Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 pozri mna nepresvedia taketo nazory, a inak len som si nastudovala jednu temu a mala by si vediet, ze ked si takym zastancom Rakuskej metody, ze naozaj sa ta prestalo ockovat POVINNE, no vyskyt TBC tam neuveritelne rastie, ja diskutovat o tomto nemienim. Podla mna je nezodpovedne dieta vystavovat riziku ked ho nezaockujes. Vzdy mas pre a proti ale rozhodnutie je na rodicoch, takze medzi nami dvomi asi diskusia prebiehat nemoze, kedze mame na vec uplne iny nazor. Nech si kazdy rodic robi podla svojho uvazenia. Ale neockovat...je nezodpovedne, v Rakusku sa uz prenasa TBC a co bude dalej? Detska obrna?! Stale nase krajiny navstevuju rozni cudzinci a pristahovalci z malo rozvinutych krajin -az zaostalych, kde su tieto choroby bezne a ich prenos je vysoko pravdepodobny

ela2710
27. dec 2010

@nina88 ale rusia to uplne? ci to len nebude povinne?

zitaje
27. dec 2010

@nina88 To je co za info, ze o 2 roky sa rusi ockovanie proti tbc, odkial pochadza? Mna to celkom tesi, ale rada by som vedela, co to ma znamenat - a aky je oficialny dovod, preco prave o 2 roky. Ked je vakcina akoze ok, preco rusia ockovanie. Ak nie je dobra, preco nezrusia hned? 😅

kaja73
27. dec 2010

@nina88 ja prajem vela stastia všetkym, co vobec očkuju.Ved len hlinik je prekročeny 25 nasobne pri kombinacii hexa plus prevenar.Všetci riešia penove puzzle a ich toxicitu ,ale tu je toxicita v poriadku.

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 Obrna tu bola naposledy vyvolana prave vakcinou na obrnu.Preto ju už konečne stiahli,ale až po tom ako vyrobili novu.Dovtedy sa o tom mlčalo.iba 5 rokov sa nou neočkuje a pritom sa o jej vedlajšich učinkoch vedlo-inak hexa sa na vedlajšie učinky sledovala až tri dni.Asi to stači. 😒

nina88
27. dec 2010

Mam to z viacerych zdrojov. Je to rozhodnute. Myslim,ze len to nebude povinne,to som si neni ista. Ved uz skoro nikde to povinne neni. Je to vraj jedna z najhorsich vakcin a uplne zbitocnych. TBC na SK je velmi zriedka. Moj maly ockovany neni,ani nebude,ale cudujem sa,ze kopec z vas vynaklada tolko usilia,aby presvedcila tychto ludi o tom,aky to je sajrajt... Pokial som si vsimla,ludia reaguju az prehnane emotivne na ,,odporcov ockovania,, akokeby ich chceli zabit a je to prave opacne,clovek chce pomoct, tu sa krasne hodi: ,,za dobrotu na zobrotu,,. Ja uz nikomu nic nehovorim, kazda matka si je za svoje dieta zodpovedna a je len na nej do akej miery si o tom nastuduje a do akej miery bude alibisticka,no nie? 😉
Majte sa...

nina88
27. dec 2010

@zitaje Preco ju nezrusia hned?? Boze to ako naozaj si neviete vypocitat aky je to kseft?? Najlepsi na svete, Lepsi ako cigarety,lebo nefajci kazdy,ale ockovani su vsetci... To su miliardy eur...

kaja73
27. dec 2010

@nina88 Suhlasim s tebou.Mna to ešte neprešlo,chcem aspon niekomu otvorit oči,ale reakcie su fakt blbe.Niekto kto si nič nezistuje a len ide s davom je tu na SK vzor.

nina88
27. dec 2010

@kaja73 kasli na to. Kazdy kto prehnane reaguje sa boji,ze nema pravdu. To je cele. Keby si bol isty,ze ma pravdu ani nereaguje a len sa zasmeje. Ludia sa tu boja robit nieco na vlastne riziko, o tom to je.

