Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

katrenka111
20. jan 2013

@kvieta cele zleeee....je tu aj vela odbornikov a aj ich existuje poznam z vlastnej skusenosti len sa boja preto mlcia..... ☹
ale mas pravdu ja respektujem oboje strany....

katrenka111
20. jan 2013

@mikymiky tak tak ockovanie nechrani na 100% je to vsetko o imunite.....tak naco ju nicit jedmi!!!

anw
20. jan 2013

Som zasadne proti ockovaniu...akemukolvek.....bohuzial som pocitila neziaduce ucinky priamo na sebe a mojej rodine....
Ako kazde ine dieta aj ja som bola ockovana vsetkymi povinnymi ockovaniami....ako 11 rocna som dostala cierny kasel a jeho priebeh nebol skutocne lahky.....kaslala som cely rok...neskor sme sa dali cela rodina zaockovat proti chripke (to bolo pred ca 7 rokmi) a cuduj sa svete cely rok sme boli vsetci soplavi, ukaslani a vecne prechladnuti.....Neskor som sla pracovat na zaoceansku lod a tam treba rozne specialne ockovania...nakolko som nemala na vyber tak som sa dala zeockovat proti vsetkym exotickym pliagam...od vtedy mam problemy s imunitou...bunkova imunita nulova....herpes celorocne....a to uz 4 roky!!!!!!!!!!!!......Otehotnela som a porodila dcerku.....este v nemocnici mi ju zaockovali proti TBC....za 3 tyzdne sme skoncili v nemocnici s krcmi a s tym ze mala nedychala...podozrenie na epilepsiu...ramienko zapalene....podla lekarov to ale suvis s ockovanim nema....dala som teda aj hexu....mala sa prestala pretacat...opät to nemalo suvis s ockovanim....druha hexa - mala prestala blabotat (akoze rozpravat)...opät ziaden dovod neockovat....tretia hexa - vysoke horucky, mala sa nehybala celu noc, strasny plac, obrovske uzliny.....samozrejme ziaden suvis s ockovanim to podla nasho lekara nemalo.....BOHUZIAL som toto vsetko dopustila ja....MMRku som odmietla a od vtedy mam na krku urady (zijem v Madarsku)...tu sa neburi nikto....vraj som jedina v meste kto odmietol ockovanie....Lekari nevidia dovod moju dceru neockovat.......Je mi to jedno uz malu ockovat nedovolim....Jedine co ma fakt mrzi je, ze som bola sprosta a dala sa vzdy presvedcit......

betina1984
20. jan 2013

Ja som za ockovanie. Ako mala som mala mumps, vtedy sa neockovali proti nemu. Mala som napuchnuty krk, takmer som sa udusila. Moje deti su ockovane vsetky, maju vsetky povinne ockovania a az na miernu teplotu po ockovani im nic nebolo...

stanislava2
20. jan 2013

@betina1984 A teraz ta tu začnu bombardovat tý čo neočkuju aká si a neštuduješ.Ja som tiež za očkovanie a ked som to tu napisala tak bolo samé bu-bu-bu čo všetko možu moje deti dostat.Mám 19,5 a 15 ročne dcéry a 14 mesačneho syna.Nijaké následky nič im nesposobili vakciny.Ekzémy mala druha dcérka ešte pred očkovanim a ked sme ako 2 ročny zistili že jej voda vysušuej pokožku prestali sme sa prehnane kupat a je po ekzemoch.Syna som dala očkovat aj proti rotavirusom nakolko sme mali čest spoznat dva krát pri dcérke jej priebeh.Dve hospitalizacie mi stačili .Mumps osýpky rubeolu som si prešla ako dieta neočkovalo sa ešte no nič prijemné.moje deti tieto ochorenia nepoznaju vdaka očkovaniu a nemaju pocit že by im chýbali.Kiahne chripku neočkujeme.A my dokonca dávame očkovat aj psika a mačku.

betina1984
20. jan 2013

@stanislava2 presne, tiez som nedavala tie navyse, len bezne.

