Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

alami
1. apr 2008

ja som sa pred týždňom pýtala pediatričky a povedala, že sú veľké tlaky zo strany pediatrov, aby boli vakcíny hradené poisťovňami, ale že to ešte neprešlo a teraz na poslednom ich kongrese sa o tom nejako mlčalo. že uvidí, ako sa to vyvinie ďalej, že mi povie niekedy v polovici apríla. (tak čakám)

pemar
2. apr 2008

co sa tyka toho preplacania, neviem ci mam dobre info, ak nie tak ma opravte, ale mne doktorka hovorila ze aj ked to zacnu preplacat, tak az tym novonarodenym detom, takze na nas sa to aj tak nebude vztahovat. tiez sme si uz cvakli 2 vakciny a caka nas tretia, ale nelutujem ani korunu, kolegynin syncek sa infikoval pneumokokom ako 5mesacny ani netusi kde a mal brutal zapal stedneho ucha, museli mu praskat bubienok a tade vypustat ten hnis, chudatko ☹

elinka27
2. apr 2008

my sme dostali vsetky 3 vakciny zadarmo,lebo Jakubko je predcasny,ale schvalujem aby to hradila poistovna aj ostatnym detom, pretoze ten virus je naozaj nebezpecny a nie vsetci si mozu dovolit platit nemale peniaze.

mirell
2. apr 2008

prosim vas, koľko stoji ta vakcina? a kolko ich treba?

vroni
2. apr 2008

No, Trixie, práve si uviedla jednu zaručenú správu z JPP. V Rakúsku povinné očkovanie neexistuje, očkovanie proti pneumokokom nie je dokonca ani v zozname hradených poisťovňou (a teda odporučaných) Náš doktor očkuje, ale len na žiadosť rodičov, jeho osobné odporučenie je dieťa do dvoch rokov neočkovať vôbec (proti pneumokokom), po dvoch rokoch len deti so zníženou imunitou a chodiace do kolektívu. Prešla som asi patnásť škôlok, kým som našla jednu podľa svojich predstáv, ale v žiadnej nikto nechcel nejaké očkovania (a to mali poniektoré pekne ujeté predstavy) Uznávam zmysel očkovania, ale očkovať aj proti zlému počasiu mi prijde rovnako extrémne ako neočkovať vôbec. Rotavirus detto (a to mi dieťa roavirus dostalo) - nie je ani odporučaný, ak prijde u dieťaťa k reakcii, býva často silnejsia než samotný priebeh choroby. Ďakujem, neprosím...

sakura77
2. apr 2008

mirell,vy by ste potrebovali myslim tri-je to od veku-jedna stoji okolo 2200.-

sue
2. apr 2008

...vraj oddnes alebo odvčera sa za pneumokokovú vakcínu dopláca len 85sk u detí do dvoch rokov?

evka39
2. apr 2008

Bože,to sú neskutočné peniaze pre matku na materskej,ale čo už...ja som bola min.týžden potvrdzovat prihlášku do MŠ /rok dopredu/a pediatrička mi hned povedala,že ju potom zaočkujeme proti pneumokokom..Som trochu v rozpakoch,ked jeden dr.povie tak iný onak,ale ja dôverujem tej našej,pozná moje dieta,tak určite vie ,čo robí...Pekný den 😉

mucilienka
2. apr 2008

sue, to vazne? odkial to mas?

sue
2. apr 2008

Muci, písala to Mercy na vydatých maminkách a ešte je tu jedna téma o tom a tam je priamo citovaný ten zákon...

mucilienka
2. apr 2008

zeby sme zavolali dokinovi?
vcera sme sa akurat o tom bavili s nyg... bo prisiel taky letacik vlozeny v mamaaja s pribehami, ako to skoncilo s mnohymi detickami, co pneumokokacov mali...

vanila
2. apr 2008

mucilienka ten letacik som citala aj ja . chudatka deturence co si museli vytrpiet ☹

mucilienka
2. apr 2008

to teda ano, cloveka az zamrazi....
len ci to nie je len lacny a dobre fungujuci reklamny tah... hmmm?

vanila
2. apr 2008

moja znama ma dceru a ta mala pneumokoka no hned ju zacali liecit a po liecbe zaockovali

mucilienka
2. apr 2008

a odvtedy dobre?
ja sa bojim vedlajsich ucinkov pre malu... 😔

vanila
2. apr 2008

Ano je. Neziaduce ucinky ani nemala. To je asi individualne niekto ma neziaduce niekto nie. Este mam kemaratku tej maleho tiez ockovali prevenarom a tiež nič.

tilly
2. apr 2008

a aké sú nežiaduce účinky?

trixi
2. apr 2008

vroni, hovorila mi to kamaratka, ktora zije nedaleko Innsbrucku. Tak sorry, ze to bola sprava JPP. A citala som to v novinach. Preto som sa jej na to pytala. Dik za info. 😉

mucilienka
2. apr 2008

tilly, vsak to, ze ja neviem...

elinka27
2. apr 2008

sue my sme doplacali tych 85sk,ale preto ze sme predcasny, je to naozaj pre vsetky deti?to sa mi nechce verit

dankaa
2. apr 2008

aj my planujeme dat Lenku ockovat,jednak pojde na jesen do jasli a sme tiež predcasny,tak dr.nam odporucila...

vanila
2. apr 2008
vroni
2. apr 2008

Trixi, veď nič v zlom 😉 Viac ľudí viac vie. Ja len že tu naozaj mnohí doktori očkovanie proti pneumokokom neodporúčajú....

debra
2. apr 2008

ahojte..určite odporúčam zaočkovať proti pneumokokom...moja malá xodí od septembra do škôlky a je non stop xorá,čo dovtedy nebývala,a zistili jej,že má oslabenú imunitu,takže na budúci týždeň idem na ko na alergo a tá mi má dať potvrdenie,o tom,že vakcínu budem mať zadarmo...aj detičkám s oslabenou imunitou by mala preplácať poisťovna vakcínu...naša dokt očkovanie malej odporúča,nezaručuje síce bezxorobný stav,ale ľahší priebeh xoroby a nie tak častý

lusiana999
3. apr 2008

Super že preplácajú ja som už tiež 2 vakcíny hradila ale som rada že to už všetkým preplatia ja to nelutujem,super a teším sa

junovka
3. apr 2008

podla mna, kedze je uz zadara, tak by mali automaticky vopchat to do povinneho ockovanie ....si myslim, nie? 😕

ankejka
3. apr 2008

Ale to preockovanie po dvoch rokoch si aj tak stale musis platit, takze to do povinneho dat len tak nemozu......
Myslim, ze vela maminiek by na tu vakcinu peniazky nemalo

junovka
3. apr 2008

a na co by som mala Nelku dat ockovat aj po 2 roku zivota, ked ju zaockuju do 2 rokoch?Nerozumiem tomu, ankejka? 😕 .....zeby mi daco uslo? 😝 😕