Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

ingulka
30. dec 2009

ahojte, ja som dieta dala zaockovat proti pneumokokom PREVENAROM aj ked som samoplatitelka - len chcem upozornit, ze mala na druhy den vracala, co je asi reakcia na tu vakcinu... dost som sa zlakla, takze aby ste boli na to mamicky pripravene.. ked date dietatko zaockovat... doteraz som nikde necitala, ze reakcia na ockovanie moze byt vracanie 😢

alexis13
6. apr 2011

Kočky ktore idete dat zaockovat ktoru vakcinu si vyberate ? tu co bola doposial ten prevenar ktory je uz od 1.4 za poplatok 13 euro jedna vakcina alebo si date tu novu Synflorix za ktoru sa neplati?

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=1136

danculik
14. nov 2011

@alexis13 no tuto dilemu riesim aj ja....v stredu idem s malym do poradne a sa mam doktorke vyjadrit...nevies mi povedat aky je rozdiel medzi tymito dvoma vakcinami?Dik

danculik
14. nov 2011

@alexis13 prečítala som si ten članok, trosku mam z toho chaos..ale aj tak, je to povinne ockovanie alebo nie?...

anicka1981
16. nov 2011

nechapem co tu riesite neake 13 e, ked toto ockovanie je celkovo na prd, chrani len pred niektorymi kmenmi pneumokokov, co urobite, ked vase dieta napadne neaky skaredy pneumokok, ktory nie je vo vakcine,,,,,?????

alexis13
20. nov 2011

no ockovanie je naprd aj synflorix aj prevenar ale je povinne a ked uz tak prevenar je mensie svinstvo co som citala

anicka1981
20. nov 2011

@certica ano minat peniaze na ockovanie je tiez riadna blbost, prepac, ale nedalo mi neragovat na tvoj prispevok..

certica
20. nov 2011

@anicka1981 dakujem za pripomenutie a vobec sa nemusis ospravedlnovat 🙂 . ano, je zaujimave sledovat, ako clovek vekom, vyvojom, poznanim... meni svoje nazory a postoje. je to prirodzene. iste, bola to z mojej strany s vysokou pravdepodobnostou kedysi hlupost ci skor nevedomost, ale za danych podmienok, (dez)informacii a okolnosti som v tom case konala najlepsie, ako som vedela, hoci teraz vidim veci a suvislosti uplne odlisne. moj prispevok, na ktory si reagovala, je stary viac nez 5 rokov - mozno si si nevsimla a mozno by si pred tymi 5. rokmi aj ty zdielala podobny postoj, kto vie... kedze v tej dobe sa o rizikach ockovania prakticky nehovorilo. inak, budu tomu takmer 3 roky, co neockujeme 😉 . prajem vsjo naj 🙂

anicka1981
20. nov 2011

@certica no ja som si to vsimla, az potom, ze aky je to stary prispevok,,,, 😉 no veci su inak ako boli, a pravdu povediac pred 5 rokami som sa ockovaniu vobec nevenovala, lebo nebol dovod, narodenim mojho drobca sa to vsetko zacalo,,,a zacalo sa porodom, hladala som ako porodit co nejlepsie 😅 , a bezbolestnejsie, a pocas hladania som sa dostala aj k teme ockovania, a som rada, ze som sak tejto teme dostala skor, ako sme ockovali tbc,,,, a postu[om sme dosli na to, ze sme nedali ani hexu,,, lebo ja som sa bala ockovat viac ako neockavat, vela zdravicka drzim,, a este, po tom vsetkom co som pocitala a prestudovala za tych poslednych 9 mesiacov sa uplne zmenil moj pohlad na svet,,, ale od zakladu...,, prajem vela zdravicka,,,,, 😉