Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

tijana
7. aug 2011

@usiko Ahoj prosím ťa mohla by si mi napisať ako ste dopadli s tou uzlinkou? Dakujem

usiko
8. aug 2011

@tijana no, nepotesim ta, do narkozy a uzlinky von...jeto tonajlepsie,aj ked teraz najkrutejsie, co mozes urobit, lebo ten obsah sa moze dostat do krvi,kosti a podobne> Dajte to von.My sme dali vybrat a aj tak nam lekarka povedala,ze nikto nam nezaruci, ze tie tbc nbakterie nema niekde ukryte a neskor jej to nesposobi zapal svalu alebo kosti,alebo poruchy oka......ze mame mysliet pozitivne ....aspon ze bola uprimna, to si cenim, bola ro primarka v Srobarovom ustave v dolnom smokovci, na nic sa nehrala, chapala nas a vsetko vysvetlila. Ja by som to z uzliniek nevytlacala,lebo to co je v nich, nam robili histologiu, su bakterie tbc, a to sa moze kadekde dostat do tela pri zakroku.......nevraviac o tom, ze lieky su dost skodlive...pouvazujte.....my sme boli z toho na prasky ale sme radi, ze sme to dali von......

cely nas pribeh si precitaj tu:

http://www.slobodavockovani.sk/news/zapalene-uz...

budes aspon vediet co ocakavat...este ideme v oktobri na kontrolu do smokovca a dufam ze tymto sa to skonci, A samozrejme, nic ine sme uz zaockovat nedali.

piskotik
8. aug 2011

ahoj tijana, brali sme potom este lieky a musela som sledovat ci sa to nezvacsi a potom sme isli na kontrolu, spravili nam sono a chvalabohu tam ostalo uz len to puzdierko, co jej vlastne uz ostane navzdy, ale hlavne ze sme sa zbavili tych silnych liekov a je to O.K.

piskotik
8. aug 2011

@usiko no teraz som citala tvoj prispevok a my sme neboli tak informovani, nam to vytlacili, ale neboli sme pouceni co z toho moze vsetko byt, teraz som zdesena, dufam ze sa nam nic take neprihodi

usiko
8. aug 2011

@piskotik nooo,to ani nam nevysvetlila primarka na plucnom v ke...az v smokovci......lekari samozrejme maju tendenciu to zlahcovat, ved co, stava sa...ale pravda je taka, ze mozno je to niekde v tele, a aj o 5-10 rokov to moze sposobit zapal kosti...ale to uz nikto nespoji s ockovanim...nevraviac o tom, ze cele ockovanie proti TBC vlastne pred tbc nechrani...aj preto je v mnohych krajinach zakazane..-je zbytocne a poskodzuje zdravie deti......co uz, stalo sa, uz to nevieme zmenit...teraz len stavit na budovanie imunity dietata....drzim palce🙂

dusika11
8. aug 2011

ahojte ja nehovorim ze teoria ockovania je zla--ja hovorim o ludoch pazravych ktorí chcu stale viac a viac zarobit...ja hovorim o americkych farmaceutickych firmach ktore nechcu liecit. oni chcu predavat stale nove a nove lieky,,potrebuju chorych ludi.....preto vravim neverim ze tymto ludom ide o zdravie mojich deti...inac by nevpichli mojim dvojickam ihned tu vakcinu par dni po narodeni uprostred chripkovej epidemie...do mesiaca sme mali reakciu..a zaujimave ze presne ked mali reakciu zhisane rucky tak schytali virus rsv voci ktoremu boli moje deti bezbranne...skoncili sme na are...a samozrejme ked som na to poukazovala na suvislosti tak to nikto nenahlasil neskontrolovali sa suvislosti...bojim sa kazdeho ockovania...ja im neverim....az teraz som si vela veci precitala...bohuzial lebo som verila slepo a poslusne...dnes by som im v zivote nenechala tak skoro vpichnut vakcinu.

