 2008

Doktorka mi ponukla k povinnemu ockovaniu v 15-tom mesiaci - morbilli, mumps, rubeola aj ockovanie proti ovcim kiahnam. Doplaca sa za to okolo 2500 Sk. Ake s tym mate skusenosti? Dost to zvazujem, lebo mam dievcatko a ak neprekona kiahne v detstve, moze mat problem neskor pocas tehotenstva. Neviem sa rozhodnut, nechcem to s ockovanim prehanat, kazdopadne som rozhodnuta dat ju ockovat mimo povinnej schemy proti hepatitide A a mesiac pred 2.rokom aj prevenarom (aspon tak mi to odporucila dr., lebo tym padom dostane len 1 davku). Ak ste dali ockovat aj proti kiahnam, ake ste mali reakcie? Bolo potrebne aj 2.preockovanie?

tigri
autor
20. máj 2008

tak teraz som z toho este vacsi blbec 😕

myslela som, ze su len 2.vakciny, zakladna a ta stvorvakcina s doplatkom...

aka je teda u nas zakladna vakcina?

bubatenko1
8. nov 2008

No my osobne sme sa na toto uz dr. pytali ze ci je moznost ju dat zaockovat povedala ze hej ale robi sa to v 15. mesiaci.Ja ju urcite proti tomuto zaockovat dam.Tak isto sme ju davali ockovat proti pneumokokom.Co sa tyka reakcie zatial sme nemali ziadne neziaduce ucinky ani na jedno ockovanie.

janina77
8. nov 2008

tigri, je vakcina proti 3 chorobam, ako pises, alebo 4-vakcina, kde je k tomu pridane ovcie kiahne. Alebo ina moznost je, ze si das ovcie kiahne ockovat inokedy, a das samostatnu vakcinu len proti ovim kiahnam.

Nam to doktorka ponukla tiez, s manzelom sme to zvazili, a zatial sme rozhodnuty tak, ze maleho dame zaockovat 4-vakcinou. Tej jednej inekcii sa aj tak nevyhneme, 2500 Sk nas nezabije, a mame (dufam) v suchu jedno blbe horuckovite ochorenie. Ja mam po kiahnach z detstava nepeknu jazvu na tvari a manzel ich pravdepodobne nema ani prekonane, tak dame radsej maleho zaockovat.

sirinka
8. nov 2008

ja malu proti kiahnam zaockovat nedam. pneumokoka mame uz za sebou, to sme naplanovali po roku medzi povinnymi a ockovanie proti kiahnam mi nepride ako take dolezite...radsej ju dame doockovat proti hepatitide A.

fifinna
8. nov 2008

tigri, uz sa tato tema preberala v batolatach. Myslim o kiahnoch. Precitaj si to. Ja maleho ockovat nedam.

erikasadek
8. nov 2008

tigri, ja sama som dala pred dvoma rokmi, zatial sme ani nedostali, kiahne, a zatial sa neuvazuje o preockovavani, citala som nedavno, ze mozno bude nutne dat zaockovat ked budu mat okolo 11 rokov teda v puberte, druhu davku, aby bolo 100% ucinnost, ale stale to nie je iste, a zalezi aka to je vakcina....

ikke
23. feb 2009

daleja • 2d • Dnes o 12:59
Lekarka mi poradila, aby som moje dcery dala zaockovat proti kiahnam. Vraj je to na cely zivot. Neviem sa rozhodnut. Myslim si, ze tych ockovani je aj tak dost. Poradte mi, ak mozete.

denduska • 1d • Dnes o 13:05
ja by som isto nedala. a vraj to nie je na cely zivot, ze to treba preockovat neskor. tak podla mna ak s tym nie su dostatocne skusenosti, netreba riskovat. moze sa stat, ze nakoniec dostane kiahne v patdesiatke a takmer na ne umrie (ako nas znamy). Ak by ich nechytila v detstve, tak potom by som uvazovala o ocko 😉

fifinna • 1d • Dnes o 15:00
daleja, uz je tusim taka tema v batolatach, skus pozriet. Mne to zase Dr neodporucila.

trixi • 1d • Dnes o 16:57
daleja, ja som nasho maleho dala zaockovat aj proti kiahnam. Nasa dokina to odporucila. Ockuje sa cca v 15 mesiacoch, malo by sa to stihnut do 18 mesiacov. Ja som sa rozhodla pre tu 4vakcinu, nie je hradena poistovnou, takze ju musis celu zaplatit. Bolo to okolo 2.700,- Sk. Ta vakcina nie je 100%, nezarucuje, ze dieta nemoze kiahne dostat. Ak ich dostane, zarucuje lahsi priebeh. Ja som za ockovanie. Chodime plavat a uz tam 3 zo 6 deti z nasej skupiny mali ovcie kiahne. Ja som kludna a verim, ze ich nas Matko nedostane. Na tu vakcinu Matko nemal ziadnu reakciu a picha sa do predlaktia pod kozu. Maly vobec pri ockovani neplakal. Rozhodnut sa musis vsak Ty, ci das dieta zaockovat.

bibuska11
29. jan 2012

ja si myslím ,že je to všetko hlavne o peniazoch, zbytočne tým deti zaťažujú ☹