Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

bambi2
27. feb 2011

@ela2710 "Ja si skor myslim, ze zlu reakciu ma 1 z 1000" - tak v tvojom svete mozno... a 😖 le na tomto svete urcite ni
to ese!!!!! je to ovela ovela viac!!!!!! to este nic neznamena, ze ked vo vasej rodine ziadne nasledky nemate, ze vobec neexistuju... existuju, len sa o nich nikde nepise a nehovori... nebola by to dobra reklama...
vies kolko deti zomrelo na nasledky ockovania???? a vies kolko ich zomiera dalej?? vies kolko ma trvale poskodene zdravie??? miliony deti az nie viac... nie iba 1 z 1000... myslim, ze keby tvoje dieta bolo na tomto zozname, by si sa konecne zobudila zo zleho sna...
http://www.vaccineriskawareness.com/Remember-My...

https://www.youtube.com/watch?v=rHySiJ05KMo


😖

ela2710
27. feb 2011

@bambi2 pozri ja sa nemusim z nicoho zobudit, nezijem v sne, tu nejde len o moju rodinu, proste osobne nepoznam nikoho ( a to mam priatelov velmi vela) co by nieco mali z ockovania, vlastne nepoznam vobec osobne ziadny taky pripad, maximalne ta teplota a to je vsetko...ale nejdem tuto temu riesit, lebo ma tu rozbombardujes, pretoze tu ako vidim nikto nemoze napisat svoj nazor. No ja si ten moj predsa napisem: je to len na rodicoch!!!ja som rodic co ockovat chce a bude, hoci dufam, ze take tie ,,zbytocne" ockovania vyradia zo zoznamu,lebo nesuhlasim so vsetkymi, ale ked niekto s ockovanim nesuhlasi vobec, nech proste neockuje a hotovo

ela2710
27. feb 2011

@bambi2 a v zivote by som si nedovolila ani len povedat, ze by si sa uvedomila, keby tam bolo tvoje dieta, vyzera to tak, ze nam to prajes len preto, lebo nezdielam uplne tvoj nazor

bambi2
27. feb 2011

@ela2710 kludne si ockuj dalej... vsetko doradu... 🙂 urcite ti za to budu raz tvoje ratolesti velmi vdacne... 😉 neprajem nikomu nic zle... nemam na to dovod... 🙂

ela2710
27. feb 2011

@bambi2 no je to na kazdeho uvazeni, ja aj moje sestry mame komplet vsetky vakciny, ako pises rad radom

tin007
27. feb 2011

damy, bavte sa, prosim, v tejto teme iba o ockovanie proti tbc a reakciach, ak chcete viest vseobecnu diskusiu, prejdite do temy https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

petot
27. feb 2011

@ela2710 Jedna pripomienka: Komplikácie BCG vakcíny naši lekári odhadovali na 10% očkovaných a českí až na 30%. Pravda bude asi niekde medzi tým. Podľa českých lekárov, samotné posunutie očkovania na vek aspoň 7 mesiacov by odstránilo väčšinu ťažkých následkov, ale nakoniec ju v ČR zrušili úplne (je príliš nebezpečná a príliš zbytočná).

Pokiaľ ide o ostatné vakcíny, tak napr. riziko poškodenia mozgu u dieťaťa po zaočkovaní proti čiernemu kašľu vychádzalo v rôznych štúdiách medzi 1:1750 a 1:106. Koľko detí to postihne naozaj, to nevieme, lebo vakcíny sa líšia od výrobcu aj od výrobnej série, takže to môže byť skôr viac, alebo skôr menej... Slovami klasika, "tu už nikto nič negarantuje"...

Jedna otázka: nikto z Tvojich známych nemá alergiu, astmu, ekzém, autoimunitné ochorenie, spomalený vývoj, poruchu správania, pozornosti, reči apod? Lebo nežiaduce účinky nekončia pri teplote...

