Očkovanie proti pneumokokom. Treba platiť za vakcínu?

monky28
4. jún 2009

Máte niekto skúsenosti s Dôverou a vakcínou proti pneumokokom?Vo februári sme dávali očkovať Elišku a vtedy sme sa dozvedeli,že očkovanie proti pneumokokom je od 1.1.2009 povinné.Dostala už dve dávky a doplácať nebolo treba.A včera som v meste náhodou stretla sestričku a tá mi povedala,že za tie dve vakcíny treba doplatit okolo 63 euro za jednu.Ešte jednu dávku má dostať,za tú vraj budeme tiež platiť.Nevie mi to niekto vysvetliť?Vtedy bola vakcína hradená z poisťovne a odrazu ju máme doplácať?

manika77
4. jún 2009

monky ak sa ti dcera narodila pred 1.1.2009 tak ockovanie nema povinne to je len pre deti, ktore su narodene po tomto datume.Dalej poistovne nepreplacaju ockovanie detom, ktore neboli zaockovane pred 1.1.2009, ak by tvoja mala dostala, tu inekciu prvu napr. 31.12:2008, tak nemusis platit ani za tie dve zvysne co by boli v 2009, ak sa ockovanie nezacalo v roku 2008, a mala sa narodila v roku 2008, tak musis platit..neplatia teda iba ti ktori su narodeni po 1:1:2009 alebo mali zacate ockovanie v roku 2008...viem to pretoze moj syn je narodeny v decembri 2008 a tiez nema narok lebo prve ockovanie mal mat v marci, a to uz bolo toot vyhlasenie...a to sme v apolle a nevyhadas sa lebo ja som tam aj volala ale povedali ze to pre vsetky poistovne plati takto...takze my mame jednoducho smolu 😠

monky28
autor
4. jún 2009

aha,malá sa narodila v oktobri 2008,prvu davku dostala vo februari,tak chapem ,ale preco sme neplatili hned?Cloveku z tohto rozum zastava.... 😲

knedlik544
4. jún 2009

aj mne o tom pediatricka mojho maleho hovorila. ale zevraj maju mat teraz niekedy este zkonzultovat ci sa to bude platit alebo nie. tiez ma to zaskocilo lebo dovera vyhlasovala ze to bude preplacat, preto sme tam aj maleho dali a aj preto ze som tam ja. ale o mna nejde. nahnevalo ma to ale odomna si tiez nikto este peniaze nepytal a to uz mame za sebou dve ockovania.

martul
4. jún 2009

Môj syn sa narodil v 5/2008, 18.11. dostal prvú dávku a platila som 87 SK, na ďalšiu ešte len čakáme lebo sme stále chorí a nejako sa z toho nevieme dostať tak nám odložili očkovanie. Je poistený v Dôvere.

manika77
4. jún 2009

martul ty by si platit nemala lebo prvu davku dostal v roku 2008 😉
monky lebo tu je vsetko na hlavu postavene to preto...cele nase zdravotnictvo 😠

varticek
4. jún 2009

Áno, je to presne tak, ako píše Manika77 a neplatila si hneď preto, že ani sami lekári nevedeli, ako to bude a dozvedeli sa to v podstate spätne. Mne sa stalo presne to isté. Len ja som mala šťastie, lebo malý bol minulý rok chorý, takže moja doktorka tým zdôvodnila, prečo nemohol byť očkovaný v roku 2008, takže poisťovňa to preplatila. Takže ak ste náhodou boli minulý rok chorý, doktorka by to mohla pred poisťovňou obhájiť, aby ste nemuseli nič platiť.

eweny
5. jún 2009

Tiez ma to poriadne nahnevalo..sme v Dovere poisteni,maly je narodeny v septembri ale na odporucanie nasej doktorky sme sa rozhodli cakat s ockovanim do 1.roka..takze si budeme musiet hradit vakcinu v plnej vyske 😢 keby dostal v decembri prvu davku mohli sme to mat len s doplatkom..co uz!

knedlik544
5. jún 2009

ale aj tak. lakali tam ludi s tym ze to budu preplacat a teraz toto. no pekne nas okaslali. 😒

tete
5. jún 2009

ahojte pripajam sa, ja som sa tak rozculila, my sme uz dostali jednu davku, ked sme sli da druhu povedal nam doktor, ze nam ju neda, lebo ju nepreplaca poistovna, len zaplatit musime, a to 80eur, skoro ma porazilo, bola som aj v poistovni, len su tam hrozne mudre, ze s tym nic neurobim, ze to je chyba v legislative....... 🙄

monky28
autor
5. jún 2009

80 eur?Nam bolo povedane 63 za jednu....
Ked sa to vcera dozvedel muz,ked prisiel z prace,skoro infarkt dostal.....Keby sme boli nejaky socialny pripad,tak neviem,z coho by sme zaplatili...Aj ked milionari nie sme 😒

monky28
autor
10. jún 2009

Boli sme s tým v pobočke poisťovne,bolo nám povedané,ze bohozial,nic sa neda robit.Od pediatricky sme sa dozvedeli zaujimavu vec z pripisu,ktory jej prisiel z dovery-vakcinu vraj preplacaju vsetkym detom,okrem tych,ktore sa narodili v oktobri,novembri a decembri2008,co je poriadna diskriminacia.Poslala som im staznost na riaditelstvo a aj na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou,tak som zvedava....

misellkaaa
10. jún 2009

ahojte maminy.my mame podobny problem,moj maly ma 7 mesiacov a este nebol ockovani vakcinou prevenar,lebo sa narodil novembri 2008 a Dovera mu to nepreplati.pediater nam povedal ze si to musime hradit sami,co sme aj nakoniec mali v plane co uz...pre zdravie maleho...ale az kym maly nedostal zapal pluc..boli sme s tym v nemocnici a ze vraj ma teraz ked uz prekonal zapal pluc narok na vakcinu zdarma,co je dost smutne ze musel najprv prekonat chorobu.tak teraz sa snazime pozistovat co je natom pravdy a je stym aj vela vybavovaciek,mate stym niektora z vas niaku skusenost,viete mi poradit a povedat ci to ma niaky zmysel riesit a co je na tom pravdy?ma maly pravo na vakcinu z tohto dovodu zdarma?dakujem maminy.