Očkovanie proti TBC predčasne narodeného dieťaťa

bobulka34
14. mar 2009

Mam dcerku , ktora sa narodila predcasne, doposial nebola zaockovana proti tbc. Informovala som sa nato a v podunaj. b. mi povedali, ze mozem ju prist zaockovat. Nerozumiem tomu postupu, keby som sa neopytala ani neviem. Neviete mi poradit, ci je to v poriadku.

strociatka
14. mar 2009

urcite by som si kvoli tbc hlavu nerobila, ockuje sa pre pripad, ze ked vypukne epidemia, aby mala miernejsi priebeh, ockovanie proti tbc, totiz nie je ochranou pred tbc. Napr v Cechach uvazuju o zruseni tohto ockovania

helka1
14. mar 2009

Ahojky, ani moji drobci este neboli ockovani, tiez sme sa narodili predcasne a povedlai na ze proti TBC az v roku a pol a nasi budu mat 20 mesiacov a az teraz sa nam ozvali , ze mame prist na ockovanie. Len by som chcela vediet ako reagovali deticky na toto ockovanie ked neboli ockovani v porodnici ale tak relativne "neskoro.
A este nam povedali na plucnom, ze to koli tomu nas budu ockovat v roku a pol, kze keby ockovali hned ako sme prisli domov, tak do pol roka by drobci nemali mat ziadne ine ockovania. Teraz uz mame vsetky ockovania hexu aj prevenar za sebou takze uz sa mozme vrhnut na TBC

dididi30
14. mar 2009

v anglicku sa proti TBC ockuje ,,az ,, v 14 rokoch!!
takze maleho si dam zaockovat doma, alebo budem uvazovat, ci ho vobec proti tomu dam....

ankam
14. mar 2009

bobulka,predcasne narodene deticky sa neockuju proti TBC.ani my sme neboli.Mozu sa zaockovat potom az po vsetkych zakladnych ockovaniach
My sme boli proti TBC zaockovani v 2 rokoch.(ked uz mala tie zakladne za sebou)
tak sa obavat nemusis je to OK

lenka1108
15. mar 2009

my sme v irl a tu sa mala aj narodila.proti TBC bola zaockovana v 9mesiacoch na moju ziadost...
viem ze na sk to robia chvilu po narodeni...

tanja61
15. mar 2009

no mi sme tiez v UK a tiez niesme zaockovany,ked som sa pytala lekarky hovorila ze nieje to potrebne len u date s rizikovejsich krajin ockuju hned pri narodeni

rohacka
16. mar 2009

My sme boli tiez ockovani az v 1.5 roku, kvoli nedonosenosti, ockovanie bolo v pohode, najprv tuberkulinova skuska a o par dni sme prisli na ockovanie. Bez reakcii, teplot, bolesti. Zatial v pohode. Nehnisa mu to, je to len jemne zacervenale. Ked sme sa boli ockovat, bolo tam asi 20 deti, ktore ockovali az v neskorsom veku.

habibi78
16. mar 2009

moja malá tiež bude proti tbc očkovaná až v 19 mesiacoch..... bola nedonosená...