Očkovanie proti streptokokom

nikolal
11. okt 2015

Ahojte, vcera mi kasmoska vravela, ze jej maly mal vkuse streptokoka a od kedy ho zaockovala proti nemu, tak je pokoj, pocula ste o nejakej takej vakcine? vraj platila 100 eur

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolal
autor
14. okt 2015

@bralilienka dobry, ako to myslite?

alexska
14. okt 2015

amen -tma🙂)akych erudovanych mame povacsinu dnesnych rodicov... 😝 😀

nikolal
autor
14. okt 2015

@alexska no ked je dieta chore kvoli streptokovi rok v kuse, tak rodic hlada vsetky mozne riesenia

majka99999
14. okt 2015

@nikolal a to jej syn nemal povinne ockovanie?

nikolal
autor
14. okt 2015

@majka99999 mal, ja vracim o svojej dcére a streptokokovi hnusnom

majka99999
14. okt 2015

@nikolal pises, ze jej maly mal v kuse streptokoka a po nejakej vakcine uz nemal. Takze mal povinne ockovania, mal stale pozitivne vytery zrejme a bol chory, a potom toto by mal byt nejaka extra vakcina?

majka99999
14. okt 2015

@nikolal tak ujo Googel vyplul, ze existuje Pneumo 23, urcena pre deti od 2 rokov, ktore maju problemy. Je tu aj taka tema na MK. Inac netusim, ak to nie je to, mozno provakcinacni aktivisti z prveho prispevku poradia nieco. Co tak radsej, ako pisat na kona, kamoske zavolat a spytat sa jej, aky konkretny zazrak to pouzili?

nikolal
autor
14. okt 2015

@majka99999 nevie mi povedat, mozes mi poslat link na tu skupinu?

adsumus
15. okt 2015
fuska
15. okt 2015

Vcera som sa v radiu dopocula, ze vakcina proti chripke chrani aj proti mrtvici. Uz im asi zvoni umieracik a nemaju co vymysliet. Mohli by aj vakcinu proti nadche a kaslu, ved decka v skolke stale soplia a kaslu. Treba to potlacit predsa.

alenitka
15. okt 2015

@nikolal Prirodnu tinkturu z pupenov kvetov kapucinky si neskusala ? Mala odkedy ju brala vo zvysenych davkach ma od streptokokov pokoj a nemusela, ani by som v zivote nepichla do nej tu vakcinu .... http://plnielanu.zoznam.sk/c/769/pomocnicka-kap...
Keby si chcela vediet nieco viac o davkovani (kedze v case choroby je ovela vyssie ako odporucane na flasticke) tak napis IP

caterine
15. okt 2015

@alenitka mozem poprosit aj ja info o kapucinke a aku znacku ste mali. Dakujem

alenitka
15. okt 2015

@caterine
@nikolal Tak baby rozpoviem nas pribeh - Mala mala dlhsie kasel a nasa lekarka robi vyter mam pocit ze len na poziadanie rodica- tak asi po 2,5 tyzdnoch ked sme tam boli 2xkrat som poziadala o vyter a toho nam vysiel streptokok. tak sme tam zase zasli a urobila CRP a to jej vyslo 78, cize nasa lekarka povedala. ze to uz je na antibiotika. Ked sme prisli domov este som co to studovala na nete a nasla diskusiu o kapucinke s nejakou bylinkarkou , kde radila kapucinku a jej davkovanie pocas choroby deti. To sa mi zdalo brutalne kedze na flasticke je napisane ze sa davkuje podla vahy - napr. ak ma dieta 12kil treba rozdelit davku do troch davok 4-4-4 kvapky po 8 hodinach ... to je ale preventivne davkovanie .. ked ma dieta uz priznaky choroby dava sa to tak ze kolko ma dieta kil tak tolko kvapiek davat 3-5 krat denne-mala mala vtedy 12kil - cize 12-12-12 a mozete pokracovat do tych 5x za den .. ja som to zavolala nasej lekarke (tiez nieje velmi zastancom antibiotik, ale jasne ked je treba tak je treba) a kedze kapucinku poznala, dohodli sme sa, ze ju mozem skusit a na 4ty den pridem zas na CRP a potom sa uvidi .. tak prvy den som dala davku 12-12-12 kvapiek, druhy den 4x12 kvapiek, treti den 4x12 kvapiek a isli sme na CRP ktore bolo 8 takze uz bolo v norme. Potom som davala este par dni kapucinku ale uz v znizenej davke 5-5-5 kvapiek ...No len aby ste si nemysleli, ze som nejako ohrozovala svoju dceru na zivote 😀 ona v case toho ako mala brat tie antibiotika nemala ani teploty, iba dost kaslala a proste ten zapal a streptokok sa v nej drzali .... Vyter po tyzdni tiez vysiel negativny a odvtedy KLOP KLOP uz sa to nezopakovalo ale ked vidim sople, kasel hned kapucinku nasadim ale len v takej lajtovej verzii cca 5 kvapiek trikrat denne a vzdy nam to rychlo do par dni prejde ... Ale nemozem zabudnut este Vitamin C - veeeela - my kupujeme v DM v takej krabicke - cistu kyselinu ascorbovu - a to davam cca 10-15 odmeriek denne - mam to stastie ze mala miluje kysle a vela pije, takze dokazem ho do nej dostat kolko potrebujem ... Odporucila som to aj kamoske ktorej dcerka mala za 3 mesiace 4xatb kvoli zapalu priedusiek a ked skusili kapucinku tak tiez im super zabrala a odvtedy vraj maju tiez pokoj, len tej kamoske sa to davkovanie zdalo strasne velke tak davala menej ale zato dlhsie .... to uz je na kazdom. Kedze je to tinktura tak obsahuje alkohol - tak to som tiez zvazovala ale zase v tych par kvapkach to nieje taka hroza a ked som si prirovnala co obsahuju take synteticke antibiotika tak som v tom mala jasno .... a niekde som citala ze sa mozu tie kvapky dat do lyzice horuceho napoja aby sa alkohol odparil - ale to som uz ja zase pochybovala o ucinnosti kapucinky po strete s horucim napojom ...

