Očkovanie proti pneumokokom v Dôvere. Máte skúsenosť?

veverka149
25. mar 2009

dobre ranko.prosim vas nemate niekto skusenosti s tym ze poistovna DVOVERA odmieta preplacat ockovanie proti pneumokokom???????????????/

ukmima
25. mar 2009

Ahoj, my ste tiez v dovere...Samko uz ma ockovania za sebou, nemali sme problem, platila som len nejakych 10sk,,,a pri poslednej nic...ale sa mi zda,ze len do roka je to hradene, po roku sa plati plna suma..

lula5
25. mar 2009

veverka, ak nemas rozockovane dieta, ktore vzhladom k veku uz mohlo byt minuly rok ockovane aspon jedenkrat, tak robia problemy. Moja svagrina tam sla osobne a nejako to vybavila. Aj ked nie som si ista ci to bola dovera.

zuzinr
25. mar 2009

No mne syna ockovali na pneumo v januari a vakcina bola plne hradena poistovnou dovera. Maly mal vtedy skoro 5 rokov, tam je ina vakcina ako pri detoch do 2 rokov. Najlepsie je si zavolat priamo do poistovne a oni Vam povedia ci to hradia alebo nie.

babatko88
25. mar 2009

my sme sa očkovali ešte minulý rok, presne vám už nepoviem, ale platila som plnú sumu, za každú injekciu 😒 ale ako je to teraz nikto nevie, jeden doktor to má len za symbolickú sumu, iný za plnú (teda aspoň, čo som počula)

majcik
25. mar 2009

Veverka - moj syn je tiez v Dovere, dokonca ho ockovali minuly tyzden proti pneumokokom, nebol problem. Vakcinu vyberal manzel v lekarni, tak neviem uplne presne, kolko platil, ale bola to nejaka smiesna suma. Zienky, kolkokrat sa ockuje proti pneumokokom? Pato uz ma 3 ockovania za sebou.

babatko88
25. mar 2009

aj my už máte 3

zuzitka
25. mar 2009

Kedy očkovať?
Očkovanie proti pneumokokom je možné jednoducho zaradiť do súčasne platného vakcinačného kalendára tak, aby očkovanie prebiehalo paralelne s už zavedenými vakcínami, napr. s hexavalentnou vakcínou. Počet dávok, ktorými treba očkovať, je závislý na veku dieťaťa. Deti vo veku 2 až 11 mesiacov je potrebné zaočkovať 3 krát, detičky vo veku 12 až 24 mesiacov potrebujú 2 dávky a deťom vo veku 2 až 5 rokov stačí jedna dávka vakcíny. Očkovanie podľa tejto očkovacej schémy potom zaručuje dlhodobú ochranu.

majcik
25. mar 2009

Zuzitka - tak my to mame presne takto, Pato bol zaockovany 3x pri inych ockovaniach, takze sme mali vzdy obe nozicky bolave 😒 Ale hlavne, ze to uz mame vybavene.

zuzitka
25. mar 2009

samkoma 3 roky a neviem, ci ho mam alebo nemam dat zaockovat .... 😨

majcik
25. mar 2009

Zuzitka - co Ti odporuca pediatricka?

zuzitka
25. mar 2009

s nou som o tom nehovorila este ....
ale samko nebyva vobec chory ... ale zase neviem, co v skolke nachyta, ze jo 😒

majcik
25. mar 2009

Ja by som to konzultovala s lekarkou

norik1
26. mar 2009

veverka uz je o tom podpbna tema v Babätkach - Prevenar od 1.1.2009 zadarmo...

ja som ten pripad kedy sme neboli rozockovani v r.2008, pretoze mal maly problemy a nemohol byt ockovany. Aj prvu davku hexy dostal v januari (8mesiacov). Teraz mu Dovera nechce preplatit Prevenar, lebo je narodeny 2008 a nemal ani jednu davku v roku 2008. Taketo deti si hradia vakcinu sami, doktorka mi ukazovala oficialny list rozhodnutia poistovne, aby som skusila tam zajst a nieco vybavit...

Napisala som im dost skaredy (ale slusny 😉) mail a takuto odpoved som dostala z Dovery:

"Nasa zdravotna poistovna sa pri platbe za ockovanie Prevenarom musi riadit predpisom vydanym ministerstvom zdravotnictva. Zial, tento znacne obmedzil moznosti platby za tento druh ockovania. Je mozne ho hradit len detom z presne specifikovanych rizikovych skupin.

V pripade, ze ste nestihli dat zaockovat Vase dieta do druheho roku veku, nasa poistovna Vam ponuka inu ockovaciu latku pod nazvom Pneumo 23. Tato ockovacia latka ochrani Vase dieta az pred 23 moznymi povodcami ochorenia oproti 7, ktore obsahuje Prevenar. Pneumo 23 je pre vsetkych nasich poistencov bez doplatku pacienta a je mozne ju podavat detom od druheho roku veku."

Prevenar maju hradeny deti z rizikovych skupin (narodene pred 38.tyzdnom a este neviem ake rizika tam su) a deti narodene v r.2009 povinne...
My ostatni mame dat dieta zaockovat latkou na ktoru pri testoch v Juznej Amerike ci kde zomrelo 12 deti...Takze asi tak...

bzuco
26. mar 2009

malý je narodený v decembri 2007 a teda totálne znevýhodnený oproti iným deťom narodeným v tomto roku...takže kým on dosiahol vek na očkovanie prevenarom, stihli to tí "múdri" niekde v kancli zrušiť 😠 😠 po porade s dr. som ho chcela dať zaočkovať až po roku....no lenže stalo sa to, čo sa stalo - prestali to preplácať 😠 ...ked som bola teraz s malým na 15. mesačnej poradni, pýtala som sa dr. čo s tým prevenarom, ako to nakoniec dopadlo tak presne povedala to čo písala norik - odpoved z poisťovne

ale...sama mi navrhla, že mi normálne predpíše recept s tým, že dozadu napíše doočkovacia vakcína a nech skúsim ísť do lekárne. vraj prečo by mal byť v nevýhode oproti ostatným deťom roku 2007.... a predstavte si - dostala som 2 dávky prevenaru úplne zadarmo, ani poplatok som nehradila 😅 ...ale prvé čo lekárnička pozerala, bol a tá veta na druhej strane receptu - že doočkovacia vakcína

tak už máme prevenar u dr. v chladničke a koncom apríla ideme na 1. dávku