Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

elize
10. okt 2009

nas drobec sa narodil predcasne a tak bol proti TBC zaockovany az v 20.tom mesiaci. Dva mesiace po zaockovani mu rana zcervenala a na plucnom mu z toho vytlacili neuveritelne mnozstvo hnisu - vtedy som plakala s nim 😢 Na kontrolu mame ist o 10 dni. Problem je ten, ze dnes dostal vysoke teploty.Zrejme to ma zo zubkov, pretoze sam povie: "au boli ma zubok" a strka si prsty do ust. Dasienka na mieste ocnych zubov ma riadne navrete. No mna stale mata, ci to nemoze byt z toho ockovania a reakcia na vytlacenie toho hnisu. Rozhodne ak teplota zajtra neustupi naklusem v pondelok k lekarke.

ani3012
22. okt 2009

ahoj Eliz
Aj moja Evička sa narodila skôr v 31.týždni.
Za očkovanie TBC mi povedali,že musí mať váhu najmenej 2,5 kila a maximálne do 6. týždňa a zaočkuju mi ju.
V opačnom prípade potom očkujú až po povinnom očkovaní a to je po 12 mesiaci

lorrien
22. okt 2009

nas ked ockovali tak nam povedali ze ten hnis sa nema vytlacat..ze ono sa to vstrebe..po troch mesiacoch tam ma stale taku malu cervenu skvrnku..

dzio2
2. nov 2009

ahoj moja mala ma cervenu ako vyrazku po ockovani dok povedal ze teraz sa jej tvoria protilatky no ale mame byt teraz ockovani na 3mesiac neviete mi poradit ,nemala by mat nahodou vyliecene to ockovanie kym ju zaockuju znova?

lydia22
2. nov 2009

Ahoj neboj ra nas maly bude mat 5 mesiacou a ma to cervene ako stipanec,bez hnisu,po ockovani v 3 mesiacoch len troska hnackoval takze ziadny vplyv to nemalo,tak hadam to bude tak aj teraz-ideme na 2 davku ockovania.ved dr.to musi kontrolovat v poradni.

dzio2
13. nov 2009

ahojte malej to ockovanie prasklo a vytiekol jej hnis vadi to?

tin007
13. nov 2009

dzio to, ze to samo prasklo a hnis vytiekol je ok, nechajte to tak, necistite, neprelepujte, nezasypujte, urobi sa tam chrasticka aje mozne, ze to este 2-3 x odpadne a aj trosku hnisu vyjde, musi sa to samo zahojit. ak by sa tvorila hrcka, alebo sa to nehojilo casom, treba ist k pediatricke a pripadne na odborne cistenie na plucne

kristinka4m
13. nov 2009

Ahojte no my mame 8mesiacov a az teraz sa nam to zahojilo tak ze tam nie je hnis ani chrasticka iba cervena bodka konecne uz som mala obavy ale pediat.to sledovala

dzio2
14. nov 2009

tin dakujem

lea132
14. nov 2009

dzio mojej malej to prasklo a doktorka hovorila, ze je to ok, ale mam jej to obcas pretriet liehom a prikladat jej na to repikove obklady

dzio2
15. nov 2009

lea a ten repik kupim v lekarny?

tin007
15. nov 2009

dzio je to repikovy caj (sypany), urcite ho kupis v lekarni, ak to budes dcerke umyvat repikom, nic by sa nemalo stat, ale nezalepuj jej to, nech ta ranka "dycha" a neboj sa, ak to odpadne naprl pri kupani, pri obliekani a bude tam hnis

dzio2
15. nov 2009

DAKUJEM ZA ODPOVEDE

dzio2
20. nov 2009

no vcera sme boli u dok a bol zhrozeny aku ma strasnu reakciu davam jej repik a lieh ako baby radili.ale dnes jej to odletelo mala kosielku od krvi a hnisu , mam pokracovat v tom umyvani repikom a liehom? ☹

dzio2
22. nov 2009

poradite ☹ haloooooo

tin007
22. nov 2009

dzio zas sa urobi chrasticka, ktora moze znova odpadnut. ak je vela krvi, alebo hnisu, tak ziadaj dr. o termi na plucnom (v cadci by malo byt v nsp - nasla som na webe). ale ako som pisala, chrasticka moze odpadnut viackrat a aj viackrat moze ist hnis aj trochu krvi

mravcica
22. nov 2009

dzio, my mame s tym ockovanim problemy uz 3 mesiace a stale to nema pekne. Stale sa mu ta chrasticka odlupuje, vytecie hnis a takto kolom dokola. Od zaciatku chodime s tym na plucne, takze nas tam neustale sleduju, mne povedala, ze s tym nemame nic robit, iba hnis zotriet niecim sterilnym. Ale tiez sa mi uz zda, ze nam to trva velmi dlho, a vyzera to este min. na 2 mesiace hojenia. My este na tu rucicku cvicime aj vojtovku, tak mozno aj preto tento problem. Neviem.

