Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

kaciatko81
9. aug 2011

ahojte,
@frola toto dost zaujima aj mna. niekde som citala, ze sa ta vakcina uz nebude vyrabat, ale neviem, ci je to pravda. nasla som aj takuto info na nete-to k tej otazke presuvania na neskor: http://www.zdravie.sk/sz/content/26-46317/chcem...
ja sama mam dost burlive reakcie na akekolvek ockovania (snazim sa im vyhybat, ale holt, nieco sa nepodarilo) a tak sa dost bojim, co by toto ockovanie mohlo spravit s babatkom ☹

dusika11
9. aug 2011

@anicka1981 ved to tie ostatne latky..moja mama nechape ako to ze som po tbc vakcine behala tolko po lekaroch...za sociku boli vakciny dobre vymyslene....ale teraz? hlavne nech ide biznis...a boh vie ci ...nie je v umyslne vytvorit chorlavu generaciu ktora bude potrebovat lieky----aj taky nazor som uz citala...ved uz preukazatelne nemci za druhej svetovej vojny zneuzili ockovanie proti tbc proti cechom... ...takze v historii to uz bolo zneuzitie ockovania.

frola
9. aug 2011

@dusika11 len ja o tom neviem na nete neviem nic najst. nasla som len ze sa rusi preockovanie TBC v 11 roku zivota. potrebovala by som si o tom precitat nieco viac ci s anaozaj od januara rusi cele ockovanie aj u novorodencov. neviete niekto nejaky link?

dusika11
9. aug 2011

@frola link neviem..len veim ze sa naozaj rusi tbc ockovanie...ale netusim ci celkom alebo sa len prelozi n vyssi vek...alebo je tu dalsia alternativa ci sa len vymeni ina vakcina....lebo tato od toho dodavatela zatial urobila problemy..tak sa stahuje....ale som nastvana ked vedia ze je to zle preco este nechaju tolko deti ockovat do noveho roku...

usiko
9. aug 2011

@frola tak su reci,ze sa rusi,ale dnes mi kamaratka povedala,ze malo deti je poskodenych a ze je to este v poriadku. kazdopadne, TBC ockovanie sa zrusi na svk az vtedy, ked sa minu vsetky vakciny co su uz zakupene v zasobach.......a vraj to ma byt od januara 2012.......tak nevviem.....ak sa rusi, tak ta postihovat nebudu...lebo kym to dojde na RUVZ to nejaky cas trva, oni tiez nenabehnu na druhy den...niektore baby uz aj rok 'cakaju' co bude /nedali dieta zaockovat/ a este ich nikto nepredvolal.....ak sa od januara 2012 nezrusi, tak ta skor ci neskor predvolaju.....no a co? pojdes tam tak jak aj my ostatne pojdeme, co mame strach zaockovat, kvoli negativnym skusenostiam.......prezijes.....ci? si zoberies muza so sebou,lebo ved aj on by tam mal ist a bude......budu tety tlacit kaleraby do hlavy...tak budu. Vypocujes si a pojdes domov.sak uz nie sme v socializme ze ked ta niekde predvolaju tak vsetci v rodine mali nas..te v gatiach lebo neviem co bude....nic uz nebude....prides, odides, mas ciste svedomie.......ja svoje druhe dieta prosti TBC nebudem ockovat a je mi jedno, ci sa toto ockovanie zrusi alebo nie. Nam stacilo.

frola
9. aug 2011

@usiko
@dusika11 dakujem

usiko
9. aug 2011

@dusika11 lebo ked uz mas nakupene desattisice vakcin v zasobe, za mnoho,mnoho penazi, tak by si bola hlupa ich nevyuzit, a nenabalit sa tak, pretoze mnohym ludom ide do vrecka......zacina sa to u lekarov, ktori dostavaju za kazdu jednu vakcinu , tusim 6 eur je to........no vyhod to...nevyhodis, este posluzia..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ved deti sa nestazuju....nevedia to...a mamicky pichnu vsetko,co im lekar odporuci...lekar predsa vie, ne? 😉 😉 😉 😉

