Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

pectore
29. jan 2013

cielene zabery... len sa na ne pozri... ako sa dojcata CIELENE trapia.... 😀 😀 😀 😀 noze obetuj tych 12 min...
@sorciera24 ...pretoze je jednoduche pozerat a vyhladavat si to co ti vyhovuje...ale na vec treba prihliadat s dvoch stran....

sorciera24
29. jan 2013

@pectore mam ti poslat take iste zabery len z druhej strany mince? to ako sa dojcata trapia po ockovani? (pozrela som si cast a zistila som, ze aj toto okrem ineho som uz davnejsie videla...a?(ja prihlaidam z dvoch stran.....a vyberam si, co je pre mna rizikovejsie....a tak by to mal urobit kazdy, nie?)

pectore
29. jan 2013

@sorciera24 tak tak...lenze vsade je tlak anti ocko...a ludia nemaju ani sajnu co su to za choroby ..pretoze ich kazdy prezentuje ako "rymecku"...tak nech sa na ne pozru....

sorciera24
29. jan 2013

@pectore nemyslim si (aj ked ako ktori zas....ale to aj opacne)...myslim, ze, kto sa rozhodne neockovat by mal mat nastudovane nielen nez. ucinky vakcin, ale samozrejme aj vsetko o ochoreniach, proti ktorym sa ockuje, co robit v pripade nakazy, ako sa da ochorenie liecit, ake su nasledky...a podla toho si zvazit..... a to sa neda urobit za tyzden, ani za mesiac, u mna to trvalo roky, kym som dospela zatil k tomu, ze neockujeme......
(btw. nemyslim, ze je tlak len antiocko, sprievodcaockovanim si zas robi ockotlak.....na to sa nemozeme vyhovorit.....kazdy si predsa voli sam a sam si je za rozhodnutie zodpovedny!)

hajanka
29. jan 2013

a tlak PROocko vsade neni? je ho podstatne viac ako antiocko. ON je vsade.. 😒 ved sme na nom vyrastli... vsetci..
v kazdej ambulancii, v kazdej cakarni, u kazdeho lekara, v telke, v novinach, vsade sama reklama! vsade same zastrasovanie...

ludia nemaju ani sajnu co su to za jedy! pretoze ich kazdy prezentuje ako "vcelicku" 😠
... len sa na ne pozri! kvalitne, autenticke zabery, deti ktore trpia chorobami KVOLI ockovaniu 😔 (alebo uz netrpia vobec) urcite je jasne kde treba hladat... lebo na vec sa treba prihliadat z oboch stran 😉

abbey1
29. jan 2013

@pectore Ľudia nemajú šajnu, čo sú to za choroby? To je pekná vizitka toho, ako ľuďom záleží na ich zdraví. Bohužiaľ, takto sa väčšinou správajú práve ľudia, ktorí sa očkujú podľa kalendára, ktorí sa ani len lekára neopýtajú proti čomu ich očkuje, čo im to očkovanie prinesie ako benefit, čo naopak môžu očakávať a ko možný nežiadúci účinok.
Viem, že mi neuveríš ani slovo, ale drtivá väčšina neočkujúcich rodičov sa nerozhodne z minuty na minutu. Sú za tým hodiny hľadania faktov, hodiny otravovaním lekárov s otázkami a týždne domáceho rozhodovania, čo je lepšie pre ich dieťa.
Ty máš svoju teóriu o nás a stále nás prezentuješ ako fanatikov. Ver čomu chceš.
my sme sa rozhodli, my nesieme zodpovednosť. Ak sa ma niekto spýta, rada odpoviem, doporučím lekárov, zdroje info a podelím sa s osobnými skúsenosťami. Nikomu z rodičov, ktorí sa rozhodujú, či neočkovať, nikto z nás nestojí s pištolou pri hlave a nenúti k rozhodovaniu.
Naopak, mnohí lekári a RÚVZ výhražkami nútia rodičov, výška pokuty rovnako bráni mnohým rodičom rozhodnúť sa slobodne a prípadne vybrať pre svoje dieťa očkovanie, v ktorého benefit veria.
Ak sa niekto na základe prečítaného rozhodne zaujímať sa o očkovanie, je to obrovské plus. Či už sa rozhodne zaočkovať, či nie, ale je nútení sa zamyslieť a zaujímať sa. Na rozdieľ od mnohých mamín, ktoré tu po večeroch vypisujú, že deti horúčkujú po očkovaní s podotázkou voči čomu ich vlastne očkovali. To mi príde ako väčšia nezodpovednosť.
Dialóg nás dvoch k ničomu plodnému nepovedie. Ale ver, že ja si len na základe tvojich vyjadrení nemyslím o všetkýcj očkujúcich, že sú zmanipulované stádo, prípade niekým imaginárnym podplatení. Ty osobne tak bohužiaľ prezentuješ všetkých neočkovancov a neustále nás prezentuješ ako nevzdelané stádo nasledujúce vodcu.
Naozaj ti len prajem, aby si sa nikdy nemusela zamyslieť, či je tvoj postoj správny. Boli časy, keď ani mňa táto téma nezaujímala a netrápila.