zitaje
27. dec 2010

@nina88 mne je to vsetko jasne, ze ockovanie je hlavne dobry biznis, len neviem, ako sa tieto blbosti odovodnuju 😅 Tym padom tipujem, ze to ockovanie iba nebude povinne, nechaju ho ako dobrovolne, aby mohli ockovat dalej, zaujemcov bude predpokladam aj potom dost. 😖

olifcek
27. dec 2010

my mame ockovanie zasebou a som tomu rada. V marci nas budu ockovat tretou opakovackou a najskor 2 mes.na to mmr vakcinou, kt.ako jedinej sa bojim... Vsetko ma plus aj minus, sme dva tabory, diskusia nie je mozna. Kazda strana haji svoje...

kaja73
27. dec 2010

@nina88 S tym vlastnym rizikom mas velku pravdu.Ja preberam aj s mm zodpovednost, ale štat je nema nikdy.Nik mi nepomohol riešit nasledky po hexe a prevenare. Takže to aj tak bolo len na nas.

olifcek
27. dec 2010

@kaja73 ja nedavam ockovat nic, co nemusim. Ako viem bez sudov v sr oddialit mmr ockovanie? Bojim sa tej vakciny ako cert kriza...

anjelicek26
27. dec 2010

@olifcek - tak kup tu vakcinu oddelene, aj ja to tak budem robit... nestoji to zasa tolko, len to lekarka musi objednat a kazdy mesiac napr. pichnut jednu. S jednym virusom sa deti normalne vysporiadaju, s troma - to je uz horsie. Nerisknem to pri tom vsetkom, co o MMR vakcine dnes uz viem... Moja doky mi ich objedna, uz som o tom s nou hovorila... ale to je v DE... skusila by som to prediskutovat aj s vasou doky... alebo objednaj ty priamo od vyrobcu a dones ju doky na pichnutie..odmietnut ti to nemoze, ak odmietne, tak je ona na vine, ze MMR zaockovane mat nebudete a ty si z toho pekne vonku 😉

olifcek
27. dec 2010

@kaja73 hexa a prevenar? To je ktore? A ake boli nasledky? Ja som toho citala dost... Ale ako som pisala, su dva tabory a obe pisu velke odborne clanky, kde nie je jasne, ci je rozumnejsie ockovat al.nie

kaja73
27. dec 2010

@olifcek To je Ok,len ma stve že ta druha strana-pre mna druha,si nezistuje informacie a len slepo opakuju slova propagatorov očkovania.Uplne by mi stačilo,keby niekto spravil velky vyskum, kde by sa porovnali -dlhodobo-deti očkovane s neočkovanymi.Porovnalo by sa ako často su chore,aky je vyskyt autizmu,alergii,autoimunnych ochoreni v jednej a druhej skupine.Aky je tam vyskyt chorob na ktore sa očkuje.Ak je očkovanie take super,prečo sa boja takyto vyskum spravit.A ta toxicita napr. hlinika nie je o nazore ,ale je to fakt.Aj ortut popierali a až teraz ked zaviedli hexu ,tu ortut spatne uznali.Kedy uznaju hlinik?ked vynajdu dalsiu novu vakcinu-skor nie.

olifcek
27. dec 2010

@anjelicek26 ked si ale predstavim 3x nejaku blbu reakciu a 3xist pichat...kam to pichaju? Ale super navod... Dakujem

bobocka
27. dec 2010

@olifcek pocuvaj mmr sa ockuje v 15-18 mesiacoch veku dietata.nemusis dat hned v 15 ockovat ako ti lekar nakaze.mas tam trojmesacnu lehotu. a proti neziaducim ucinkom su homeopatika thuya,morbillinum a silicea.ja som sa tiez tohto ockovania bala,no uz sa tak velmo nebojim.vraj to zas az take strasne nie je.a mam tie homeopatika,to ma ukludnuje 😉 doktorka chce aby siel maly nan zaciatkom januara a ja som povedala,ze nejdem tak skoro,ze jaskor vo februari.nasa pediatricka mi dala v tom volno.povedala,ze sa len musim zmestit do 18 mesiaca a kedy sa teda rozhodnem s malym prist je uz na mne.ja si hlavne odsledujem,ci mu akurat zuby nepojdu,ci nebude mat sopliky atd a az potom pojdem.

