Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

stanislava2
25. feb 2013

@izabela20 http://www.rotavirus.sk/ je to sirup ktory lekár da tvojmu dietatku vypit.Nič hrozné! malému to ešte aj chutilo.

stanislava2
25. feb 2013

@nae ten prvy krát ked sa to stalo neviem či to bol rotavirus druhy krát bol potvrdený v prepuštacej sprave z nemocnice preto nám očkovanie lekarka pri synovi ponukla.obe ochorenia mali rovnaky priebeh ale to je jedno mne stačil aj ten jeden krát aby som dala očkovat babätko ked je už taka možnost.

adsumus
26. feb 2013

No vidím, že zbytočné utrpenie afrických detí s vami ani nehlo. Pani Eleková so svojím vyhlasením o zdvojenej úmrtnosti tiež bez odozvy.Zato nový príbeh o NÚ z očkovania na pol strany. Oceňujem ale, že v nom sa len predokladá, že to môže byť z očkovania, tak sme sa hádam niekde pohli.

Ja som dala malej rotaviry a neľutujem, vidieť svoje dieťa na infuziach v nemocnici nie je pohľad, ktorý si človek chce zopakovať.

adsumus
26. feb 2013

http://noavn.blogspot.com.au/2012/12/101-reason...

Nechce sa niekomu preložiť, aké klamstvá a polopravdy sa píšu v tých dovodoch proti očkovaniu?

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus vsak preloz, ved mas kopu casu....sama som zvedava na tie podla teba "klamstva a polopravdy"....mna by aj dost zaujimal ten pojem polopravda 😝 😎

adsumus
26. feb 2013

@sorciera24 Polopravda je ked povieš niekomu A a nepovieš B. Človek si urobí nesprávný záver. Napr. ľudia si myslia, že vakcíny sú škodlivé a nechránia. Ale skutočnosť to nie je. Pravda je, že vakcíny ako všetky lieky nie sú bez rizika a chránia na 95%.

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus samu ma to zaujima, tak skusim prelozit, co budem vediet....

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus ja by som trosku opatrne narabala s tymi pojmami pravda, ci skutocnost;) ...ked z toho vynechame pravdu, tak budem aj suhlasit 😉

tanapeta
26. feb 2013

@irenkask je nás veľa matiek čo majú deti poškodené vakcínou. Veľmi veľa. Možno by sa každý divil keby každý jeden nú sa hlásil a spravila by sa potom štatistika

tanapeta
26. feb 2013

@jarhal a si 100% presvedčená, že očkovaním ten rotavírus isto nedostanete?

nae
26. feb 2013

@tanapeta Možem potvrdiť, že očkovanie proti rotavírusom nechráni pred nakazením. Tiež nie je pravda, že sa nemožu nakaziť dospelí. Lahodka je, keď to majú všetci naraz 😉

Opakujem, rotavírusová hnačka nie je smrteľné ochorenie!!! Problémom je dehydratácia, ktorú niekedy rodičia doma nezvládnu riešiť, niekedy to je v podstate nemožné, preto je hospitalizácia ako najvačší strašiak.

tanapeta
26. feb 2013

@nae ja to viem.
V podstate ho môžem dostať rovnako či sa zaočkujem proti nemu alebo nie. Akurát mám výhodu ako neočkovaná, nedostanem na 100% nežiadúci účinok vakcíny.

adsumus
26. feb 2013

@nae Na základe čoho to môžeš potvrdiť?

sabiatko
26. feb 2013

teeeeda, tak ja si to citam a nemozem verit vlastnym ociam 😲 najcastejsim slovom tam je "bullshit" a obcas sa objavi aj f**k, predpokladam, ze to nepisal nejaky seriozny clovek. a tie nezmysly, co su tam popisane... vyjadrim sa len k par, lebo sa treba ist starat o deti 🙂
1. to ze ziadna vakcina nie je 100%-ne bezpecna nie je dovodom neockovania? a co potom? ved ockuje sa vraj, aby clovek neochorel, ale ked vakcina sposobi ochorenie, to je v poriadku?
2. ze ujo nestretol nikoho s vedlajsimi ucinkami po vakcine a ani nikoho, kto by na nu zomrel... ved to bolo aj v spravach, plno deti v japonsku poumieralo, matky nestastne a on o tom nevie? takehoto cloveka nemozno brat vazne.
3. zevraj sa chore deti neockuju... este som nepocula, aby lekari robili pred ockovanim vysetrenia, ci je dieta zdrave, nikdy, mamicka tam pride, lekarka kukne na dieta a pokial nesopli, tak ho zaockuje. inkubacna doba niektorych ochoreni je aj niekolko dni a to ona nemoze vediet, ci uz dieta s nejakou chorobou nebojuje. takze neda sa zarucit, ze sa ockuju aj chore deti
4. je moralne nechutne, ked sa na vakcinu (MMR) pouziva potrat, tu nie je co vysvetlovat 😔
5. There is more risk of being hit by a toilet seat falling of an airplane than having an adverse reaction to a vaccine
je vacsie riziko, ked vas buchne wc doska v lietadle nez ze budete mat zlu reakciu na vakcinu... vtipne, ale ja mam naozaj dojem, ze ujo chodi s klapkami na ociach a stuplami v usiach, ked o tychto pripadoch nevie, vsak to davaju aj v telke
viac sa mi uz nechcelo citat, cele je to vulgarne a nevysvetlene, ak neratam, ze vsetko je bulshit, to je asi jedine vysvetlenie 😒

