Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

dididi30
5. apr 2008

jarmilka, presne tak pre deti vseko.......my sme vystihli akciu ,tak sme tu injekciu mali zadarmo, ale zas sme ju dali zaockovat proti kliestom a veru za to sme vyslolili, teraz mame zaujem o ockovanie proti zltacke tej co nepatri k zakladnemu ocovaniu , nebudem pisat o aku vakcinu ide, bo neviem presne..sme v anglicku a tu su taky smradosi, ze treba....

ankejka
5. apr 2008

maca - su dva druhy vakcin: 1. Prevenar - to je ten, co sa zanho doteraz doplacalo a mal by byt teraz pre deti do 2 rokov s doplatok 85 Sk. Je to knjugovana vakcina (cistejsia, ma menej nepriaznivych sprievodnych priznakov). Do tych dvoch rokov sa musi preockovat touto istou vakcinou, ak zaockujes po 2 rokoch, staci len 1 davka, ale tu si zaplatis (okolo tych 2200). Potom vraj ju uz netreba preockovat.
2. Pneumo23 - toto nie je konjugovana vakcina, preto sa neodporuca malym detom, ale az od tych 2 rokov. Musi sa po niekolkych rokoch preockovat. A viacere poistovne ju preplacaju detom myslim od 2-5 rokov.(ja viem ze VSZP).
Teoreticky by ti mohla lekarka vypisat recept, vyzdvihla by si ho, mala dom aalebo u dr. v chladnicke, a zaockovala by ti ho, az ked bude moct. A preplatila by ti ho vtedy positovna a podla mna by uz nebolo treba preockovat. Len sa treba dohodnut s dr.

maca66
5. apr 2008

ahoj ankejka.tak to bude asi to pneumo23.lebo doktorka vravela,ze sa za nu neplati nic.no uvidime.dufam,ze sa to 20mesacne kojenie vyplati co sa chorob tyka a bude matko dovtedy odolny voci chorobam lebo teraz samozrejme po vonku viac a stretavame sa aj s kopou deti🙂

maca793
5. apr 2008

pneumo 23- doplatok len za recept, tak sa mi zdá.

ankejka
7. apr 2008

maca66 - vsak uvidis, a aj s tym kojenim ci sa oplatilo 😉 Moja Natka bola kojena 25 mes. a mali sme pneumokokove trampoty, ale jej sa pokazila imunitka salmonelou a potom este jednou crevnou brutal infekciu, tiez jej 3 roky vlastne nic nebolo... Ale teraz je uz zase dobre...

fifla
7. apr 2008

ja aj moj brat sme mali ako deti silny zapal stredneho ucha, bracho dokonca zapal eustachovej trubice a moj manzel mal niekolkokrat zapal pluc. bola som rozhodnuta pre zaockovanie aj s doplatkom, takze teraz som milo prekvapena nizkym doplatkom

maca66
7. apr 2008

ahojte.no ja som mala 5rokov po sebe ako 10rocna vzdy po skolskom roku zapal stredneho ucha.ako na potvoru v rovnakom case(keby to bolo aspon cez skolsky rok 😀 ).som si teda uzila.veru nedovolim aby aj maly mal pokial to bude v mojich silach.zaockovala by som aj tak,ale ked sa uz teraz nemusim tolko platit je to super lebo by som ho chcela dat aj proti meningokokom. 🙂

julca80
7. apr 2008

my mame za sebou uz dve davky, a o mesiac nas caka posledna. Som zvedava ci alebo kolko budeme doplacat, bo doteraz sme zaplatili okolo 6tis. "No ale co neurobime pre svoje deti." 😉 😀

diddi
7. apr 2008

caute, kedy je treba ist s babom na toto ockovanie...treba nejaku pauzu po hexavakcine?...kolko davok treba a co to stoji?..niekde som citala, ze ak su deti nedonosene, tak by to malo byt zadarmo