tijana
8. aug 2011

@usiko Ahoj ja som bola aj v Smokovci za primarkou a ano ona mi odporučila uzlinku vybrat. Už sme mali aj termín, ale sesternica ktora je pediatricka v Srbsku, zacala panikarit nech ju v žiadnom prípade nedavam do narkozy apod. ...zacala mi zistovat u odbornikom tam ako sa riesia taketo prípady a ani jeden nepovedal uzlinku vybrat ... odporucali liecbu liekmi a poprípade punkciu. To iste navrhovala lekarka v BA. Tak nakoniec pod ich vplyvom som dala malej urobit punkciu a berieme ten Benemicin. Uprimne povedane ja si myslim, že uzlinku som mala dat vybrat, aj ked som sa bala velmi narkozy ... Najviac ma stve, že kolko lekarov tolko nazorov ☹

@piskotik Prosim ta a aku kombinaciu liekov ste brali a ako dlho?

tijana
8. aug 2011

@usiko Prosim ta teraz som docitala tvoj pribeh. Este by som sa ťa chcela spýtať, že ta uzlinka čo Vám ostala, po dobratí liekov aku ma velkosť? Dala si vobec este malu ockovať niecim? Inac este k dojčeniu čo spomýnaš v članku tak moja mala je dojčená, takže ako hovoriš žiadna súvislosť tam urcite nebude 🙂

anicka1981
8. aug 2011

je pravda, ze ked hnis vytecie vonku je ockovanie neucinne?,

usiko
8. aug 2011

@anicka1981 je pravda ze ockovanie TBC je neucinne , nezavisiac od toho,ci hnis vytecie von alebo nie....staci si precitat relevantnu literaturu,, kde su studie, z ktorych jasne vyplyva, ze ci si ockovana lebo nie a prides do kontaktu s TBC, a mas oslabenu imunitu,tak TBC dostanes...ba niektore studie dokazali ze ockovani ludia ochoreli castejsie......ale to sa treba hrabat v materialoch aby si k tomu dosla...lekarka ti to poprie.....

piskotik
8. aug 2011

@tijana Brali sme Benemicin a Klacid,neviem presne kolko sme to brali po tom ako nam to vytlacili no pred Vianocami sme mali dalsie ockovania a mala som to stale sledovat ci sa nic nedeje a teraz v maji sme boli na kontrole naposledy a od vtedy je to fajn a uz tam nemusime chodit.

tijana
8. aug 2011

@anicka1981 Ockovanie proti TBC neochrani pred tuberkulozou, sposobuje len že ked ju dieta dostane zvladne ju lachsie, resp. deticky nedostanu ťažke formy TBC /TBC kostí, pluc, ocí ../ Ak vytiekol tvojmu babatku hnis z ručicky tak nie je pravdou že ockovanie je neucinne je to len jedna z reakcii na vakcinu ....

usiko
8. aug 2011

@tijana ta uzlinka mala naposledy, neviem, ci to tam pisem v pribehu, okolo 5 milimetrov, podla sona,....lenze sono nie je presne, takze nikto nevie aka je......ale my dufame ze je mala.....v oktobri mame este kontrolu so sonom v smokovci a uvidime, co s nou........nam vybrali uzliny dve, poslali na histologiu a boli v nich zhnisane bakterie TBC....tak toto nepotrebujem aby dcera mala v tele...strasne som trpla, hlavne tyzdne pred operaciou,ci jej to nepukne a nevyleje sa to do tela.......joj,som rada ze je to tak....

Nie,ockovat ju uz nedame, nepotrebujeme dalsie problemy. A po tom,co som si precitala o skutocnej ucinnosti ockovacich latok /nie z popularnych platkov ale z knih od lekarov/, sa nebojim ani chorob, lebo viem, ze riziko, ze dcera ostane poskodena ockovanim je vyssie, ako to,ze chyti niektoru z danych chorob......ohladom ockovania kludne mi napis do IP, aby sa tu na mna nevrhli mamicky, ktore toto nepochopia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tijana
8. aug 2011

