Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sirinka
24. feb 2013

@adsumus ty sa citis ohrozena

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus co ma s mojim neockovanym synom jeho zena? 😨 (toto mi vysvetli prosim...)
mali tak ci tak umriet? interupcia? trosku nehumanne, nemyslis? tranfuzia je trosku od veci, pri nej nik nedobrovolne nezomrie;) a vlastne ani pri transplantacii (ale tu by som asi ja odmietla....).....len pleties hrusky s jablkami....ked pojde o zivot je nieco ine....v tomto pripade nejde o zivot....ide len o preventivne riesenie...a to je podstatny rozdiel!

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Vedecky vyvrátené. Čo vás furt máta korupcia? Si uvedomte, že farmári ani pri očkovaní ani pri neočkovaní o svoje zisky nepridu, tak už s tým "argumentom" konečne prestante.

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus nebavím sa o korupcii. Pýtam sa, kto vymyslel ten prieskum, kto ho financoval..neodbiehaj od témy.

adsumus
24. feb 2013

Jeho žena sa počas tehotenstva môže nakaziť rubeolou od neočkovaného chlapca a porodiť choré dieťa.

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Ja už som to tu písala, dala linky, hľadaj si to v tejto téme. Všetko, čo chceš vedieť som poskytla.

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus ja som poskytla fakty z vlastnej skúsenosti. Ty nejaké linky, ktoré mňa osobne nezaujímajú. Takých linkov, ktoré ukazujú na to, že autizmus je z očkovania ti sem môžem hodiť plnú riť 😀

kali23
24. feb 2013

@adsumus ja tu nedeklarujem nic, pretoze respektujem, ze je to každého osobná vec, právo, slobodne sa rozhodnúť...

@jarhal hmm ty si jediná... vobec sa nedivím... a viem, ze nikto tu tebe a uz vobec nie tvojmu babatku neprial nic zle...

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta No vidíš, nemáš naštudované z druhého brehu a vybľakuješ.

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus ja vybľakujem? ja sa snažím dokázať po celý čas, že sú NÚ z očkovania. O čom ty točíš? prečítaj si všetky moje príspevky, ked si doteraz nezistila o čo mi ide.

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
24. feb 2013

@adsumus ??? nerozumiem. Moja dcéra je dôkaz

sirinka
24. feb 2013

@jarhal vidis ako dobre, ze do toxo sa este nepostarali a mohla si prirodzene nabrat dozivotnu imunitu... Keby ta v detstve zaockovali, teraz by si mohla mat nedostatok protilatok a riziko moznosti nakazenia sa este aj touto chorobou pocas tehu 😉

sirinka
24. feb 2013

@adsumus napisat niekomu, ze vyblakuje je tiez velmi na urovni.

adsumus
24. feb 2013

@sirinka Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.

sirinka
24. feb 2013

@adsumus len je smiesne, ze tu neustale poukazujes na nevhodnu komunikaciu a sama sa jej nevyhybas....

adsumus
24. feb 2013

@sirinka Mňa zaujíma jedine otázka očkovať či neočkovať, to je otázka všetkých otázok. Nejaké výpadky komunikačnej úrovne ma teda netrápia.

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus ale jeho zena sa kludne moze rubelovoym virusom nakazit aj od tvojho ockovaneho dietata, ci ineho ockvoaneho.....halooo, bacilonosicom moze byt kazdy bez ohladu na to, ci je ockvoany, ci nie....dokonca tvoje dieta je nebepecnejsie pre tu moju bud. nevestu nez to moje, elbo moze kludne prenasat rubeolovy virus, ale nemusi sa prejavit, kedze je ockovane....za zobud!

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus tak ti teda odpoviem môj názor na celý očkovací systém na Slovensku.
Očkovanie ako také samotné, mi nezaručuje na 100%, že moje dieťa ochráni, že moje dieťa nedostane danú chorobu, proti ktorej je moje dieťa zaočkované.
Neočkovanie mi tiež nezaručí, že moje dieťa na 100% bude ohrozené chorobou. Takže v tomto je to zajedno či to dieťa zaočkujem alebo nezaočkujem. Akurát sa vyhnem určitým nežiadúcim účinkom (ak moje dieťa zaočkujem), ktoré tiež na 100% nemusím mať. Ak moje dieťa nezaočkujem, tak na 100% nedostaneme nežiadúci účinok. Tuto mám jedinú istotu.
Takže, čo je pre mňa výhodnejšie????
Nehovoriac o tom, že to je čistý biznis pre farmaceutické firmy, aspoň sa im niečo nútené predáva, že jo

adsumus
24. feb 2013

@sorciera24 Zaujímavé tvrdenia, keď vieme, že rubeola po zavedení očkovania padla na nulu. A vyskytuje sa len, ked sa zniži zaočkovanosť.

sorciera24
24. feb 2013

@tanapeta presne tak.....ak uz toto niekto nechape...

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus ja hovorim o bacilonosicstve.....vobec nemusi choroba prepuknut....staci, ze je prenasacom virusu....
a ak to beries, ze teda sa vobec teraz nevyskytuje.....tak potom sa moje dieta a ani moja bud. nevesta nemusia obavat;)
okrem toho, vakcina obsahuje zivy virus, kt. sa tiez moze ktokolvek nakazit....

adsumus
24. feb 2013

@tanapeta Aj liečenie ochorení je biznis, tam ide práve ešte viac liekov ako ked len dáš zaockovať. Ak sa na 100% vyhneš NU z vakcín, neznamená to, že sa na 100% vyhnes NU z liekov. Môžeš vbehnúť do ešte väčšej biedy.

tanapeta
24. feb 2013

@sorciera24 a nie? Mňa nezaujímajú žiadne výskumy, lebo nikdy nevieme kto za nimi stojí.
Idem na to logicky a z vlastnej skúsenosti. Žiadne očkovanie nezaručuje, že danú chorobu na 100% nedostaneme. Žiadne.

sorciera24
24. feb 2013

@adsumus ale tu sa bavime teraz o ockvoani, nie o liekoch (lieky su taky isty bordel ako ockovanie...to je jasne...)

tanapeta
24. feb 2013

@adsumus však preto je očkovanie povinné...nemyslíš?? Prečo im nevadí, že majú deti nežiadúce účinky. Ďalší biznis pre nich,, ďalšia liečba, ďalšia kúpa liekov. Už chápeš?

stanislava2
24. feb 2013

@tanapeta nie nezda sa mi správne aby akelkovek dieta ochorelo alebo bolo poškodené či už chorobami alebo hocičim iným napr.autonehodou životným prostredim vakcinami.Ak bolo naozaj poškodené tvoje dieta vakcinou a máš potvrdenie od lekára ako si v prispevku uviedla sudila by som sa.Potvrdenie od lekára máš v ruke čierne na bielom napisane že autizmus u tvojho dietata vznikol z vakcin nie po vakcinach.napisala si že autizmus pred vakcinou nemal a po vakcine mal.Takže bolo dieta vyšetrene na autizmus pred očkovanim maš na to doklad a po vakcine už autizmus bol.Takže ak máš taketo papiere vysudiš mailand a ja ti ho prajem.Zdravie to sice tvojmu dietatku bohužial nevrati ale aspon mu budeš moct dopriat lepšiu liečbu.

sorciera24
24. feb 2013

@stanislava2 a od koho ten mailand vysudi v nasom state?

tanapeta
24. feb 2013

@stanislava2 ja som jej už dopriala najlepšiu liečbu a nestála málo. Mne absolutne nejde o prachy. Mne ide o to, aby takýchto detí nebolo stále viac. O tom sa tu bavíme, či očkovať alebo neočkovať. Preto som sa tu ohlásila a napísala našu skúsenosť.
Ostatné je už na mne ako sa s tým popasujem. A budem rada, ak niekomu pomôžem kto sa rozhoduje či očkovať alebo neočkovať. Viete čo je na tom najzaujímavejšie? Že asi 5 lekárov mi sami povedali, že nech malú radšej neočkujem ďalšou vakcínou, ktorú sme nedávno odmietli. Dokonca sama pediatrička mi povedala, že sa ju bojí zaočkovať. Prečo asi. Ale s týmto som doteraz nechcela vyrukovať ani nebudem,,aby ešte nebol z toho problém

zitaje
24. feb 2013

@stanislava2 poznas niekoho, kto dal svoje dieta vysetrit na autizmus, ked bolo uplne zdrave??? Preco by to kto robil? To by musel byt clovek, ktory predpoklada, ze po ockovani, moze autizmus prepuknut. Taki ludia ale predsa nedavaju ockovat 🙄