Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

tina_
14. jan 2009

súhlasim s vanish ☹

martija
14. jan 2009

vanish a ked sa deti nezaockuju,ako je mozne,ze maju protilatky???
my sme zili v spanielsku,tam sa proti TBC neockuje, a teraz sme tu na sk,tak budeme volat a tam zistime,co nam poradia,ci ockovat,alebo nie,ale pocitam,ze daju ich zaockovat,pediatricka hovorila,ze vraj na sk,je este tubery dost,vraj nemame riskovat,tak neviem.....vanish,teda,ty vies cloveku pomotat hlavu 😉

tina_
14. jan 2009

martija, ja som tiez bola mimo, ked mi niekto prvykrat vôbec spochybnil ockovanie,...ale precitaj si podrobne tie stranky, rozhodnut sa musi kazdy sam.
Inak vo volnej diskusii je tema ohladom (ne)ockovania, mozes k nam "zaskocit" 🙂
a ked si zila v spanielsku, pozri si toto video, je sice v ANJ ale ma spanielske titulky
http://video.google.com/videoplay?docid=-429399...

vanish1
15. jan 2009

martija, nikomu hlavu určite motať nechcem, rozhodni sa sama, ja som ti len dala linky, aby si si o tom niečo prečítala

martija
16. jan 2009

ahoj tinka,tam uz som nakukala a "vdaka" tomu som odlozila moje ockovanie,neviem,ci som urobila dobre.Ja verim tomu,ze to neni az take super,ako sa prezentuje,ale sto odbornikov sto nazorov,a kde vziat istotu,ze prave tento nazor odbornika bude prave ten spravny,keby clovek viac a viac rypal,tak zisti mozno aj opacne nazory.
volali sme uz aj koli tej tubere a mame uz na marec termin,takze budu pichat ☹ .a najhorsie na tom je,ze clovek sa sice moze rohodnut,ale niekedy ide sam proti sebe,lebo napriklad by mi deti nemuseli vziat do skolky.

vanish,ano,ja viem,ze si nechcela,nehovorim to konkretne na teba,o tomto probleme viem uz davnejsie,tiez som nerada,ked sa decko dava napichovat kadecim,horsie je,ze nie som odbornik,tak sa nedokazem moc dobre rozhodnut,hlavne nechcem nic neskor lutovat.Myslim,ze je sprave,ze sa tu prezentuje aj druha stranka veci,no nam nerozhodnym ,neprofikom to trosku "zavari".a samozrejme vdaka aj za tie linky.

habibi78
10. aug 2009

baby, prosím o pomoc.... moju malú očkovali prvýkrát proti TBC v 18 mesiacoch, bola predčasná, nemohli ju očkovať skor....
ide o to, že najprv jej pichli injekciu do predlaktia, potom ju zaočkovali do pleca.... lekárka hovorila, že jej to bude hnisať atd. a že o 2 mesiace máme prísť na kontrolu, že už by jej dovtedy hnis mal vypadnúť.....
ale jej už den po tom ako bola zaočkovaná nie je ten vpich ani vidieť, nieto ešte hnisanie....nikde nič....
moja pediatrička povedala, že to nie je dobre, že ju po tých 2 mesiacoch budú nanovo očkovať, až kým jej to nezačne hnisať..... je to normálne????? máte s takýmto niečim skúsenosti? alebo všetkým detom to hnisá len my sme divníííííí??? 😖

veronika81
10. aug 2009

habibi, nie som si úplne istá, ale mám pocit, že ani malému pár dní po očkovaní nebolo vidieť miesto vpichu. Možno takú malú bodku iba. Potom neskôr to očervenelo, zdurilo sa, hnisalo 😖 a trvalo nám skoro 5 mesiacov, kým sa to dalo do poriadku, chodili sme s tým na pľúcne na kontroly a čistenie. Hnisať to určite nezačne hneď, reakcia po TBC sa prejaví najskôr po mesiaci.

vanish1
11. aug 2009

habibi, už som to písala vyššie, ja by som si svoje dieťa pichnúť nedala a určite nie znova o dva mesiace 😲 des a hrôza

očkovanie proti tbc je škodlivé a neúčinné
http://ockovanie.org/tuberkuloza.html
http://iuro.awardspace.com/dok.html

test nemá zmysel a preočkovanie sa neodporúča http://www.tribune.cz/clanek/11060

icejane
11. aug 2009

vanish a tvoje babo v porodnici neockovali?