prevenar
20. jan 2013

@anw ahoj . o rizikach ockovania mame verejnu skupinu, postup ako sa pridat , nejdes v mojom fotoblogu 🙂 najdes vela roznych info z tejto oblasti. drzime palce v boji za vlastne prava 🙂

hajanka
21. jan 2013

@danjelca "aj tak sme všetci tí čo očkuju aj tí čo nie na jednej lodi......všetci máme strach, pochyby. " 18. jan o 09:43 •

tak to sa teda mylis, my neockujeme ani v rodine uz neockuju a strach a pochyby nemame ziadne 🙂
vsetok strach sa da studiom odstranit, strach mame tak jedine uz len a len z vakcin 😉
takze... nie sme na jednej lodi 😉

trojmamka
21. jan 2013

ja osobne som za očkovanie teda istotne tých povinných určite áno.Bohužiaľ Sk je tranzitná krajina pre ľudí z tretích zemí, sme krajina plná "hnedoslovákov" ktorí prenášajú kadečo.Moja babička mala TBC .A keďže sme nemali problémy po očkovaniach teda nejaké výrazné problémy tak sú zaočkovaní proti všetkému povinnému.Nepovinné nemajú ani jedno.Druhá strana je to,že ak by bol nejaký problém po očkovaní asi by som sa tiež zamýšľala či očkovať dať či nie.Ale zatiaľ určite som za očkovanie.Radšej prežijeme 1-2 dni zvýšenej teploty ako si búchať hlavu nad TBC alebo zmutovanými osýpkami.Inak poznám viac mamín čo povinné odmietli ale očkovanie na kiahne dieťaťu dali a to už mi je divné.

hajanka
21. jan 2013

@kali23 ".. k tomu na moju otazku, ci si je ista, ze maleho uz ta prva vakcina ochrani mi svatosvate prisahala ze ano... " 19. jan o 18:49 •

to je ale ake skvele, ked jedna lekarka ti svatosvate prisaha ze vakcina proti chorobe ochrani, ked samotny vyrobca uvadza ze neochrani 😀 😀 😀
ja neviem, ti lekari niektori su asi fakt natolko zadubeni, myslia si ze su bohovia alebo co... 🙄
moja noha by v zivote nevkrocila do ordinacie takej lekarky 😠 ta nech si radsej rozhoduje o detoch svojich a ostatnym nech da svatosvaty pokoj!

prevenar
21. jan 2013

@trojmamka hmm, tak to sa musis citit na slovensku ako v raji ..nie ,ze mozes ockovat, ty priam musis. jipii. smola, ze toto ockovanie malo tak strasne vela vedlajsich ucinkov za sucasneho faktu, ze oficialne nechranilo proti najrozsirenejsej forme TBC a to plucnej ,ze ho ZRUSILI 😀 . o tom ,ze nechranilo proti plucnej TBC si nemala ani ponatia, ze ? ..cize uz nebude "chraneny" nikto 🙂 ..co spravis teraz? odstahujes sa do Ciny , alebo Pakistanu ? tam to tusim este ockuju, posli pohladnicu 😉

danjelca
21. jan 2013

@hajanka uprimne ti to prajem a gratulujem

irriss
21. jan 2013

@prevenar
Napr. v Italii se po letech obnovilo ockovani TBC... 😉

hajanka
21. jan 2013

@danjelca tiez ti ten pokoj na dusi prajem 🙂
vies ako ho odstranit, bolo to tu uz niekolko krat spominane

prevenar
21. jan 2013

@irriss hej, ked zabudli na to aky nezmysel to bol 🙂 ..tak mozte poslat pohladnicu z talianska, budete to mat blizsie 😉

danjelca
21. jan 2013

@hajanka my hexu dáme sme sa rozhodli je aj lepšie znášaná. Nad MMR ešte pouvažujeme ale tej sa viac bojíme.