Súhlasím, že ohľadom ostatných vakcín je lepšie pokračovať na príslušnom fóre.

ela2710
27. feb 2011

@petot nikto z rodiny nemame alergiu na nic, dokonca nikto ani len na prach, ekzemy tiez nie a ani nic z otho co tam pises.

petot
27. feb 2011

@ela2710 To je výborné. Nech vám to dlho vydrží! 🙂

ela2710
27. feb 2011

@petot no ale myslim, ze ako vravi
@tin007 toto sem nepatri, takze tu uz o tomto debatovat nebudem, my nemame nic z toho co si sa pytal, neviem mozno sa ti to zda cudne,ale nikto nie je alergicky, atd...ved to sa pytaju aj na poradni aj v nemocnici na prijme taketo veci, a vobec im neprislo cudne, ze nikto z rodiny nic take nema, a dokonca okrem jednej mojej kamosky nema nikto ani alergiu, jedna jedina je alergicka na jahody- ale to pochybujem ze je z ockovania, kedze jahody su same o sebe silny alergen. ale z rodiny nema alergiu nastastie nikto, akoze bezne choroby, angina, atd...to ano, ale nic viac

manof
27. feb 2011

@usiko
Prosím Ťa, napísala by si svoj (resp. váš) príbeh pre poučenie ostatným rodičom?
Zverejnil by som ho medzi ostatnými príbehmi tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
Ak si to praješ, tak zachovám anonymitu.

usiko
28. feb 2011

@ela2710 aby si kompetentnym dala najavo aki su doleziti? ved toto presne potrebuju...zmykat z ludi energiu, volat si ich niekolkokrat pred sud a obtazovat...aby zastrasili ostatnych ludi.....nie...im treba dat najavo,ze ich mame v trubke......ze nestoja ani za to, aby sme sa pripravili na obhajobu...../pretoze, ruku na srdce, aj tak je zbytocna a oni si budu omielat tu istu pesnicku stale a dokola/

rukjatko
2. mar 2011

@petot @ela2710 ja sa pojdem urcite poradit s detskou lekarkou, ci ockovat TBC alebo nie - este za "tehotna". TBC mala moja mama a mala som ju aj ja. a to som ockovana. takze sa chcem popytat na to, ci to ma vobec vyznam. pravdepodobne je tam silna dedicna predispozicia na tuto chorobu. podotykam, ze nie sme ziadna rodina zo slabsich vrstiev - ak by niekoho napadlo, ze by to bolo zivotnymi podmienkami alebo stravou alebo vyskytom 😉
aky mate na to nazor?

cukruska1920
2. mar 2011

Ahojte ..nasla som tuto temu konecne... maly ma pomaly 5 mesiacov a este neni zaockovany... stale mu hnisa to TBC ockovanie...uz dvakrat mu z toho vytlacali hnis...teraz to uz podla mna vyzera lepsie ale o tyzden ideme na kontrolu tak som zvedava co povedia...myslite ze tie ockovania co uz mal mat mu nebudu chybat???

ela2710
2. mar 2011

@cukruska1920 ahoj oni mu tie ockovania spravia - len mu ich presunu, nas mal zapal priedusiek ako dvojmesacny, takze kvoli antibiotikam mu museli to druhe ockovanie (to co je po TBC) presunut o mesiac

tin007
2. mar 2011

@cukruska1920 rana po ockovani bcg vakcinou (proti tbc) musi byt uplne zahojena, nesmie byt vypukla, ani cervena (mala by byt svetloruzova). takze pokial nebude maly (chuda) "vysporiadany" z ockovanim proti tbc, treba pockat so vsetkymi ostatnymi vakcinami

maggie2
2. mar 2011

@cukruska1920 určite mu nebudú chýbať, a hlavne dozri na to, aby lekár nahlásil na ŠÚKL tieto vedľajšie účinky bcg vakcíny. Nech už konečne to svinstvo zakážu tak ako v ostatnej vyspelej eu

biela
9. mar 2011

ahojte, prečítala som celú diskusiu, síce sa tu píše aj o iných očkovaniach ako tbc, ale to nevadí, dobre vedieť.
nám to očkovanie robí problémy. pred 3 týždňami dcére vytláčala ten pupiak pediatrička, meral 8mm a vyjadrila sa, že hnisu tam bolo za 6 hlavičiek špendlíku... o týždeň sme boli na kontrole, chrastička odpadla, začalo sa to hojiť, myslela som, že to už bude ok, ale zase sa urobil pupiak a v ňom hnis. pediatrička to chcela vytlačiť, ale bolo to hlboko, preto nás poslala na pľúcne. tam sme boli minulý týždeň, doktor jej to zase vytlačil, pozval nás o dva týždne na kontrolu. dnes som jej to kontrolovala a odstraňovala som jej nechtom zostatky po leukoplaste a cca 1,5 cm od pôvodného pupiaka som jej nahmatala pod kožou ako hrčku, alebo guľku, alebo neviem ako to mám nazvať...je to cca 5mm. čo to môže byť? poradí mi niekto? každopádne, zajtra zavolám na pľúcne či mám prísť skôr, lebo sme objednaní o týždeň a ja nevydržím dovtedy čakať...som bezradná. odvtedy len čítam na internete rôzne články, diskusie, plačem tu ako malé dieťa a nadávam sama sebe, že som ju dala zaočkovať. aj syn pred 3 rokmi mal zlú reakciu, tiež sme boli na pľúcnom,tam mu to vytlačili a zahojilo sa...
prosím, ak sa nájde niekto, kto má podobnú reakciu alebo pozná, čo to je, napíšte mi, kľudne aj do IP.