dzio2
23. nov 2009

dakujem,no zaschlo nam to ale stale ked ju kupem tak to odpadne .nevadi tomu voda?v akom pripade mam trvat na vysetreni na plucnom?zatial nam to pekne stale zaschne,nevadi ked jej to umyvam aj repikom aj liehom alebo zvolit len jedno,nemoze sa dcerke nieco stat?baby dakujem vam pekne za odpovede mozno len vela stresujem ☹

tin007
23. nov 2009

dzio kupanie nevadi, resp. iba sprchuj, neponaraj tu chrasticku na dlhsie do vody. pre tvoj klud vzdy po kupkani pretri chrasticku liehom (repik by som nechala tak), aby si to vysterilizovala. no a vysetrenie na plucnom? ved v najblizsej poradni sa spytaj pediatra, co on na to, ci este cakat, alebo ist radsej na plucne

dzio2
23. nov 2009

tin si zlata

mravcica
23. nov 2009

dzio, nas na plucne poslala ihned nasa pediatricka. Na plucnom nam vyslovene na to zakazala davat hocico. Ja by som bola s tym opatrna. Ale mam taky pocit, ze co doktor, to iny nazor a potom si my laici vyberajme ☹ Ake to ma velke?

given
23. nov 2009

Nam na plucnom povedali, ze sa nato nesmie dostat voda. Ak by sa predsa len dostala, mame to rychlo vysusit.

dzio2
24. nov 2009

baby normalne som v soku ,mne zase dok povedal ze ten lieh by jej mal pomodt a ze ked to aj praskne tak to nevadi ze kym to bude schnut tak je to ok a ze na plucne nas posle len vtedy keby sa to nehojilo takze teraz si mozem vybrat ,normalne mam strach ma to velke necely centimeter 😒 baby tak co?

iinuska
24. nov 2009

my sme sa tiez dlho trapili, kym sa to malemu zahojilo.Na plucnom sme boli asi 5x.Tiez kazali nekupat, a nechat volne.Nicim som to nepotierala.

bianca7
17. feb 2010

uz davno tato tema sa nerozobierala,ale dnes pri kupanii malickeho som si vsimla ze ma na tej uz davno zahojenej chrasticke tri male biele puciky...co by to bolo?zeby zasa hnis???ma uz 6 mes.a naposledy sa to zahojilo ked mas asi 4,5...je toto vobec mozne???

anaibib
17. feb 2010

ahoj bianca7, my sme sice nemali na tom znamienku hnis, ale viem, ze nasa doktorka nas prvy krat ockovala (teda hexa a prevenar) az ku koncu 6mesiaca lebo hovorila ze znamienko po TBC moze este dlho "zit". Ja osobne by som na tvojom mieste to isla dat kuknut doktorkou aby si vedela ze je vsetko ok. Daj potom vediet, lebo mam susedku co ma 4mesiace a striedavo ma to dobre a potom znova biele pupienky.

bianca7
17. feb 2010

anabib,urcite pojdem to ukazat dokine a dam Ti vediet.Ale este som o tom nepocula,ze sa to tak dlho moze hojit...a zas som o nieco mudrejsia ;)

mishelin
28. feb 2010

my tam pre istotu nemame ani naznak po ockovani 😖

bordinka
28. feb 2010

ahoj,moj maly ma 6 mes. a stale mu to pri kupani krvaca...nie vela ,ale vzdy nieco vytecie...nicmu na to nedavam..lebo dr vravela...ze netreba..Alle aj tak sa mi to nepaci..nehnisa nam to iba krvaca...myslite,ze by som mala ist k lekarke???dik

tynushqa
28. feb 2010

bordinka, uz ste boli ockovani Hexavakcinou v 3 a v 6 mesiacoch? lebo sa to nema kym nie je zahojena rana z ockovania proti TBC.
Inak ockovania nemusim...