Očkovanie proti pneumokokom a rotavírusu. Kedy?

marcelaz
23. feb 2009

Ahojte, mam 6 mesacnú dcérku a pýtala som sa pani doktorky, ked mala asi 2 mesiace, že kedy je vhodné očkovať babo proti pneumokokom a povedala mi, že ona navrhuje až okolo roka, nakoľko tých očkovaní je menej či čo...teraz mi ale dve kamošky čo maju mladsie babatka povedali že už boli očkovaní proti pneumokokom a rotavirusu a to su mladší od mojej dcéry. Máte s tým niekto skúsenosť prosim Vás? ide o to, že mame ist do poradne až o dva mesiace a neviem či mám kvoli tomu doktorke zavolať. Boli sme teraz v poradni, lenže nakolko začíname s príkrmom tak som sa na to zabudla spýtat...dakujem pekne

olivova
24. mar 2009

no a ja som dala malu ockovat tiez prevenarom a teraz si nadavam. Keby som mohla vratit cas, uz ju nedam. Velmi zle mi na tu vakcinu reaguje a je to zbytocne. Co ta reklama so mnou neurobila, ze 🙄
Este sa spytam, kolko je tych preockovani prevenarom? Dufam, ze len tri, lebo ma uz trafi...(tu tretiu som uz necakala, vzhladom na to, ze sme mali ockovanie posunute).

garfie
24. mar 2009

olivova: záleží kolik je maličké. Pokud očkuješ do půl roku, jsou dávky celkem 4, do roku tři a pro děti nad rok jen dvě. Jinak o těch jiných kmenech už jsem to taky četla. Já jsem navíc vůči očkování vcelku zdrženlivá, televizi nemáme, takže tu reklamu jsem naštěstí neviděla 🙂 Takže neočkuju. Znovu to promyslím než půjde malá do školky.

olivova
24. mar 2009

no, tak to vidim, ze aj ked sme mali ockovanie posunute, aj tak nas neminie este jedno...Dakujem garfie. To som bola taka navnadena, urobit pre dieta to najlepsie, ale ako citam viac a viac, uz to vobec nevidim tak ruzovo. Nie som proti ockovaniu, ale zbytocne zatazovat este inym ockovanim....

womenne
24. mar 2009

Tak ja keby som vedela že existuje očkovanie proti rotavirusom určite by som dala,škoda že nas na to nikto neupozornil 🤐 to čo sme si prežli minuly tyžden bolo strašne,pozerat sa na vlastne deti ako trpia 😔
ak budem mat tretie babo určite ho dam zaočkovat,už njechcem prežit to čo sme si prežili teraz.
na pneumo tiež nemožem nič zle povedat,aly ho znašali dobre mali len zvyšenu teplotu nič viac a hrozne nam to pomohlo an imunitu 😵

radka.m.
24. mar 2009

womenne-očkování v žádném případě nepomáhá iímunitě,může akorát tak imunitu pěkně rozházet,ale nepomůže na imunitu,to akorát chrání před těmi určitými viry. 😉

gabka32
24. mar 2009

já jsem ani moc nepřemýšlela a Prevenar ani jiné "nepovinné" vakcíny jsme nedávali. zatím klepu, malá doted neměla ani rýmu, snad jí to vydrží. těch očkování je i tak v prvních letech hodně, na co ji ještě zatěžovat dalšími. do dětských kolektivů ještě moc nechodíme a na plavču ji pořádně vysuším ouška a zabalím aby neprochladla.

jediné co asi později dáme je klíštovka. 😉

womenne
24. mar 2009

no nam to skor pomohlo,ako sa zaočkovali nemali laryngrtidu,ani zapal priedušiek čo dovtedy bolo každe 3tyždne
takže to pripisjem jedine tomu pretože nič ine nemali.ja na to nedam dopustit aj ine matky s ktorymi som komunikovala ohladom tohto pisali toto iste takže enjake učinky na to ma a myslim že by nam to alergologička neodporučila keby to nepomahalo ja somvelmi spokojna. 😉

garfie
24. mar 2009

womenne: Pokud tvoje děti trpí na laryngitidu a prudušky, patří do té ohroženější skupiny, u které se očkování doporučuje, je jasný že v tom případě bych neváhala. Pokud ale máš dítě úplně zdravé, myslím že je to vážně zbytečné a může to být spíš naopak kontraproduktivní.

womenne
24. mar 2009

garfi presne to bol naš priapad po očkovani sa to zlepšilo o 100% od minuleho roka -maj sme nemali antibiotika,a laryngritidu mali odvtedy len raz vo februari,inak nadcha bola 3x a to je všetko.skor nas teraz trapia červne virozy ☹

roana
24. mar 2009

womenne - na střevní virozy nám pomohly laktobacily Infant Dophilus.

womenne
24. mar 2009

to su probioika??ja davam Biopron a davala som aj Biogaia lenže ta nas stala hrozne vela kedže som davala obom tak sme po mesiaci prešli na biopron.

gianni
24. mar 2009

nas caka 3 davka prevenaru v maji nakolko sme boli teraz chori,doktorke som povedala ze som pocula ze staci ockovat ked bude dieta v kolektive a povedala ze to treba este teraz kym je maly,no to bolo ked mal 4 mesiace,tak naozaj neviem kazdy tvrdi nieco ine,ci je to uz ockovanie alebo napr.balenie na siroko ...,no proste hocijaka tema tak sa najdu rozne odpovede,je asi na kazdom ako sa rozhodne,ani doktori nemaju rovnaku odpoved na nejaky problem no a potom budme mudre ze co a ako