Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loxa
26. feb 2013

@samara1609 ja som sice predsa len zaockovala , ale vela uzitocnych informacií som dostala prave v tejto teme ohladom neockovania a td...ale to iste si myslim aj ja...nechcem na nikoho cielene ukazovat prstom, ale minimalne dve osoby to tu nemaju v hlave naporiadku..vsak sa urzaju na elementarnej urovni..toto uz nieje o tom , priniest nieco podnetne do temy, ale co najbolestivejsie podrazit ludsku dostojnost...fuj

sirinka
26. feb 2013

@medveckaeva s transfuziou su spojene najroznejsie mozne komplikacie, preto sa vyuziva v nevyhnutnom pripade a nie preventivne...

samara1609
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daneso
26. feb 2013

@kamilb tak moj synovec mal CMV ked mal 6 mesiacov asi od matky tak jej povedali( presne aj jej povedali ze ho ma 80 percent ludi) a spustila ho Hexa vakcina. Ležali v nemocnici 2 tyzdne mal to iba v črievkach prejavovalo sa to krvou v stolici.... ☹

sirinka
26. feb 2013

@adsumus keby sa celozivotne trapenie africkych deti dalo vyriesit ockovanim, bolo by to naozaj prekvapive... Ale obavam sa, ze nie kazdemu by vyriesenie situacie na tomto kontinente vyhovovalo....

prevenar
26. feb 2013

sakra , vsetko mi to uslo LOL . o com to bolo ? moze mi to niekto od slova do slova opisat ? 😀

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
26. feb 2013

aha 🙂 😵

prevenar
26. feb 2013

@kvieta
ja teda nechcem miesat do tvojho myslenia, ale vidis to cele velmi naivne proste. zmenit pristup lekarov ? to je len cast ladovca nad hladinou. gro (vacsina) problemu lezi pod hladinou.

- samozrejme ,ze sa ziaden "pristup lekarov" nezmeni . nikdy ^^ , lebo ide o cely system ako taky .. totizto , lekar uz nie je lekar . volakedy bol lekar niekto kto liecil . dnes lekara prerobili na obchodnika, akurat nesedi v obchode, ale v ordinacii , to je cely rozdiel (ok, a ma vysku ^^) . lekar je proste predavac a predava tovary s sluzby .

toto predavanie je jeho ZIVOBYTIE . chapes. lekar (detsky napr. nemyslim chirurga, samozrejme) ZIJE z toho, ze ti predava antibiotika , antipyretika , kortikoidy, antihistaminika , vakciny a "sirupceky" + bokom ponuka instantne caje, umele mlieka , vodu lucku , vyzivy ...proste reklamuje akukolvek firmu (z fachu) kt. mu zaplati ^^ ... a o to ide .. cim VIAC preda , tym bude mat viac penazi a tym si bude lepsie zit .. a on si veru zit che lepsie 😀 to mi ver.

system sa nastavil tak ,ze asimiloval zdravotnu starostlivost , "zanikol" povodnych lekarov a transformoval ich na predavacov. ..a oni proste ine predavat nemozu . po prve .. lebo nemozu , po druhe, lebo keby to spravili a zmenia "pristup" tak umru od hladu - lebo proste by nemali co predavat. ^^

ockovanie je "povinne" ..cize ako zmeni pristup , prestane ockovat ? zacne nahlasovat NU ? da si na chodbu letaky ,ze ockovanie ma aj negativne ucinky ,ze nech si to mamicky dobre rozmyslia ? napise tam ,ze nenahlasuje ludi ktori odmietnu ockovanie ? NIE , samozrejme ,ze nie 😀 neurobi nic ! svoju rodinu si zapise ,ze su ockovani , vakciny pozahadzuje do kosa a tym skoncil . ..a pocujes, "dalsi prosim" . ja neviem napriklad podla mna tak 95% vsetkych detskych chorob je co. "kasle" "sople" "horucky" "hrdlo" , nachladnutie , virozy ... tak toto vsetko zvladnes doma s dobrou davkou Cvitaminu . sami sme toho dokazom . vyse roka sme neboli nikto u lekara , ochoreli sme do kopy vsetci traja cca 15x . liecili sme sa Cvit, morskou solou +h2o , cesnakom mozno obcas koloidne striebro . "choroba" trvala max 2-3 dni . super ,ze ? problem je vies co ? ze 100g cisteho Cvit stoji 2 EURA 😀 ..chapes. z toho si auto nekupis 😀

poplatky z poistovne (nasich penazi) za vykonanie ockovania tvoria celkom peknu cast prijmu ambulancie detskeho lekara . myslis ,ze budu voci tomu nejak masovo nieco podnikat ? 😀 seriozne ? 😉

vies kolko vrazili medicinske firmy do lekarov na propagaciou svojich produktov ? tu som to pisal , uz som zabudol presne cislo .. len za rok 2012 to bolo nejakych 43 MILIONOV eur ! a to tusim polovica firiem nepriznala svoje ciastky ..ok , tak potom KOLKO pre boha ziveho zarobia , ked toto mozu dat do REKLAMY ?

