Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

alecka
25. máj 2011

po strhnuti chrasticky sa moze cistit ranka liehom?

zivika
25. máj 2011

@alecka nam vypadla chrasticka, urobila sa dalsia mensia, aj ta vypadla a teraz je tam dalsia, taka uplne malinka, tak dufam, ze posledna 🙂 doktorka nam zakazala chytat a cistit, takze som necistila nicim, jedine vodou pri kupani...myslim, ze lieh je na to asi dost silny...radsej nechaj tak ono sa to samo pekne zahoji..a ak by sa to nahodou zapalilo, chod ku doktorke, ale to asi vies... 🙂

alecka
25. máj 2011

@zivika no zbohom 😕 ,ja som jej to trochu cistila liehom 😕 ,ale som jej to len tak "posmrdkala", nie nejako velmi a prelepila streil.stvorcom. ale to vzdy sa vysrsti nieco taketo , ked nemozem volat dr 😠 . prisla som jej na to pred kupanim, doobeda to mala este v pohode .no dufam ze som to nespackala ☹ .

zivika
25. máj 2011

@alecka nestresuj 🙂 ked si to urobila len raz, nemyslim, ze sa moze nieco stat 😉 keby sa jej to zapalilo, urcite by mala aj teplotu a cervene by to bolo a vacsie ako centimeter, aspon tak som to citala..nechaj jej to tak, nicim to neprelepuj a sleduj...ja si myslim, ze cistit sa to nema preto, aby si nahodou nepotlacila reakciu na kozi, lebo podla toho, ako sa to samo hoji sa zistuje, ci sa telicko s tou hnusobcinou vysporiadalo, ale neviem, ci si myslim spravne 🙂

alecka
25. máj 2011

@zivika no zajtra budem zase volat dr, vcera sme boli na preventivke sestricka skonstatovala ze sa to bude asi musiet vycistit,ale dr to nekomentovala. co uz,teraz s tym uz nic neurobim. ☹ Keby som jej to zistila pred kupanim, necistim jej to.

zivika
25. máj 2011

@alecka neboj, dobre bude 😉 drzim palce

alecka
25. máj 2011

@zivika dakujem 😉

alecka
26. máj 2011

@zivika tak dnes som volala dr, ze to mam cistit 60%alkoholom a ak sa mi to nebude zdat, nejaka stvrdlinka, vela hnisu, alebo zapal, mame si to prist ukazat. tak len dufam ze to ustojime bez komplikacii.

zivika
26. máj 2011

@alecka ahoj, aj som na teba dnes myslela, ze ako to dopadne 🙂 tak vidis, chytrejsia si ako ja 😀 ti dnesni doktori su fakt smiesni, kazdy kaze nieco ine...ale vsak podstatne je, aby bola malicka ok 😉 tak nech sa vam to rychlo zahoji...

alecka
26. máj 2011

@zivika dakujem, si mila. ja uz neriesim, ze co dr, to iny nazor 😕 . dufam ze to bude ok, lebo aj bez toho mame problemy ☹ , s ktorymi sa pasujeme. este raz dik, prajem ti pekny vecer 😉

zivika
26. máj 2011

@alecka joj, to ma mrzi, ze mate problemy ☹ sice neviem ake, ale neboj, vsetko sa da so poriadku 😉 pekny vecer aj tebe

alecka
26. máj 2011

@zivika dik 😉 , mame pravdepodobne reflux. v stredu ideme na sono, takze zatial sa trapime a stresujeme ☹ . nuz a okrem toho toto. ja mam uz niekedy pocit ze mame vsetko co takito drobci mozu mat 😢. drzte sa 🙂 . inak tvoj maly ma pekne meno 🙂

zivika
27. máj 2011

@alecka dakujem, no neboli sme moc kreativni, meno sme mu dali po tatinovi 😀 nechcem zlahcovat, ale neboj, casom zo vsetkeho vyrastie, len treba vydrzat 😉 ja vlastne nepoznam babatko, ktore by nemalo nejaky problem, skoro vsetky musia zosilniet a popasovat sa s roznymi prekazkami, bohuzial ☹ ale bude lepsie...drzim palce 😉

balcovajana1
9. jún 2011

@maggie2 nasej mlaezacala ranka hnisat vo stvrtom mesiaci akurat s nou pojdeme k lekarke no mne sa to vobec nepaci pretoze pre to babo to musi bit ttrapenie a este ktomu jej idu zubky takze je velmi nervozna

maggie2
9. jún 2011

@balcovajana1 zbytočne tými vakcínami bcg mučia deti, traumatizujú rodičov, mal by tomu byť skoro už koniec

anicka1981
14. júl 2011

ahojte, ockovanie na tbc od noceho roku rusia nie su vakciny, a aj tak stale ockuju, ja nechcem dat svojeho ockovat, najme ked som pocitala to vetko, ako su vedajsie ucinky , si myslim, ze to nestoji za to,, ockovaniu na 4 den sme sa vyhli, pretoze nemali vakcinu, dnes mame mesiac nam volali z porodnice, ze maly ma mesiac, a coskoro uz nebude vakcina ucinkovat ze mame prist dobre, ze nie hned ockovat, asi im poviem na rovinu, ze ockovat nedam, zaplatim 330e a kaslem na to, na svet sme priviedli zdrave babo, nedam si ho zmrzacit, svinstvom co vyraba neaka farmaceuticka firma, aby na tom zarobila, ...

anicka1981
14. júl 2011

@maggie2 a navyse, ked uz mame tu demokrakciu, a nesiemem zodpovednost za svoje deti, by bolo pekne, keby sme samohli rozhodnut, ci nieco take ako ockovanie chceme, a nemalo by to byt nariadene zo zakona,,,,

alca85
5. aug 2011

ahojte...je to zlé ak reakcia na očkovanie vyzerá takto skoro po 2 mesiacoch? Prosím dajte mi vedieť, bo neviem či to mám ísť ukázať na pohotovosť alebo čakať do pondelka ☹

bobocka
5. aug 2011

@alca85 tak sme mali aj my.treba to sledovat,musi to vidiet aj pediatricka.mne kazala to len vo vode umyvat a neriesit.ono ta vrchna koza casom zmakne a bude sa to dat vytlacit.to biele tam je hnis.mne sa potom podarilo ten hnis vytlacit a bola som cela spokojna ako super to slo.robila som to popri kupani a maly vobec nic necitil,neplakal,ani nevedel,ze mu daco cistim.na druhy den som sla k doktorke,cela hrda,ako super som to zvladla a doktorka,ze fajn,hnis je von,ale koren dnu.ja ze co za koren krucinal? 🙄 no a tak chytili mojho buba malinkeho,doktorka ho drzala a sestricka mu z rucky vytlacila riadne veliku hrcu,taku akoby krvnu zrazeninu.normalne mu tam jama potom ostala.to uz velmo plakal 😢 .ale potom bol uz ok.jasne,ze sa to muselo hojit,no dnes ma pliecko krasne,s malou bielou jazvickou.ale ako sledujem fora,tak my sme este mali sakra stastie s reakciou ☹
musi to pediatricka vidiet,treba skontrolovat aj uzliny ci nema zdrurene.

alca85
5. aug 2011

@bobocka myslíš teda, že by som mala ísť na pohotovosť? pošlú nás na pľúcne? Asi tam radšej zavolám, či má vôbec zmysel tam chodiť ☹

sisaha
5. aug 2011

@alca85 nerob paniku...vacsinou to vzdy nahnisa.. umyvaj to iba vodou, pripadne potri liehom a jemne nim vysusuj. My sme tiez mali nahnisane, trvalo to asi mesiac, potom to krasne vytieklo a dnes tam nema nic...iba malinku jazvicku

bobocka
5. aug 2011

@alca85 presne tak ,zavolaj si.ja neviem ci sa to malemu stalo z o dna na den,ci mu to casom takto zhnisalo.oni s tym podla mna teraz nic robit nebudu.ale treba tie uzliny skontrolovat.toto ramienko staci potom od hnisu vycistit a bude to ok,ale tie uzliny mozu byt nebezpecne,takze ja osobne by som si zavolala a sla radsej,koli tym uzlinam.ranu ti vysvetlia ako mas ty osetrit.potom daj vediet ako ste dopadli.drzim palce

alca85
5. aug 2011

@sisaha mne ide hlavne o to začervenané okolie. 😒

alca85
5. aug 2011

@bobocka ďakujem

sisaha
5. aug 2011

@alca85 mali sme to rovnake - aj to zacervenanie. Nasa pediatricka to videla, povedala ze je to normalny priebeh. Pre svoj klud chod si to k nej dat pozriet,.. 😉

bobocka
5. aug 2011

@alca85 to je zapal.uz teraz je jasne,ze tam je hnisavy zapal a bude to musiet ist von(to neznamena,ze hned dnes-ked mal maly taketo ramienko,tak som mu to asi tyzden dva mocila vo vode az kym ta vrchna kozicka nezmakla a nedala sa pekne lahko prasknut),o rucicku by som sa az tak teraz nebala.ale tie uzliny treba dat skontrolovat.

kocurcek
5. aug 2011

My sme to tiež mali, čistili sme to Tanin alkoholom alebo ako sa to volá, po pár dňoch to pekne vyhnisalo a samé vytieklo...žiaden strach, len keď je to veľmi veľké, tak to riešia tak, že to prerežú na chirurgii, aby ten hnis vytiekol...

petot
6. aug 2011

@alca85 2 mesiace, to je veľa. Na pohotovosť to nie je, ale pozor na uzliny, ak by sa zdurili, treba ísť na pľúcne. Predovšetký, NEDOVOĽ žiadne ďalšie očkovanie. Od úplného zahojenia treba odstup pol roka kým sa bude môcť ďalej očkovať. Lekári na to niekedy nedbajú a deti majú potom vážne komplikácie.

tijana
7. aug 2011

@piskotik Ahoj prosim ta ako ste nakoniec dopadli nakolko my berieme Benemicin a malej vytlacala uzlinku v Byskupiciach.

tijana
7. aug 2011

@lenkamt
@jarabicka Ahojte baby aj ked reagujem na Vase starsie prispevky prosim Vás ako ste nakoniec dopadli s liecbou uzliniek a ake lieky ste uživali, teda vase deticky? Moja mala ma uzlinku, už jej aj vyberali jej obsach - teda vytlacali a berie Benemicin ... a ja sa strasne bojim aby jej TBC nepreslo na pluca atd. V poslednej dobe zacala pokasliavat a mam velký strach ... ☹