Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
3. mar 2013

@sirinka Napríklad rubeola môže spôsobiť zápal mozgu, infekcie ušné, zápaly pľúc. Tie sa potom ako budú liečiť? Reiky?

sirinka
3. mar 2013

@adsumus moze....ale kolko ludi sa rubeolu nakazi a kolko z nich dostane vazne komplikacie...navyse ake ATB pouzijes na liecbu zapalu mozgu sposobeneho virusom?

sorciera24
3. mar 2013

@adsumus ked su sposobene virusmi, tak antivirotikami......atb ti budu v pripade virotickeho zapalu pluc nanic....

adsumus
3. mar 2013

@sirinka
@sorciera24 Neviem, čím sa to lieči, ale určite ti niečo dajú. Farmafirmy o nič neprídu.

sirinka
3. mar 2013

@sorciera24 nie na vsetko su antivirotika.

kvieta
3. mar 2013

Človek si odskočí na trojdňový žúrik s farmafirmami do Jasnej a čuduj sa svete: zrazu chcú všetci očkovať... Neočkujte! Najnovšie výskumy potvrdzujú, ale podotýkam, platené farmafirmami, lebo len oni majú na to lóve, že netreba očkovať, lebo tu už žiadne epidémie, smrteľné choroby a vedľajšie účinky z nich nehrozia. Stačí sa zdravo stravovať, pchať do detí marťankov, véééľa Céčka piť colu a Whisky, najlepšie Jacka Danielsa. Tých, čo doteraz očkovali čakajú dlhé detoxikačné kúry na vlastné náklady. No poviem vám, neviem, kde som mala rozum, že som doteraz verila na kolektívnu imunitu pri chorobách, ktoré sa prenášajú z Jožka na Janka, že som mala obavy z chorôb, ktoré ak nekončia v 50% smrťou, tak môžu spôsobiť rad ďalších ochorení s doživotnými následkami. Asi je fakt lepšie čierny kašeľ prekonať, lebo získam tak doživotnú imunitu. A to som sa ja hlúpa dala preočkovať proti tetanu a záškrtu a rozmýšľala som aj nad čiernym kašľom, ešteže nemáme v rodine dojča a nie je nikto tehotný, lebo už by som tam tú včeličku mala. A vraj už ani štúdie a výskumy robiť nebude, keďže nebudeme očkovať, všetci budeme zdraví a tak nebudú ani žiadne NÚ. Farmafirmy sa pretransformujú vraj na výrobcov marťankov a bio potravín, lebo toto vraj teraz pôjde. Poviem vám, to sú zmeny😀

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
3. mar 2013

@adsumus To, či bolo očkovanie odložené z dôvodu horúčky alebo iného dôvodu, nebolo predmetom štúdie, preto autori ani nevyslovili jednoznačný záver. Je to len špekulácia, tak ako tvoje tvrdenie, že horúčka znižuje riziko astmy. Štúdia skúmala súvislosť odloženia očkovania a rizika astmy, nič iné.

Mimochodom, medzi horúčkou a rizikom astmy môže byť súvislosť, ale reverzná. Imunitný systém, ktorý je schopný prejaviť sa akútnou zápalovou reakciou, ktorej súčasťou je aj teplota, má pravdepodobne rozvinutú Th1 zložku. Očkovanie poruší rovnováhu Th1/Th2 v smere Th2, čo znamená zvýšené riziko astmy, ale to sa samozrejme horšie prejaví u detí, ktorých imunitný systém ani pred očkovaním nebol schopný zápalovej reakcie (vrátane horúčky). Samozrejme absencia horúčky neznamená automaticky neschopnosť Th1 imunity, dieťa možno jednoducho neochorelo, ale štatisticky tam súvislosť asi bude.