http://zdravezdravotnictvo.etrend.sk/podnikanie...

cize cakat nejaku zmenu od lekarov je podla mna ..jemne povedane totalne nerealne ..snad v tomto systeme temer az nemozne .

co sa tyka zvysku - vsimol som si ,ze dost vela zastancov ockovania ma predstavu , ze niekoho nejak presviedcame, aby neockoval. to je dost absurdna predstava. ..aj ked nebudem hovorit za ostanych , za seba mozem povedat, ze mi je skutocne totalne uplne jedno ci nikto ockuje. ak chce ockovat, nech ockuje. vela stastia. ..pozri > OCKUJTE, OCKUJTE , OCKUJTE. 🙂

ja viem co viem a v zasade ma nic ine nezaujima , kedze viem , ze mam pravdu a stojim na spravnej strane. kto si mysli ,ze sa mylim ...moze si to mysliet, kedze mna to nijako nevyrusuje.

- vakciny na 100% obsahuju toxicke latky - kedze bez tychto latok by nemohli fungovat ani len virtualne + vacsina je vypisana v oficialnom zlozeni. (ako, kto si mysli ,ze hlinik a ortut (jeden z najsilnejsich NEURO-toxinov na tejto planete) su skutocne neskodne pre 3-6 mesacne babatko, tak fakt ,ze good luck 😀 )
- ucinok tychto latok a reakcia dietatka - specialne pod 2 roky (neexistencia krvno-MOZGOVEJ bariery) je 100% absolutne NEPREDVIDATELNA. ..a to ,ze ta rekcia je nepredvidatelna moze lahko kazdy zistit rovno aj na tychto strankach .
- to ,ze urady , ktore schvaluju vakciny na masove pouzitie v nasej krajine nepoznaju ich zlozenie a nijako tieto substancie netestuju je tiez 100% pravda.
- skutocny ochrany ucinok vakcin je 100% velmi otazny hlavne v suvislosti s tym rizikom poskodenia vyvoja imunitneho systemu ktore na 100% existuje . vies v akej hodnote odskodnia v USA rocne ludi ,za poskodenia vakcinami ? 1 MILIARDA DOLAROV ..to za situacie ,ze brutalnu vacsinu pripadov odmietnu uznat 😀
- 100% sa vsemozne snazia bagatelizovat nasledky po ockovani , kedze ide o obrovske peniaze.
- a toto je mojich osobnych 100% - som presvedceny ,ze cele ockovanie sa tlaci LEN koli miliardam - stovkam miliard ktore sa na tom daju zarobit. to si ty co na tom ryzuju nenechaju utiect za absolutne ziadnu cenu, ..ani ked je tato cesta lemovana mrtvolami . zivot dietata vymeneny za peniaze. ockovanie = podvod na naivnych hlupakov.

kto neveri, nech tam bezi 🙂

(mal by som to precitat este raz , opravit stylistiku, gram. chyby, preklepy, slovosled ..atd .. nehrozi 😀 sorry 😀 )

slovo na zaver . kazdy nech si s tymto co si precital uz robi , alebo nerobi co uzna za vhodne 🙂 jedno vam poradim , rozmyslajte hlavou a nebudte naivny - ide o miliardy - pre korporacie, pre politikov , pre predajcov a ano aj pre lekarov ^^ nie o fazulky, ale o miliardy - a tomu je podriadene vsetko. ..akurat ,ze vam ide o zdravie a zivot vasho dietata , takze skor nez raz nieco "rozstrihnete" tak radsej 100x merajte. nasledny sa tazko vracaju a casto to uz neda.

tak ...

monika15
27. feb 2013

@prevenar veci boli mazane, pre urazanie a nie a nejakych poucovani ockovania a to je razny rozdiel ;););)))))

monika15
27. feb 2013

@irenkask bojujes tu jak neviem co ael hlavna vec ze mas SLOBODNU volbu doma, zaplat a nemusis ockovat tak co ....
to este nepoznas????

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
27. feb 2013

@kamilb dobrá je tá kniha? Alebo skôr tá čo predtým si dal link. Ja rada čítam z tohoto obdobia, teraz som tiež podobnú dočítala, takže do ktorej sa mám skôr vrhnúť. Dík

petot
27. feb 2013

@kamilb No nazdar. Takže za pár rokov ju máme v povinnom kalendári. Vo vývoji je vyše 200 vakcín a farmafirmy vyvinú všemožné úsilie, aby ich dostali do povinného kalendára. Možno raz budeme spomínať na blahé časy, keď v roku 2013 dostáva dieťa naraz len 23 povinných vakcín naraz v 2 injekciách.

adsumus
27. feb 2013

@petot A máme tu ďalšie zavádzanie z vašej strany. Tkanivo bolo odobraté z mrtvych tiel a ani jedno dieťa nebolo potratené za účelom odobratia tkaniva.

http://www.abort73.com/abortion_facts/vaccines_...

