Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

alysea
17. okt 2007

Tak som to našla: Pre staršie deti a osoby staršie ako 65 rokov je možné použiť inú vakcínu, má názov Pneumo 23. Táto zaručuje ochranu pred pneumokokmi na päť rokov, potom je potrebné preočkovanie. Nie je účinná pre deti do dvoch rokov a je pomerne málo účinná pre deti do päť rokov.

kattom
18. okt 2007

alysea - dakujem za odpoved

maca793
21. okt 2007

ahojte konečne som po 2 týždňoch dostala vakcínu proti pneu pre staršie deti pneumo23, v lekárni som dávala len za racept. celkove stojí 395,-sk jedna vakcína. doktorka mi sama ponúkla či nechcem dať zaočkovať deti.
očkovali sme sa aj proti chrípke, neplatili sme nič.

ajus
22. okt 2007

ahojte, ja chcem dat svolu 3mesacnu dcerku zaockovat aj proti pneumokokom-prevenar, aj proti rotavirusom. uz mam objednane vakcinky. doktorka vravela, ze sa to vsetko ockuje naraz aj s hexavakcinou-prevenar a hexa do noziciek a proti rotavirusu sa vypije, nemate niektora skusenosti, ja sa bojim, aby neboli nejake reakcie, ked to mala dostane vsetko naraz...

tamarka
22. okt 2007

Ahojte my sme dali tiež zaočkovať detiská. Mladšia nemala po prevenare žiadnu reakciu, staršia mala po pneumo23 vysoké horúčky a bolela ju z toho noha. Ale každé dieťa iná reakcia. Takže čakať ajus a uvidíš.

emjee
10. dec 2007

bobulka34 • Dnes o 08:53
chcela by som sa opytat davali vam vakcinu zvlast alebo spolu s hexou / tou 4 kombinaciou?
mali babenka aj negativne reakcie na ockovanie?

lilyk • 1d • Dnes o 10:29
my sme dostali vakcinu spolu s hexa a mali sme horucku v noci ale rano presla 😉 ...kazde babetko reaguje inac, nam dokina povedala zby sme malemu dali preventivne panadol,ale aj ak nepomohlo,myslim ze ked horucka prisla tak ten panadol uz neucinkoval,zajtra ideme znova na ockovanie tak malemu dam panadol az ked vystupi horucka 😉

eva4444 • 1d • Dnes o 10:34
tu v nemecku davaju standartne pneumokoky + kombinovanu vakcinu naraz vsetkym zdravym babetkam. proste pich pich a je.my sme mali po prvom raze 38 vecer druhy den uz pohoda a dalsie razy nic

deniskajakubko
3. jan 2008

ahojte holky, ja zvažujem dať zaočkovať nášho malého. Má 3 roky, no neviem sa rozhodnúť. Sú pri prevenare aj nejaké vedľajšie účinky? Môže tá vakcína aj v niečom zhoršiť zdravotný stav? Môj Jakubko zatiaľ bol len 2 krát chorí, z toho 1x mal teploty 39 C. Prechladený skoro vôbec nebol. Nastupuje od pondelka do škôlky a bojím sa, že bude častejšie chorí.

lenadka
23. jan 2008

deniskajakubko, ja som tiez dala zaockovat malu teraz proti pneumokokom, lebo od februara nastupi do skolky. Ockovala ju naraz aj proti tetanu a este comusi. Reakcia bola skor na tu ruhu vakcinu, pneumokoka pichla do rucky, tu druhu do nozicky. Nozicka bolela a opuchla aj teplota sa zvysila dva dni do 38,0. Davala som jej nurofen-nech ju nozka neboli 2x za den vzdy pred spanim. Dala som ju zaockovat lebo v nasej skolke santia pneumokoky, aby nebola chora, lebo doteraz nebyvala /myslim predchadzajuci cely rok/ mala cca 2 x nadchu a raz zapal dasien a tusim 1 dnovu hnacku inak nic za cely rok.Tesi sa maly do skolky? Nasa strasne 🙂

jasminke
31. mar 2008

Nasla som clanok, v ktorom sa spomina ockovanie proti pneumokokom a nie v zrovna lichotivom svetle. Ockovanie poskytuje obranu pred 7 kmenmi, ale v skutocnosti ich existuje 90. V USA sa zistilo, ze zaockovani boli omnoho nachylnejsi na choroby sposobene zvysnymi pneumokomi.
Nech sa paci😒

http://iuro.awardspace.com/dok/rizika_ockovania...

trixi
1. apr 2008

A kto je Valentino Vranic? Je to lekar? Zaujimave, ze prave ockovanim uz nepozname mnohe choroby na ktore sa umieralo. Je to nazor, ja ho nikomu neberiem. Preco sa vsak stale hladaju a vyvijaju vakciny proti mnohym chorobam? Aktualna sprava: v Brazilii je rozsirena chripka denge a neexistuje proti tomu vakcina, tak tam na to zomieraju ludia. Je spravne nenajst liek a nechat ludi zomierat? A podla mojich informacii z inych odbornych mudrych knih a inej literatury je aj v zapadnej europe urcity typ ockovania povinny. Napr. v Rakusku ak nie je dieta zaockovane proti pneumokokom, tak ho nezoberu napr. do sukromnych skolok. Asi vedia preco. Preco teda v Europe hradi poistovna toto ockovanie? Keby bolo zbytocne, asi by ho nehradili.
Asi pan Vranic nestravil prebdene noci v nemocnici s dietatom, ktore bolo pripojene na infuzku, pretoze mal rotavirus, bolo dehydrovane. Moja suseda tak stravila 2 tyzdne v nemocnici so synom, po navrate dieta odmietalo cokolvek jest, len pilo MM, a odznova museli zacat s papanim prikrmov. Bola som pritom, ked si vycitala, ze bola hlupa, ked si myslela, ze jej syn nemoze chytit rotavirus. Dalsie dieta da urcite zaockovat. To je skutocny pribeh a nie JPP.