irriss
21. jan 2013

@prevenar
Zkus si najit kolik denne po mori pribudne "ztroskotancu" a z jakych zemi..co vsechno nam tu roznasi.cim vsim jsou nase deti nakazene, i diky "integraci".pak to prodiskutujeme.. 😉
problem je v osvete a hlavne v prevenci..nikoho nic nezajima predem,resi se az PRUSERY.. 😎

hajanka
21. jan 2013

@irriss len tak mimochodom 🙂
prevencia by nikdy nemala mat akekolvek neziaduce ucinky na organizmus 😉

hajanka
21. jan 2013

@danjelca ani by som nepovedala, mame osobne skusenosti 😉 ale budiz

danjelca
21. jan 2013

A vy sa nebojíte tých chorôb alebo sa nebojíte toho že to Vaše deti chytia?...lebo čo som si pozrela videá napríklad čierny kašel...brutal!Asi by som zošedivela keby som to musela prežiť s pármesačným bábom:/

irriss
21. jan 2013

@hajanka
mam na mysli "prevenci"..aspon zkontrolovat cim jsou tito "ztroskotanci" valecni uprchlici a nemocni...nakazeni..
Mluvi se o kontrolach..ale statistika je o jinych cislech 😖

jitka0071
21. jan 2013

@prevenar ahoj, som už starsia oveľa ako vy, ale nedá mi už nereagovat, veľa sem chodím čítať čo nové vo svete výchovy detičiek, keďže uz mam malinku vnučku, tak aby som bola trosku v obraze🙂 ale prečo reagujem dnes? no zaráža ma, ako vy a niektoré ešte mamičky reagujete až agresívne na maminky co sa rozhodnú detičky dat očkovať... nechápem to, ved je to len ich a ich rozhodnutie, neznamená, že keď sa tu niečo spýtajú, treba im až priam s nenávistou opisovať aké je očkovanie zlé mi to fakt príde ako by ste ich najradšej dali ukamenovat, lebo to urobili.... nepíšem to v zlom, len už som na viacerých fórach tu čítala vaše odozvy na otázky a som až znechutená z toho, ved tie maminy chcú isto len to najlepšie pre svoje detičky., vždy sa tu debata ohľadne očkovania zvrtne len tým smerom ako by ani nemohol byt iný názor len ze neočkovať a hotovo... nechápem... a je fakt ze je veľa odporcov a ale aj prívržencov očkovania, maminy mi príde ze sa tu boja aj to prezentovať, ze chcú deti očkovať, lebo ostatné ich snad "ukamenuju". ale neznamená to , ze tí čo neurobia ako to vidíte vy, su zlí, ci chcu zle...sorry nechcem nikoho ale urazit, len som chcela prispiet mojím nazorom...

aluchm
21. jan 2013

ahoj @anw pises, ze mala ti prestala po hexe blabotat, to iste sa nam stalo po prvej. Teraz nas caka druha a ja neviem, co mam robit. Inak je mala cula, o vsetko sa zaujima, iba neblaboce, tak ako to robievala. Kedy tvoja mala opat zacala? Doktorka sa mi doslova vysmiala, ked som jej o tom povedala, som z toho nestastna. ☹

hajanka
21. jan 2013

@jitka0071 ahoj, fakt je, ze ockovanie neprinasa nic dobre, zalezi len od toho, ci niekto pouzije vlastny rozum a pochopi to sam, ale mu to niekto vysvetli, po dobrom, alebo aj po zlom 😅 (to v pripade utokov, napr na spominane anti-ocko sekty a pod., urazky v podobe hlupe ze neockujete... atd), samozrejme niekto to nepochopi alebo nechce pochopit vobec ani sa o to nezuajima.... a to je uz o inom, neda mi nereagovat ked si precitam nejaky nepodlozeny fakt, alebo historku, alebo reci typu "ockovanie je prospesne", "nema neziaduce ucinky", "aj my sme boli ockovani a nic nam nie je...." atd - je ich tu takych neurekom...
kto chce najlepsie pre svoje deticky, tak studuje, zaujima sa, vyhladava.... a myslim ze kazda rozumna matka velmi rychlo pochopi, ten kto napise alebo povie, ja citat nebudem, ja som bola a nic mi nie je tak bude aj moje dieta..., mna to nezaujima... tam vazne pochybujem, ze chce pre to dieta najlepsie... takyto laxny pristup napoveda vela.