dusika11
9. aug 2011

@usiko no to je desive...som citala knihu o tom teraz uz neviem ako sa vola...sorry ja stale som este z mojich nevyspata aj seba niekde zabudnem 😀 ....no proste ten pan co robil vo farmaceutickej firme...o tom ako vedome v ockovacich latkach su veci ktore poskodzuju deti...aby mali o niekolko rokov pacientov. ci uz cukrovka alebo nieco ine..a s tou tbc...vakcin iste nestazuju sa mammicky lebo to lekari nezapisu...ako som aj ja zazila u mojej byvalej lekarky, vymenila som ju......dokazatelne moji skoncili na strojoch dychacich ako sesttyzdnoví presne ked sa spustila reakcia na tbc vakcinu..vtedy mali zahnisanu rucku...no...nechcem prehanat ale skoro mi zomreli..reakcia na tbc plus rsv vir..a bolo..

dudlo
9. aug 2011

@tijana nemozem nic povedat na 100% a ani lekari mi nepotvrdili na 100% nejake suvislosti, v srobarovom ustave naordinovali len sledovať, nasa detska dr. len mimochodom poznamenala, ze sa mozu vyskytnut komplikacie ako spomaleny vyvoj....na najblizsom ockovani sa vsak s nou ohladom tohto musim porozpravat, lebo na toto som fakt nebola pripravena a mam pocit, ze aj ona to trochu zanedbala
vsetko zacalo ockovanim proti tbc

anicka1981
12. aug 2011

Podľa §29 zákona č. 372/1990 vám môžu nakoniec udeliť pokutu do 165€ (v rámci konania ohľadom jedného priestupku). Ak vás v budúcnosti predvolajú kvôli ďalšiemu priestupku (napr. odmietnutiu ďalších vakcín), môžu vám udeliť ďalšiu pokutu.
Podľa §56, ods. 2 zákona 355/2007, celkovo vám môžu udeliť pokuty súhrnne nanajvýš do sumy 332€ (za všetky odmietnutia dohromady). Zvyčajne udeľujú polovičnú pokutu, s výhľadom ďalšieho predvolania a ďalšej čiastočnej pokuty pri odmietnutí iného očkovania, ktoré ešte nebolo prejednané.
Rozširované tvrdenie, že je možné udeliť pokutu do výšky 332€ za každé jedno očkovanie a to obom rodičom, nie je podložené žiadnym zákonom.

anicka1981
12. aug 2011

viac na stranke http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... 😉

nech sa zdrhnu hajzli, im rovno poviem, ze necj mi daju pokutu na sumu 332e 🙂 a budeme mat pokoj, cim dalej tym viac som presvedcena, ze robim dobru vec ked nedavam maleho ockovat,,,,

aduskatt
12. aug 2011

@anicka1981 skvely link, uz ho mam precitany a ulozeny, dakujem

vanessa111
21. aug 2011

nech ma skusia predvolat.. Vdake tej uzasnej vakcine uz mame za sebou 2 mesiace na antibiotikach, jednu operaciu a druha nam hrozi.. Velmi lutujem, ze som dala drobca ockovat a ak bude mat nebodaj trvale nasledky z tolkeho svinstva co do neho pchame tak si to nikdy neodpustim. Odporucam neockovat!!!! Aj tak im nejde o zdravie nasich deti ale iba o biznis!!

catharinka
5. okt 2011

http://detskechoroby.rodinka.sk/o-ockovani/o-oc...

Tiež pripájam jeden link. My čakáme bábo v marci a teraz neviem, čo mám robiť... Všade je plno protichodných informácií a vyber si. No ja reálne uvažujem o možnosti, že malé nedám zaočkovať.
@anicka1981 - máš pravdu, radšej si zaplatím "priestupok", ako by som mala riskovať zdravie svojho drobca.

