Očkovanie 11 ročnej proti rakovine krčka maternice

cukrovinka
4. dec 2017

Ahojte..chcem sa spytat ci ste davali niekto ockovat svoju slecnu proti rakovine krcka maternice...uvazujem nad tym...skusenosti??? Dcera ma 11rokov Dakujem pekne

mam1na
5. dec 2017

Ak chcete, pozrite si video:

https://www.youtube.com/watch?v=ycpTHgQSjsk
prevenar
5. dec 2017

@cukrovinka velmi nebezpecna vakcina , jedna najcastejsimi vaznymi vedlajsimi ucinkami v ratane samotnej rakoviny.

osobne by som si fakt pozrel pred tymto aj ine materiali, ako reklamne letaciky. nasledky mozu byt velmi vazne.

https://www.modrykonik.sk/group/1799/

bibistec
5. dec 2017

Ja som tiez pozerala relaciu a nikdy by som nedala. Vlastne tam lekar vysvetloval ze to ani nemá zmysel. Pogooglite najdete to mozno a kopec dalsich veci ako v indii tie vakciny testovali a kopec poskodenych dievcat. Ale pozerajte rozne zdroje a tiez sa pytajte lekarov aj dcerinej lekarky co oni na to

adsumus
5. dec 2017

@prevenar antivax hnutie podáva ludom aj nejaké vedecké dokazy o škodlivosti tohto očk ovania okrem propagandy? poprosím.

adsumus
5. dec 2017

Napriek osobným vyhrážkam a utokom a dehonestácii zo strany antivaxrov, bojuje proti ich dezinformáciám o hpv očkovaní, vyhrala cenu Johna Maddoxa. 👍

https://www.theguardian.com/science/2017/nov/30...

hettinka
5. dec 2017

@adsumus to nech si prečítajú najmä rodičia dievčatiek, ktoré zomreli, alebo majú následky... isto to pre nich bude "zaujímavé čítanie" ... ja nie som nejaký anti-očkovací aktivista, deti majú povinné očkovania absolvované, ale zasa odtiaľ-potiaľ, treba aj čítať viac, ako iba reklamy (hoc ich môžno píšu aj lekári ... lekári odporúčajú aj HAK, napríklad...). Toto očkovanie je podľa mňa zbytočné, určite je lepšie viesť dievča k tomu,a by sa nechovalo promiskuitne a hovoriť s ním nielen o neželanom tehotenstve, ale aj o iných rizikách ... samozrejme, dcéru nestraším, ale nech si je vedomá, že sú veci, ktoré proste nevráti späť.
Napr. ani kiahne som očkovať nedala, kvôli zvýšenému riziku pásového oparu v dospelosti ... dala by som, ak by kiahne nedostali trebárs do 15 rokov. Ale obaja ich prekonali v detstve.

adsumus
5. dec 2017

@hettinka ty kludne ved dieťa k čomu uznáš sa vhodne, ja dám navyše zaočkovať, pretože nemám dovod obávať sa tohto očkovania, nezistila som nič nebezpečne, okrem antivax propagandy a tá sa týka rovnako každeho očkovania. poprosím prečo si myslíš, že je vyššie riziko pásoveho oparu ak človek dostane kiahne v dospelosti, mám známu tej sa pásový opar vytvoril v dospelosti a kiahne mala ako dieťa, bola v kontakte s drobcami v tom čase, takže výhoda bohovská, dakujem.

hettinka
5. dec 2017

@adsumus ockovani proti kiahňam majú vyššie riziko pasového oparu, preto som nedala ockovat. Sme sa nepochopili. Tiež majú vyššie riziko ti, ktorí mali mierny priebeh.
Ale ak by moji nedostali kiahne ako deti, asi by som aspoň dcére odporučila dat sa ockovat, aby to nedostala v tehotenstve napríklad. No je to nakoniec bezpredmetne.

aristka
5. dec 2017

Tvoja dcerka vobec nemusi byt promiskuidna ,aby sa nakazila hpv virusom ,staci jej na to prave jeden nakazeny partner ...inak okrem rakoviny krcka maternice ,su skvela zalezitost genitalne bradavice ,ktore maju ako bonbonik nielen muzi ,ale aj zeny a vedia narast do krasnych strapcov ...hm ,takze co budes odporucat svojej dcerke ...

aristka
5. dec 2017

@lindusss2016 ake tazke kovy obsahuje vakcina ..hm ,chemia ti zjavne velmi isla v skole....

hettinka
5. dec 2017

@aristka v živote som nič take nemala, ani kamošky ... ako vidím, biznis so strachom má niektorých super funguje.

najk
5. dec 2017

@hettinka Opak je pravdou. Praveze pri prekonani ovcich kiahni virus zostava dozivotne v tele a pri znizenej imunite sa moze prejavit v podobe pasoveho oparu. Moj manzel si to zazil. Ockovany proti ovcim kiahnam nebol, prekonal ich a pred rokom si uzil pasovy opar..a moze ho dostat kedykolvek znova

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pásový_opar

Tym netvrdim, ze treba ockovat. Ja som sa dala zaockovat proti ovcim kiahnam az ked som planovala tehotenstvo.. U syna zatial toto ockovanie nezvazujem..