@usiko To ti verim, že si sa bala aby uzlinka nepukla, ale zvacsa sa tie uzlinky vyleju na povrch ...pred 3 týždnami ked som bola u pediatricky bola tam v cakarni maminka s chlapcekom co ma tiež uzlinku po vakcine BCG a vravela že mu ju musia vybrat. Tak som ju poprosila ci mi ju neukaže nakolko bolo teplo a malý mal len tielko. Ako zdvihla malemu ruku tak mal tam - v podpazusi, kopu hnisu ta uzlinka mu totiž pukla. Chuda mamina strasnu paniku chytila, tak ju zobrala pediatricka rýchlo dnu na dezinfikovanie. Prosim ťa a tu uzlinka u Vas bola pevne na kožu nalepena? Nakolko u nas najprv bola volne pohyblivá a potom zrazu zacala koža na mieste uzlinky cervenat a uzlinka sa nam nalepila na kožu zvnutra. Teraz ako vytlacili jej obsach je mensia, teda aspon sa mi zda, ale stale nalepena na kožu ....

usiko
8. aug 2011

@tijana taka ako u vas...spociatku bola volne phybliva, a nebolo vidno nic, leb hrbolcek, Po case sa zmenila farba na taku,ja neviem,, modrofialovu a prilepila sa ku kozi......primarka v smokovci povedala, ze jedine vybrat...takisto mi povedala, ze lieky co berieme, nie su na tie bakterie, ktore su vo vakcine, takze niekedy sa stane zazrak a aj taka uzlinka sa vstrebe...ale ze je to skor zazrak, lebo taka prilepena na kozu je uz zapuzdrena a plna hnisu.....tiez chirurg tu v ke, co nam to vyberl, povedal, ze lieky co berieme, nie su na TBC vakcinove bakterie, lebo vo vakcine su ine kmene.....takze tak......tiez som malej chcela utobit tuberkulinovy test, su dva dostupne u nas, a bolo mi povedane ze zbytocne..jeden z nich totiz vykazuje falosne pozitivne vysledky na pritomnost TBC u ockovanych ludi...a druhy zase nedetekuje bakterie TBC ktore su vo vakcine......

Ona vam nezmizne, lebo prirastla na kozu......neviem, co a preco vam lekarka povedala, ze je to okej, ale nie je to okej....my sme boli este za jednou inou pluciarkou a ona ze jednoznacne vybrat, takze sme mali 3x nazor, ze vybrat od pluciarov a 1x ze vybrat od chiirurga.......neviem, mozno vase lekarky tam mau inu prax, ale ked ti nieco prirastie ku kozi a je to zhnisane a zapuzdrene, tak ono to neodide...to puzdro osttane......vies, nechcem ti zle, len aby ste nebrai pol roka benemicin, ktory je agresivny aj pre dospeleho, nie to pre dietko.... a potom aj tak do narkozy..... 😒...moja, ja neviem, my sme ani neuvazovali o vytlacani,aj ked som o tom citala....ale ked som si uvedomila,co v tom je zhnisane, tak proste sme sa hned rozhodli........

anicka1981
8. aug 2011

@usiko
@tijana ono je asi vela nazorov a kazdy povie nieco ine,, co ja viem, tak vytlacat hnis moze len lekar, a nemal by sa uvolnit do vody pri kupani,, asi preto, ze by sa mohol rozniest prostrednictvom vody,, a pocula som aj nieco, ze ked to praskne, tak ze je neucinne, a treba preockovat, ja som svojho ockovat nedala, teraz sa rozhodujem o tom ci dat ockovat hexa vakcinou,,,, na to mate aky nazor,,,??, jednoznacne som nedala na tbc, lebo ked som videla a citala o tych vedlajsich reakciach, a o operaciach uzliniek a neviem coho tak ma mrazilo na chrbte,,, teraz cakam na list 😝

usiko
8. aug 2011

@anicka1981 stiahni si na nete knihu Ockovanie pro a proti od Hirteho, tam mas odpovede...my neockujeme ani hexu ano prevenar, ani priorix neskor...proste uz nic...

