Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sirinka
27. feb 2013

@april171 suhlasim....myslim, ze ludia by ovela zodpovednejsie pristupili k ockovaniu, keby mali sami rozhodovat co a kedy, ale bohuzial aj prax v krajinach, kde je vakcinacia nepovinna, je nastavena tak, ze pokial sa clovek skutocne aktivne nezaujima, tak pediater uz pravidelne ocko odporucanymi vakcinami zabezpeci a clovek si castokrat ani neuvedomi, ze ide o nepovinny vykon, o ktorom by mal rozhodnut on sam....

kamilb
27. feb 2013

@adsumus zahrajme sa hru: "Co vidime na obrazku?" Je to porovnanie vyskytu obrn v Nigerii s percentom zaockovanosti podla udajov WHO. Kde bolo to prerusenie ockovania? Kde bol ten prudky narast obrn? Suvisi vobec percento zaockovanosti s vyskytom obrny? Vidis tam nejaky trend?

kbeata
27. feb 2013

@adsumus ano je to mozne,zalezi v akom veku sa diagnostikuje dieta,moze vykazovat nejake auti crty,ci dysfaziu,alebo inu poruchu spravania...

zaskar
27. feb 2013

@kamilb naco ju provokujes 🙂 zas sem da 13 ciernych kaslov, ukrajinu a 95 percentnu ochranu 🙂 inac od piatku do pondelka tu neboli .. podla mna im za sobotu a nedelu neplatia 🙂) len idiot moze tlacit na zaockovanie proti obrne ktora tu neni viac ako 50 rokov.. Keby som sa nebal ze mi tu daju banan tak by som pouzil vystiznejsi vyraz.. To iste sexualne a krvou prenosnu Hepu B.detickam, gardasil detto. a komentovat mumps , kiahne a osypky ti uz by som pouzival nadavky zo 4 cenovej. Lebo len totalny/totalna .... moze za toto "orodovat"..A to TBC .... ved to je vysmech ;))

petot
28. feb 2013

@adsumus Označila si ma za klamára, čo môže mať v našej spoločnosti aj právne následky. Máš šťastie, že svoj čas venujem dôležitejším veciam než súdiť sa s internetovými trollmi. Znemožňuješ sa tu dostatočne aj sama.

Aby sme uviedli na pravú mieru tvoje zavádzania ohľadom postojoch kaatolíckej cirkvi, zacitujem z materiálu Academia pro vitae, čiže katolíckeho centra pre bioetiku:

"V tejto situácii je však dôležité, že ide o pasívnu spoluprácu. Je na veriacich a svedomitých občanoch (otcoch rodín, lekároch atď.), aby sa postavili na odpor (napr. použitím výhrady svedomia) proti čoraz rozšírenejším útokom na život a proti "kultúre smrti", z ktorej tieto útoky vyvierajú. Z tohto uhla pohľadu použitie vakcín, ktorých výroba je spojená s umelým potratom, vytvára prinajmenšom nepriamu vzdialenú pasívnu materiálnu spoluprácu na umelom potrate a priamu pasívnu materiálnu spoluprácu na predaji takýchto vakcín. Navyše, v rovine kultúry použitie takýchto vakcín prispieva k vytvoreniu všeobecného spoločenského súhlasu s konaním farmaceutického priemyslu, ktorý ich vyrába nemravným (amorálnym) spôsobom.

Preto je povinnosťou lekárov a otcov rodín prejsť k alternatívnym vakcínam (ak existujú) i vytvárať tlak na politických predstaviteľov a zdravotníctvo, aby boli sprístupnené také vakcíny, ktoré by neboli mravne (morálne) problematické. V prípade potreby by mali použiť výhradu svedomia ohľadne použitia vakcín vyrobených prostredníctvom tkanív odvodených z umelo potratených ľudských plodov. Rovnako tak by mali všetkými možnými prostriedkami (novinárskou a spisovateľskou činnosťou, skrz rôzne asociácie, masovo-komunikačné prostriedky atď.) odporovať vakcínam, ktoré doposiaľ nemajú morálne prijateľné alternatívy, vytvárajúc tým tlak na to, aby boli vyvinuté alternatívne vakcíny, ktoré nemajú nijakú spojitosť s umelými potratmi ľudských plodov, a požadujúc dôkladnú zákonnú kontrolu farmaceutického priemyslu.