anicka1981
5. okt 2011

@catharinka no mi uz riesime podpisovanie neockovana, za 2 tyzne, tak ja som pozistovala, co a ako, ked sa chces dozvediet viacej https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ - je to aktivna skupina, vela novych veci sa dozvies, a aj ti poradia co a ako,,, nielen ohladom odmietnutia, ale ockovania ako takeho.... ja som nedala nic zatial, maly ma za chvilu 4 mesiace, a v blizkej buducnosti ani nic nedame,,, a zase ta pokuta je to najhorsie, co mozu urobit, ale nemusia,,, ja z toho strachy vobec nemam, mna zaujima len to aby drobcovi neposkodili 😉

catharinka
5. okt 2011

@anicka1981 - ďakujem ti, si veľmi zlatá. Určite tú stránku navštívim. Pred nedávnom som ešte pokladala povinné očkovanie za celkom niečo samozrejmé, ale (ŽIAĽ) zistila som, že celé je to vlastne akoby proti tým detičkám, nie v ich prospech. 😒 Nechápem teda, na čo je to dobré... Síce, asi len na to, aby farmaceutické spoločnosti mohli hrabať za to slušné a nemalé peniaze. Držím Vám palce. 🙂

anicka1981
5. okt 2011

asi tak,,, prid na to druhe forum, 😉 je tam zivsie, aj viace info sa dozies co a ako, 😅

zuuzzz
12. okt 2011

Nasa skusenost-ked mala moja mala asi mesiac zacalo jej to hnisat-vraj normalne.Ked mala 3,5mesiaca pod pazuskou sa jej vytvoril vacok na pohlad sa mi nepacil ale vraj nemam panikarit,boli sme s tym v pondelok u doktorky zobrali krvicku na druhy den boli vysledky a v nej nic tak ze to moze byt reakcia na ockovanie.Sono ukazalo uzlinku 13mm tak nas poslali do nemocnice na detske,z tade na plucne,z tade na druhe a tam nam dali telefon na Zvolen lebo u nas vRS deti neberu.V stredu som tam volala a ze nech tam ani nejdeme nech ideme rovno do BB ze tie uzliny su velke.Tak sme sa pobalili-pre istotu ale dufala som ze zbytocne-a na obed sme boli v BB-sono nam robil pluciar,chirurgia,prijem,chirurgia a s papiermi na izbu.Mala som stastie ze som kojila inak by som isla domov a mala by tam bola sama.Na druhy den mi ju poerovali vycistili jej tu uzlinu a nasadili tablety.Nechcelo sa nam verit ze je to zo zlej-slabo oslabenej vakciny a po takom case ale teraz ako by sa s nimy roztrhlo vrece vraj uz chodia aj 7 mesacne deti s uzlinami co mna by ani vo sne nenapadlo ze je to z toho.My sme mali stastie ze sme ju nasli a o 4 dni uz bola ok vdaka operacii a liekom.Este 3x sme boli na kontrolach a chodime na gastro a infekcne koli peceni-tabletky jej boli tazke ale pomohli kde mali.Teraz ma mala 7 mesiacikov,je ok,bez tabletiek uz len tie kontroly,pomali jej pojdu zubky tak sme radi ze to dopadlo aspon takto.Inak v BB su uzasny doktory,personal,mala bola kludna na vsetkych sa smiala,boli k nam zlaty,bola som tam ubytovana ako kojaca matka takze som mohla byt pri malej od 6-22 a v noci ma zavolali na kojenie ked sa zobudila.Som rada ze sa mozem takto s niekym zdvoverit.Neprajem to nikomu,davajte si pozor na uzlinky,je to potom vela na psychiku ked sa clovek snazi aby pocas tehotenstva nic nepokaslal a pokasle to potom niekto iny.

carmel
24. okt 2011

Ahojte dievčata ja som dnes dostala histericky záchvat. Moj 3 mesačny syn mal na pliecku po očkovani malu hrčku a chrasticku no dnes po kupaní mu vypadla velka biela hnisava gula a tiekla mu s toho krv ma to 9 milimetrov chystam sa rano k lekarovi ale nemožem spat mam sa obavat

syla
17. nov 2011

@petot prosím ťa, vieš mi uviesť, kde je uvedené, že pri komplikácii hojenia po očkovaní BCG vakcíny, malo by sa čakať pol roka po zahojení a doznení všetkých komplikácií, a až potom podávať ďalšie vakcíny ? Ďakujem

poleva
17. nov 2011

chvalabohu,že sa to ruší,že nás to obišlo

petot
18. nov 2011

@syla No, to je trochu problém. Neoficiálne sa tým údajne obhajoval výrobca vakcíny keď sa riešili časté nežiaduce účinky. Ale oficiálne sme to od neho potvrdené nedostali. Spomínali to ešte českí pediatri v článku, keď sa riešilo zrušenie BCG vakcíny v ČR. Pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg7-pripomienka.... a v niektorom odkaze to možno nájdeš.