tijana
8. aug 2011

@anicka1981 Ja ked som bola v nemocnici po porode sekciou, dosla sestricka ockovat malu ani som nevedela, že nejake ockovanie sa 4. den po narodení dietata robi. Malej pichli vakcinu, povedali že je to proti TBC a to bolo vsetko.Nic ma nepoucili, a uprimne povedane zaujimala som sa o vselico pocas tehotenstva ale o ockovanie ani ma nenapadlo nieco citat a studovat. Takže gratuluj si že si bola zodpovedna a mala si to nastudovane a nedala si dietatko zaockovat. Moj nazor na hexu a prevenar je taký že ja ockovat urcite nedam ....

dudlo
8. aug 2011

Ahojte, aj my sme vybrali uzlinky v dolnom smokovci, najskor sme absolvovali 5 mesacnu liecbu takymi hnusnymi liekmi, ze som az plakala, ked som si citala vsetky ucinky, a aj tak sme skoncili v narkoze, u nas sa nasledky prejavili zaostavanim v pohybe - maly je 3 mesiace pozadu, ale zacali sme cvicit vojtovu metodu a nasa mala sikulka sa chyta, tak len dufam, ze coskoro dobehne svojich rovesnikov a uz sa nevyskytnu ziadne dalsie komlikacie
ja keby som mala moznost volby, nedavam ziadne lieky a hned mu to damvybrat, v smokovci su fakt odbornici a nemusela by som do neho tlacit tie hnusne lieky

anicka1981
9. aug 2011

@usiko
@tijana mam este troska cas tak pozistujem ohladom tych dalsich ockovani,,ale v tom same svinstvo,,, takze asi nedam ani dalsie,,, ved co ta pokuta plati suhrne na vsetky ockovania,,,

teraz mi napadlo,, ked som dosla z porodnice domov a asi o 2 tyzne bezala, na jojke reportaz, zavolala im nespokojna mamicka, ze jej v nemocnici odmietli zaockovat babo,,, ale kedze sa do toho pustila jojka,tak jej volali a malu zaockovali,,, si neviem predstavit ako sa citi teraz, ked by malej vybehli tie uzliny, vriedky.........a mozno, ze z toho malicka vysla bez neakych vedlajsich reakciii, ale to je asi dost malo pravdepodobne,,,,, ☹

Ja som mala stasie, ze som videla par reportazi s ockovanim, a uz vtedy sa o tom rozpravalo,,, takze som si pozistovala dalsie info,, aj ked pravdu povediac som sa stretla s reakciou okolia, ze tym, ze maleho ockovat nedam, tak ho ohrozujem,,,, ale si myslim, ze ohrozit ho ockovanim tiez nie je nic moc, specialne, ked niektore deticky po ockovani skonicia v narkoze a vybratou lynfatickou uzlinkou,,, a to je podla mna dost velky zasah do organizmu,, nehovoriac o samotnej narkoze.... je to svinstvo.... ja by som ich za to zazalovala, a slovensku rebubliku, ze ta nutia robit nieco co nechces.....

tijana
9. aug 2011

@dudlo Ahoj pripisuješ motoricke zaostavanie dietata ockovaniu? Ak ano ktoremu? Alebo uživaniu liekov? Resp. mali ste potvrdenú napr. lekarom suvislosť medzi motorickým zaostavaním dieťaťka a ockovaním, uživaním liekov?

tijana
9. aug 2011

@anicka1981 ja tiež už samozrejme nedam ockovat. Inac rozmýslala si už aj nad faktom, že ked dieta nie je ockovane nechcu ho zobrat do školky. Ja som zistovala situaciu aj v Rakusku nakolko som zvažovala tam malu dať do skolky /teda neskor vsak ma len 6 mes. 🙂/ a tam je to tak, že dieta musi byt ockovane zakladným ockovaním ale musí mať este ockovanie aj proti kliestom ...teda take podmienky ma skolka v Hainburgu.

usiko
9. aug 2011

@tijana ja viem, ze nie, nemusi, ale moze...ak nezockujes, nepostihuje ta pokuta...mama kamosky v rakusku a Nemecku a nie je to povinne, ale doporucene....aspon ja od nich tak viem...ale ze lekari samozrejme ze vystupuju tak,ze MUSIS,je je to POVINNE, ale nie zo zakona, ako je to u nas......

