Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

mishelin
28. feb 2010

tynus no my uz mame dve ockovania hexa a pritom reakcia ani nebola 😖

bordinka
1. mar 2010

ano..tieto ockovania uz mame za sebou...hm...lenze ako laik tomu moc nerozumiem...a preco sa to nesmie???dakujem.

katarina.banska
19. aug 2010

ahojte
prosim vas ako ma vyzerat ta vyrazka po ockovani. my tam nemame ani chrastu uz, len je to dost velke. je to normalne?
doktorka ju chcela ockovat, no kvoli tomu je bude ockovat az za mesiac. merala to a vraj to mame este dost velke, ale nie je tam hnis. ako to ma vyzerat? nie je to nieco vazne?
dakujem

tweetinkapp
20. aug 2010

ahojte
my sme nemali ziadnu reakciu. schvalne som sa na to doktorky pytala a ona mi len povedala, ze niektore deti to maju a niektore nie. a teraz po roku mi zrazu zavolali z pneumologickej ambulancie, ze mame prist na preockovanie. myslite, ze je to ok? nie je to neskoro? 😕

lucik106
21. aug 2010

ahojte. Neviete mi prosím povedať ako by sa mala hojiť očkovacia ranka po tbc očkovaní. Nám to trošku nahnisalo a teraz sa to tak samé vysušilo, že to vyzerá, že to odpadne ako taká malá chrastička. Viete mi prosím povedať, či je to v poriadku??? 😕

kveta
21. aug 2010

Je to v poriadku. Umývať len vodou, hnis nikdy nevytláčať.

lucik106
21. aug 2010

@kveta ok díky, aspoň budem spokojnejšia 😉

bambi2
21. aug 2010

@tweetinkapp ja na tvojom mieste by som preockovat nedala... sk je skoro posledny stat v ktorom ockuju novorodencov proti TBC. a nie je to take bezpecne ako to vsetci ospevuju!!! ty si si svoju ockovaciu povinnost splnila, takze niet o com diskutovat... kludne to mozes odmietnut... a ak by robili problemy, obrat sa na temu "nesuhlas s povinnym ockovanim" tam ti budu vediet poradit... 🙂

henulienka
21. aug 2010

Moja trojmesačná dcérka tiež nemá ani náznak po očkovaní ... lekár nám vysvetlil presne taký istý postp, ako píšu baby vyššie - po základnom očkovaní nás pošle na pľúcne a tam ju otestujú. Keď má protilátky, tak neurobia nič, keď nemá, tak preočkujú. Ja len dúfam, že to bude v poriadku 😕

bobocka
21. aug 2010

@tweetinkapp a to uz zas preco by si mala ist na preockovanie s malym?to sa mi nezda.porad sa s vasou pediatrickou,no ja osobne mam nad tym celym veliky otaznik.riadne si pozistuj,ze co a ako a preco ti vlastne volali.mne miska ockovali a ani mi nepovedali kedy. 😠 no a my sme mali skaredu reakciu.zhruba ked mal michalko 3 mesiace,tak to zacalo rudnut a potom to zhnisalo.mna ale upozornovali,ze je to mozna negativna vedlajsia reakcia.ja som to malemy praskla (ten hnis )potom a ked sa kupal,tak som to premyla a sla na druhy den k pediatricke.bola som na seba hrda,ze ako pekne som to zvladla,ze je vsetko von a doktorka,ze to som len vrch povolila,ze "koren"je stale tam.tak mu to ona vytlacila a fuuu,vo mne by sa vtedy krvi nedorezali.uplne som bola hotova z toho co mi so synom robili ,ako mu to stlacali ☹ ,potom som na to ichtamolovu mast davala a teraz tam mame jazvicku ☹ nie je to nic hrozne,bledne to uz (ja na to davam cicadermu sem tam).takze takuto reakciu sme my mali. ☹

lucik106
22. aug 2010

@kveta nevieš mi prosím povedať, malej sa to zasušené na rúčke zlúplo,tak som jej to vydezinfikovala septonexom, doktorka mi dala framykoin mastičku, mám jej to radšej prelepiť? alebo nechať nech sa to hojí na vzduchu?

piskotik
7. okt 2010

Nám sa spravila pod pazuškou uzlinka vo veľkosti 1,6cm x 0,9 cm. Detská lekárka a aj na pľúcnom povedali, že je to nežiadúca rakcia po očkovaní TBC a odporučili nás do Pod. Biskupíc, kde sa týmito prípadmi zaoberajú. Nie sme ojedinelý prípad, pretože počas jednej hodiny sa tam vystriedalo 5 detí. Nasadili nám silné antibiotiká Benemicin(liečba TBC), Klacid a máme to sledovať a kebyže to chce prasknúť tak okamžitá hospitaliácia. Takisto aj prípad pred nami im to prasklo a museli tam ostať, na čistenie.

petot
7. okt 2010

V Českej republike po tejto vakcíne už celkovo 5 detí zomrelo...