bobocka
9. mar 2011

@biela neboj sa hlavne nepanikar.zavolaj vasej pediatricke a aj na to plucne,ze to chces dat skontrolovat skor.mozno teraz trepnem,ale moze to byt krvna zrazenina.no proste moj misko tiez mal podobnu reakciu na to ockovanie.proste sa mu spravila ta hlavicka hnisu a koza bola este tvrda,tak mi doktorka kazala,ze to mam len vo vode macat a ked kozicka zmakne,tak vytlacit von.tak sa aj stalo,prasklo to ako pupak,hnis som vytlacila,trosku aj krvicka sla,ale malinko a maly vobec na to nereagoval,vobec ho to nebolelo.cela som bola so sebou spokojna,ze ako som to krasne zvladla a sla som sa na druhy den pediatricke pochvalit. a sestricka,ze sice fajn,ze hnis je von,ale ze koren je stale tam.som nechapala,ze co za koren dokelu.tak maleho chytili a sestricka mu stlacala kozicku okolo tej jazvy dost silno a zrazu z tej rany vytlacila riadne velku gucu ako zrarena krv alebo co to vyzeralo a na tom mieste ,kde je ta jazva, bola zrazu akoby preliacinka.ono ja som to tam vobec nevidela a to ,ze to bolo tvrdsie som si myslela,ze to je normalne,ze to zmakne ked ten hnis odtial vytlacim a to bol veru ten "koren".tam to oni vytlacili a odvtedy pohoda.je tam mala okruhla jazvicka asi ako spendlikova hlavicka.dost dlhu dobu to bolo cervene a az za par mesiacov to zacalo blednut.takze nepanikar,kludne to moze byt to iste a len to bude treba postlacat a dostat na to spravne miesto aby sa to dalo vytlacit von.kazdopadne vsak zavolaj pediatricke a na to plucne nech to riesia uz teraz.drzim palce a potom daj vediet ako ste dopadli 🙂

petot
9. mar 2011

@bobocka @biela Podľa výrobcu BCG vakcíny, malo by sa čakať pol roka po zahojení a doznení všetkých komplikácií, a až potom podávať ďalšie vakcíny. U nás sa to všetko strašne husto tlačí, očkovať, očkovať, a potom deti dostávajú ešte horšie komplikácie po ďalších vakcínach - napríklad po prvej Hexe sa obnoví hnisanie po BCG, zapália sa lymfatické uzliny atď. Hexavakcína totiž potláča bunkovú (Th1) imunitu a tá je potrebná pre zvládanie mykobaktérií BCG.

Deti potrebujú vitamíny C a D pre boj proti mykobaktériám.

vi3ka
24. mar 2011

ahoj. chodí sem ešte niekto? chcem sa spýtať....moja dcéra má pol roka a ešte stále nemá zahojené to očkovanie proti TBC. chrastička už jej niekoľkokrát zliezla (väčšinou po kúpeli), ale stále sa vytvorila nová a okolo nej má začervenanie, ktoré nie a nie zmiznúť. preto ju ešte dr. ani nezaočkovala tou hexa vakcínou. a mastím jej to jednou mastičkou čo mi predpísala. akože nechcem silou-mocou aby ju už očkovala hexa vakcínou, len či je to v poriadku, že to má ešte stále začervenané?! ďakujem za radu

