Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

lilu18
17. apr 2008

smisela,podla info. v Prevenare sa tato vakcína može podat aj s inymi detsk.vakc.,len nie v to iste miesto a nie v tej istej striekacke. Viac info na www.wyeth.sk je tam o Prenevare všetko. 🙂 a ešte..aj nás čakaju ešte dalšie očkovania,ale dr.nebol proti a doplaca sa cca 85 Sk za jednu do 2 rokov.Nad 2 roky sa zatial plati-neviem presne do 3000 Sk

trixi
17. apr 2008

Nasa doktorka nechcela ockovat vsetko spolu. Ona ma svoju teoriu, ze kazde ockovanie oslabi organizmus dietatka, tak ho nechce pretazovat. Urobila nam tzv. ockovaci plan, vsetko sme spolu prediskutovali (plusy a aj minusy ockovania). Ockuje maleho postupne, neockuje vsetko naraz hoci ako pise lilu tak sa tie vakciny mozu spolu ockovat.

smisela
17. apr 2008

Presne ako pisala trixi,ani moja dr.nechce dávať všetko naraz a zvlášť,keď sme po každom očkovaní teplotovali do 39st. a údajne tieto hexavakcíni sú bez vedľajších účinkov 😒

bambusko
18. apr 2008

http://www.nahlasopneumokokoch.sk/sk/liecba_a_p...

po zmenach od 1.4. este nemali lekari informacie od poistovni, ja som volala minuly tyzden, to este nevedeli a dnes mi povedali, ze je to za tych 85,- ale vraj je vypadok vakcin v lekarnach. neviete niekto vszp uz zrusila to ockovanie zadarmo pre vecsie deti? odporucala nam to aj pneumologicka a nejako sme to asi nestihli ☹

ena
18. apr 2008

my sme boli na ockovani s malym v stredu, povodne sme planovali len infanrix hexa, ale nakoniec mal do jednej nozicky infanrix a do druhej prevenar.. a platili sme 85,50 sk za prevenar

peter3
23. apr 2008

Dobrý deň,

je pár otázok, na ktoré som nikde na tomto fóre nenašiel odpoveď. Ak výskyt pneumokoka u dospelých je 1 k 5 a u detí výrazne vyšší, znamená to, že časom sa stratí, resp. prejde do latentnej formy a neprejavuje sa, inými slovami dieťa môže z toho vyrásť. Príklad: máme dve deti, obe majú pneumokoka - u jedného sa prejavuje zápalmi uší, u druhého nijak, žiadne zápaly, žiadne iné príznaky, antibiotiká zaberajú a malá býva chorá raz do roka, čo je normálny a prirodzený výskyt. Otázka teda stojí: je možné z toho vyrásť????

bambusko
23. apr 2008

dnes sme dali obe dievcata zaockovat pneumo23, je to vo vseobecnej zadarmo, dostali sme recept, vybrali vakciny, zaplatili poplatok 2x5,- Sk. snad nebudu nejake komplikacie. peter3, je asi 90 kmenov streptokoka pneumoniae, cize tvoje deti mozu byt teoreticky chore velmi vela krat, vakcina je proti 23 najcastejsim a najagresivnejsim kmenom. opakovanou liecobou atb sa navyse zvysuje riziko rezistencie. myslim, ze u dospelych je vyskyt pneumokoka nizsi preto, ze sa casom s infekciami vysporiadali a ich imunita dokaze jednoduchsie bakterie zlikvidovat. takze sa vlastne z toho vyrastie, otazka uz je kto akym sposobom. moja starsia dcera mala zapal pluc uz 4x, z toho raz sme skoncili na JIS, mladsia "len" 2x, bojim sa hlavne o maleho, preto som sa rozhodla dat vsetkych troch zaockovat. mne pediatricka doporucila ockovat prevenarom az po 2. davke hexavakciny, aj ked sa pise, ze je to mozne urobit naraz. predsa len to prve ockovanie treba trochu odsledovat, tak si dame pauzu a ideme na to

ellenn
23. apr 2008

ahojte, vcera sme sa boli s malou zaockovat - hexa aj pneumokoky - vecer mala horucku 38,5 teraz ma 37,5 - myslite si ze by som ju mala dat dnes von do kocika spinkat alebo radsej ju nechat len dnu ?? dik

bambusko
23. apr 2008

ellenn, myslim, ze mozes ju dat vonku v pohode, cerstvy vzduch jej neublizi, ved nie je velmi zima. my sme od pondelka zaockovani 1. davkou hexa, maly je urevany a pisti, budi sa, nastastie teploty nema ani reakciu v mieste vpichu, ale nakoniec som rada, ze ma pediatricka presvedcila ockovat prevenarom az neskor

danuska24
23. apr 2008

ellenn aj my sme dali vcera H+P, dr. vravela ze pokial bude mat teplotu nemam chodit von

leva
23. apr 2008

Ahoj a kolko vakcin sa dava a v akom odstupe casu?Ja len ze uz zaciatkom jula mame 2 rocky 😀

leva
25. apr 2008

Uz viem ze nad 1 rok sa davaju dve,no neviem v akom odstupe,neviete?

