Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarka007
15. júl 2008

Proti povinnemu.
Poznam niektore tie choroby, proti ktorym sa ockuje a nie su tak straasne nebezpecne a smrtelne ako sa prehlasuje. Urcite nie deti do 1 roku, dospely by vzhladom na to, ze by mohli nakazit najmensich mohli pouvazovta. Kazdy by mal pravo sa rozhodnut sam.
ATB nepoznam, nikdy som ich zatial detom za tych 5rokov nedavala. Iba na Slovensku ma chceli lekari na nich presvedcit, ze to je to naspravnejsie riesenie a pozerali na mna ako na odluda, ked som dcere odmietla ATB pri 2 dnoch horucky. Horucka presla, dcera vyzdravela a nema pokazenu imunitu ani travenie.
A pokial viem, tie TBC pacienti-vazni v Rusku boli ockovani, a virus zmutoval prave vdaka tomu. Tak ako mutuju pneumokoky a ine virusy. Na svete boli a vzdy budu nejake virusy, ked znicis jeden objavi sa druhy. Ockovanim sa pred vsetkym nezachranis.

ilijanka
15. júl 2008

jarka- a ktoré sú to tie choroby-nie nebezpečné a smrteľné?

ilijanka
15. júl 2008

TBC spôsobuje baktéria a nie vírus- vidím, že do toho vidíš 😀 😀 😀

manchiny
15. júl 2008

som za, aj náš malinký už bol očkovaný proti pneumokokom. sice som sa bála a bola som do večera v pozore či mu nestupa teplota, ale naštastie to dobre zniesol. nedávno som pozerala dobrý dokument na Spektre práve o týchto vakcínach že to je buducnost. hovorilo sa tam aj o antib. ktoré len narušaju imunitu a o tom že je lepšie preventívne opatrenie ako to potom riešiť antib. ,pretože ludia sa stávaju čoraz viac rezistentní voči nim.

jarka007
15. júl 2008

Liecitelne: TBC , cierny kasel, obrna. Infekcne, ale prekonane:osypky, rubeola, mumps, ovcie kiahne, Hepatiis B. S ostatnymi som sa nestretla, takze o tetane, zaskrte, HIB toho vela neviem.

jarka007
15. júl 2008

: 😒
Nie vsetky choroby, na ktore je ockovanie su proti bakteriam, islo o vseobecne konstatovanie.

ilijanka
15. júl 2008

jarka 007- neviem,neviem, či by si chcela s bábom absolvovať niekoľkotýždňové liečenie 3-5-kombináciou toxických antituberkulotík vo VYšných Hágoch, na čierny kašeľ sa v minulosti u nás umieralo- deti sa dusili, no detskú obrnu by som tiež nechcela dostať a chcela by som vidieť úspešnosť tej liečby.
Čo sa týka prekonaných- osýpky, rubeola, mumps, ovčie kiahne, hepatitída B- vôbec nie je pravda, pretože ani zďaleka celá populácia nie je preočkovaná a teda chránená, hepatitídu B má aj u nás mnoho ľudí, často prechádza do chronicity, následkom je cirhóza pečene, alebo rakovina pečene.
Tetanus- v dnešnej dobe zriedkavý-ale práve vďaka očkovaniu- priznám sa, že keď vidím, ako malý vonku všetko chytá vrátane zeme a piesku- som rada, že je zaočkovaný, záškrt- detto- v minulosti smrteľná choroba- dusenie atd., hemophilus influenzae typu B- pred zahájením očkovania bol oveľa vyšší výskyt zápalu hrtanovej príchlopky- strašiaka, na ktorého deti zomierali aj pred pár rokmi, tiež spôsobuje meningitídy, zápaly stredného ucha, zápaly pľúc- tak toto všetko je neopodstatnené? ???
Apropos- keby sa u nás tieto choroby aj nevyskytovali, vyskytujú sa inde na svete, kde nemajú ľudia také šťastie, aby ich deti boli bezplatne očkované, a pri dnešnom trende cestovania, lietania atď.nie je vôbec rarita, keby sa tieto choroby zaniesli ku nám- preto sa očkuje- nie pre zisky farmaceutických firiem 🙄

ilijanka
15. júl 2008

mimochodom- viete, že napr.baktérie tuberkulózy sú schopné prežiť na predmetoch- napr.knihách, peniazoch a podobne aj niekoľko mesiacov? Kedysi všetci chodili povinne na tzv.štítkovanie- snímky pľúc- aby sa zachytili aj včasné štádiá tohto ochorenia, teraz nič také neexistuje, tuberkulóza sa šíri najmä v slabších sociálnych skupinách - ako bezdomovci a podobne, takže nikdy neviete, čo chytíte do ruky a prinesiete si domov 😢

