Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sirinka
26. feb 2013

@adsumus takze tvrdis, ze vakciny sa kultivuju na bunkach z tazko poskodeneho plodu a pokial sa dostane DNA z tych buniek priamo dovakciny, je nam vpichovana ako bezpecna? No super.... A potom sa niekto cuduje, ze MMR vakcina sposobuje tolko problemov 😠

tanapeta
26. feb 2013

@kvieta ?? o čom točíš? čo som nechápala?

adsumus
26. feb 2013

@tanapeta Fuj? A ak dieta bude potrebovať transfuziu na záchranu života, tiež povieš fuj? Transplantácie srdca, tiež fuj?

kvieta
26. feb 2013

@sabiatko Nesúhlasím. To čo píšeš príbalových letákoch sú informácie každému dostupné. Takže nie sú to nijako účelovo zatajované informácie.

adsumus
26. feb 2013

@sirinka A teraz ked ti daju transfuziu, tak za vsetky choroby moze ta krv?

sirinka
26. feb 2013

@adsumus vies, ake podmienky musi splnat darca krvi? Urcite nemoze trpiet ochorenim nezlucitelnym zo zivotom 😉

stanislava2
26. feb 2013

@sabiatko pred 35 rokmi sa nedalo presne zistit postihnutie dietata tak ako je tomu teraz.žena ma vždy možnost dieta si nechat aj ked jej lekár vravi niečo ine.Ta žena sa rozhodla dobre a ja zasa poznam mamy ktore si deti nechali aj ked im vraveli že dieta bude chore a po porode zomrelo na nejaku vývojovu vadu.V živote sa stava všeličo nič nie je nemožne.ak sa niekto neočkuje lebo sa neboji chorob a boji sa viacej NU vakcin zas su ludia ktory radšej očkuju lebo sa boja viacej chorob ako NU očkovania.

tanapeta
26. feb 2013

@adsumus ako pravidelný darca krvi veľmi dobre viem ako precízne kontrolujú krv, nehovoriac o tranplantáciách. Bohužiaľ tu je jasný dôkaz toho, že keby sa niečo stalo už sa cúvnuť nedá, keďže v tomto prípade transfúzii a transplantácii je jasné, že by sa celá vina padla na ne a samozrejme na dr..
Kdežto u očkovaní, sa to nedá jednoducho takto presne určiť, keďže niektoré NÚ sa preukážu až niekedy oveľa neskôr.
Ja nemám absolutne istotu, že to embryo bolo zdravé, že tie chemické látky čo sú písané na letáčiku sú len tie tam, a hlavne v takom pomere ako sú písané.
U transfúzii a transplantácii som si istá, pretože tam keby sa niečo stalo, nesie za to zodpovednosť lekár.
U očkovaní nesie zodpovednosť rodič. V tom je rozdiel celkovej politiky očkovanie, celkovej informovanosti vakcín a podobne

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus este raz (opat) len pre teba tu opakujem ako papagaj (uz som si zvykla).....transfuziou sa nikomu zivot nebere (kdezto potratom ano....)

kvieta
26. feb 2013

@tanapeta Točím??? Ja si myslím, že som dosť jasne odpovedala, jasne som vyslovila svoj názor, bez uhýbania. Nechápem, prečo to potrebuješ ďalej so mnou rozoberať. Iba preto, že ja mám iný názor na túto problematiku?

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
26. feb 2013

@kvieta pýtam sa ťa, čo som akože nechápala. Kedže neviem na ktorý môj príspevok si reagovala

tanapeta
26. feb 2013

@adsumus pretože HIV vírus sa preukáže na testoch až po 3 týždňoch nakazenia. Preto

adsumus
26. feb 2013

@sorciera24 Tým dvom detom nikto život kvôli vakcine nezobral, museli by umriet aj tak.

adsumus
26. feb 2013

@tanapeta Tak už si si nie taká istá?

sirinka
26. feb 2013

@adsumus akym poskodenim trpeli tie deti?