Očkovanie neustálym tlačením imunity do roviny Th2 jednoznačne bráni nadobudnutiu správnej rovnováhy Th1/Th2, čo vedie k nedovyvinutiu Th1 a prevahe Th2, a u časti detí sa to prejavuje astmou. Dosť o tom bolo popísaného v rokoch 2011-2012.

adsumus
3. mar 2013

@petot Takže ty si to predsa len nečítal. Autori štúdie jednoznačne uvádzajú, že očkovanie bolo v mnohých prípadoch posunuté práve kvôli horúčke, ktorá dokázateľne znižuje riziko astmy v budúcnosti a preto nemihli vysloviť jednoznačný záver.

tanapeta
3. mar 2013

@irenkask fakt skvelé. Nechápem ako fakt. (na ten link o tej malej čo schytala čierny kašel po očkovaní)

tanapeta
3. mar 2013

@nikimax čauko počuj čítala si tam u tej supermami na fb tie komentáre. Do puče, veď každá druhá ten istý žáner.. rozprávalo a po očkovaní prestalo rozprávať. Sakra a nik to nerieši

irenkask
3. mar 2013

@tanapeta To bol prvý človek s ktorým som sa skontaktovala a vysvetlil mi ako to je s očkovaním a vakcínami na slovensku. Vystupoval aj v TV medzi prvými odporcami očkovania aj v plus sedem dní a zoznámil ma s iniciatívou Riziká očkovania. potom zanedlho na to, sme sa spojili s Marianom Filom a založil slobodu v očkovaní. Ten pán sa volá Valentino Vranič, ale v iniciatíve už nie je členom.

kamilb
3. mar 2013

@monci8888 aky krasny jasny nazor, ziadne pochybnosti, ako z reklamneho plagatu v cakarni pediatra. No nie je to krasa? Zavidim ti.

zaockujteajslnko
3. mar 2013

keby pediatricky nemali zaplatene za aplikaciu ockovacich latok od poistovne jedine euro. Kolko z pediatriciek by trvalo na zivotnej nutnosti plosnej aplikacie vakcin?

moj odhad je 1 z 10 alebo 1 z 20, alebo este menej?

irenkask
4. mar 2013

@zaockujteajslnko Ani to 😉 😉 😉 😉 😉

tanapeta
4. mar 2013

@zaockujteajslnko tak za aplikáciu musia mať zaplatené, zadarmo by to nik nerobil. Ale nech to robia poriadne. A nebooj, je veľa fanatičiek však to vidíš aj tu. Svoja pravda a nič iné nepripustia aj keby sme in dali dôkaz na zlatej tácke. V podstate šťastní ľudia bez akejkoľvek zábrany nadstavia ruky aj nohy vlastných detí. Fúú, obdivuhodné.

Tiež som verila pred rokmi. Ešte aj prevenarky som zháňala a platila za ne plnú sumu, keďže doktorka to odporučila ako predčasne narodeným !!!! Sprostá sprostá. A poučila som sa na vlastnej koži...bohužiaľ. Mať viac vedomostí o očkovaní pred 4 rokmi...tak sme úplne niekde inde teraz.

adsumus
4. mar 2013

Veľká epidémia v USA, ktorá vyústila v 20000 prípadov kongenitálnej rubeoly (11250 potratov), 2100 úmrtí pri narodení,1600 prípadov hluchoty, 3580 prípadov slepoty a 1800 prípadov mentálnej retardácie, spôsobila vývoj a uvedenie účinnej vakcíny na trh. Vážnosť kongenitálnej rubeoly a hendikapy, ktoré spôsobuje, oprávňujú systematické očkovanie proti tejto chorobe.

kamilb
4. mar 2013

@adsumus velka epidemia v Usa mala vyustit do ockovania adolescentnej dievcenskej populacie a nie celoplosneho ockovania. A okrem toho, neviem o akej epidemii hovoris, kedze rubeola bola pred ockovanim rovnako rozsirena ako ovcie kiahne.

nikimax
4. mar 2013

@zaockujteajslnko možno by stačilo, keby mali priamu zodpovednosť za očkovanie, ked ho vykonávajú.....napr. dostali by pokutu, keby boli než. účinky( alebo trestno- právnu dohru).....som presvedčená, že by okamžite vo svojom voľnom čase začali očkovanie študovať inde ako na platených farma- kongresoch......a sami by chceli presadiť zákon o slobode výberu....... 🙄 🙄 🙄
@tanapeta dostanú zaplatené - za nič......nás očkovala sestrička vždy.... lekárka niekedy ani nevykukla od svojho stola......a bude sa hádať, že nás informovala o než. účinkoch, rizikách.......neviem tak kedy asi, ked pri tom ani nebola..... 😝 😝 😝 😝 😝

zaockujteajslnko
4. mar 2013

@tanapeta
ked je ockovanie povinne, tak by ani pediatricka nemala mat zaplatene za ukon co je z vyhlasky povinny!!! ak je to povinost tak je to povinnost. A nie navyse k tomu brat odmeny este za aplikaciu prave ockovaecej latky konkretneho vyrobcu, cize ukon od poistovne + bonus a odmeny od farmafirmy, ze ano....