Čo sa týka ochorení, proti ktorým niet alternatívnych vakcín, ktoré by boli dostupné a mravne prijateľné (morálne akceptovateľné), je správne zdržať sa použitia týchto vakcín, ak je to možné urobiť bez vystavenia detí (a nepriamo celého obyvateľstva ako takého) značnému zdravotnému riziku. Avšak, ak je zdravie obyvateľstva vystavené značnému nebezpečenstvu, morálne problematické vakcíny smú byť dočasne tiež použité. Mravným zdôvodnením je, že povinnosť vyhnúť sa pasívnej materiálnej spolupráci na zločine nie je vyžadovaná, ak spôsobuje vážne ťažkosti. Navyše, v tomto prípade nachádzame proporčný dôvod na to, aby sa tieto vakcíny používali, ak práve hrozí, že nedostatočná zaočkovanosť detí uľahčí rozšírenie choroby. To je čiastočne pravdou v prípade očkovania proti ružienke."

Tu by som dodal, že v tomto prípade 1, etickejšia alternatíva existuje (japonská vakcína Takahashi bez použitia potratených plodov) a 2, je už preukázané, že plošné očkovanie detí nemá priaznivý vplyv na výskyt CRS.

Takže ak je pre niekoho postoj Vatikánu smerodajný, tak vakcína proti rubeole musí byť pre neho úplne neprijateľná.

petot
28. feb 2013

Tkanivová kultúra WI-38 bola "získaná" z umelo potrateného 3-mesačného dievčatka.
http://locus.umdnj.edu/nia/nia_cgi/display.cgi?...

Toto o nej píše Dr. Plotkin:
"This fetus was chosen by Dr. Sven Gard, specifically for this purpose. Both parents are known, and unfortunately for the story, they are married to each other, still alive and well, and living in Stockholm, presumably. The abortion was done because they felt they had too many children. There were no familial diseases in the history of either parent, and no history of cancer specifically in the families; that is, the maternal or paternal sides"

Slovensky:
Tento plod vybral Dr. Steven Gard, špeciálne pre tento účel. Obaja rodičia sú známi, a, z hľadiska príbehu nanešťastie, sú manželmi, a stále a bez problémov žijú pravdepodobne v Stockholme. Potrat bol vykonaný preto, lebo mali pocit, že už majú priveľa detí. V ich rodinách sa nevyskytovali vrodené choroby ani rakovina."

Gamma globulin prophylaxis; inactivated rubella virus; production and biologics control of live attenuated rubella virus vaccines. Am J Dis Child. 1969;118(2):372-381. doi:10.1001/archpedi.1969.02100040374037

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
28. feb 2013

Tkanivová kultúra MRC-5 bola "vyvinutá" vo výskumnom centre Medical Research Council (odtiaľ skratka MRC).

"We have developed another strain of cells, also derived from foetal lung tissue, taken from a 14-week male foetus removed for psychiatric reasons from a 27 year old woman with a genetically normal family history and no sign of neoplastic disease both at abortion and for at least three years afterwards."

Slovensky:
Vyvinuli sme ďalšiu bunkovú líniu, taktiež odvodenú z pľúcneho tkaniva, odobratého 14-týždňovému plodu, odobratého [potrateného] z psychiatrických dôvodov 27-ročnej žene s geneticky normálnou rodinnou históriou bez známok neoplastického ochorenia tak pri potrate, ako aj minimálne po ďalšie 3 roky.

