Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

olifcek
27. dec 2010

@zitaje fnuk

anjelicek26
27. dec 2010

@zitaje - nehovorim, ze je to nahoda, len tazko sa to da oficialne pripisat ockovaniu, ked je to v rovnakej dobe aj "normalne", ze sa prejavuju prve znamky autizmu. A to teda pravdu - nemam ani ponatia, ake to naznaky su. Podla mna si to clovek vsimne az omnoho neskor a spätne rozmysla, ze kedy to zacalo...

tin007
27. dec 2010

@anjelicek26 0.09 je relativny udaj k poctu tusim 100 000 alebo tak nejako, prosto to vychadza bud 3 alebo 4 pripady rocne. pozor, ten posledny stlpec je zaockovanost, t.j. kolko % obyvatelstva je zaockovanych a ten predposledny stlpec je prave pocet tych, ktori chorobu dostali tusim na 100 000 obyv.

olifcek
27. dec 2010

@zajo79 len sa informujem i na abrurdity
@anjelicek26 dakujem krasne...

kaja73
27. dec 2010

@olifcek Ano s tymi 2 rokmi mas pravdu,ale ked mas dieta co už komunikuje,pozera ti do oči,chape socialne hry a zrazu to vsetko vymizne, aky mas z toho pocit.Ta MMR by sa mohla očkovat aj neskor a vtedy by už bolo jasne že tie priznaky su z očkovania,ale to oni vedia a preto sa očkuju uplne male deti,aby si ani nevedela,ake by tvoje dieta bolo bez očkovani.

tin007
27. dec 2010

@olifcek zobrat dieta? to je bubu, ktorymi su "krmeni" pediatri a pripadne aj verejnost o tom, ze ked rodicia nedaju svoje dieta ockovat, tak mu bude dieta odnate. hlupost, to by sme nemohli vytvarat zivotne a socialne podmienky, aby nam ho zobrali

anjelicek26
27. dec 2010

@kaja73 - "ake by tvoje dieta bolo bez ockovania" - z toho cloveku naskoci normalne husia koza, toto je fakt velka velka pravda.

olifcek
27. dec 2010

pls, hodte mi ten link tabulky do ip, al.na mail olifcek@gmail.com

olifcek
27. dec 2010

@tin007 dakujem za odpoved

tin007
27. dec 2010

@olifcek ty sama spolu s manzelom a musis rozhodnut, ake stanovisko zaujmes vo veci ockovania a hlavne si ujasnit, co su tie pohnutky, ktore ta vedu napr. k tomu, ze odmietnes pre dieta ockovanie. nie je mozne "zobrat" nazor a vyjadrenie niekoho ineho a povedat: takto to urobim! my s manzelom sme zvazovali 10 mesiacov, kym sme sa definitivne rozhodli. ak si nie si ista, tak oznam pediatrovi, ze chces ockovanie odlozit az do doby, kym sa nerozhodnete, ako dalej.

kaja73
27. dec 2010

inak niekto robil taky menši vyskum,kde sa porovnavala skupina deti očkovanych s neočkovanymi z dakej sekty.Už si presne nepamatam tie vysledky,ale autizmus sa v očko.skupine vyskytoval v 10 percentach a v neočkovanej bol myslim 1 pripad-čo bolo uplne zanedbatelne percento.Boli tam porovnavane aj ine choroby ,ale fakt si to už nepamatam.

olifcek
27. dec 2010

@tin007 dakujem. Ja bych bola rada, keby si tymi chorobami oliv presla, nech ma v telicku protilatky navzdyy. Ale ak ockovat, chcem to po 2rokoch. V cine az po tomto veku ockuju, skor ee... Nazor na vakcinu mam jednoznacny. Ja som myslela na to, akym bubu vas budu zastrasovat.

anjelicek26
27. dec 2010

Hm, najväcsia sranda bude, ked dostanem kiahne, osypky, ruzienku a podobne zazraky ja, co som ziadnu detsku chorobu v zivote nemala a ani nemam protilatky 😝

olifcek
27. dec 2010
kaja73
27. dec 2010

@anjelicek26 inak to aj mna napadlo.Dieta to prekona v pohode, ale čo dospelak.Ide predsa o detske choroby,ktore priroda nie nadarmo nadelila detom.No čo už,ked clovek je nad prirodu.Ale sranda je,že toto ti nikde nepovedia-že pravdepodobnost tvojej imunity na hociktoru z tychto chorob je už v podstate nulova.A nejde len o MMr,ale aj o tie ostatne choroby-čierny kašel,zaskrt,tetanus atd.Ja namam nič z toho v dospelosti preočkovane,kto z vas ma?A prečo to potom tie decka mat musia.

olifcek
27. dec 2010

ja mam tbc preockovane

kaja73
27. dec 2010

@olifcek A ostatne?

zitaje
27. dec 2010

@kaja73 nemam samozrejme preockovane nic.

anjelicek26
27. dec 2010

@kaja73 - ja mam preockovany tetanus a zaskrt, myslim, ze je to kombinovane teraz, tyzden ma bolela ruka 🙄 Je to dva roky dozadu. Ale rozmyslam, ze by asi bolo rozumne si ist dat obnovit aj ine ockovania, lebo je to vlastne len otazka casu, kym Saska nieco zo skoly donesie... alebo teda neskor Max 😖

zitaje
27. dec 2010

ale ruzienku som mala. Aj ovcie kiahne. Tak aspon daco.

kaja73
27. dec 2010

@zitaje kiahne som malaj ja,ale nič ine.A tie preočkovania po dospelych nik ani nechce.

zitaje
27. dec 2010

@kaja73 ved ani by som sa nedala 😝

anjelicek26
27. dec 2010

@zitaje - ja nemam protilatky ani len na ruzienku, ani na toxoplazmozu, proste na nic, mi robila vsetky testy v tehu a dala si ma ako rizikovy pripad, co ma okamzite prijst, keby prisiel od kontaktu s chorobou po nejaku specialnu vakcinu. Takze ja viem, ze tie protilatky nemam. Pred tehu som si chcela dat zaockovat kiahne, ale moj doky v nemecku mi ju odmietol pichnut, ze tu vakcinu neodporuca (vraj znizuje imunitu organizmu aj na 6 mesiacov) a ja ako zdrava dospela zena ju v pohode prekonam. Hm, nejako sa mi nepodarilo ho o mojej pravde presvedcit a dostala som len ten tetanus zaockovany.

petot
28. dec 2010

@ela2710 "keby to ludom nepomahalo, nikto by sa neockoval" - otázka by mala znieť, KTORÝM ľuďom to pomáha. V prvom rade pomáha akcionárom...

"nepoznam ziaden pripad keby TBC neucinkovalo" - a ako sa to dá zistiť?

"ak by sme sa neockovali proti nicomu, choroby by sa sirili hroznou rychlostou" - to je dosť rozšírená predstava, ale nepravdivá. Choroby ustúpili nezávisle od očkovania, pretože najväčší ústup mali za sebou už pred zavedením plošného očkovania.

Rakúsko prestalo s plošným očkovaním BCG vakcínou myslím v roku 1999, ako posledné z vtedajších členských krajín EÚ. Výskyt TBC majú jeden z najnižších v Európe, a to prosím pekne neočkujú ani imigrantov. Rakúšania tvrdia, že riziká vakcíny ďaleko prevyšujú akýkoľvek hypotetický prínos. Kde si počula, že im rastie výskyt TBC? Máš nejaký hodnoverný zdroj?

petot
28. dec 2010

@maco: Tretia dávka hexa vakcíny býva najhoršie znášaná. Ak ste mali pri predošlých dávkach príznaky typu kolaps/šok, kŕče, niekoľkohodinový neutíšiteľný krik, neobvyklú spavosť, navretú tvrdú hrču v mieste očkovania, tak je značné riziko, že následky ďalšej dávky budú horšie. Niektoré z vyššieuvedených príznakov sa pokladajú alebo mali by sa pokladať za kontraindikáciu ďalšieho očkovania touto vakcínou. Dobre si preštuduj príbalový leták.
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/detail-li...