Komplikácie BCG vakcíny nastávajú vtedy, keď BCG mykobaktérie z vakcíny nemá organizmus pod kontrolou (čo u novorodenca je dosť častá situácia). Živé mykobaktérie sú schopné napadnúť a zničiť napr. lymfatické uzliny, zriedkavo aj iné orgány. Aj po skončení viditeľných komplikácií organizmus potrebuje čas na to, aby dostal BCG infekciu plne pod kontrolu. Ak mu do toho "zabijeme" neživú vakcínu, napr. Infanrix Hexa, Prevenar či Synflorix, takáto vakcína vypína bunkovú imunitu a hrozí, že ak mykobaktérie neboli pred očkovaním ešte plne pod kontrolou, tak infekcia môže znovu prepuknúť, kdekoľvek v tele.

syla
18. nov 2011

@petot ďakujem, skúsim preštudovať. Chcem počkať s ďalším očkovaním dosť dlho, dr. súhlasí.
Ako zistím, či aj po zahojení je všetko v tele ok a môže byť ďalšie očkovanie? Dá sa to zistiť z krvi?

petot
18. nov 2011

@syla Ktovie, či sa to dá nejakými napr. zápalovými ukazovateľmi zistiť. Dr. však asi nebude náchylná len na základe toho odkladať očkovanie, lebo dostali taký pokyn, že ani teplota 38,5 nie je prekážkou! Čo je podľa mňa voči dieťaťu brutálne, očkovať ho v stave choroby, ale taká je súčasná mašinéria, ak sa jej nevzoprieš.

syla
18. nov 2011

@petot verím, že bude, už teraz sama navrhla odloženie ďalších očkovaní.
S tou teplotou to akože fakt? Tak to je sila.

petot
14. dec 2011

@syla Je to tak, dokonca si to naše hyperaktívne úrady dali rovno do zákona!

petot
17. dec 2011

Priatelia, ministerstvo zdravotníctva nám pripravilo nečakaný vianočný darček

Potichu, v predvianočnom zhone, v SKRÁTENOM legislatívnom konaní, dalo 12.12.2011 do pripomienkovania novelu vyhlášky č. 585/2008, ktorou chce zrušiť plošné očkovanie proti tuberkulóze. Povieme si, konečne prestanú touto zbytočnou a riskantnou vakcínou trápiť 4-dňové detičky.

Radosť však kazí druhá zmena, ktorú tam ministerstvo nenápadne vsunulo. Ustanovuje sa POVINNOSŤ lekárov UDÁVAŤ svojich pacientov, ktorí odmietli očkovanie.

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania si toto dianie všimla včera (16.12) a do neskorých večerných (skorých ranných) hodín sme vypracúvali hromadnú pripomienku. V nej žiadame odstrániť udavačskú povinnosť lekárov, a keď už minister otvoril vyhlášku takýmto podivným spôsobom, žiadame aj zrušenie povinného očkovania proti pneumokokom.

Termín je kvôli skrátenému konaniu skutočne šibeničný: 20.12.2011 (vrátane). Do tohto dátumu treba vyzbierať 500 podpisov, aby sa pripomienkou ministerstvo muselo zaoberať. Prosíme vás teda o podporu.

Naše stanovisko, text pripomienky a postup jej podpory nájdete tu: http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2011....

veve39
17. dec 2011

@petot nemam jasno v jednej veci - nemusia pediatri uz teraz davat hlasenie ci nejake ine info prisl.instituciam pri odmietnuti niektoreho ockovania rodicmi dietata ? ved tak bezne konaju, nie ?

sorciera24
17. dec 2011

@veve39 nie, nemusia, ansa nas napr. nikde nehlasila, vravela, ze jedine, ekd raz za rok chodi kontrola z RUVZ, tak na to mozu prist......a teraz toto! hajzli! 😠

veve39
17. dec 2011

@sorciera24 aha, nemam v tom jasno...prave sme odmietli MMR a ideme to v pondelok podpisat....lebo predsa mnoho rodicov po odmietnuti dostava predvolanie, tak som myslela ze pediatri to uz teraz nahlasovat musia....