denisocka
25. apr 2008

baby,my ešte nemáme za sebou druhe hexa,lebo nám to skomplikovala ranka po TBC,ale tiež nemôžme očkovať s PREVENAROM kým to nebude oki,či toto môžme a až hexa ked sa zahojí??teda je to už oki,ale plucna si dáva na čas a zasa naša decká-ta sa tvári že o prevenari zadara nič nevie 🙄

julca80
25. apr 2008

achojte, tak nas caka 7.maja posledna davka Prevenaru a hexavakciny. Snad to zvladneme ako posledne razy. 😉
Aspon ze tuto posled.davku prevenaru budeme mat za tych 85 Sk (+ - , bo kazda lekaren si cenu udava inak).

denisocka, aj my sme mali posunutu prvu davku o mesiac ockovanie kvoli ranke po TBC, sice to nemala tip top zahojene, ale doky uznala, ze uz ju moze zaockovat, takze zbytocne to vasa dr. natahaje. Viem, ze si najviac vsimala, ci je to uz vyhnisane a ci sa to uz pomalicky stahuje a to bolo vsetko. Dokonca este teraz to ma cervenkaste(ruzove), ale vsetko je OK. 😀

danuska24
25. apr 2008

nasa tiez nema rucku este uplne fit, ma este ranku zacervenanu, ale dr. nic nepovedala na to, zaockovala ju, tak dufam ze v pohode. teplotku sme mali v noci a na druhy den vecer uz bolo ok.

junovka
26. apr 2008

ahojte

V pondelok sme boli na 3 davke Hexavakciny, bolo pohoda a v utorok uz mala mierne zvysenu teplotu 😕 cudujem sa, pretoze pri prvych dvoch nemala nic..To bolo v utorok a v stvrtok mi zacala vecer hnackovat.V piatok cely den hnackovala po jedlea dnes nas to drzi este.Neviem, ale podla mna ockovania sa to urcite netyka, skor by som povedala, ze asi nam vijdu zubky.
Ockovanie na Pneumokoky....mam ist az na 13 mesiacov, potom na 16 mesiacov ockovanie osypky atd. a druha davaka na Pneumokoky bude tusim na 19 ,mesiacov.Takze, do druheho roka stihame 2 davky platit budem za jedno ockovanie 85 Sk....potom neviem ci po druhom roku neni este jedna davaka na Pneumokoky 😕

magnetka
27. apr 2008

Ahojte. Prečítala som si vašu diskusiu. Mám syna, má 5 rokov a 2 mesiace. Ak som dobre pochopila, preňho stačí jedna vakcína Prevenar na celý život ? A stojí cca 3.000 Sk ?

womenne
27. apr 2008

Ahojte my sme sa neskoro dozvedeli otom očkovani,ale dam ich zaočkovat,iked nam alergologička povedala že ak maju oslabenu imunitu tak ich nemam davat očkovat lebo si nevytvoria obranne latky.Su dost často chori a stale len antibiotika nechcem davat,a uška nemali zapalene,len Niko raz mal slaby zapal ale hned to ustupilo.možem ich očkovat aj ked nemaju problemy s uškami?ma stym niekto skusenosti?
Magnetka Stoji to 2230.-

lante
27. apr 2008

Nám lekárka vo štvrtok predpísala dve vakcíny. Jednu dostane Vili po dovŕšení 7 mesiaca a druhú 6 týždňov po nej. Preočkovanie bude mať potom v 2 rokoch.

nera
6. máj 2008

Kto by váhal či zaočkovať chcem povedať len toľko, že chlapček čo leží v nemocnici s pneumokokom žiaľ asi príde o nôžky, lebo má zrejme otravu krvi a len tým ho z toho dostanú, aj keĎ siiilno držím palce, aby sa našlo aj iné riešenie a bol rýchlo v poriadku.... ☹ 😢

sue
6. máj 2008

...my sme dnes absolvovali očkovanie Prevenarom. Zatiaľ OK, máme mierne zvýšenú teplotku a malý je dosť spavý. Dúfam, že bude OK.

