Očkovanie proti pneumokokom. Máte o tom info?

konica
12. aug 2006

Ahoj, ma niekto o tom nejake informacie? Dik 🙂

junovka
12. máj 2008

vdaka baby 😉

bejca
13. máj 2008

ahojte maminky .
chcem sa opytat no jednu vec - zajtra ideme na povinn ockovanie v 3 mesiacoch a mali by nas zaockovat aj na pneumokoky . ale prve stepenie na TBC do pliecka sa nam nijako neukazalo mame tam len ako keby modrinku 😖 😅 a taky maly hrbcek ?? tak neviem ... a aj neviem ci mam dat ockovat naraz alebo radsej najprv jedno a potom druhe ?? co vy nato ???

annika
13. máj 2008

Ahoj, Beejca!
Tak neviem ako u vás, ale u nás ten prevenar treba objednať v lekárni najprv. Doktor ti to vypíše na recept a potom , neviem, nožno že u vás to aj majú v lekárni. U nás nie. A spolu sa dá s tým povinným, to viem.

kuky8
13. máj 2008

Ahoj Bejca, mám 5 mes. synátora. Po očkovani na TBC sme boli naraz zaočkovaní Hexa + Prevenar. Reakcia žiadna, takže super. Keď sme boli minulý týždeň na poradni, ani mi ho nezaočkovali, nakoľko až teraz malému zahnisalo ramienko. Práve dnes sme boli na pľúcnom, vyčistili mu to, o 7 dní kontrola. Min. dovtedy nesmie byť žiadne očkovanie. Pediatrička mi spomínala, že sa množia prípady, že po TBC do 3 mes. nič a potom to začne hnisať. Zrejme ako reakcia na ďalšie očkovania. Ja osobne, keď sa malému zahojí pliecko, dávam ďalše preočkovanie Hexa + Prevenar a my máme zakúpenú aj vakcínu Rotarix, ktorá je proti rotavírusom.

bejca
13. máj 2008

kocky dik za odpoved 😉

bibinka
13. máj 2008

ja som dala včera mladšieho očkovať prevenarom, mal len zvýšenú teplotu ráno a bol taký spavejší, ale teraz sa zdá už ok. i keď nožička ho ešte trochu bolí ☹
staršieho syna dáme zaočkovať cez letné prázdniny, lebo mu vyšetrujú imunitu pre časté choroby 😖 .verím, že to stihneme do nástupu do škôlky

junovka
13. máj 2008

my sme mali Hexu 3 davku v aprili a ked som chcela ockovat na pneumokoky, tak dokina nas objednala na jun, nakolko vraj treba aby bol odstup 😉

zuzana2217
26. máj 2008

Ahoj konica.JA davam teraz zaočkovať dcerku ma 4 roky ma oslabenu imunitu a za pneumo23 som doplacala 87sk+recept. 🙂

sanicatko
26. máj 2008

ahojte,aj my sme boli ockovane naraz,ta 3.povinna a prevenar,len ju trosku bolela nozicka,a ma 2.den uz v pohode

sanicatko
26. máj 2008

...na druhy den uz v pohode...pomylila som sa 😉

anamor
7. sep 2008

ahojte, co robit, ked po ockovani prevenaru ma mala na nozicke hrcku? masirovat to? davala som preventivne studene obklady, ale hrcka tam je.... poradte

katmi
7. sep 2008

kocky vsetko najdete na www.prevenar.sk 😉

katmi
7. sep 2008

opravujem 😅 www.pneumokok.sk

simaha
7. sep 2008

Ja som dala pred mesiacom ockovat maleho a teraz ideme druhy krat po mesiaci .Doplacala som asi 94sk .Ockovanie znasal dobre len dva krat sa mi zobudil s placom ale inak mu nic nebolo ani horucku nemal.Nemal ani pri predoslych ockovaniach.

silvia123
7. sep 2008

Anamor môj malý mal tiež v oblasti po vpichu takú tvrdú hrčku, doktorka ma upozornila ešte predtým že to môže mať, že mu to mám doma trošku ponatierať octovou masťou. Ja som mu to hneď ako sme prišli domov trošku rozmasírovala liehom a keď sa urobila tá hrčka aj tou masťou. Mal to ale dva-tri dni, bol z toho trošku mrzutý prvé dva dni, ale potom už v pohode.

amelias
7. sep 2008

anamor
ahoj.my sme mali tiez na nozke hrcku,maly aj strasne plakal.davala som len studene obkladiky a za nejake 3 dni mu to preslo

daisy33
8. sep 2008

ahojte,my sme dali nedavno ked jej dali aj to zakladne ockovanie, tak dostala dvojitu davku. zaplakala len ked ju pichli a potom este asi 2 minutky mrnkala ale na stastie nemala ziadnu reakciu, len asi par dni malinky ruzovy fliacik v mieste vpichu. hned u doktorky som jej dala mokre obkladuy na nozicky.

ikke
14. okt 2008

simbbaa • 1d • Dnes o 15:38
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom NEPÍŠ VEĽKÝMI PÍSMENAMI)
ahojte mamicky ,chcela by som vediet aky mate nazor na ockovanie .....a ak ste deticky zaockovali mali nejake priznaky? neviem sa rozhodnut ci dat alebo nedat zaockovat mojho synceka...dakujem

roasha • 1d • Dnes o 15:40
uz su tu taketo temy treba pohladat.

