Očkovanie proti rotavírusu

gabriela1989
27. aug 2018

Ahojte, ako znášali vaše detičky druhé "očkovanie" proti rotavírusu? Prvú dávku sme mali spojenú s povinným očkovaním a dcérka mala horúčky nad 38 stupňov :( Bojím sa, že to bude horšie. Potešte ma, že to bolo lepšie 🙂

timilv
27. aug 2018

Ahoj. My máme za sebou už aj druhé očkovanie. A mala to naraz s povinným očkovaním? Neviem ako ostatní doktori, ale naša doktorka to nedáva spolu lebo to je dosť veľká záťaž na malý organizmus... Nepamätám si presne, ale mali sme rozdiel medzi očkovaniami (povinným a rotavírusom) minimálne dva týždne, možno aj mesiac. Po povinnom malá tiež mala teplotu, ale po očkovaní proti rotavírusu sme nemali absolútne žiadne reakcie, ani sme nevedeli, že niečo mala... Skúste si to rozdeliť a nedať naraz, určite to zvládne lepšie

jana005
27. aug 2018

@gabriela1989 ahoj,keď už dávať očkovať proti rotavirusu,určite daj rozdeliť. Najprv povinné,potom rotavirus. A trvaj na tom,je to tvoje dieťa,doktorke je to jedno. Držím prsty

ivd
27. aug 2018

Nam prave doktorka radila dat to spolu, vraj ta vakcina potom lepsie ucinkuje. S tym rozdelenim je to blbost, precitaj si odborne studie. Alebo staci pozriet starsie diskusie tu na MK. Tradicne su dva tabory...jeden tvrdi rozdelit pripadne vobec neockovat, do druheho patrim ja.
Dcera mala zvysenu teplotu po ockovani...tiez okolo 38. Nedavali sme ziadne sirupy a pod., kedze to je normalna reakcia po ockovani. Iba ak by to stuplo nad 38,5...tak by som zvazila to trochu skrotit. Do 2 dni bolo po vsetkom.

sasesoe
27. aug 2018

@gabriela1989 my sme mali vsetky rotavirusy oddelene od povinneho ockovania a boli vez reakcie. Po povinnom zvykol mat trosku teplotu a boleli nozky

lubi40
27. aug 2018

@gabriela1989 po rotaviruse mal maly taku redsiu stolicu tusim 2-3 dni. Teploty ziadne.

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evalin88
27. aug 2018

@ivd mi sme mali tiez okolo 38 ale nie nad 38,5 kamoska je detska sestra vraj treba nechat telo aj same bojovat. Davali sme viburcol.. bylinkove cipky.. nieco ako homeopatika co odporucila dr.

evitka83
27. aug 2018

@gabriela1989 vsetky ockovacie davky som dcere delila na casove obdobie 2 tyzdnov. Nemala ziadne reakcie.

kika831
27. aug 2018

@gabriela1989 my sme to mali tiez oddelene, bo nam spominala nieco take, ze rota druha sa musi dat skor ako druhe povinne ockovanie. Z rota ockovania sme nikdy nic nemali ani u jedneho dietata.

klaudia_kaja
1. sep 2018

@gabriela1989 ahoj mi sme to mali spolu aj pri druhom očkovaní a bolo to očosi horšie ako to prvé očkovanie. o chvíľku nás čaká tretie.

gabriela1989
autor
1. sep 2018

Ahojte, tak boli sme už na druhom očkovaní. Naša lekárka neodporúča rozdeliť očkovanie. Mali sme to teda spolu, do nožičiek i do pusinky. Po prvom očkovaní mala dcérka vysoké teploty 24 hod., potom 2-3 dni medzi 37 a 37,5 jej to behalo. Tento raz je to horšie. Počas 24 hodín som musela dať malej 2 čípky. Dúfam, že sa to už upokojí :( taktiež častejšie riedkejšie kaká, ale to nie je problém. Inak neviem či som dobre rozumela, to o 6 mesiacov sa opäť očkuje i dáva ten rotavirus a pôsobí to potom na 5 rokov ?

ivd
2. sep 2018

@gabriela1989 rotavirus sa o 6 mesiacov urcite nedava. Ockuje sa, respektive oralne podava 2x, obe davky vsak musia byt podane do nej. 24. tyzdna veku babatka.

eva8
2. sep 2018

@gabriela1989
to je z r. 2012 - vtedy sa používali dve očkovacie vakcíny:
Rotarix (2 dávky), RotaTeq (3 dávky)
Neviem čím sa očkuje v súčasnosti

Očkovanie proti rotavírusom
 Očkujú sa deti vo veku 6 týždňov až 6 mesiacov.
 Rotarix (2 dávky), RotaTeq (3 dávky)
 Očkovacia látka sa nepodáva injekčne, deti očkovaciu látku užijú ako
malé množstvo tekutiny ústami. Interval medzi dvoma dávkami by mal
byť najmenej štyri týždne a očkovanie sa má ukončiť do 24. (Rotarix)
alebo 26. týždňa (RotaTeq).
http://detskaklinika.sk/documents/Studenti/Plag...

eva8
2. sep 2018

tu je očkovací kalendár 2018
http://www.uvzsr.sk/kalendar/

gabriela1989
autor
7. sep 2018

@eva8 viem, že rotavírus sa podáva orálne, veď som to malej podávala už 2x :D v tom kalendári, čo ste mi poslali sú len povinné očkovania, tzv. "očkovanie" proti rotavírusu je dobrovoľné...takže nás ešte čaká 3 dávka povinného očkovania v 11 mesiaci a potom ďalšia na 5 rokov, takže mala pravdu dr., že dalšie až na 5 rok veku 🙂 len ten rotavírus ma straší, nerada ho podávam malej...pri prvej dávke všetko krásne spapala, no pri druhej už bola staršia a vôbec sa jej to nepáčilo, aj keď je to vraj sladké, takže sa jej trošku podarilo vyliať :/ ale väčšinu spapala, takže je to v poriadku 🙂

patricia0511
26. aug 2020

Ahojte zienky chcem sa opýtať idem dať malému rotarix ci mu po podaní môžem dať papať mlieko ??