achesa
26. feb 2013

@nae presne tak, prežili sme rotavírus cca pred dvoma týždňami. Malá bola síce týždeň úplne vyradená z činnosti, nič nejedla, zvracala, schudla kilo a pol, ale stačilo dohliadnuť na to, aby pila a zvládli sme to v pohode, aj keď zase, u bábätka je to ťažšie, jasné no kým je kojené, nemalo by žiaden rotavírus dostať...

sabiatko
26. feb 2013

a co sa tyka rotavirusov, ked som este pred 2 rokmi cakala na usg mozgu maleho na kramaroch, tak mi mamicka rozpravala, ze jej kamosky dieta malo riadny rotavirus a bolo zaockovane...

adsumus
26. feb 2013

@sabiatko Tak to je ukážka ako sa zaoberáte výhradami z opačnej strany. Nájdete si jeden dôvod, do ktorého sa zadrapíte a koniec. Viac vás nezaujíma, asi preto, lebo sa bojíte, že zistíte, že by ste sa mohli mýliť. Jednu noc obetujem a bachnem vám to celé.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
26. feb 2013

@achesa Kamarátkina dcéra tiež boja kojená a dostala rotavírus, bohužiaľ, mala vtedy rok - takže toho kojenia nebolo už veľa, viac papala normálne jedlo.

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus dik, ja som si toho pocitala viac a vyhrady mam k viacerym, ved som to tam aj napisala - 5 bodov po nedocitani. pod sa bavit o konkretnom, aby sa to moc nerozvinulo a mohli sme sa sustredit poriadne na jeden. najviac ma zaujal ten, ze sa nestretol so ziadnym pripadom smrti alebo ochorenia po vakcinacii. ved to davali este aj v spravach, este aj s neurologickou som sa o tom vtedy rozpravala, ked bola ta afera v japonsku. tak toto mi prosim konkretne vysvetli, ako niekto moze tvrdit, ze neexistuju poskodene deti, ked o tom vsade pocujes a aj konkretne poznas takych ludi. prosim ta nepis omacky, ale konkretne mi tuto jednu vec vysvetli, lebo aj o tomto sa pisalo v tych dovodoch. dakujem.

tanapeta
26. feb 2013

@sabiatko ani my neexistujeme..ani moja dcéra 🙂

sabiatko
26. feb 2013

@tanapeta to mi je luto. a co sa malej stalo? ja neviem totiz, ci ma vyznam sa bavit o tomto s ludmi, ktori napriek faktom si stale rozpravaju svoje. lebo ty povies: fakt je taky, ze v amerike odskodnuju obete ockovania... a odpoved: poskodeni neexistuju 😕 na to neni co povedat 🙂

tanapeta
26. feb 2013

@sabiatko dcérka má autizmus vďaka MMR-Priorix vakcíne

aduskatt
26. feb 2013

@tanapeta to ma mrzi..u nas tiez ockovanie narobilo sarapatu, aj ked inu.......... som zvedava, kolko nazorov tu bude, ze to nie z toho...

sabiatko
26. feb 2013

@tanapeta no pekne 😒 ako to zvladate, musi to byt tazke. mas aj podporu rodiny? a kolko ma rokov? ja som dala starsiemu ockovat len bcg, aj to sa mu zapalilo, ze vadna vakcina. odvtedy nic, ani druhemu som nic nedala. do tej vakciny ma tiez natlacili sproste reci lekarky, strasne to lutujem. a najlepsie bolo, ked mu chcela pichnut hexu, ze : ona na seba berie to riziko. taka sprostost, chcela by som vidiet mamicky, ktorym financne aj s opatrovanim pomahaju takito lekari, ktori beru riziko na seba.

sabiatko
26. feb 2013

@aduskatt a vy co mate za problem, ak sa mozem opytat?

bettypo
26. feb 2013

@adsumus nic v zlom ale ty mas dceru na prazdninach,ci ako to stihas vlastne

aduskatt
26. feb 2013

@sabiatko atopicky ekzem a imunita v haji

sabiatko
26. feb 2013

@adsumus cakam na vysvetlenie, respektive na tvoj nazor... osocena som uz bola, este aj nepravom, ale tvoje vysvetlenie nikde. urcite mas na to nazor, tak sem s nim 🙂