Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

anjelicek26
27. dec 2010

@kaja73 - z prveho ockovania mal 40-ky horucky, z druheho musel dostat v nemocnici infuzku, lebo bol dehydrovany, z horucky uz nechcel ani MM, apaticky... proste no comment... s tretou sme pockali az skoro do 6 mesiacov a nastastie tam uz okrem opuchu a zatvrdlinky v nozicke nemal ziadnu reakciu.

tin007
27. dec 2010

@anjelicek26 pises nepravdy, resp. poskytujes rady, ktore nie je mozne v sr realizovat; na slovensku nie je mozne ockovat monovakcinou proti jednotlivym ochoreniam - mumpsu, rubeolu a osypkam. dokonca, ani ked by si si taku vakcinu kupila v zahranici, tak by ti ju ziaden lekar nemoze aplikovat, pretoze nie je schvalena. mozes teoreticky poziadat tusim sukl alebo uvz o vynimku na dovoz monovakciny, ale dostanes na to niekolko stranovy formular, ktory aj tak musi z velkej miery vyplnit a potvrdit tvoj dr. a potom uradnici posudia,ci ti take nieco povolia. vzhladom na to, ze mame k dispozicii super 😝 trojkombinacnu vakcinu MMR, tak by ziadost pravdepodobne neschvalili.

zitaje
27. dec 2010

no ono je to tak - osypky vraj mavaju kadejake nepekne pridruzene choroby, moze to byt vazne. Ruzienka je lahka detska choroba, ale je nebezpecna, ak ju dostane tehotna zena. Mumps moze sposobit muzsku neplodnost, ak ju muz dostane v dospelosti - ale iba moze, nemusi.
Na SR sa preockovava aj tusim v 11 ci v 12 rokoch mmr, tym padom nevidim velmi zmysel v ockovani, brani sa tym organizmu, aby mohlo detske choroby prekonat same a ziskat celozivotnu imunitu.
I ked samozrejme v dnesnej dobe je uz dost problem "zohnat" rubeolu ci mumps.

olifcek
27. dec 2010

@zitaje jemine... A kam to pichaju? Do nozicky?

kaja73
27. dec 2010

@anjelicek26 to mas pravdu.osypky posilnuju imunitu-dokonca aj znižuju riziko rakoviny a v dnešnej dobe su dobre zvladnutelne,mums je tiež pomerne dobre zvladnutelny a rubeola je nebezpečne len pre tehule a vtedy už vačšina žien imunna nie je-takže je to riadny oblb.imunita je v lepšom pripade 10 rokov od očkovania-A kedže je v 13 rokoch očkovanie ,tak mamičky po 25 už o imunite možu iba snivat.

anjelicek26
27. dec 2010

@tin007 - to vazne? To je teda dobre blbe 😖 Tak to mozem byt este rada, ze zijem, kde zijem 😨 V anglicku by to vraj tiez nebol problem ich objednat osobitne, aj ked uz som dohodnuta s doky v nemecku, lebo prave v tej dobe budeme v Nemecku, tak mi ho zaockuje ona.

zitaje
27. dec 2010

@olifcek hej, do stehna. Uplne stuhnutu nohu mala, plakala od bolesti, ked mala ist na wc, a lekarka co na to povedala? To sa stava, treba rozchodit. Ved pohodicka, nie? Som si na 200% ista, ze ziadne neziaduce ucinky nehlasila. 🙄

olifcek
27. dec 2010

@zitaje mozno to i zle pichla. Do svalu zrejme... No ,,super,,

zitaje
27. dec 2010

@olifcek no hej, mozno to nebolo v tomto pripade vakcinou, ale nebolo mi vsetko jedno teda

tin007
27. dec 2010

Viete, vela z vas tu opisujete tazkosti, ktore mali vase deti po ockovani a uplne ich bagatelizujete, resp. to prijimate strasne pasivne, v style "takto to ma byt, co uz!" Predstavte si, ze by ste vy, alebo vase deti mali take vedlajsie ucinky po uziti liekov! To by ste tie lieky kludne dalej uzivali? Alebo by ste videli, ze tie lieky vobec nezaberaju a napriek tomu by ste ich dalej uzivali, lebo dr. tak povedal?

olifcek
27. dec 2010

@tin007 ja vyhradne nedavam na nazor jedneho lekara. Daj mi navod, ako mmr oddialit a budem Ti vdacna.

zitaje
27. dec 2010

@olifcek pozri IP 😉

kaja73
27. dec 2010

@olifcek Ja ju nedam vobec.mam rodičov ktori mi zhodne tvrdia,že ich dieta bolo do tohoto očkovania normalne a po nom do 1-2 m sa začali rozvijat autisticke prejavy.Možu mi odbornici tvrdit ,že to tak nie je ked viac rodičov tvrdi ine a ja tych rodičov poznam.A o zmysle tohoto očkovania som predchvilou pisala.