julca80
6. máj 2008

No my zajtra absolvujeme poslednu davku Prevenaru, tak dufajme, ze to ozaj bude posobit ako ma. 😅

junovka
11. máj 2008

Baby, je tu uz niekto, kto ma za sebou ockovanie na pneumokoky, dlhsie viac ako priblizne 2 mesiace????Pytam sa preto, lebo vcera mi svagrina vravela, ale podla mna je to totalna hlupost, ze jej niekto povedal, ze ked si da dieta zaockovat proti pneumokokom, tak ten pneumokok dieta dostane 😲 😲 😲 😕 😕 😕 co si o tom myslite?Pytam sa preto hlavne tych mamiciek, ktore uz maju svoje deti zaockovane dlhsie. 😕 😕 😕 😕

nera
11. máj 2008

Junovka - ja som dala Dianku teraz zaočkovať, jedno očkovanie máme za sebou, druhé bude v júli.
Každé očkovanie je založené na princípe, že dieťa vlastne dostane ten vírus, no oslabený a má si naň vytvoriť protilátky(preto je prirodzené, že niekto aj horúčkuje, to sa len telo tomu vírusu bráni), takže svojim spôsobom to dieťa dostane, ale ak myslíš, že neskôr to chytí tak to je blbosť, presnejšie málo pravdepodobné(lebo nič nie je nemožné). Potom načo by bolo dobré to očkovanie?A vôbec načo by sa očkovalo?
A pokiaľ si niekto myslí, že je to len obchod.....tak nech si len na chvíľu predstavia, že sú rodičmi tohto chlapčeka, ktorý leží v nemocnici....

bambusko
11. máj 2008

dievcata, pneumokoky nie su virusy, ale bakterie - mikroorganizmy. cize je to bunka, ktora ma svoje vlastne rozne struktury, napr. bunkovu stenu, jadro s vlastnou DNA, castice zabezpecujuce dychanie ap. v ockovacej latke su len male specificke casti tychto buniek, na ktore reaguje telo tvorbou protilatok. vsetky reakcie po ockovani su teda sposobene vlastnou imunitou, bakteria, ani neziva, vo vakcine nie je pritomna
http://www.pneumokok.sk/Domov/Častéotázky/Očkov...
http://www.pneumokok.sk/Odbornáverejnosť/Preven...

bambusko
11. máj 2008

a nie je ani mozne, aby z tej casti bakteria v tele narastla

beli
11. máj 2008

Ahojte chcem sa ja ja zapojit mi sme dali maleho zaockovat ked mal rok dovtedy bol stale chory nadchy,horucky uska.Jeden vecer sa nam zobudil z hroznym placom vysoke horucky a nemohol sa postavit na nozicku vobec len plakal bola som zufala v nemocnici nam povedali ze je to nejaky druh preumokoku nastastie v zaciatocnom stadiu vtedy som sa rozhodla ze ho dame zaockovat ten pocit ze keby sa mu to zhorsila a nemusel tu uz byt ani pomysliet.Po zaockovani ako mavnutim protika mam konecne zdrave dieta aj zubky sa prerezavali a nic ,takze som absolutne za ved co je dolezitejsie ako dietatko.Takze neviem ako sa rozhodnete ale drzim palce.

danu
11. máj 2008

Junovka my sme zaockovani uz dlhsie ako 2 mesiace hned na zaciatku som si povedala ze pre dieta tie peniaze na ockovanie nehraju ziadnu rolu. Nechceli sme cakat na ockovanie az po 2 roku ako niektori lekari odporucaju ze ked sa dieta dostane do kolektivu. Pneumokok mozes dostat aj ked ides co i len do obchodu s dietatom takze preto netreba cakat lebo pneumokok ho moze ohrozit aj skor nielen v skolke.
Zatial sme nemali ziadne problemy . Caka nas uz posledna 3 davka zaciatkom 12 mesiaca.

majulcek
12. máj 2008

ahojte tak my sme dnes boli na prvom ockovani pneumokoka tak som zvedava ako to mala prijme..tiez som vobec nevahala ci ano alebo nie...

cat
12. máj 2008

my sme boli na ockovani prevenarom nedavno, maly to dostal do nohy, cely den fnukal a krival a cely dalsi den mal teplotu okolo 39. potom uz uplne ok. som rada ze to mame za sebou.a urcite dam zaockovat aj druhe dieta.