veriiii
4. mar 2013

@zaockujteajslnko museli by, inak by porusovali zakon,tvoja otazka by mala opodstatnenie, keby ockovanie nebolo povinne..a ci dostavaju zaplatene za aplikaciu??ako to myslis?ved kazdy, kazducicky ukon,aj odber krvi, pichanie inj ma svoje body do poistovne...

zaockujteajslnko
4. mar 2013

@adsumus
rubeola je trapny priklad preco ockovat, ten najtrapnejsi 😀 Dievca ockovane proti rubeole ju o 5-10 rokov moze dostat ovela skor ako neockovane... a vtedy just ma deti 🙂

Skus si nieco vobec nastudovat ako trieskas zaplatene hluposti GlaxoSmithKline po internete.....

tanapeta
4. mar 2013

@adsumus ešte si zabudla rok napísať, alebo naschváľ? myslím, že to je dosť podstatné

zaockujteajslnko
4. mar 2013

@veriiii
povinnost je povinnost, ak lekar ma povinnost nema mat za to nic hradene. Kto mne zaplati cestu k lekarovi k ockovaniu svojich deti? zdravotna poistovna? 😀

tanapeta
4. mar 2013

@zaockujteajslnko no nemala, ale zadarmo ani povinnosť robiť nebude

adsumus
4. mar 2013

Epidémie rubeoly sa vyskytovali na našom území spravidla v štvorročných intervaloch. V ČSSR bolo v roku 1972 hlásených približne 180 000 ohorení. V roku 1981 sa začalo na našom území s očkovaním 12-ročných dievčat so zámerom do budúcna predchádzať vzniku rubeolového syndrómu u ich detí. Výskyt ochorenia však prudko poklesol až v roku 1987, po zavedení očkovania všetkých 2-ročných detí kombinovanou vakcínou proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Na Slovensku vďaka vysokému percentu zaočkovanosti neboli hlásené v roku 2008 a 2009 žiadne ochorenia. Okolité krajiny v Európe pritom hlásia ojedinelé epidémie rubeoly, spravidla v skupine neočkovaných jedincov.

Rok 1964.

tanapeta
4. mar 2013

@adsumus berieš informácie z inštitútu očkovania?? 🙂 prečo tam nemajú kolonku nahlásené NÚ? Iba same ódy o očkovaní

nikimax
4. mar 2013

@tanapeta ved to je to, ked je platená za BODY!!!! a UKONY!!!... a nie od vyliečeného pacienta......lebo vyliečených je veľmi málo, by nezarobili ani na slanú vodu a oni potrebujú haciendu na kopčeku.....a spoločenskú prestíž.......skôr ťa len udržujú pri živote- biednom...na drahých liekoch.....Je veľmi málo takých, ktorým ide naozaj o pacienta....vid protesty na zvýšenie lek. platov- sú ochotný štrajkovať, ale kde je pacient???Nemocnice hnijú ,rozkladajú sa....humus, ale lekári dostanú svoju výplatku na účet........Inak nútia prevenciu, inkasujú za ňu.....nesmieš odmietnuť......to je celé choré.....!!!

zaockujteajslnko
4. mar 2013

@tanapeta
ja mam zadarmo povinne doviest svoje deti na ockovanie a lekarka za povinnost ma brat peniaze? 😀

Tak aka to je povinnost, len voci detom a rodicom? 😀

GlaxoSmithKline a jeho povinnost........ prachy prachy prachy.......... GlaxoSmithKline peniaze a prachy

GlaxoSmithKline ak sposobi smrt vasich deti.............. poistovna zaplati ukon lekarovi co podal smrtiacu injekciu 😀

zaockujteajslnko
4. mar 2013

@adsumus

napis rovno kolko ta plati GlaxoSmithKline za rozsirovanie veci po internete?
Bud uprimna, kolko tisicok eur dostavas za tuto aktivitu?