Jacobs JP, Jones CM, Bajlle JP. Characteristics of a Human Diploid Cell Designated MRC-5. Nature 1970 July 11;227:168. doi:10.1038/227168a0

tanapeta
28. feb 2013

@jarhal ak si myslíš, že matka postihnutého dieťaťa je chudera tak si vážne na omyle. Trošku preháňaš. Asi si si moc istá zdravím vlastným detí všakže. Aby ti tá istota niekedy v budúcnosti nebola na dve veci.
Láskavo si nás neber do úst a dávaj sem fakty a neurážaj stále nás rodičov ozajstných obetí očkovania.
Lebo všetky sme si to vymysleli len kvôli tomu, pretože nemáme čo robiť ako ty, ktorá si sem ešte žiadnu normálnu myšlienku neprispela.
Vylez niekedy sem sama kým tu nemáš adusmus kvietu a podobne. Lebo ak sú tu neni oni, tak ty čušíš a bojíš sa aj kliknúť na klávesnicu 🙂

tanapeta
28. feb 2013

@adsumus keď sa tak bojíš o tie deti v Afrike, tak pači sa vycestuj za nimi a choď im pomôcť. Oni ti tam serú zvysoka na nejaké vakcíny, asi ti to ešte nedošlo. A keď chceš tak velice mať "čistý svet" plný zaočkovaných detí nemusíš ani ďaleko chodiť, stačí navštíviť nejakú osadu. Tá by ťa mala skôr zaujímať ako nejaká Afrika.
Dnes sa budeme o akom štáte baviť? no nahoď tému.. Eskimáci?

adsumus
28. feb 2013

@petot Predovšetkým tvoja rozrávočka o zaživa vyoperovaných plucach bola zavádzaním aké sa len tak nevidí.
Kde je ztrojnásobenie úmrtnosti po zavedení očkovania podľa pani Elekovej? Stanovisko Vatikánu sa ti tiež podarilo prekrútiť, pretože je jasné, za účelom ochrany zdravia je žiadúce očkovanie. Ostatné nuansy sú venované, tým ktorí naozaj pociťujú etický problém v súvislosti s očkovaním. Nemusia.

sorciera24
28. feb 2013

@adsumus a teraz na rovinu (lebo uz mam toho dost) 😠 mas dieta?vek? (lebo podla toho, co tu travis, myslim, ze nie?)....si nezamestnana? (lebo v ziadnej praci by toto tu netolerovali)......a ak sa tu neajk vtipne vyhovoris, tak uz ti neverim ani ten kresleny nos medzi tymi ocami

adsumus
28. feb 2013

@kamilb Mohol by si dávať zdroj, prosím, aby sme sa zbytočne nenaťahovali. Podľa štatistík WHO je zaočkovanosť Nigérií mizernáa nejakých 70%, chorobnosť obrovská. Lenže v časoch, ked bola chorobnosť este nižšia okolo 40%, chorobnosť tam bola priam obrovská.

adsumus
28. feb 2013

@sorciera24 Mám dieťa, som na materskej, som obyčajná mama, kočikárka. Môžeš mi veriť. Nemám žiadny finančný záujem, mám mažela, ktorý sa o nás stará, dieťa namotané na hudbu. Som presvedčená, že očkovanie je lepšie ako ochorenia a liečba a snažím sa to dokázať. Navyše ma neuveriteľne vytáča klamstvo a zavádzanie.Prečo mi neveríš? Mne to nezaberá toľko času ako to vyzerá.

sorciera24
28. feb 2013

@adsumus no, ako by som to....tvoje dieta si ta moc neuzije...... a neverim, ze cely den spi..... ci ho kocikujes pri pocitaci? neviem, proste som este nazaila tak dobre dieta, kt. by sa do 3 rokov o seba vedelo postarat cely den samo 😵

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
28. feb 2013

@sorciera24 Môjmu bebu nič nechýba, buď v kľude. Akurát manžel zúri, ale tak ako jarhal, do leta, potom tradá na ihriská a už budete mať odo mna svätý pokoj. Len tu a tam, prídem uviesť veci na pravú mieru.

sorciera24
28. feb 2013

@adsumus mozno by si sa teda mohla povenovat aj trochu manzelovi, hned si ta viem predstavit trosku spokojnejsiu... 😎 a ja ze, co ti chyba...?! 😀 pekny den 😎

