Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nae
27. feb 2013

@adsumus

Práve si sa dobrovoľne označila za trolla.
😀 😀 😀 😀 😀

kamilb
27. feb 2013

@adsumus Stale to nechapes. Ti rodicia sa budu trapit tymi ochrnutimi detmi rovnako ako sa budu trapit rodicia deti s obrnou sposobenu vakcinacnym virusom. No ovela vacsie mnostvo rodicov bude smutit za tymi mrtvimi detmi, ktore zomreli v dosledku hladu, dyzenterii, tyfusu, malarie a pod., ktorych je v porovnani s paralytikmi nepomerne, nepomerne, nepomerne a opakujem este raz nepomerne viac. Takze keby miesto do polio vakcin investovali do zlepsenia zivota obyvatelov zahranili by zivoty mnozstva deti. Takze preto je Tvoja argumentacia mimo. Je to ako reklamovat rozbite koleso na zhorenom aute. Problem Nigerie lezi uplne niekde inde.

http://www.unicef.org/nigeria/children_1926.html

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
27. feb 2013

@kamilb Tí ľudia sa nemuseli trapiť ak by ich deti boli zaočkované. Neboli zaočkované kvôli vymyslenej somarine. Tam bola možnosť ich ochraniť. Ďalšie veci treba riešiť tiež. To koleso mohlo prežiť.

adsumus
27. feb 2013

@nae Ty sa teraz z čoho vyškieraš?

jarhal
27. feb 2013

@adsumus to je take klamstvo.....ze vraj sa nerozhodla ..fici tu mesiace a je v skupine .nesuhlas s pov.ockov..
to si poniektore ani nepamataju co robili vcera?

sirinka
27. feb 2013

@adsumus nakontaktujes pani Scheibner a budes prva, ktora oficialne pristupi na jej vyzvu?

adsumus
27. feb 2013

@sirinka Opýtam sa svojho lekára na vakcíny, ktoré dostala moja dcera. A ak mi ich pichne dám vám vedieť. Lekárom z vašej starny neverím, šaskovat tu nad blbostami nemienim. Pravdepodobne mi povie, že či som padla na hlavu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
27. feb 2013

@fidka79 Ty sa ja po tých klamstvách, čo tu popísal @petot priklánas na ich stranu? To mi vysvetli, prosím.

sirinka
27. feb 2013

@adsumus ??? Preco by ti mal pediater pichat nejake vakciny? To je alibisticka odpoved. Pytala som sa, ci si ochotna reagovat na konkretnu vyzvu a nejde vobec o to, ze nedoverujes "nasim" lekarom, ked by si bola ockovana "vasimi" vakcinami... 😉

kvieta
27. feb 2013

No čo nového? Beží mi reklama🙂
@fidka79 Ja preočkovaná som, napríklad🙂
Inak, máš pravdu, keby som sa mala rozhodnúť iba na základe týchto debát, asi by som tiež neočkovala. Bola by som posr... z týchto kecov. Prepáčte za nezvyčajnú rétoriku, no príde mi to najvýstižnejšie.

jarhal
27. feb 2013

@fidka79 vies ono to je skor naopak..vela maminiek sa zacalo zaujimat o okovanie a hlada odpoved ale tu nenajde lebo ak si precita tie horory ktore tu poniektore pisu a ak je nerozhodna tak samozrejme rozhodne sa neockovat....ale to je len strasenie ..
.ak su aj neziaduce ucinky tak treba pisat ze v akom pomere ..a ci naozaj ostali trvale nasledky
je tiez otazne ci vobec z ockovania..
.kazdy rodic je zodpovedny za dieta..
.ma pravo sa rozhodnut aj neockovat a tak sa nemusite bat ze my niekoho nutime ockovat.... a ja osobne sa nebojim neockovaneho..ale tak naco robit bu..bu..bu...a priat zle ...a pisat ze ludia su ovce a trolovia ..
.my nikoho neurazame a v tom je medzi nami rozdiel....

adsumus
27. feb 2013

@sirinka Hovorím ti, dojdi k nám, vezmi vakcíny a za asistencie môjho lekára sa nechám zaočkovať bez problémov. Viac sa k tejto absolutnej kravine nevyjadrujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
27. feb 2013