bobocka
24. mar 2011

@vi3ka nam to svetlelo pomaly.ale uz to ma maly svetlunke,telove.ja si uz dobre nepamatam ako dlho to bledlo.ale iste nie za tyzden ci dva.kedy sa to zapalilo? kedy vysiel hnis? a kto cistil tu ranu? ty ci lekarka? lebo ja som to vycistila doma a bola som hrda na seba ako dobre som to precistila . lekarka mi povedala,ze hnis je von,no koren dnu a poriadnu gucu tvrdu (ako zraznina) odtial este vytlacili.takze to moje cistenie bolo len povrchove a oni potrebovali to gro problemu pod kozou vybrat. ono ta chrasticka sa robi ak sa prilis rychlo odrapi,tak sa to znova zachrastickuje a hoji sa to miesto.my sme to mali dlho prelepene.ale pri kupani som naplast davala dole a len cistou vodou cistila.ja som na to potom chvilu davala cicadermu (homeomast),no len par krat.nechala som to zahojit sa same.

bobocka
24. mar 2011

ozaj a vraj sa zvazuje,ze od buduceho roka uz toto ockovanie nebude potrebne a budu sa ockovat len rizikove skupiny(by som chcela vediet podla coho tie rizikove skupiny budu urcovat)

vi3ka
27. mar 2011

@bobocka tak prýkrát jej chrastička zišla ešte pred vianocami. vytiekla z toho tekutinka, z ktorej sa potom spravila zase chrastička, ktorá sa po každom kúpaní dala dole sama. ona to nemala tvrdé, teraz síce je tá nová chrastička trochu tvrdšia, ale ramienko nemá tvrdé, žiadnu uzlinku ani nič podobné. nám predpísala bactropan, to jej už dávam dosť dlho. myslíš, že to mám pár dní -týždňov nechať tak bez mastičky, že čo to spraví?

biela
29. mar 2011

@bobocka
ahojte,
my za sebou máme dve ďalšie návštevy v pľúcnej ambulancii. dcéra má stále cca 1centimeter od vpichu na pliecku pod kožou malú hrčku, asi pol centimetrovú. vpich má zahojený, ale toto tam ostalo. doktor na pľúcnom povedal, že to vyzerá na "podkožný tuk" alebo také niečo. nie sú tam ani uzliny, nie je to ani hnis...
ideme s tým zajtra na sono, či to tam uvidia a identifikujú... ale povedal sám, že je to dosť malé, tak tam asi pôjdeme zbytočne a nič na tom sone nebude vidno. každopádne to máme sledovať, keby sa to náhodou zväčšilo, máme okamžite prísť. ale zatiaľ je to malé. pichať do toho nechce, na chirurgiu tiež nie, lieky žiadne by na to nezabrali.
samozrejme, doporučil ďalšie očkovania, však jasné, treba do dieťaťa naštopať ďalšie svinstvo 😠

me
29. mar 2011

ahojte, tak my sme na tom opačne, my nemáme absolútne žiadnu reakciu, ani vpich, takže po všetkých povinných očkovaniach v cca 15 m by nás mali pichnúť znova, ale dúfam že sa to od 1.1. zruší a nebudú musieť, lebo čo tu čítam o tých reakciách - no hrôza ☹

bobocka
29. mar 2011

@biela kludne to moze byt aj tukove.moj muz ma po tele minimalne 100takych guliciek.niektore vacsie,ine malinke.tie co mu narastli a boli velke a vadili mu,tak tie mu vyrezali.ma malinke jazvy z toho.dufam,ze to nic vazne nebude a ze ta hrcka ako prisla,tak aj odide.misko mal v ustach vyrastok z ktoreho som ja mala paniku a ono mu to z nicoho nic zacalo miznut a ma to uz len uplne malinke.nic sme s tym nerobili,samo mu to prechadza 😉

mariana0915
29. mar 2011

@vi3ka ahoj aj my mame cochvila pol roka a mame este stale chrasticku aj hnis ☹ dokina vravela že je to ok takl neviem idemem na buduci tyz.na poradnu tak jej to ukažem ale zda sa mi to že už sa to lepsi už tam pomaly ani hnis nieje 🙂

99janka99
25. máj 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ci je pravda, ze pri kupani je potrebne davat pozor aby sa miesto pichania nenamocilo? dnes sme boli ockovat (maly ma 5 tyzdnov), takze to mame cerstve.. Dakujem penkne🙂

tinki
25. máj 2011

@99janka99 ahoj, môže sa to kľudne namočiť..reakcia na očkovanie sa ukáže najskôr po mesiaci, začervenaním a zahnisaním..to sa dlho hojí.. 🙂