WI-38 came from lung cells from a female fetus of 3-months gestation and MRC-5 was developed from lung cells from a 14-week-old male fetus. Both fetuses were intentionally aborted, but neither was aborted for the purpose of obtaining diploid cells. The fetal tissues that eventually became WI-38 and the MRC-5 cell cultures were removed from fetuses that were dead. The cellular biologists who made the cell cultures did not induce the abortions.

tanapeta
27. feb 2013

@petot ono aj tá povinnosť je diskutabilná. Je to len priestupok, takže z povinnosti je v podstate nepovinnosť. Akurát, že sa zaplatí pokuta. A po zaplatení pokuty čo? Zrazu nik nerieši, že na svete behá nezaočkované dieťa, hlavne, že dostali prachy. 🙂 Tak o čom to celé je?

prevenar
27. feb 2013

@tanapeta o tom ,ze maju dopredu vypocitane ,ze kolko penazi chcu "vytazit" z kazdeho dietata kt. sa narodilo .. bud tie prasulku dostanu do svojich vreciek cez vakciny , alebo rodic zaplati vypalne priamo ..a uz je vsetko OK 🙂 peniazky su "doma" a to je najdolezitejsie 🙂

prevenar
27. feb 2013

@monika15 to mi je viac menej jasne 😉 clovek si z casu na cas rad precita totalne nezmysli a trochu sa rozptyli 🙂 heh. ale to je jedno , prezijem 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daneso
27. feb 2013

@fidka79 podobne sme dopadli na konci leta aj my s 5 rocnym synom. Robili sme lekarsku turistiku ( 4 lekari- pohotovost, zastupujuci ORL lekar, nas ORL lekar a nasa pediatricka)a vyhodlili do kosa troje antobiotika. Ucitelka v materskej skolke ze on musi mat cierny kasel to nie je normalne a ja ze ved je ockovany! A ona tiez ze iba pokasliavala az jej pediatricka jej deti ( bola s nimi na preventivke)ked ju pocula ze nech ide pekne za svojim lekarom obvodnym a nech si urobit vysetrenie na cierny kasel. Cuduj sa svete mala cierny kasel a zakasla tak tri krat za den a samozrejme zaockovana ako dieta!!!!
Kolko ludi beha tak po svete a v skolkach a skolach!
My sme nakoniec dopadli bez antibiotik sice sme boli 3 tyzdne doma ale pomocou C vitaminu, oreganoveho oleja a GSE ziadne sladkosti sme sa z toho dostali!!!

kamilb
27. feb 2013

@petot Bohuzial na to si uz nikto nespomenie. Najblizsie budeme dostavat "vakciny" v bananoch alebo jablkach upravenych geneticky tak, aby produkovali antigeny. Takze budeme vsetci taki zdravi, ako sa len da a nikto sa Ta uz na nic nebude musiet ani pytat.

tanapeta
27. feb 2013

@daneso presne toto tu píšem od začiatku, že aj zaočkované dieťa môže rovnako dostať danú chorobu ako nezaočkované. Len niektoré si stoja asi na kábli. Aj u nás boli prípady čierneho kašľa u zaočkovaných detí naň.
Malému veľa zdravíčka

kvieta
27. feb 2013

@prevenar Ja neviem, Ty asi nečítaš poriadne. Ja som napísala:
"Neviem, ako by sa mal prístup lekárov zmeniť. Zmení sa asi iba výskumom potvrdenou teóriou."
a ďalej:
"Nie je to jednoduchý proces, no myslím si, že tak, ako to bolo doteraz prezentované tu, cesta nevedie."
Nemyslím, že toto je o naivite.

V mnohých veciach máš určite pravdu, nakoniec, každý máme nejakú-tú negatívnu skúsenosť s pánmi a dámami v bielych plášťoch. Nakoniec, nie je to iba problém na Slovensku.

kvieta
27. feb 2013

@petot Samozrejme, že musela čerpať z nejakých štúdií. O tom nepochybujem. Len som poukázala na to, že v príspevkoch, ktoré potvrdzujú vaše tvrdenia, nie je potrebný žiaden dôkaz existujúcej štúdie, nehovoriac o tom, že zatiaľ vraj žiadne ani neboli. Viď príspevky "svojej" strany dozadu.