@adsumus takze plne usta vakcinacie, ale odvaha ukazat to celemu svetu nie je... Mohla si pomoct tym nigerijskym detom 😉 , ale sancu vyuzit odmietas....

adsumus
27. feb 2013

@fidka79 Nevadí ti, že antivakcinisti klamú?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
27. feb 2013

@fidka79 zas neprehanaj..ak pisem svoj nazor nie je to urazanie.... ja nepisem matkam ze su ovce a trolovia!!!!!!!!!!
verejne urazaju oni
to si si nevsimla ? ci oni sa ti zdaju o.k.
oni mozu? ved preco nie dovolime im lebo su chuderky?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
27. feb 2013

@fidka79 Ak niekto tvrdí, že má syna autistu a potom sa ukáže, ze to nie je autista. To je v poriadku?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
april171
27. feb 2013

Rozmyslam, ze kolko chorob by bolo asi hranicou, kedy by si vacsina ludi povedala, ze je toho uz fakt dost. Teraz nastopu do zhruba roku a pol dietata vakciny proti 22 chorobam (ratajme 6 Hexavakcina, 13 kmenov pneumokoku a MMR), plus dobrovolne niekto ockuje este proti rotavirom, ovcim kiahnam, encefalitide, ci zltacke A a pripadne este TBC.
Slusny narez do jedneho telicka, ale pravdepodobne to este nie je hranica. Co by este museli pridat (a verim, ze casom nieco z tohoto dobrovolneho bude povinne), aby ludia zacali uvazovat, ze je to proti prirode?
Poznate cloveka, ktoreho napadlo zo pat infekcnych chorob naraz? Taky zaskrt a tetanus s obrnou v jednom dni?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
27. feb 2013

@april171 obavam sa, ze hranicou nie je proti kolkym chorobam... Lebo ci si to niekto chce ci nechce priznat, vacsina rodicov skutocne netusi, proti comu su jeho deti ockovane, co sa povinnych vakcin tyka... Skor sa ale zacali matky zamyslat, ked ich drobnym detickam zacali zrazu pichat dve injekcie naraz a mozno to by v nich mohlo vyvolat otazky, keby bolo ich dieta vystavene prilis casto vakcinacii ... Ale to farma priemysel vyriesi spajanim ocko proti roznym ochoreniam do jednej injekcie a hotovo....

jarhal
27. feb 2013

@fidka79 nie vobec nechcem aby sa skryli pod ciernu zem....ani do ustavov..
ale tak poznam mamky s chorymi detmi a tie su tak znicene ze nemaju silu sa hadat a poukazovat a hladat vinnika...
vedie ze stav je nezvratny tak vsetku energiu davaju dietatu a rodine.. lubia svoje deti a chcu pre ne to najlepsie....
neupozornuju preco sa to stalo aj ked ich to trapi proste to beru ako fakt..nemrhaju energiou a nevyhovaraju sa ze svojim krikom pomoc neockovat...pomahaju ostatnym .nerozhodnym lebo nie su iste ... preco prave ich dieta ochorelo .......
.
a urcite sa nikomu nevysmievam do t vare tak pozor.
.mna len hneva s akou energiou sa tu cest vynimkam
ale len zopar matiek dokaze hadat zo vsetkymi...urcite aj ty vies kto....nemusim menovat....a tym teda neverim....

april171
27. feb 2013

@sirinka Toto je prave taky o..b z ich strany, klasicke klamstvo, ktorym tvrdia, ze mamicky sa boja vpichu preto radsej dvesto chorob v jeden den. Lebo keby to bolo jednotlivo, tak by im mozno doslo, ze je toho prilis.
Mimochodom, to je to, co mna najviac stve - to, ze mam len povinnost a ziadne prava. Ze nemam moznost volby, ci ockovat alebo nie a ked sa aj rozhodnem ockovat, nemam moznost volby ako a cim. Ale vo finale som zodpovedna ja ako rodic, ale rozhodovat nemozem. Co sa cudujem, uz tu par rokov zijem, tak by som mala vediet ako to u nas chodi, ze.
Ale co vlastne cakam, stojim si za nazorom, ze ludia nechcu volbu, nechcu zodpovednost, chcu nech niekto rozhoduje za nich, chcu istoty.

kbeata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz