Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kamilb
25. feb 2013

@kvieta Presne tak. A tomu sa hovori sloboda volby. 🙂

kvieta
25. feb 2013

@kamilb Ešte k tomu dokumentu... videla som iba koniec, škoda, zdal sa mi byť zaujímavý, musím pozrieť archív, aj som mala v pláne, ale keď o ňom píšeš, asi stál za to.

kamilb
25. feb 2013

@adsumus A coho konkretne? Uz som toho tolko nakecal, ze neviem, na co sa pytas. 🙂

prevenar
25. feb 2013

@kvieta no, tak to mas potom dost kratku pamat 😀

adsumus
25. feb 2013

http://www.facebook.com/media/set/?set=vb.14336...
Pekné videá, ktoré odhaľujú, čo je v skutočnosti za homeopatickou liečbou

kvieta
25. feb 2013

@prevenar Medzi tvrdením : "aj atb majú NÚ" a "neberte atb" je rozdiel. Asi si nepochopil, co chcel básník ríci🙂

adsumus
25. feb 2013

@prevenar Ja som dala link na prácu, ktorá podrobne popisuje NU antibiotík. Ja nie som ako vy, že z jedného prípadu vyvodím také závery, že nato doplatia stovky ľudí.

adsumus
25. feb 2013

O tom ako zavádzate s úmrtnosťou a chorobnosťou
http://www.facebook.com/media/set/?set=vb.14336...

kvieta
25. feb 2013

@kamilb Slobodná voľba... Myslíš, že každý v tejto spoločnosti je pripravený sa slobodne rozhodnúť? A myslíš si, že na slobodnú voľbu niektorých nedoplatia iní? Myslíš, že v našom štáte nie sú jedinci, za ktorých je potrebné prevziať túto zodpovednosť vrámci ochrany ostatných? Aj tu je určitá skepsa na mieste.

adsumus
25. feb 2013

@kamilb Mimochodom ak si niekto zaplatil nejaké štúdie, dokazuje to, že aj niekto iný si zaplatil štúdie? To je aký svet? Podľa Kamila?

kelila
25. feb 2013

Čítam túto diskusiu už dva roky, ale nestačím sa čudovať aké rozmery nabrala.
Aby ste si ma zaradili, nedala som očkovať dieťa od roka, a ani v budúcnosti nedám zaočkovať svoje deti. Som proti očkovaniu po tom, ako sme mali NÚ z očkovania 3. dávkou základného očkovania v 12. mesiacoch. Po troch hodinách od očkovania živá mŕtvolka, syn prestal chodiť, komunikovať, odmietal jesť ( presne ako píše mimina 321), a až toto ma bohužiaľ muselo naštartovať, aby som sa začala zaujímať o riziká a prínosy spojené s očkovaním. Po niekoľkomesačnej úvahe som sa rozhodla, že nebudem svoje deti očkovať.
Ja som doteraz nepochopila niektoré príspevky. Však nikto z nás neočkujúcich na Vás, ktoré chcete očkovať, netlačíme, aby ste nedali očkovať. Je to rozhodnutie každého rodiča. Čo neviete pochopiť na súdnych rozhodnutiach ( často je zverejnený celý obsah rozhodnutí na internete), ktoré priznali odškodnenie rodičom poškodených detí, uznali príčinnú súvislosť medzi podaním vakcíny a autizmom? Ak si dáte námahu, a prečítate si rozhodnutia od začiatku do konca, tak je zrejmé, že súdy vychádzali z lekárskych správ, zo znaleckých posudkov, a nepriznali odškodnenie len tak od brucha, a je nepochybné z akých dôkazov pri určení príčinnej súvislosti a výšky odškodnenia vychádzali.
Túto diskusiu som chápala ako pomoc tým rodičom, ktorí sa nevedia rozhodnúť. Teraz sú to prevažne invektívy, nadávky.... Je to s prepáčením hnus, ak čítam, že irenkask všetkých viní za to čo sa stalo jej vnučke, resp. že závidí nám ostatným dovolenky...Dievčatá zamyslite sa, trošku empatie! Väčšina rodičov onkologicky chorých detí resp. s autizmom život berie s pokorou. Zamyslite sa nad tým, aké ďalšie náklady majú rodičia detí s diag. autizmus, nielen na špeciálne školy, rôzne vzdelávacie pomôcky..... To už nehovorím o onkologicky chorých detičkách, o ich rodičoch, o ich beznádeji, o tom, že všetko ( psychiku, peniaze) vkladajú do vyliečenia dieťaťa, o tom, že napríklad jeden z nich môže zabudnúť na kariérny rast a venuje sa len dieťatku.... Je v celku normálne, že my neočkujúci svoje deti, sa snažíme preto o možnosť slobodného rozhodnutia neočkovať, pretože ak štát niečo diktuje, musí niesť aj zodpovednosť za následky... A strašiak, že neočkované deti nezoberú do štátnej škôlky, do školy, je už na smiech. Moje dieťa navštevuje štátnu škôlku, kde sú tiež aj neočkované deti, teda nie je v triede výnimkou. A štatistiky ktorými sa oháňate....Podklady k vypracovaniu štatistík dávajú len ľudia, štatistiky spracuvávajú len ľudia... Len jeden príklad, známa pediatrička nezaočkovala deti svojho vzdialeného príbuzného, a nahlásila ich ako zaočkované. Pre mňa potom štatistika zaočkovania na SR tak už nemá veľkú výpovednú hodnotu.
A nebojte sa, nie som naivná, aby som si myslela, že niekedy očkovanie na SK bude nepovinné, to sa nestane.

zitaje
25. feb 2013

@adsumus nedokazuje, samozrejme ze nie.
ALe ked si nejaka spolocnost da spravit studiu, ktora MA dokazat, ze vakcina danej spolocnosti je bezpecna (cize z toho dovodu sa ta studia dava robit), tak taka studia nema ziadnu vypovednu hodnotu, kedze nie je objektivna.

seva
25. feb 2013

@kelila krajsie sa to ani nedalo napisat.

adsumus
25. feb 2013

@kelila
Ja osobne reagujem na klamstvá, ktorými tu kŕmite národ, nepodložené tvrdenia, polovičné informácie. Babka Irenka nám priala všetko zlé, čo existuje,mna dokonca posielala na onkologiu, aby som si to vyskúšala aké to je. Vy máte problém s tým, že na seba reagujete precitlivene, ale ostaných urážať a hnusne urážať, to je v poriadku.

Zo 4000 žiadostí o odškodnenie za autizmus komisia odmietla všetky okrem dvoch a aj tie s poznámkou, že vakcína autizmus nesposobila.

tanapeta
25. feb 2013

@kelila presne tak. Ja to tu píšem od samého začiatku, aký sme my mali priebeh po očkovaní a dotyčná adusmus si stále melie len to svoje a svoje a spochybňuje niečo čo ja mám jasne podložené. A tak je to so všetkým. Len my čo neočkujeme sme najblbší, a riskujeme životy našich detí a pod. drísty.

@adsumus to nie sú žiadne klamstvá, to sú fakty. Ty dávaš len samé stupidné linky. Už vyjdi s pravdou von, kto ťa platí?

prevenar
25. feb 2013

@adsumus prosim ta , nereaguj na mna .. otravuje ma to . nikto sa s tebou nebavil .