K samotnej štúdii, z ktorej čerpala, by som Ťa ešte doplnila:

CONCLUSION:

We found a negative association between delay in administration of the first dose of whole-cell DPT immunization in childhood and the development of asthma; the association was greater with delays in all of the first 3 doses. The mechanism for this phenomenon requires further research.

Cez prekladač
ZÁVER:

Našli sme negatívny vzťah medzi meškaním v podaní prvej dávky celku buniek očkovanie DPT v detstve a rozvojom astmy, asociácia bola vyššia u oneskorenie vo všetkých prvých 3 dávkach. Mechanizmus tohto javu si vyžaduje ďalší výskum.

K ďalšiemu Tvojmu príspevku sa nebudem vyjadrovať, odpoveď vyplýva z predošlých príspevkov, nech nehráme Ide pieseň dokola🙂

prevenar
27. feb 2013

@kvieta aha no vidis to 🙂 😝

brutalna komercializacia zdravotnictva je samozrejme globalny problem . ako tu , tak vsade . v podstate , by ma to az tak netrapilo , keby sme nepatrili do raritnych ZOO krajin s "povinnym" ockovanim ^^

v celej EU podplateny politici tiahnu koli uplatkom voci liecivym rastlinam, vitaminom , vyziv. doplnkom ..atd. viac menej voci vsetkemu co sa neda patentovat a predavat 20x drahsie ako cena kolko by to malo stat naozaj. uz sa tesim , ako sa stane Cvit toxicky a zakazu jeho predaj - je nechutne ucinny a nehorazne lacny ^^ ..ale to je uz o inom ..aj ked. mozno nie je . vsetko so vsetkym suvisi.

v kazdom pripade , na poslednom mieste je vzdy pacient. ^^

kvieta
27. feb 2013

@prevenar Kto sa chce liečiť alternatívnou medicínou, bylinkami, vitamínmi má možnosť. Je naivné myslieť si, že ak vzrastie dopyt po takých produktoch, nebude na tom niekto chcieť zarobiť. Je to iba otázka času. Tí, čo na tom zarábajú a budú zarábať, vôbec nemusia byť prívržencami alternatívnej medicíny, samozrejme, môžu🙂

adsumus
27. feb 2013

To je oficiálny postoj odporcov očkovania? Ak vám niekto dokáže, že klamete a zavádzate ( v @petot prípade rozprávka o zaživa vyoperovaných pľúcach), tak sa tvárite, že sa nič nedeje? Prípadne dáte nejaké vaše tisíckrát omleté vyhlásenia o tom, akí skorumpovaní sú lekári na Slovensku? Ako by to malo niečo spoločné s vakcínami.

@kamilb Ja som vôbec nepochoplia, čo si vlastne s tými pokusmi v nacistických táboroch chcel povedať. Môžeš mi to ešte raz vysvetliť?

adsumus
27. feb 2013

Venované všetkým, ktorí sa tu cítia pápežskejší od pápeža. Venované tým ,ktorí veria zavádzaniu zo strany neočkujúcich, venované aj tým, ktorí sa boja, či urobili dobré rozhodnutie.

Pápežská Akadémia Pro Vita vydala toto vyhlásenie k žiadosti jednej organizácie, ktorú zaslali
Cardinalovi Josephovi Ratzingerovi v roku 2005 o stanovisko k vakcínam vytvoreným pomocou ľudských buniek. Celý preklad nebudem uvádzať, máte možnosť si preložiť, pretože prikladám link.

http://www.cogforlife.org/vaticanresponse.pdf

Toto sú časti, ktoré sa najviac týkajú našej milej diskusie:

Veľká epidémia v USA, ktorá vyústila v 20000 prípadov kongenitálnej rubeoly (11250 potratov), 2100 úmrtí pri narodení,11600 prípadov hluchoty, 3580 prípadov slepoty a 1800 prípadov mentálnej retardácie, spôsobila vývoj a uvedenie účinnej vakcíny na trh. Vážnosť kongenitálnej rubeoly a hendikapy, ktoré spôsobuje, oprávňujú systematické očkovanie proti tejto chorobe.

Existuje povinnosťou používať alternatívne vakcíny skôr ako tie, ktoré sú spojené s morálnym problémom.

Pokiaľ ide o očkovacie látky bez alternatívy, je zákonné používať ich, tak aby sa zabránilo vážnemu riziku nielen pre vlastné deti, ale hlavne pre populáciu ako celok- najmä pre tehotné ženy.

Takže oficiálne stanovisko Vatikánu, je, že pre celok je lepšie očkovať ako neočkovať, aj keď my rodičia s morálnymi výhradami máme povinnosť tlačiť na predstaviteľov štátu o vytvorenie takých vakcín, s ktorými sa nespájajú žiadne morálne dilemy.

adsumus
27. feb 2013

Toto je oficiálne stanovisko Vatikánu. Ak bude záujem o celý preklad, preložím.