olifcek
27. dec 2010

@zitaje uz i odpisane. Super, drzim paste x;o)

tin007
27. dec 2010

@olifcek my sme s manzelom ockovania uplne odmietli; vela sme si nastudovali a zvazili sme si riziko vedlajsich ucinkov vs. riziko samotnej nakazy. mmr vakcinu povazujem za absolutny business a nic ine, pretoze ide o tzv. "detske" choroby, ktore je priam az ziaduce pre dieta prekonat v predskolskom veku. ako uz pisala tusim kaja3, prekonanie osypok "cisti" telo dietata (uz neviem, ktory lekar to bol, tusim Hirte alebo Buchwald - bez zaruky, ten pozoroval, ze detom sa vylepsili alergie a astmy, ci dokonca priamo zmizli, po prirodzenom prekonani osypok)
co sa tyka mmr, ockovaci kalendar strikne prikazuje ockovat medzi 15 a 18 mesiacom, takze ak Olivia nebude zdrava (resp. nepride do styku s niekym, kto uz je chory) pocas tohto obdobia, v ziadnom pripade by som ju ockovat nedala. stacila aj teplota vecer pred ockovanim a neockovala by som...

zitaje
27. dec 2010

@kaja73 aj ja poznam osobne jedneho takehoto po-mmr autistu. ☹
Lenze vznika dalsi problem - kde zohnat osypky, mumps a rubeoku, ked vacsina deti je zaockovana a tieto choroby sa vyskytuju len vynimocne?

olifcek
27. dec 2010

baby, na autizme je blbe, ze sa plne prejavuje okolo 2rokov veku, cize mmr ockovanie je nahoda. Citala som o tom od lekarov, kt.ale niesu za ockovanie

tin007
27. dec 2010

@zitaje nezozenies len tak lahko, pretoze ten vyskyt je uplne mizivy (v kusoch, tusim 3 pripady mumpsu minuly rok, rubeola a osypky nic) 😝 pre moje dieta neviem zohnat ani blbe ovcie kiahne 😉

olifcek
27. dec 2010

@tin007 takze sa sudite so zdravotnictvom?

olifcek
27. dec 2010

@tin007 ,,super,,

tin007
27. dec 2010

Tu si mozete pozriet statistiku vyskytu chorob, proti ktorym je povinne ockovanie http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Plnenie_NIP... su tam data do roku 2009

tin007
27. dec 2010

@olifcek este nie, zatial nas len ruvz upozornil na to, ze sme porusili vyhlasku a sme nezodpovedni rodicia, bubu. cakame, ci zacnu priestupkove konanie

anjelicek26
27. dec 2010

@olifcek - vsak to, ockovanie MMR je prave vo veku, kedy je u dietata mozne zbadat prve autisitcke prejavy, dovtedy to vsetko moze byt len o povahe, rozvija sa to medzi 1-2 rokom. Ako zistis, ci to je/nie je z ockovania... ale ja to radsej nerisknem 😖

olifcek
27. dec 2010

@tin007 hm.. Neobavas sa, ze vam vezmu dietatko?

zitaje
27. dec 2010

@tin007 hm, ovcie kiahne aj ja potrebujem zohnat pre malu. To je vlastne posledna detska choroba, ktoru este ponechali, myslim z tych starych, co byvali. Mam taky dojem, ze teraz su same grcacky a respiracne choroby, stale znova a znova namiesto tych detskych chorob. 😒

anjelicek26
27. dec 2010

@tin007 - ako pozeram tvoj link, tak ked 0,09% zaockovanych deti dostalo mumps, tak to je celkom dost, nie? Ci to zle citam 🤐

Btw. dcerka mala ockovane vsetko - pneumokoky do roka tri krat - co moje dieta donesie po prvom tyzdni z jasli?? Mala aj vakcinu na rotavirusy - s cim sme asi tak skoncili v nemocnici ehm.... ale vsak neva, ze ano 🙄

zitaje
27. dec 2010

@olifcek
@anjelicek26
no ale ked dieta, ktore rozpravalo, po mmr prestane rozpravat a uz sa ani nerozbehne, to je tiez nahoda?

olifcek
27. dec 2010

@anjelicek26 ved to, do kelu...
@tin007 ok, ja sa s mm o tom porozpravam, a ked, tak to odmietneme tiez, od Teba budem mat predsa info, hm?

zajo79
27. dec 2010

@olifcek preco by vzali dieta? je vela mamin v poslednej dobe, ktore nedava ockovat... a nikto im deti neberie.

anjelicek26
27. dec 2010

@olifcek - kamoska uz bola aj na prestupkovom konani, kvoli tomu, ze deti nedava ockovat, musela pred vsetkymi vysvetlit, ze preco nie, vypocut si, ze akeee je to strasne dolezite a sli zasa domov, nic viacej sa nekonalo. Dietatko ti kvoli tomu urcite nikto nevezme 😉