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
28. feb 2013

@sorciera24 😀

april171
28. feb 2013

Mna by zaujimalo, ci vam, ktori tu obhajujete ockovanie nevadi, ze niekto rozhoduje za vas. To, ze mate len povinnosti, ziadne prava, ze mate len len zodpovednost ale nulovu moznost rozhodovat.
Zdala sa mi povodne tato debata tu zbytocna, len take omielanie svojich nazorov, ale pokial zacne co len jedna mamicka rozmyslat, je to super. Mne je jedno, ci bude dalej ockovat dieta alebo nie, takisto mi je sum a fuk co robia ostatni, pre mna je dolezite, aby zacali rozmyslat. Ako sa rozhodnu, je uz jedno, ale to, ze zacnu rozmyslat je prvy krok. Lebo to je to, co ludia nevedia, v skole sa to neuci, lebo to stat nepotrebuje - rozmyslajucich ludi. To by tu inak vyzeralo, keby ludia rozmyslali a nielen slepo posluchali.

nae
28. feb 2013

@sorciera24 "a ja ze, co ti chyba...?! "
Asi to nie je až také zlé, aha:
adsumus (25. feb o 20:57): (...) Niekedy je aj fajka, len fajka.
😀 😀 😀

nikimax
28. feb 2013

@sorciera24 že obyčajná mama? 😀 😀 😀 Ktorá chce od počítača dokázať nedokázateľné...... 😀 Presadiť bludy...... ju trápi situácia detí v Afrike.....osýpky na ukrajine......10 kašľov v amerike......A z tej medicíny, ktorú tu presadzuje tu na SK (ale aj inde vo svete) deti dostávajú ZTP.(no a čo, že?).......Absolutne toto nechápem, zvlášť, ked pre nápravu jedinej veci nezdvihne zadok od PC a nevytiahne pätu z domu.... 😕 😕 😕 a o svoje vlastné dieťa týmto pádom = starostlivosť nula 😕 😕 😕

hajanka
28. feb 2013

@jarhal

jarhal: - "pozor vsetky co mate deti autistov.... .. kedze tuna ste neuspesne ani ziadane... "
Včera o 21:05

abbey1: jarhal - "Prosím ťa, ty máš právo tu určovať, kto bude prispievať a kto nie? Ty si jediná s vedomosťami a právom niečo k téme púovedať?"
Včera o 21:55

jarhal: abbey1 - "nie neurcujem kto moze kto nemoze.... nato nemam... "
Vcera o 21:59

toto bolo ako co? uplne rovnake ako s tym prajem-neprajem 🤐

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaskar
28. feb 2013
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
28. feb 2013

@april171 Ja nemám pocit, že nemám žiadne práva a rozmýšľam, aj keď podľa vás rozmýšľa iba ten, kto neočkuje. Ja neurážam nikoho a ak je urážkou, že mám iný názor na očkovanie, tak prepáčte všetci. K názoru očkovať som nedospela pod tlakom, nijakým presviedčaním. Ale koľko rodičov sa rozhodne neočkovať zo strachu, pod tlakom antiočkovacej kampane a nie na základe dostupných možných informácií.

zaskar
28. feb 2013

Intimna zalezitost je to ci si necham alebo nenacham nieco pichnut, tak isto ci chlascem, fajcim jem bravcove.... pokial si neuvedomite to co je za vakcinaciou naozaj...budeme tu stale pocuvat o 13 cernoskoch a ukrajinskych pandemiach a milardach chorych a VZP bude nakupovat chripkove vakciny na neexistujuce chripkove pandemie za nase peniaze...Najpr sa treba zobudit a pochopit ze tu ide najskor o peniaze a potom o nejake zdravie nas, nejakych ukrajincov , cernochov v afrike etc... ktory mne osobne su v zasade celkom ukradnuty... tak isto ako aj 99 % z vas...co tu kukate na toto smiesne forum... lebo keby to tak nebolo sedite v angole, somalsku a fungujte....Sloboda volby bola potlacena.... cest praci priatelia .. za 5 rokov nam mozno zase nejaky komunista prepacte Zvazak... zakonne nariadi ze treba kupovat len kuracie maso a ze voda je zla....

sirinka
28. feb 2013

@kvieta podla teba ti co neockuju, robia tak zo strachu a pd natlakom a ti ockujes z akych dovodov? Uprimne....