sofik
7. apr 2008

Ahoj. my sme boli dnes očkovaní prvýkrát Prevenarom a za 2 mesiace budeme ešte raz. Cítala som že táto vakcína sa dosť dobre znáša s Hexavakcínou ale naša dr chcela odstup 3 týždne. My sme narodení v 32tt a platili sme za jednu dávku 90sk, inak to vyjde aj cez 2000 jedna dávka. Didi ty budeš potrebovať asi 2 dávky s odstupom 2 mesiace ako my ale tu máš info o tom www.pneumokok.sk

diddi
7. apr 2008

sofik dik 😉 ja som rodila v 35tt...mne je to divne, ze si to musim pytat od lekarky a ze mi to sama nepovie, ze by mali byt ockovane

julca80
7. apr 2008

nasu Dominiku ockovali zaroven s hexavakcinou obidva razy a uplne bez problemov. Dokonca dr. povedala, ze to je lepsie pre nu, aby nebola pichana na dvakrat, nech to ma jeden den vsetko za sebou.

diddi, viem, ze musia byt tri vakciny, resp.tri preockovania.

Inac dufam, ze za tuto davku co nas caka budem platit uz tu znizenu cenu. Ked nie, co uz!! ☹ Bo bol by to taky paradox, keby vysolim 9tis. za vsetky vakciny, a za mesiac to bude hradene poistovnou. 😠

sofik
7. apr 2008

tak to ja som si to tiež musela vypýtať lebo sama od seba by mi to nedala. Prevencia je prevencia, nechcem riskovať v budúcnosti nejaké tažkosti a ked to hradí poisťovna pre takéto deti tak to treba využiť. 😉

julca80
7. apr 2008

mna sa na to spytala lekarka hned na prvej navsteve, ci chcem dat malu zaockovat proti tomu, ale ako laik som nevedela, ci je to potrebne alebo nie, tak som sa jej na rovinu spytala, ci by ona dala svoju dceru zaockovat proti tomu al.nie. No a jasne odpovedala, ze na 100% ano. Tak moja odpoved resp. rozhodovanie bolo jasne. 😉 😉 😉
Mala sa narodila skoro v 42tt. cize uz pretahovala termin, takze my sme si to museli hradit uplne cele. ☹ 😨

sofik
7. apr 2008

julca ale ja som to tiež niekde počula že to má byť hradené pre všetky deti do 2 rokov ale neviem odkedy 😕

julca80
7. apr 2008

nieci take sa aj o mna otrelo 😉 Dufam, ze aspon tato tretia vakcina nam bude preplatena. ☹ 😝

lucaska
7. apr 2008

od 1.4 to hradi detom do dvoch rokov poistovna, doplatok je 90,sk....

julca80
7. apr 2008

lucaska, tak to si ma potesila 😀 😀 😀 Snad to tak aj bude ked pridem do lekarne a nevypytaju si odo mna skoro 3tisicky. Radsej zaplatim tych 90korun. To by bolo supis. 😉 😀

lucaska
7. apr 2008

julca na sto percent doplatis 90,sk, ja som v piatok bola v lekarni a tiez ma milo prekvapili lebo som zaplatila len 90,sk.

fifla
7. apr 2008

julca, sofik...bolo to v spravach a aj to potvrdila hovorkyna ministerstva. takze hura na to

alpina
7. apr 2008

ahojte, počula som, že očkovacie vakcíny proti peumokokom išli od 1. apríla dole, čiže už neplatíte 4000.- ale len cca 100.- ( presnú sumu neviem, ale pohybuje sa od 80-120.- Sk) a to kvôli tomu, že ich vraj už preplácajú poisťovne. Mám 10 mesačného synčeka a potom, čo som si prečítala príbehy matiek, ktoré tým prešli, ho určite nechám zaočkovať keď bude mať rok. Info mám od svojej detskej lekárky, takže fakt platí, koľko lekárov, toľko názorov.