petot
28. dec 2010

@anjelicek26 @olifcek : Autizmus v súvislosti s MMR vakcínou má svoj typický nástup, ktorý sa datuje od podania vakcíny, nezávisle od toho, či dieťa dostalo vakcínu skôr alebo neskôr. Najprv začnú chronické črevné ťažkosti (enterokolitída), potom dieťa postupne upadá od nadobudnutých zručností. Niektoré deti sa horko-ťažko zlepšili na špeciálnych výchovných programoch a diétach a opäť upadli po druhej dávke MMR (v UK sa dáva myslím v 5 rokoch). Toto je tzv. challenge-rechallenge, dvojitý zásah, a súdy ho uznali za dôkaz súvislosti očkovania s úpadkom detí. Oficiálne stanovisko vládnych agentúr, zodpovedných za očkovanie, ako aj výrobcov, bude pochopiteľne vždy len "vakcína nespôsobuje autizmus"; málokto si takúto zodpovednosť vôbec rozumovo pripustí, nieto ešte verejne prizná.

Čo je to "normálne"? Odkedy je to takto, "normálne"? Dnes je to "normálne", že sa autizmus začne prejavovať v tom veku, ale bolo to "normálne" aj predtým, keď sa vakcíny ešte nepodávali? Nie, vtedy to ešte nebolo "normálne". Autizmus bol prvýkrát opísaný v 40. rokoch minulého storočia (vtedy sa aj začali nasadzovať prvé plošné očkovacie programy vo svete). Rozdiel je ešte v tom, že kým veľmi zriedkavý "klasický" autizmus sa prejavuje odmalička - dieťa sa jednoducho nevyvíja normálne, dnes už prevláda (a pre MMR vakcínu je typický) tzv. regresívny autizmus: deti sa vyvíjajú normálne, až odrazu od určitého bodu začnú upadať, strácajú nadobudnuté zručnosti, strácajú sociálny kontakt.

Výskyt autizmu bol ešte v 80. rokoch 1:10000 (vtedy sa očkovalo "len" vakcínami proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a poliomyelitíde). Potom sa začala masovo nasadzovať MMR a postupne kopec ďalších vakcín. Dnes je v UK výskyt už podľa niektorých štúdií 1:38. Na Slovensku sa udáva 1:150, ale obávam sa, že údaje z tohto roku budú opäť horšie.

Ako hovoríš, problémom je aj diagnostika, preto mnoho detí ostane bez diagnózy až do veku 4-5 rokov a vzhľadom k tomu, že u nás je celkovo diagnostika autizmu stále v plienkach, tak mnohé ju nedostanú vôbec. Každopádne sa údaje dozvedáme s niekoľkoročným opozdením.

olifcek
28. dec 2010

a co tato stranka ockovania?

http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

@petot my sme prve dve ockovania zvladli bezproblemocvo, je sanca, ze i tretia bude ok? mmr by sme mali mat v juli, ja to ale posuniem na august, alebo uplne posuniem na neurcito... bojim sa toho, i ked v nasej rodine je dost malych deti, a nik nemal ziadne problemy po ockovani...

petot
28. dec 2010

@olifcek sprievodcaockovanim.sk je PR stránka financovaná firmou Pfizer, výrobcom vakcín. Bolo by naivné očakávať objektívne informácie.

Nikto Ti nezaručí, ako dopadne ďalšie očkovanie. To prosím neber ako strašenie, to je jednoducho fakt - nežiaduce účinky sa môžu prejaviť po ktorejkoľvek dávke. Akurát deti, ktoré už nežiaduce účinky mali pri skorších dávkach, majú vyššiu pravdepodobnosť, že to bude ešte horšie.

maco
28. dec 2010

@petot dakujem, pozerala som to, idem si to aj vytlacit a ukazat doktorke, ze na zaklade tohto nechcem dat syna ockovat, lebo medzi kontraindikaciami je aj nas problem. neurologicka nam kazala zatial neockovat, tak dufam ze sa mi podari presadit neockovat vobec, nielen odklad.

olifcek
28. dec 2010

@petot pls, daj link na page, odkial mas to info o mmr vakcine... tiez vytlacim dam lekarke a dovi dopo...