a mali sme tuto http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/g... ale teraz napr. mame doma tuto http://www.jukl.sk/kapucinka-d4-lichorerisnice/... - ta je vraj zbierana podla faz mesiaca, cize by mala byt este ucinnejsia a tym aj davkovanie moze byt nizsie - ale tu sme este neskusali lebo nebolo treba zatial

No a my sme kupovali

nikolal
autor
15. okt 2015

@alenitka takze si davala proste kvapky na lyzicku aj s tym alkoholom, ano? a kazdych 8 hodin? lebo to potom vychadza aj na noc

alenitka
15. okt 2015

@nikolal nie, ja som davala iba pocas bdenia cez den - rano cca o 7mej po zobudeni, potom pred obednym spankom co u nas bolo okolo 13tej a potom este vecer pred spankom okolo 21hodiny ... a ked som davala 4x tak som to rozdelila na 4 davky neajko 🙂 nejak som sa nad tym nezamyslala ... ale baby pisali v diskusiach ze sa to ma ako antibiotika kazdych 8 hodin ze je to dolezite, lebo kapucinka najviac zabera po 9 hodinach a zaberie do 2 hodin od davky takze by sa mala brat kazdych 8 hodin ... ale u nas to zabralo aj tak ... a ano davala som na lyzicku a rychlo zapit tekutinou ....

V tom druhom linku (JUKL) sa pise ze kapucinka pri uzivanie do 2 mesiacov do 2 mesiacov likviduje v tele väčšinu stafylokokov, streptokokov, E-coli, salmonel a ďalších nebezpečných bakterií .... len tam to davkovanie ozaj neviem u nich, lebo oni ho maju aj pre dospelakov uplne nizke takze to este im napisem ked to budem potrebovat ze ako to mam davkovat maelj

moon1979
15. okt 2015

@nikolal nakvapkáš do čaju a hotovo 🙂 kapucínku môžem len odporučiť 🙂

nikolal
autor
15. okt 2015

@alenitka
@moon1979 a moze kapucinku aj 7-mesacne babo? starsej teraz nemozem davat kedze 23.10 ideme na vybratie nosnej mandle, ale malicka je tiez vkuse chora, ako ta starsia :(

nikolal
autor
15. okt 2015

@alenitka
@moon1979
ja mam toto doma a vobec neviem davkovanie, ako zistim? dokonca tym pise, ze nie je vhodne pre deti, tehotne a kojacie matky.

nikolal
autor
15. okt 2015

@nikolal a pise tam zlozenie 10 percent vytazok zo semena lichoresnice vetsi a 40 percent liehu

moon1979
15. okt 2015

@nikolal to píšu všade, lebo získať licenciu nie je také jednoduché, neskutočná birokracia 🙂 je to bylina naložená v alkohole ako napr. úplne obyčajný sinupret, ktorý obsahuje ešte viac alkoholu než kapucínka a bežne sa dáva deťom ... ja dávkujem vždy podľa váhy, 1kvapka na 1kg zamiešať na čaju .... ak chceš aby sa alkohol úplne vyparil, tak treba nakvapkať do horúcejšieho čaju a počkať trošku nech vychladne, ale to množstvo je minimálne 🙂

nikolal
autor
15. okt 2015

@moon1979 a na tvojej kapucinke pise ake zlozenie?

moon1979
15. okt 2015

@nikolal všetky kvapky aj tie chemické výrobky z lekárne obsahujú alkohol ... proste kvapky v inej ako alkoholovej verzii nedostaneš 🙂

moon1979
15. okt 2015

@nikolal ja si vyrábam vlastné tinktúry 🙂 výborná je aj propolisovaná tinktúra 🙂 veľmi silné prírodné "antibiotikum" 🙂

moon1979
15. okt 2015

@nikolal ak chceš aj odborne poradiť, v lekárňach sunpharmy sú viac prírodne ako chemicky orientovaní, tak ti poradia aj čo sa týka dávkovania a fundovane 🙂

nikolal
autor
15. okt 2015

@moon1979 a tebe na kapucinke pise ake zlozenie?

alenitka
15. okt 2015

@nikolal fiiha no u 7 mesacneho fakt neviem ... mala mala vtedy skoro dva roky .... a neviem tu diskusiu uz najst s tou bylinkarkou, to bolo kdesi na FB v nejakej skupine kde som .. tam sa tazko vyhladava

a ty mas kvapky, tam je nizka koncentracia kapucinky - preto je lepsia tinktura ta ma vysoku koncentraciu ucinnej latky - a uplne najlpeisa je TINKTURA Z PUPENOV RASTLIN KAPUCINKY - ta ma silu

a presne suhlasim s @moon1979 alkohol je aj v sinuprete ktory nam odporucila nasa lekarka uz pred jednym rokom dcerky brat...

nikolal
autor
15. okt 2015

@alenitka takze tuto si objednat http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/g... a tam mas ake zlozenie?

nikolal
autor
15. okt 2015

@alenitka skus este pohladat na fb, prosim

dejka77
15. okt 2015

@alenitka Wow tak to je super cena. Ja som to zhanala pred niekolkymi mesiacmi a v bio-obchode to stalo asi 15 eur, v druhom 22 eur.
Takze je to vhodne pri velkom kasli a soplikoch? Deti mali taky minulu zimu, s prestavkami to trvalo 2 mesiace.