mucha
15. júl 2008

ilijanka, suhlasim 🙂

jarka007
15. júl 2008

V minulosti sa skutocne umieralo na mnohe choroby. Momentalne zijeme ale v 21. storoci a medicina za ten cas znacne pokrocila.
TBC nie je od nas ockovane ani jedno dieta, ale podla Tvojich slov sa asi budem musiet bat prist naspat, pretoze skoncim vo Vysnych Hagoch. Ale skusim to risknut, mam vacsi strach s vakciny. Cierny kasel mali u nas v okoli viacery, poznam tu chorobu. Zaskrt prejde v 90 % bez toho, ze by to clovek spozoroval. Hepatitidu B sama prekonala, o com som sa dozvedela len nedavno. Muselo to byt min. 10 rokov dozadu a zistilo sa to len nahodou. Nikto nevie kedy a ako. Zijem, nie som nosic a nemam rakovinu.

manchiny
15. júl 2008

aj ja s tebou suhlasim,máš uplnu pravdu. riziko je všade, ale určite oveľa menšie ked je dieta zaočkované 😉

danu
15. júl 2008

ja som za my sme dali ockovat aj proti pneumokokom (este ked nebolo ockovanie skoro zadarmo) a teraz v auguste davam aj proti zltacke. Nepozeram v tomto pripade na peniaze ale na to aby som ochranila svoje dieta a ak sa da pomoct ockovaniami tak radsej dam

ilijanka
15. júl 2008

ja netvrdím, že tie choroby musia byť smrteľné, ale podľa mňa a určite aj mnohých odborníkov, ktorí sa tomu venujú celý život a naozaj tomu rozumejú a chcú pre deti to najlepšie je lepšie dieťa zaočkovať ako prekonávať niektoré z chorôb, o ktorých sme sa bavili hore- apropos- to o tom záškrte počujem prvýkrát a to som vyštudovala medicínu...Hepatitída B neprechádza vždy do chronicity- ale u dosť veľkého percenta prípadov áno, tak je lepšie sa chrániť dopredu..

manchiny
15. júl 2008

myslela som samozrejme ilijanku...

deina
15. júl 2008

Ja na toto akosi nemam vyhraneny nazor, chybaju mi informacie. Ale take normalne objektivne informacie, nie od dvoch uplne odlisnych stran, ktore akoby proti sebe bojovali. Hovorila som o ockovani s primarom detskeho oddelenia a ten bol toho nazoru, ze je urcite percento deti, u ktorych to nedopadne dobre, ale tych je tak malo, ze klady ockovania prevysuju zapory. Ale sama neviem, ci ano alebo nie. Povinne ockovanie sme samozrejme dali a k tomu i prevenar, kedze maly patri do rizikovej skupiny. Na ine sa nechystame (take ako rotavirusy, chripka a pod).

ilijanka
15. júl 2008

a ešte ma napadlo- Bill Gates predal svoj podiel v Microsofte a rozhodol sa venovať značnú sumu na podporu očkovania pre deti tretieho sveta, ktoré nemajú to šťastie ako my, že máme bezplatné očkovanie...

katka.m
15. júl 2008

Tak rozmýšľam, čo by bolo, keby Pasteur nevymyslel vakcínu proti besnote? Aj tá je o ničom?

bambusko
15. júl 2008

detsku obrnu prekonal brat mojej svokry ako 10-rocny, dnes ma 74, je to stary dedko s rozumom maleho decka. tesi sa, ked ho vezmeme na kolotoce a kupime mu zmrzlinu, nema potuchy o hodnote penazi, je pracovity a ludia ho preto vyuzivaju, nevie sa sam o seba postarat a musi zit do konca zivota v ustave, lebo mama, ktora sa onho starala do 93 rokov uz zomrela a surodenci su vsetko stari ludia so svojimi starostami. fakt neverim, ze by hocikto toto pripustil, aby sa stalo jeho dietatu. ked sme boli na jar s 5-rocnou dcerou na preockovani, vedela presne proti akej chorobe ju budu ockovat a bola velmi statocna

ilijanka
15. júl 2008

katka.m- presne tak, a besnota je dodnes nevyliečiteľné ochorenie- očkovanie je jediná možnosť záchrany...

erikasadek
autor
15. júl 2008

a ja sa pytam ste vy ktore ste proti ste ochotne platit z vlastneho vrecka naklady na drahu liecbu v pripade ze sa nakazia a maju trvale nasledky na zivot pretoze tym padom nie na spolocnosti a ani na ludoch ktore zaockovali azaroven chranili svoje deti este aj financne prispievat ver ta liecba stoji. nie predsa lepsie predchadzat ako neskor plakat ked je neskoro?