anw
21. jan 2013

@aluchm zacala opät tak o dva mesiace.....

kali23
21. jan 2013

@danjelca cierny kasel je nic v porovnani, co tvojmu babatku moze sposobit ortuť či hliník v tejto vakcíne (o ostatných svinstvách nehovoriac) :( pozri si aj video, na ktoré som poslala link v"nasej" téme...vcera v noci :( č.kašel sa liečiť dá, ale usadenie sa ťažkých kovov v mozgu, či poleptanie mozgu sa vyliečiť nedá, nedá sa to ani vrátit spať :( viem, ze máš svoj názor, a bojíš sa tých chorob... ale to očkovanie tvoje dieťa absolútne nechráni... a to je na tom najsmutnejšie ☹ 😒

hajanka
21. jan 2013

@aluchm @anw to iste sa stalo sestrinej dcerke, dalsie davky uz nedostala 😉 ani nedostane uz nikdy...
trochu podrobnejsie si precitas v mojej odpovedi v tejto otazke https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

hajanka
21. jan 2013

@aluchm trvalo to cca pol roka kym opat zacala, kto vie co by bolo ak by dostala dalsiu davku v roku... 😖

pectore
21. jan 2013

"prevencia by nikdy nemala mat akekolvek neziaduce ucinky na organizmus" .. to je zas hlaska asi z hviezdych vojen alebo s nejakeho ineho scifi... nieco ako stymi podpismy ktore zakon rodicom neprikazuje dat na odmietnuti ockovania 😀 😀 priklad : zelenina a ovocie su dobre ako prevencia rakoviny creva...lenze ked je niekto alergicky na ovocie tak tato prevencia ma na neho neziaduci ucinok v podobe alergie... dokonca aj s moznostou smrti.... Prevencia v medicine, ma vela druhov ale konkretne ockovanie parti do tzv profylaxie... a kedze je kazdy jedinecny to co jednemu preventivne pomoze inemu moze uskodit... a konkretne u ockovania Ide o cisielka za desatinou ciarkou. .... hodne " laxny" pristup je podcenovat vsetky informacie ktore su za ockovanie....a laxne ich hadzat za hlavu ako bludy....je to celkovo hodne laxne uvazovanie... pretoze takymto sposobom sa bude aj na slovensku diat to co sa deje vsade inde vo svete....

pectore
21. jan 2013

@jitka0071 ja ti to poviem aj inak preco ta situacia je ohladom tejto debaty taka... mnozstvo z nich je aj realne zapojene v "spolocenstve" proti ockovaniu... tzv Sloboda v ockovani.... modry konik je jedným z komunikacno- obchodnych ciest...vies pre niektorych je to chlebodarna cinnost a preto cim viacej privrzencou strhnu tym im bude lepsie 😉 .... v podobe prispevkov na cinnost atd... keby islo o pravdu... O PRAVDU!!! ... uz davno by po nich pes nestekol... pretoze v tych svojich teoriach maju medzeri a kazdy kto sa nad tym zamysli bude v pochybnostiach ci sa nejedna o senzaciu typu tzeitgeist ... ide o to co najviac sokovat.... obchod s ludskym strachom a zufalstvom pasuje na niektore extremisticke nazory neockovania dokonale.... napriklad ked uz niekto neda zaockovat svojho psa proti besnote pretoze je proti ockovaniu... to je hodne velky extrem... Clovek ked sleduje koho vlastne prezentuju, lahko dojde k pochybnostiam... je to sama homeopatia, potravinove doplnky, alternative sposoby....Uz nejaky cas ich sledujem a dovolila som si z vlastnej skusenosti s nimi napisat clanok o ich praktikach...ak ta to bude zaujimat viac tu :https://https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pectore/clan...