icerna • 1d • Dnes o 15:42
ahoj,ja som malu dala ockovat,uz mala zapal uška,tak nechcem aby sa to opakovalo,alebo nieco horsie. nemala ziadne priznaky po ockovani... odvtedy mi nebola este chora,ockovana je od juna..hadam to teraz nezakriknem

fejusa • 1d • Dnes o 15:46
my mame ockovanie rok za sebou a zapal uska je uz nas kamarat

simbbaa • 1d • Dnes o 15:46
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom NEPÍŠ VEĽKÝMI PÍSMENAMI)
ahojky icerna to ma tesize je mala zdravucka ,,ono ako sa vravi ze kazdy organizmus inak znasa ...tak nech sa vam dari:

icerna • 1d • Dnes o 15:50
dakujem a ja byt tebou tak ho dam ockovat pokial to mate hradene poistovnou. maly ti zle znasa ockovania?

fejusa • 1d • Dnes o 16:00
ja neodradzam ale iba ako to mame.a dala by som znovu ockovat.lebo clovek nikdy nevie.mozno keby ju nemam bolo by horsie

marse • 2d • Dnes o 16:14
obe dcerky som dala zaockovat pred tyzdnom, ziadna reakcia ani nic podobneho, ja by som urcite dala zaockovat, ublizit tym nemozes

lucifukball • 2d • Dnes o 16:17
ja mám staršieho zaočkovaného asi od zaciatku roka a od tedy skoro ani nádcha nebola, predtým stále soplavý, zahlienený. teraz sa chystáme proti chrýpke, lebo zo skôlky raz dva niečo môže priniesť

mirkazh
24. okt 2008

ahojte chcela by som sa spýtať či ste nemali niektorá skúsenosti po očkovaní s nežiadúcimi účinkami. Nás zaočkovali prevenarom v stredu a vo štvrtok to mal malý červené lebo si to škrabal a dnes keď prišiel zo škôlky tak bol malátny tvrdil že ho bolí hlávka, tak neviem či to môže niečo znamenať alebo nie. Ak ste mali podobné skúsenosti budem rada ak napíšete.Ďakujem

anaxamon
29. okt 2008

katalanka • Dnes o 12:42

Ahojte, teraz tak diskutovana tema, ockovanie proti pneumokokom. Moja sesterka porodila zdraveho chlapceka, a tym ze som zdravotna sestra sa ma spytala na nazor o ockovani. vyjadrila som ze som aj za a aj proti.. ake mate s tymto skusenosti, ale najma s ochoreniami sposobenymi pneumokom.
Vdaka..

saska.t
29. okt 2008

mala je zaockovana od 3 mes, nebola ziadna reakcia absolutne nic a co sa tyka ockovat alebo nie keby sa jej nieco stalo a dostala pneumokoka a z mojej viny by ju nezaockovali nikdy by som si to neodpustila. Okrem toho zijem v nemecku kde je ockovanie povinne, takze uz to neriesim ...

macaeliska
29. okt 2008

no nase ockovanie dopadlo tak, ze Eliska mala 3 dni horucky. O cca 2 tyzdne ideme na preockovanie, a tak dufam, ze vsetko bude o.k.

bublinkajasminka
29. okt 2008

ahááá kecáte o očkovaní v ktorom "účinkuje" moja malá???

zuz11
4. máj 2009

samika • 3d • Dnes o 15:58
Maminky,viete mi poradiť čo sa týka očkovania proti pnemokokom?
Na ročnej poradni mi detská lekárka ponúkla toto očkovanie. Malý má rok a ešte sme chorí neboli, okrem soplíkov. 😉 Ďakujem

smisova • 2d • Dnes o 20:11
ahoj môj maly mal rok v marci a koncom februara som ho dala zaočkovať nakolko mal velmi často sopliky a kašel. Ešte nas čaka jedna davka ale som nadmieru spokojna lebo od vtedy nekašlal ani raz čo sa nam predtym nestalo. Bolo to trošku bolestivejšie ako ostatne očkovania a mal jeden den zvyšenu teplotu ale inak v pohode takže moja skusenosť je dobra, mam ešte staršieho čo ma 4 roky a donesie zo škôlky všetky choroby ktore existuju a rozmyšlam že dam aj jeho i ked sa tam dost doplaca.

zitaje
5. máj 2009

Ahojte baby, mam taku otazku - stale sa riesi ockovanie proti pneumokokom (Prevenarom) iba do veku 2 rokov. Ockuju sa aj starsie deti? Alebo ked uz ma dieta 2 roky a viac, nie su tie pneumokoky take nebezpecne, ci ako to vlastne je?

denduska
6. máj 2009

zitaje, ockuju, ale uz inou vakcinou - Pneumo 23 😉

zelmirka1
6. máj 2009

ja som malemu uz dala dve davku prevenaru ale az teraz som si precitala pribalovy letak a zrejme uz tretiu nedam.
tych neziaducich ucinkov je dost a tiez ucinkuje len na 7 druhov pneumokokov a v skutocnosti je ich niekolko desiatok

vikkinka
22. sep 2009

prosim vas davali ste niekto ockovat dieta proti pneumokokom v anglicku?viete kolko to stoji tu?

brisilda
17. okt 2009

ahojte ja som dala zaockovat proti chripke a pneumokokom 6 rocneho syna no rada by som sa opytala na vedlajsie ucinky .Nikde sa o nich neviem docitat a tak isto ma na nich neupozornila ani doktorka 😒 Dakujem