vanish1
11. aug 2009

icejane, práveže očkovali a nevedela som o tom (bez môjho súhlasu 😠 ) ani som nevedela to, čo o tomto očkovaní viem teraz, takže ja by som na preočkovanie nešla ak by bolo potrebné ani na preočkovanie v 11. roku, veď aj v Čechách ho tento rok zrušili, lebo nemá opodstatnenie 😖

citujem z článku ""Dokonce je doporučení Evropské unie, aby se i děti po narození neočkovaly proti tuberkulóze. My jsme ale přesto rozhodli, že tyto děti očkovat budeme," dodal Vít."
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ministerstvo...

v niektorých štátoch túto vakcínu lekári ani nepichajú, lebo ako písali dievčatá tu na koníkovi, vedľ. účinky tak berú na vl. zodpovednosť (a netreba chodiť ďaleko), pretože vakcína nemá účinok

ak sa mi pošťastí ďalšie dieťa, tak sa veľmi posnažím o to, aby moje dieťa túto vakcínu nedostalo a mojej dcérke ju už tiež nedám nedám

habibi78
11. aug 2009

aha, tak sa jej to možno ešte ukáže, dakujem za odpovede... očkovali ju pred 3 týždnami.....
tiež by som nebola rada, keby to do nej napichli ešte raz....
no a určite tam sú aj vedlajšie účinky, ved inak by som nemusela podpísať papier, v zmysle toho,že za to beriem zodpovednosť.... 😠 😠
moja lekárka ma chce dokopať ešte k očkovaniu proti ovčím kiahnam, ale to nie, radšej nech ich malá prekoná..... očkovanie ju neochráni do konca života a radšej nech to prekoná teraz ako v dospelosti....

vanish1
11. aug 2009

habibi, bez tvojho súhlasu ju očkovať nemôžu a to si fakt podpísala papier, že za to berieš zodpovednosť? to je sila, štát niečo nanucuje, ale zodpovednosť za to brať nechce 😠 v niekt. krajinách je bežné, že obete očkovania odškodňujú a u nás to radšej ututlávajú, aby nemuseli platiť 😝

s tými kiahňami máš pravdu

veronika81
11. aug 2009

vanish a čo tie ostatné očkovania? Prevenar, Hexa..atď. Tie tiež svojej dcérke nedáš? Môže sa to iba tak odmietnuť, keď je to povinné? Nakukla som do tej témy,čo si dávala link, ale je tam toho hrooozne veľa..a pravdupovediac nechce sa mi to čítať 😝 ani veľmi nemám čas.
Je to teraz trošku mimo tejto témy, tak ak chceš, hoď mi to do ip, rada si prečítam aj takýto názor..

vanish1
11. aug 2009

veronika uhádla si, nakukni do témy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kloranebb
4. sep 2009

Mojmu syncekovi ta ranka po ockovani tiez hnisa, ale iba tak minimalne. Moja doktorka povedala ze zle je vtedy, ked sa tam urobi taka vacsia tvrda hrcka. Boli rady, ze pri kupani sa to nema mocit, no ked mu chcem umyt celu rucku tak sa tomu nevyhnem. Predsa sa tam dostane voda a ked ho utieram uz tam hnisik nema - chrasticka zmakne a hnis vytecie. Tak je to zakazdym. Ja mu to len potriem liehom aby sa tam nedostala nejaka infekcia a to je vsetko. Mam aj ten framikoinovy zasyp ale len tak v pohariku co mi odsypala doktorka na pupcek a ten je nezakryty na vzduchu tak neviem ci je to rozumne ho este pouzivat na osetrenie tej ranky. Co vy na to?

divozienka25
9. sep 2009

ahojte, nam ranka zahnisala po troch mesiacoch. MUDr na poradni to pozrel, vytlacil, vycistil jodom a vravel ze keby sa to opakovalo mame prist na vycistenie znova. A veruze nam to hnisalo este 2 tyzdne..kazal potierat repikom, a framykoinom. Zdalo sa mi ako keby to framiykoin zhorsoval a tak sme presli len na repik. Repik nam velmi pomohol. No nikdy nas neposlal na plucne 😒 chvalabohu je to za nami, krasne sa to zhojilo a teraz tam ma mala uz len drobny cerveny fliacik 😉

lenkamt
9. sep 2009

ahojte.

ja som to tu už písala, my sme mali aj uzlinky aj sme brali protitbc lieky, ale dnes o inom, dievčatá, pred očkovaním vakcínou priorix - mumps, ružienka, osýpky si žiadajte vyšetrenie bunečnej imunity, je to očkovanie živou vakcínou /tak ako tbc/ a môže "slabším" detičkám narobiť problémy 😉

jarabicka
9. sep 2009

Lenka, kedy sa tie uzlinky vyliečili??...my akurát berieme klacit a benemicin...náš maličký má tiež uzlinku a vyberali mu ju...aj tvojej??..