lindusss2016
5. dec 2017

@aristka
Nvm, co obsahuje konkretne tato vakcina, nestudovala som jej zlozenie, lebo ma to absolutne nezaujima, ja ockovana nie som a dceru utcite tiez nedam. Myslela som vakciny vo vseobecnosti.
Ale odmietam sa tu s tebou dalej dotahovat, nemam na to chut ani cas. Ja tu nejdem lobovat za neockovanie, nech si kazdy picha svojmu dietatu do tela, co len chce. Moja vec to nie je. Odpovedala som na otazku, ake otravy tam su... ked si myslis, ze jej pichnu 100% rakytnikovu stavicku, tvoja vec... mne je to jedno.
P.S.Chemia mi v skole isla rovnako dobre ako vsetky ostatne predmety 😉 Opakujem, zlozenie tejto vakciny som nikdy nestudovala a ani nemam preco, moje dieta ju.nedostane a ci tak rozhodnu ine matky alebo nie, je mne uplne ukradnute.

montemotherone
5. dec 2017

@cukrovinka nie neuvažujem. Je to oproti iným dosť málo overené očkovanie :-/ Málo skúseností, veľa tých horších.... 😒

aristka
6. dec 2017

@hettinka to sa s kamoskami rozpravate tak doverne ...😲

aristka
6. dec 2017

@lindusss2016 niekto by povedal ,ze si dobre sprost....,kedze ani ostatne vakciny tazke kovy neobsahuju ,takze chemia ti moc nesla ,ale vzduch ,ktory dychas denne ,ano.

anicka766
6. dec 2017
lindusss2016
6. dec 2017

@aristka
A ty take kamosky nemas, s ktorymi sa rozpravas doverne? 😲
Tak ja vediem s kamoskami aj dovernejsie rozhovory. BTW taktiez ziadna z nas nie je ockovana a ani jedna nemala take problemy, ako spominas 😉

anicka766
6. dec 2017

Dievcata....ma zmysel sa o ockovani hadat? Kazda ma svoj nazor na ovkocanie. Kazda z Vas je matkou, ktora rozhodne o tom ci o inom. Ani jedna z Vas sa nebude starat tej druhej o deti ci budu zdrave a ci chore. K tym neocko mamickam...zrejme vedia preco neockuju a podla mna je maximalne nevhodne ich odsudzovat. Tak isto vedia matky preco ockuju svoje deti....nechajte to tak ved kazda ma svoj nazor....

lindusss2016
6. dec 2017

@aristka
Nejde sa ru znizovat na tvoju uroven, aby som niekomu nadavala. Ja som videla aj take zlozenia vakcin, kde bolo olovo, ortut a hlinik... Ak ty veris, ze tam nie su, v poriadku, ja sa tu s tebou dohadovat nebudem. Ja farmaceutickemu priemyslu nedoverujem a tvoje nazory ma o tom urcite nepresvedcia.
Nechapem, co z toho mas, ze sa tu za prospesnost vakcin bijes do hrude ako King Kong, ale ani ma to nezaujima. Ja nepotrebujem presviedcat teba ani ostatnych, aby neockovali, je to vec kazdej jednej matky, o ktorej si ma urobit sama vlastny nazor, informacii je dostatok, ja nic dalej sirit nemam za potreby.
Kludne si ver, comu chces. Ja som skodlivost vakcin videla na vlastne oci a tym verim urcite viac ako nejakemu nicku na MK. Lobuj nadalej, vela zdaru.

aristka
6. dec 2017

@lindusss2016 olovo ...ortut ...a hlinik je ake kov...to nepotrebuje fakt komentar ...

misinka0611
6. dec 2017

@anicka766 👏👏👏👏 keby mozem dám ti aj 100 lajkov 👍

lindusss2016
6. dec 2017

@aristka
No veruze nechcela som ti ani odpovedat, ale tak toto musim, kedze podla teba som ja sprosta a chemia.mi nesla. No nech sa paci:

lindusss2016
6. dec 2017

@aristka
Moja zlata, ty sa skus zamysliet, preco nemas kamaratky...
Ides si svoje cez mrtvoly a nedopustis, aby mal clovek iny nazor.
Predstav si, ja mam aj kamaratky, ktore neockuju vobec, mam aj take, ktore davaju aj nepovinne ockovania a ani o jednej si nemyslim, ze je sprosta a nemam za potreby jej vnucovat svoj nazor. Ak sa o tom niekto chce bavit, sa opyta. A da sa s clovekom bavit slusne, aj ked ma iny nazor ako ty a netreba hned utocit. Ked ti ale toto treba hovorit, ocividne nie ja som tu ta sprosta. Mozno keby si svoje nazory podavala inak, niekto si z toho aj nieco vezme, ale ak to budes robit takto agresivne, ludi akurat odplasis...

aristka
6. dec 2017

@lindusss2016 inak citaj moje prispevky ...olovo a ortut je v ktorej vakcine

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anicka766
6. dec 2017

@aristka aky ma zmysel to co robis...aj keby ti jedno decko nedajboze umre po ockovani tak urputne das ockovat aj to druhe lebo viva ocko je super.... prestan presadzovat svoje nazory a utekaj do svojej skupiny Mamicky ktore ockuju...tam tam budu mat tie sliepky za boha!!!!

hettinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
6. dec 2017

deti nezomieraju na očkovanie ale na neočkovanie, deti nezomieraju lebo maju protilátky ale pretože ich nemaju, vrchol arogancie z tvojej strany písať inej matke o tom, že jej zomrie dieťa lebo ho očkuje a blbosti.

adsumus
6. dec 2017

@lindusss2016 ty si videla zloženie vakcín kde je olovo ortuť a hliník??? podelíš sa?