alami
1. apr 2008

nechce sa mi teraz čítať ten valentino, ale ak aj Len proti 7 kmeňomv - predpokladám, že proti tým, čo sa tu najviac vyskytujú!!!! Aj typy chrípok sú kadejaké a očkuje sa proti tej, čo tu u nás je rozšírená!!!! Ja teda za očkovanie som! A ako trixi píše, kto si svoje pri deťoch po nocuiach vytrpel, ten vie svoje.... a zaočkovať dá

alififi
1. apr 2008

od 1.4. je ockovanie hradene poistovnou a casom ( hned ako sa k tomu parlament dostane ) bude povinne.

janetka
1. apr 2008

alififi: to vazne??? ten prevenar je od 1.4. hradeny poistovnou???

slavka29
1. apr 2008

ako hradene poistovnou? cela ciastka?

sakura77
1. apr 2008

hradene je iba detickam s oslabenou imunitou a prekonanymi viacerymi chorobami tohto typu- na zaklade odporucania pediatra a alergologa- to nie je nas pripad takze cvakame 4 litre ☹

janetka
1. apr 2008

sakura: tato podmienka bola doteraz, ze musi byt odporucanie, ale vraj je to teraz zmenene, zajtra zavolam nasej dr., manzel vravel, ze pocuval rano nieco v radiu na tuto temu, ze deti do 2 rokov to maju bezplatne, ale vraj su dva druhy.... tak teraz neviem, musim tam zavolat

smary
1. apr 2008

janetka malo to platit,ale neschvalili to,takze tu vakcinu si pacient hradi sam,presne tak,ako doteraz,uz som sa na to pytala na viacerych miestach... 😒

smary
1. apr 2008

tak teraz som sa dozvedela zase nieco ine 😕 vraj to predsa len plati,uz som z toho magor...ale to je jedno,hlavne ze cena je 85sk 😅

smary
1. apr 2008

tu info mam od macrely od nas z juloviek...to len aby som si neprivlastnila zasluhy 😅

alififi
1. apr 2008

bolo to uz dost davno na TA3 - aj ked nechapem, preco sa o tom viac nehovori.

sakura77
1. apr 2008

no bodaj by to tak bolo baby,zaplatit 4000 a 85 je teda dost velky rozdiel 😀

julova
1. apr 2008

sakura - tak to teda.. 😀 😀...my sme boli 18.3. na prve ockovanie (hexa) - pytala som sa na to Dr. a nevedela mi povedat, hoci to tiez pocula a ze jej to este z poistovni nepotvrdili...ale ak by to platilo, tak malu dame zaockovat - ideme koncom aprila na druhu davku hexa...tak by sme rovno aj ten Prevenar...lebo z materskej dat tolko na ockovanie je teda sila ☹

sakura77
1. apr 2008

no,no,a vas by to vyslo este o jednu davku naviac-do roka treba dat tri.my sme uz rok mali,tak stacia dve.ale silne pochybujem,zajtra aj zavolam mojej,co o tom vie.

aktak
1. apr 2008

aj my nad ockovanim zaciname uvazovat 😒

alififi
1. apr 2008

ja idem zajtra do poradne, tiez sa spytam. 😲

bashka
1. apr 2008

Babule, isto-iste viem, ze poistovna Union Prevenar hradi s doplatkom tych 85SK, ostatne poistovne neviem. Ja sa tesim a urcite dam svoje babo zaockovat 😉

jasminke
1. apr 2008

Trixi, ale aj vyskyt pneumokokov - do poctu nakazenych deti - sa zvysil. Ja si skratka snazim veco overit, radsej si studujem knihy vydane lekarmi, ktori maju aj pozitivnu, ale aj negativnu skusenost s ockovanim - a takisto sa radsej spytam ludi, ktori uz zaockovanim presli - a potom si utvorim nazor sama.
To neviem, ale Mudr Peter Habcak to absolvoval s tym, ze po ockovani sa po mesiaci zdravotny stav jeho dietatka natolko zhorsil, ze dostalo preukaz tazko postihnuteho.
Vlade neverim - je jedna lobisticka banda 😉 , moje zdravie a zdravie mojho babatka maju na haku, myslim si, ze o tom, ze vela ludi je tam uplatitelnych asi nemusim hovorit..... 😎. Je lahko podnikat, ked je umelo vytvorena skupina ludi, ktora musi odoberat produkt.

dominica
1. apr 2008

Len niečo z novín, ale neviem, či je to ešte aktuálne:

Zdravotné poisťovne hradia očkovanie proti pneumokokom do výšky 97% deťom do 2 rokov z rizikových skupín, ktoré:
- sa narodili predčasne - do 37. týždňa
- mali pri narodení nízku pôrodnú hmotnosť - do 2500 g
- mali opakovaný zápal stredného ucha alebo bol potrebný zásah otorinolaryngológa
- maju špecifické chronické respiračné alebo kardiologické ochorenie
- majú špecifické poruchy metabolizmu, obličiek, alebo imunity
- nemajú slezinu, alebo im nedostatočne funguje

Od 1. apríla 2008 budú poisťovne plne hradiť dobrovolnú vakcináciu deťom do jedného roka.

Jedna dávka stojí 2285 SK.

jahodka11
1. apr 2008

no mna teda vobec neprekvapuje, ze ockovanie bude zadarmo, kedze sme si uz zaplatili 2 vakciny :(