kvieta
26. feb 2013

@tanapeta Pozri, ja si niekedy aj viac krát pozriem, na čo odpovedám, aby som nestratila niť. Aj si pozriem, na čo mi bolo odpovedané. Ak máš s tým problém, ja za to nemôžem a nebudem Ti pomáhať hľadať niť🙂

sabiatko
26. feb 2013

@kvieta no mne spristupnene neboli. ja nie som povinna si ich vyhladavat na internete, hoci som tak urobila, kedze sa lekarka neunuvala mi cokolvek poskytnut. tiez ked som na poradni a v miestnosti je aj druha mamicka, co dava ockovat dieta, ziadnej nedala lekarka pribalovy letak. a neziaduce ucinky ako horucka - o tom mamicke povedala az po pichnuti. tym lekarom je to sumafuk, staci ked sa nastupime doradu a najlepsie ked ani nepipneme.
takze nesuhlasit mozes, ale realita je ina.

tanapeta
26. feb 2013

@adsumus som si istá, z vakcín som si nie istá, ale to tebe je zbytočne písať, keďže sa slovíčok chytáš ako slamiek

tanapeta
26. feb 2013

@sabiatko prosím ťa, ani tie príbalové letáky nie sú v poriadku. však rovnaká vakcína a v každom štáte iné nežiadúce účinky

Už sme sa dozvedeli na čo zomrelo to neočkované dieťa????

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus ako vies?

kvieta
26. feb 2013

@sabiatko Realite pomáhaš aj Ty, aj ja... V každom prípade na vyžiadanie PL a konzultácie s lekárom máš právo a nemôže Ti to lekár odmietnuť ani keby mal v čakárni 100 ďalších ľudí. To, že to tak nie je je aj naše zlyhanie☹

adsumus
26. feb 2013

@sorciera24 Čítala som o tom všetko.

kvieta
26. feb 2013

@adsumus 😀😀😀😀😀

sabiatko
26. feb 2013

@stanislava2 v zasade s tebou suhlasim. pred tym, nez sme sa s manzelom zobrali, sme sa rozpravali aj o tom, co by sme spravili, kebyze cakame postihnute dieta. nastastie sme sa zhodli, ze by sme ho s laskou vychovavali. bolo by to enormne narocne, financne aj psychicky, ale nase dieta by sme lubili a spravili mu taky pekny zivot, aky sa len da. ja by som lubila svoje dieta ci je zdrave, alebo chore, postihnute a nevzdala by som sa ho. a keby muselo zomret, bola by to strasna rana, ale nezomrelo by mojou rukou, ci rukou lekara. to co si pisala o tych vakcinach... ano, ludia by sa mali sami rozhodnut na zaklade INFORMACII ci ockovat alebo nie. ale nie ako teliatka, ze ani nevie, proti comu sa ide ockovat (ano, aj taketo mamicky su), ale ide. ak sa chce clovek rozhodnut, musi mat najprv informacie z oboch uhlov pohladu.

sirinka
26. feb 2013

@adsumus a uz len take zamyslenie... Ockovanie je povinne a niebez rizika. Dostavaju ho za ucelom prevencie zdravi ludia, s hypotetickou otazkou, ci by sa vobec niekedy v zivote nakazili niektorou z chorob a ci by dokonca mohli nastat tak zavazne komplikacie, aby bol vazne ohrozeny ich zivot, ci ostali trvale nasledky.
Transfuzia a transplantacia nie je povinna a nejde o preventivny zakrok, ale pristupuje sa k nemu v pripade, ze zivot cloveka je realne vazne ohrozeny.....
Takze take porovnavanie je trosku od veci.

sorciera24
26. feb 2013

@adsumus jaaaj, takze ty co citas, je hned a zarucena pravda....... 😝 (zabudla somˇ)

sabiatko
26. feb 2013

@tanapeta asi sa uz ani nedozvieme, ocividne to bola len zahmlievacia taktika 😎

tanapeta
26. feb 2013

@sirinka ja som 3 transfúzie absolvovala, môžem kľudne napísať ako to celé prebieha a aký strach majú doktori. Kiežby ho taký mali aj pri očkovaniach detičiek, ktoré vidia možno tak 2x do roka.
Mojich krpcov videla naša pediatrička naposledy minulý rok a teraz máme prísť rovno sa zaočkovať v určitú hodinu a ísť domov..akože normálne hej??

sabiatko
26. feb 2013

@kvieta a ako som ja zlyhala, ze mi lekarka nedala pribalovy letak? som ju tam mala zdrat z koze?