tiez tu bolo spominane ano matka dava prve 3 mesiace svoje protilatky ale potom je to len na dietati avsak ak matka nebola vakcinovana nema ako dat protilatky a az potom su stoho problemy hlavne my nehovorte ze to neexistuje pretoze tu sa stavali uz taketo pripady a bolo to aj dobre vysvetlene tak co potom?

mucha
15. júl 2008

urcite ockovat.. dietatu to predsa neuskodi... a ak ano, tak jednemu z tisica a nie v takom rozsahu, ako keby ochorelo na chorobu, proti ktorej sa nezaockovalo...
a preco sa to vobec riesi? lebo v dnesnej dobe sme az tak velmi "uvedomeli", ze riesime uplne vsetko, aj veci, v ktorych sa absolutne nevyzname a ktore by mali byt samozrejmostou. nase mamy sa urcite nezamyslali nad tym, ci nas maju zaockovat proti TBC a inymi povinnymi vakcinami... vsetci sme zaockovani a uskodilo to niekomu?
nepovinne ockovania su o inom, je na kazdej jednej mame ako sa rozhodne a nik jej to nemoze zazlievat, alebo jej vyvracat jej nazor...

erikasadek
autor
15. júl 2008

nepovinne stebou suhlasim ale povinne su asi preto ze su dolezite pre dieta aj spolocnost v ktorej zije
staci ze ma neake dieta blbe kiahne a je obsypane pozryte sa prvu reakciu mam okolo nie su nadcene a to su len kiahne.

tak ci tak pokial idu do kolektivu tak musia byt ockovane
jednotlivec sa predsa prisposobuje kolektivu a nie naopak a tak je to vo vsetkych vyspelych krajinach pokial ide dieta do kolektivu musi mat vsetky povinne ockovania za sebou

mucha
15. júl 2008

erika, presne tak. 😉

lila794
15. júl 2008

erika - dobre si to napisala 🙂

erikasadek
autor
15. júl 2008

dakujem vam

sonoga
15. júl 2008

boli v novinach rozne pripady, ked sa nieco stalo dietatu. teda jeden urcite. ale co ak to bola akurat zhoda nahod a tomu dietatu by sa to stalo tak ci tak a vsetci to hned prisudili tomu ockovaniu?

dahlia23
15. júl 2008

mucha, sme očkovaní a nikto sa nad tým nezamýšľal. No skús sa pozrieť okolo seba, koľko ľudí v našom veku je astmatikov, koľko z nich má ekzém, koľkí už medzi nami nie sú - zomreli na nejaký nádor.... ak by si si o tejto problematike prečítala aspoň niečo, zistíš zaujímavé veci. Ja som ešte 4 dni dozadu bojovala za to, že dám dcérku očkovať proti ovčím kiahňam. Dnes ma to už ani nenapadne. 😖

erikasadek
autor
15. júl 2008

radsej dostat ekzem ako taku obrnu alebo zomriet na nasledok tetanusu

erikasadek
autor
15. júl 2008

ked sme pri tom ekzemy to nie je novodobe ani astma existovalo to aj v minulych storociach to nie je ockovaniml ale tym co konzumujeme a co dychame preco deti mimo mesta maju menej problemov co sa tyka dychania a astmy ako mestke to nema nic spolocne s ockovanim.
preco potom davame jest nasim detom ovocie a zeleninu plnu pesticidov a jedov farbiva a konzervacne latky ktore su vsade pritomne a sposobujece tie ekzemi a lergie konzervacne latky ktore najdes aj v detskych cukrikoch ovocnych jogurtoch a ktore su silne rakovinotvorne najdes ich aj v sirupe od kasla v tejto dobe sa nevihnes jedom a chorobam su vsadepritomne

ale davat vsetko na triko ockovanie tk to sa mi zda byt az prehnane.

mozno ano chybaju vam viac informacii ak vies jazyk skus si popozerat programy v anglictine alebo inom jazyku mozno sa rozsri tvoj obzor na vec

dahlia23
15. júl 2008

erika, ja sa s tebou hádať enbudem, každý na to máme svoj názor.
avšak účinnosť vakcíny proti tetanu v praxi nie je potvrdená.
a čo sa týka obrny -, stručná charakteristika vakcíny je - nepotrebná, môže spôsobiť obrnu!
hmmmm, tak si teraz vyber

vychádzam z http://iuro.awardspace.com/dok/ockovaci_kalenda...