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus nemusíš sa mi vyhrážať cez správy 🙂

adsumus
25. feb 2013

@tanapeta Tak ti to poviem predvšetkými. Ak ma este raz obviníš z korupcie, dám na teba trestné oznámenie.

prevenar
25. feb 2013

@kelila hehe , presne na tomto sa celkom dobre bavim aj ja 😀 .. ako sa biju za to ockovanie , ako keby to NIEKOHO trapilo, alebo zaujimalo 😀 ved pre boha ziveho, OCKUJTE , od rana do vecera , nikoho to nezaujima 🙂

tu mate radu aj odomna . ak doverujete svojmu lekarovi , myslite si ,ze vakciny su super a su neskodne , tak proste ockujte, ockujte , ockujte ! v takomto pripade je ockovanie to najlepsie riesenie pre vas . "panidoktorka" si rada skryje korunky do vrecka a potlaplka vas po pleci 🙂 ..tak sup sup , sa tu nesuste ako take koze a bezte pre novu vcelicku , hned teraz ! uz vcera bolo neskoro ! ockovanie je fakt neskodne , ved kazdy ODBORNIK (v biznise) vam to potvrdi 😀

janano
25. feb 2013

@adsumus ale ona ta upodozrieva, ze si v pracovnom pomere s danou firmou...to je velky rozdiel...

tanapeta
25. feb 2013

@adsumus aké obvinenie? však sa ti vysmejú. Si nepochopila..tak ako to napísala janano to bolo myslené. 🙂

tanapeta
25. feb 2013

@prevenar tuším si vezmem z teba príklad, akonáhle trafím klincom po hlave, tak príde útok 🙂 názor nech si spraví každý sám

kalifa28
25. feb 2013

@tanapeta čudujem sa, že sa s trollom vobec zapodievaš... fakt...

ranya
25. feb 2013

@prevenar a aky konkretne je to vitamin c?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
25. feb 2013

@fidka79 ja som tu na tejto téme len od piatku. Možno má novú registráciu niekoho, koho admin zrušil. Neviem či tu nebol niekto taký predtým. A či sa to tu dá

adsumus
25. feb 2013

Presne vaše praktiky, namiesto diskusie zákerné obvinovanie, ale mna sa aj tak nezbavite.

kamilb
25. feb 2013

@kvieta Ja som schopny sa slobodne rozhodnut a prevziat za to zodpovednost. Dospeli ludia to zvycajne robia. Som ochotny aj riesit nezodpovednych ludi, ktori to nedokazu, ale nie na ukor zdravia mojich deti. A ak by som nahodou toto riziko aj zvazoval, tak nie pod hrozbou sankcie.

Mozno si videla slovensky film Vlcie diery. Tam partizan zoberie granaty a skoci pod tank, aby zabranil postupu fasistom. Skvela obeta, ale dobrovolna! Je trochu rozdiel, ci pod ten tank skocis sama, alebo Ta niekto postrci, aj ked sa vysledok moze zdat rovnaky.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilb
25. feb 2013

@adsumus Vysvetlujes tu vsetkym, ze vyvracias klamstva ale sama ich pri tom pouzivas. Nereagujes na veci, ktore sa Ti nehodia a manipulujes s cislami.

To, ze z 4000 ziadosti boli vsetky zamietnute nie je argument. To, ze rodicia poskodenych deti nedokazu preukazat kauzalnu suvislost s autizmom, ci inym poskodeny je hadam zrejme? Alebo som len ja jediny, ktory nema doma biotechnologicke laboratorium?

Staci sa vsak pozriet do historie vakcinacie:

- pred 60 timi rokmi by ti autor oralnej polio vakciny prisahal, ze jeho vakcina nesposobuje sirenie polia (do konca svojho zivota to popieral) - dnes je to fakt
- pred cca 40 timi rokmi by ti vsetci tvrdili ze celobunkova vakcina proti ciernemu kaslu je 100% bezpecna - dnes uz vsetci tvrdia, ze acelularna je menej reaktogenna.
- pred dvomi rokmi sme poculi, ze aj vakcina proti TBC je bezpecna a ucinna - dnes sa uz neockuje hlavne preto, ze bola nebezpecna

A co napriklad lieky. Ich vyrobcovia budu stale odmietat, ze su pricinou trvalych nasledkov.
Takze v historii najdeme zopar pripadov, kde oficialne autority bud klamali z nevedomosti alebo klamali umyselne.

tanapeta
25. feb 2013

@fidka79 myslelal som, že aj nick sa zmenil.
Ďakujem 🙂