jeiny
22. dec 2010

ahoj,

chcem sa spytat, ci je ok, ked okolo tej chrasticky ma mala este taky asi centimetrovy fliacik kruhovy, mala ho taky cerveny a teraz jej to trochu zbledlo...

ela2710
27. dec 2010

@lucik106 je to uplne v poraidku, tam bude mat akoby taku chrasticku a do troch - styroch mesiacov zmizne

ela2710
27. dec 2010

@petot keby sme to vsetci tak brali, ze kolko ludi po ktorej vakcine zomrelo, neockoval by sa nikto, a potom by sa tie choroby vyskytovali castejsie, mozno si niektori povedia, ze je to zbytocne, ale keby sme si to hovorili vsetci, tuberkuloza by sa rozsirovala medzi vsetkymi

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 A preto sa postupne všade ruši toto očkovanie.V cechach od tohto roku a u nas asi o 2 roky.Myslim že zatial iba preočkovanie,neviem to presne.Ale petot to vie,on to sleduje a vyzna sa.V Rakusku ti tuto vakcinu lekar nepichne ani ked si ju sama prinesieš.

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 pozri kazdy mame na vec iny nazor, ja mojho syna budem davat na preventivne ockovanie, jasne u kazdeho je reakcia ina, a samozrejme nemusi vakcina sadnut kazdemu, ale ak by sme sa neockovali proti nicomu, choroby by sa sirili hroznou rychlostou, ved je to na kazdeho zvazeni, ci dieta dat ockovat, alebo ho vystavit riziku

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 a dost ma prekvapilo, ze v rakusku sa neockuje, to odkedy? otec robi v Rakusku a vsetky decka kamaratov su ockovane

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 Keby to bolo na každeho zvaženi bolo by fajn.Zial to tak nie je.Aspon na Slovensku nie.Tu ta tahaju po uradoch a pokutuju.Prajem ti, aby si sa v očkovani nikdy nesklamala a aby ste nedoplatili nan tak, ako my.Radšej si o nom nič nezistuj,pretože to čo zistiš ti spanok na dlhu dobu naruši.A to som bola silny privrženec ja aj moj mm,ktory je mimochodom lekar.

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 Pozri si stranky nesuhlas s povinnym očkovanim,daj dotaz na manofa,alebo petota.Oni su fakt dobre informovani aj o tych rokoch a vobec o očkovaniach.

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 no malo by to byt na kazdeho uvazeni, cela moja rodina je ockovana a zatial je vsetko ok, kazdy mame iny nazor a ja ten tvoj beriem, ale malho budem davat ockovat, lebo sa moze stat ze rovnako ako deti zomieraju, on by dostal tbc a to by som nechcela riskovat

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 To očkovanie pred TBC nechrani.Ved to zistiš,ked si niečo o tom naštuduješ.Fakt sa chod na to opytat manofa,on ti to rad vysvetli.

zitaje
27. dec 2010

@kaja73 ak sa nemylim, ockovanie je dobre na to, ze zaockovany clovek na TBC nezomrie. 😅
Moja sestra (30 rokov, cize ockovana a niekolkokrat v skole preockovana) bola jeden cas bacilonosic, brala lieky proti TBC, ale priznaky ziadne nemala.
Je to cele dost divne s tym bcg 😖

ela2710
27. dec 2010

@zitaje ahoj ja suhlasim, nemusim si studovat ziadne blbosti, keby to ludom nepomahalo, nikto by sa neockoval 😉

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 ja sa nepotrebujem pytat ziadneho manofa, ani aby mi niekto rozpraval svoje nazory, uz som ti raz pisala, ty mas svoj nazor, ja mam svoj...nepoznam ziaden pripad keby TBC neucinkovalo, takze tak

kaja73
27. dec 2010

@zitaje Očkovanie je velmi kompikovana problematika.Ja si teraz už 7 mesiacov zhanam čo najviac info o nom-ohladom všetkych povinnych.Obdivujem manofa a petota,že to tak super vedia vysvetlit,že maju tolko informacii .Manof preklada clanky na temu očkovanie zo zahraničnych zdrojov a to su velmi zaujimave info.Ale ked niekto chce zostat slepy,tak je to jeho volba.Sme predsa svojpravni dospeli ludia,tak sa rozhodujme za seba a svoje rodiny sami.Každy nech voli menšie riziko podla svojho uvaženia.

ela2710
27. dec 2010

@kaja73 ja mam mat teraz preockovanie a idem nan

kaja73
27. dec 2010

@ela2710 Vieš ono je to o tom,že debatovat sa da len s niekym kto ma dostatok informacii.kto o ne ani nestoji,tak nič v zlom,ale tam debata neprichadza do uvahy.Ale ja som bala tak isto tvrdohlava. 🙂 A nie je to tak davno.

nina88
27. dec 2010

O 2 roky sa ma rusit toto ockovanie. Potrebuju len minut zasoby... Vela stastia vsetkym,co to do svojich deti nacpu... 😢