anndrea
7. apr 2008

Ahojte, my sme boli s malou pre dvoma tyzdnami v poradni a pytala som sa na ockovanie proti pneumokokom. Nasa detska lekarka reagovala dost divne, vravela ze to nie je pre malu potrebne kedze nebyva chora a ze to ockovanie chrani len pred urcitou malou skupinou pneumokokov, inak ich je velmi vela druhov. Tak teraz neviem co mam spravit, ci dat zaockovat, alebo nie ☹ . Mala ma 17 mesiacov

lucaska
7. apr 2008

anndrea je zdrava ale ked ochrie tak potom uz bude neskoro........... a pokazis nieco tym ze ju das zaockovat ako si potom vycitat ze si ju nedala???????????

domeenika
8. apr 2008

alpina, aj ja som to pocula a planujem sa t v poradni opytat

julca80
8. apr 2008

cavte babenky, no uz mam dusu na mieste 😀 😉 😀 Tak ste ma uistili, ze to tentoraz nebudu strasne tisic. Supeeeer!!! Aspon mozem investovat tie peniazky na ine dalsie dolezite veci co nase deturence potrebuju. Nemyslim, ze by toto pre mna nebolo dolezite, ale ako som uz vopred spominala, bol by to paradox keby zaplatim taku velku sumu, a za chvilu by to bolo za par korun 😒
Ale som rada, ze to takto vyriesili. Vobec nebanujem, ze su ju dala proti tomu zaockovat. Som toho isteho nazoru ako Lucaska. 😉

katrina2
8. apr 2008

zdravim Vas a pripajam aj ja svoju info; nedávno bolo vydané opatrenie Ministerstva zdravotníctva SR platné od 1. apríla 2008 upravilo hradenie konjugovanej vakcíny proti pneumokokom (Prevenar) zdravotnými poisťovňami. Podľa tohto opatrenia je všetkým deťom od 0 do 2 rokov veku vakcína hradená poisťovňami, rodič dieťaťa dopláca iba 85 korún. Ak patrí dieťa navyše do rizikovej skupiny, očkovanie je úplne bezplatné. Očkovacia schéma ostáva nezmenená (2+1).
je super sprava pre vsetky maminy, ktore este nedali zaockovat svoje drobce, len obcas je problem v tom, ze nie vsetci pediatri su informovaní. najdolezitejsie vsak je ze mozeme dat zaockovat uz 2 mesacne dieta a konjugovana vakcina sa da ockovat naraz s hexou - maju rovnaku ock. schemu, a dokonca je to doporucene ockovat spolu. 🙂 🙂 🙂 🙂

katrina2
8. apr 2008

este vam dam zaujimavy link - web, ktory zriadili rodicia detí, ktoré prekonali pneumokokovú infekciu: www.nahlasopneumokokoch.sk 😉 😉 😉

alana
8. apr 2008

a nahodou netusite ako je to s detmi nad 2 roky? kolko sa doplaca? dakujem za info

meissa
8. apr 2008

Ahoj katrina2. Ja som bola vcera na kontrole s malou. Ma styri mesiace a pytala som sa na ten prevenar, zeby som chcela dat malu zaockovat a ona mi povedala,ze potrebujem tri vakciny a kazda stoji 3000sk. Tak teraz neviem doktorka je dobra vela ludi mi ju odporucalo. Ale zda sa mi to cudne zeby nebola o tomto informovana ked je to platne uz tyzden.

katrina2
8. apr 2008

ahoj meissa, asi naozaj nie je informovana, pretoze tato info je zarucena, bolo to hrozne rychlo schvalene opatrenie MZ SR, a aj niektori zainteresovani sa velmi cudovali, ze im tam hore konecne doslo, ze deti su naozaj dolezite a ze len zdravi clovek ma hodnotu. tak ak tvoja pediatricka neveri, moze si to overit na MZ SR alebo v prislusnej poistovni, kde jej to tiez potvrdia. Aj lekarne su dobre informovane, kedze maju znova novu kategorizaciu a tym aj nove ceny za lieky, kam spada aj konjugovana vakcina.