bubulka722
27. dec 2010

Všetci sme iný. Niekomu stačia informácie na reklamných letáčikoch farmafiriem a "dobré" rady lekárov, iný má vlastnú hlavu a názor si vytvorí sám. Ja patrím tiež do tej druhej kategórie "neposlušných" a túto totalitu v očkovaní beriem ako šliapanie po ľudských právach. Čo sa týka očkovania konkrétne proti TBC, tak je to čistý komunistický prežitok a sme medzi troma krajinami, v ktorých sa toto svinstvo pichá novorodencom. Benefity iných očkovaní ťažko dnes presiahnu riziká ktoré so sebou prinášajú. Zodpovední za nežiadúce účinky nie je v konečnom dôsledku nikto a následky si nesie dieťa a rodič po celý život, preto je na mieste neísť so stádom a konečne začať rozmýšľať vlastnou hlavou. Informácií na vytvorenie si vlastného názoru je dosť! 😉

nina88
27. dec 2010

@kaja73 nikdy neurobia taky vyskum...To je jasne... Co urobia je jasne. Rozsiria choroby,zvalia to na neockovanie,aby sa ockovalo este viac.... to spravia. Lebo uz vela sa o tom zacalo hovorit. Musia to umlcat. Takze len cakam,kedy bude rozsireny ,,nenapadne,, cierny kasel,tubera a vsetko ostatne...

kaja73
27. dec 2010

@olifcek hexa je to čo sa dava v 3,5,11mesiaci a potom myslim v 5 a 13 rokoch.Je to zaskrt,tetanus,čierny kašel,hemofilus influenze B,obrna a hepatitida B.Prevenar su pneumokoky,mimochodom Slovensko je v EU jedine,čo ho ma povinne.Bližšie rozpisovat tu nase problemy nebudem,ked chceš poslem potom IP.Inak aj moj je 19.12 aj sme spolu v tej teme 🙂

olifcek
27. dec 2010

@bobocka fakt az do 18? Super, takze dam az vtedy. Ved tretie ockovanie budeme mat, ked bude mat oliv 15mes., takze itak najskor 17by mala, tak o mesiac to potiahneme. Ja som vsetky ockovania natiahla

anjelicek26
27. dec 2010

@olifcek - ja viem, ze to znie horsie, tri injekcie, ale na druhej strane - ruzienka, kiahne a aj mumps su ako jeden virus - teda pichane osobitne - vlastne "neskodne" detske ochorenie, s ktorym by sa telo malo vysporiadat. Ale pichane v kombinacii mozu narobit velke skody. Mam dve kamaratky, co si dali MMR pichat detickam oddelene a teda ani jedno dietatko nemalo na ziadnu z tych injekcii reakciu, ani teplotu, ani opuch, ani zacervenanie, proste nic.

zitaje
27. dec 2010

@anjelicek26 nie kiahne, ale osyky. Mumps, ruzienka a osypky - tych jedine by som sa bala inak.

olifcek
27. dec 2010

@kaja73 a ja ze odkial Ta evidujem. Teraz pisem z mt. Ockuje sa i v 5roku? Ja, ze az v 13. Som na mobile, neviem kuk tabulku ockovani

anjelicek26
27. dec 2010

@kaja73 - my zijeme teraz v UK, hexu mal maly v 2,3,4 mesiacoch! V 2 mesiacoch naraz hexu + pneumokoky, v 3 mesiacoch hexu + meningitidu, v 4 mesiacoch hexu + pneumokoky + meningitidu (Ano, pichali mu tri injekcie naraz, do jednej nozicky dve, do druhej "len" jednu) V roku dostane hexu + pneumokoky a v 13 mesiacoch MMR...

zitaje
27. dec 2010

@olifcek hexa sa ockuje v 6 rokoch. To bolo jednine ockovanie, na ktore malo moje starsie dieta reakciu - dva dni nemohla chodit.

anjelicek26
27. dec 2010

@zitaje - osypky? Ja to viem len z nemciny - masern, röteln, mumps... sorry... aj tak ma vlastne zmysel len ruzienka, a aj to tak po 16-tom roku, kedy dievca moze teoreticky otehotniet... po dvadsiatke aj tak uz je u väcsiny dospelych zien toto ockovanie z detstva neaktivne a treba preockovat...

maco
27. dec 2010

@kaja73 ak mozes, napis mi prosim do IP, ake ste mali problemy s ockovanim, my by sme mali ist do konca januara na tretie ockovanie, budu nas ale ockovat v nemocnici pod dozorom, lebo tiez s tym mame nejake problemy. Dakujem

kaja73
27. dec 2010

@anjelicek26 To je huste. 😒