usiko
9. aug 2011

@tijana clovek sa uci na vlastnych chybach.....tiez s om mala o tehotenstve precitane vsetko,k comu som sa dostala a o ockovani som zacala citat, ked sa nam to stalo....a este si vycitam, ze ja hluuuupa...u nas sa ockuje 6. den po narodeni...a to tak, ze MATKA pride s dietatom na kalmetizacne stredisko a da zaockovat...no chapes? mne ju nikto nevzal, nikto neprisiela bez slova nezaockoval,ale ja idiot som to isla dat spravit sama...a to uz nevravim, ako som sa tesila ze hura, uz je dietko chranene......... 😒 😒 😒 😒 😒 no nic, uz teraz len sa starat o to, aby uz len dobre bolo......

anicka1981
9. aug 2011

@tijana tak to neviem, ja som nezistovala este tak daleko 🙂, ale doskoly ho zoberu, nie? 😝 , je to hlupost podla mna, uvidime, tak urobime, aby dobre bolo,,, ja pravdepodobne budem na zivnost robit, ked nam vyde domcek, tak si otvorim salon v dome, takze skolku potrebovat nebudem,, uvidime,,, zatial neriesim,, a kto vie co vsetko sa za 5 rokov pomeni,,,, drzim vam palce s deturencami,,, urcite to prejde a bude dobre,,, ja som mala stastie,, fakt iba stastie,,,,

anicka1981
9. aug 2011

@usiko nemas si co vycitat, je to zo zakona, jednoducho sa to robi, aj ja som bola ockovana aj kazdy,,,, jednoducho sa to robi, ale vtedy asi neboli take jedovate vakciny,, lebo ani moja mamka sa nepameta, ze by s nami poockovani lietala niekde prepichovat vriedky, alebo uzlinky. Ja som bola pozorna aj koli tomu, ze mamka bola dost casto chora, ked bola mala, a ked ju zaockaovali a zskrt tak ho hned dostala, a skoro zomrela v nemocnici, a potom tie reportaze, takze ono to nie je len tak, predsa len pichnu bacil do telicka babetka, a ked uz na 4 den po porode, co babo nema este ani svoj imunictny system, a vsetky protilatky dostava z matkynho mieka sa mi zdalo ako jednoducho neprijatelne,,,
A ono su tam aj dalsie latky, ako ortut alebo formaldehyd, a ine, co su silne rakovinotvorne latky,,,ked ich najdu niekde v potravnach, alebo ich obaloch, tak je to hned v telke,, ze to rakovinu sposobuje, a farmaceuticke firmy a nas demokraticky stat to pichaju do nasich deti, je to svinstvo...

frola
9. aug 2011

ahojte, prosim vas chcela by som sa vas spytat ci neviete ako je to teraz planovane s ockovanim TBC. pocula som je od januara sa m azrusit uplne. je to pravda? alebo sa len ma posunut na neskorsi vek? ja dost zvazujem ze malemu toto ockovanie nedam ale bohuzial do januara je este dalkeo. ale nerada by som skoncila pred nejakou komisiou, ja som uplny laik a viem ze toto by som nezvladla. myslite ze by ma este niekto chcel postihovat ked to v januari aj tak rusia? a neviete preco sa to vlastne rusi?

dusika11
9. aug 2011

to by bolo keby sme sa nespokojne mamicky zdruzili a dali na strasburg ze nam zobrali prava rozhodnut sa....?ale najvecsi problem je a bol aj u mna ze sa nenapise ako vedlajsi ucinok vakcin ked babo ochorie napriklad po mesiaci....

dusika11
9. aug 2011

@frola no rusi sa lebo konkretne po tejto tbc vakcine je vela problemov....

alca85
9. aug 2011

@sisaha @bobocka tak dr. dnes povedal, že to má ešte v norme a ani uzlinky nenahmatal. Tak som rada 🙂