lenkamt
9. sep 2009

nevyliečili, vybrali jej ich + brala pol roka lieky 😖 no a teraz pred týmto očkovaním je doktorka opatrná /čo je super/ tak nás poslala na imunologiu.

ja to tu píšem len pre info, lebo niektoré dr. očkujú hlava nehlava, a ak už raz dieťatko malo problém so živou vakcínou tak môže nastať problém aj po priorixe 😉

mata34
18. sep 2009

Ahojte! Môj syn má 14 rokov a je už 3 roky po očkovaní TBC a má na tom mieste zdurený nepríjemný pľuzgier.
Nie je zahnisaný. Je červenej farby veľkosti nechtu na malíčku. Je teraz v puberte a v lete som si všimla že si to skrýva a hanbí sa za to. Nebýva vôbec chorí a k lekárke s tým nechce ísť. Môžete mi niekto poradiť či to je normálne, alebo s tým treba predsa ísť k lekárke. Ďakujem.

nikollette
18. sep 2009

Mata, keď je už 3 roky, po očkovaní a stále to tam má, dokonca ako ty píšeš zdurené a pľuzgier, asi by som išla s tým k doktorke, však zato nič nedá! 😉

monika111111
18. sep 2009

Súhlasím s vanish1, očkovanie je škodlivé a som zvedavá dokedy ešte chcú pchať do našich detí jedy. Som proti všetkých očkovaniam, poznám deti, ktoré majú problémy od očkovania a poznám dievčatko, ktoré leží už 18 rokov na posteli bez toho, aby vnímala svet - vďaka očkovaniu. Je to svinstvo.

dididi30
19. sep 2009

my sme v anglicku a syn ,,zatial nieje ockovany proti tbc, tu sa to robi az v 15 rokoch, tak do vtedy to necham na nom 😉 neviem ako sa tomu vyhnem, kedze mame trvali pobyt na sk, ci ma za to nebudu sudit 😅 😕

tynushqa
20. sep 2009

Takisto mozem len suhlasit s vanish a monikou, nedavajte deticky vobec ockovat! vsetko to je svinstvo ☹

mravcica
24. sep 2009

my sme boli predvcerom na vytlacanie toho hnisu na plucnom, mal ho tam teda pozehnane. Lenkamet pise, ze ak uz mal raz problemy so zivou vakcinou, moze sa to opakovat aj pri tych dalsich povinnych ockovaniach. My sme mali byt v utorok ockovani - pneumokoky a to druhe povinne, ale nas nezaockovali kvoli tej reakcii TBC. Rozumiem tomu spravne, ze si mozeme vyziadat nejake vysetrenie u imunologa? Co potom s tym povinnym ockovanim? Alebo pokial tie uzliny nemame, nie je to ziadna neprirodzena reakcia? U prveho syna sme nemali s tymto ockovanim ziadne problemy. Diky za odpovede

patrac
24. sep 2009

mravcica: ja len tolko, ze "povinne ockovanie" nezname ze ho musis absolvovat, ono sa to iba tak vola, aby to u kazdeho evokovalo ze to sa "musi". Maximalne ti hrozi pokuta 333€, ale este nikto nepisal ze by ju realne dostal a to je nas tu dost, co odmietame akekolvek ockovanie...

katusocka
24. sep 2009

v casopise Vitalita som si citala jeden zaujimavy prispevok, kde autor - myslim ze sa volal Streffek, tvrdil, ze ockovanie je zo zakona povinne, no zakonom nie je dane, ktore latky su vlastne povinne zaockovat, cize takymto sposobom sa da ockovanie ze vraj odmietnut.

patrac
24. sep 2009

katusocka minuly rok to este povinne nebolo, ale tusim v januari vydali nejaku zmenu zakona a momentalne je to povinne. Ak to neurobis, nie je to trestny cin (cize ta nemozu trestne stihat), ale iba priestupok za ktory mozes dostat pokutu do 333€ (kumulativne, cize nie za kazde odmietnutie ale maximalene dokopy), ale zatial som na forach stretol vela ludi ktory odmietaju dat svoje deti ockovat ale pokutu este nikto neplatil (aspon sa nikto nepriznal).
To je realita dnes, mozno je ten clanok z minuleho roku...

vanish1
24. sep 2009

mravcica, určite si žiadaj pred ďalším očkovaním vyšetrenie u imunológa, odoberie vám len krvičku a z nej všetko zistí, nám takto zistil poruchu imunity