sisaka
29. jan 2013

@fidka79 vyprosim si, aby si zeny spominane v mojom prispevku nazyvala tupymi, tie zeny sa dali zaockovat nielen pre vlastne dobro, ale hlavne pre dobro pacientov (urcite to nebolo preto, ze jeeee toto je zadarmo, tak to beriem) - robim v zdravotnictve a nie kazdy ma to srdce ohrozovat zdravie, ci dokonca zivot zavlecenim chripky do nemocnice. Je mi jedno, co si myslite o ockovani proti chripke na Slovensku, ako je to len business a nie je to ucinne a podobne blaboly. Kedze na Slovensku sa ludia nedavaju ockovat proti chripke, chcela som svojim prispevkom len povedat, ze poznam mnozstvo ludi, ktori boli zaockovani a prezivaju kazdy rok bez nasledkov, takze ziadne hororove scenare sa nekonaju, je mi uplne jedno dovody, preco clovek sa rozhodne dat zaockovat proti chripke, je to jeho vec a s nikym to nerozoberam (ja sa napriklad nedavam a tiez teraz nejdu vsetci hykat nadomnou, ze preco nie) je to ich rozhodnutie, v kazdom pripade prispieva to k nesireniu chripky medzi obyvatelstvom, ziadnu epidemiu odkedy som tu, som nezaznamenala, stat stoji urcite menej zaplatenie nakladov na vakciny ako potom platenie liecebnych nakladov zdravotnych komplikacii sposobenych chripkov (mame statne zdravotnictvo). Som si ista,ze statu nejde o to aby vyhubil vsetok zdravotnicky personal, male deti a starych ludi ako to tu niektori ludia radi prezentuju.

petot
30. jan 2013

@sisaka Kedy bolo dokázané, že očkovanie bráni ŠÍRENIU chrípky? Pokiaľ viem, zatiaľ sú veľmi slabé čo i len dôkazy o tom, či vôbec chráni pred chrípkou ako takou. A sú už dôkazy o tom, že zvyšuje náchylnosť na ochorenie ostatnými kmeňmi vírusu, ktoré nie sú vo vakcíne obsiahnuté (a tých je cca 300x viac). Nebolo by to v histórii po prvýkrát, čo by lekári v dobrej viere škodili sebe i pacientom...

jarhal
30. jan 2013

@petot
a predpokladam ze si nebol ani proti chripke ockovany? ..mozes mi prosim odpovedat ...mal si niekedy chripku alebo niekto blizky v tvojej rodine?

stanislava2
30. jan 2013

@jarhal určite nemal ani nikto z jeho rodiny pretože nemaju žiadne očkovania a žiju strašne zdravo.Nech skor napiše na ktorom opustenom ostrove žiju.Dnes známu operuju musia jej dat strojček na srdce nakolko vdaka chripke prekonala zapal srdcovaho svalu.

jarhal
30. jan 2013

@stanislava2 ja som chcela vediet ze ci aj sa doma liecia bylinkami a matickami a ziju super zdravo...bio...pestuju zeleninu aj masko asi vela nepapaju.. a doma nemaju ani ibalgin ako tu pisala jedna neocko.......ale mozno je imunny ako ja ..a nikdy chripku nemal... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
co je tiez jedna z moznosti........ze napr.chripku nemal...a urcite nevie na co vsetko bol ockovany ked bol dite....teraz asi prezili v lese vdaka zakonu ze silnejsi jedinec prezije a slabeho necha priroda 😀 😀 zomriet aby bolo viac potravy pre zdravych.... celkom dobra taktika... ale to je len na odlahcenie tupych nazorov.... 🤐 🤐 dufam ze to neberiete vazne....
zije ako kazdy iny.....papa potravu plnu stabilizatorov a eciek ako vsetci a tu sa prezentuje ..ako je scitany a oddany presvedceny nedat ockovat jedy....
zdravotnici v dobrej viere ockoju aj seba aby sa nenakazili od pacientov a su hlupucky ak sa chrania.....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
30. jan 2013

@abbey1 to ako vas prezentujem je tvoj subjektivny nazor...tvoje hodnotenie situacie... Ja si velmi dobre sledujem tu vasu prezentaciu na forach... vsak skoro vsetky infekcne choroby su lahko liecitelne...supervitaminom C a D..... par dni v posteli.... tvrdi to kazda druha.... ja som len chcela ukazat ako to vypada ked zrazu cosi teoreticky nefunguje... pretoze to co ponukate vy je obcajna teoria.... ked tu jedneho dna vypukne epidemia... budete si moct zmerat sily.... zatial je kazde jedno slovo od vas ohladom liecebnych postupov ci alternativnej prevencie... len kopa slov... pretoze je vysoka zaockovanost a vy sa na tomto FAKTE nízkeho vyskytu chorob iba veziete... a mate moznost polemizovat... ako napisala jedna paniu doktorka : "Vy vlastne nepotrebujete nijakú odpoveď, pretože ju máte sám a na všetko. Nemá zmysel s Vami diskutovať, pretože ako detský infektológ som už niečo zažila a videla, o mojich kolegoch nehovoriac. Nastúpila som skoro pred 20 rokmi na infekčné oddelenie, kde bol primárom , dnes už 84- ročný detský infektológ, ktorý zažil 50-te roky v detskej nemocnici pred zavádzaním očkovania. Vďaka nemu sa zachovali aj príjmové knihy pacientov z týchto rokov, takže presne vieme, aké boli najčastejšie diagnózy u hospitalizovaných detí a príčiny úmrtí. Jednoznačne to boli infekčné ochorenia u dojčiat a malých detí. Takže na vlastné oči sme videli, nielen náš bývalý primár, že je jednoducho faktom, že vysoko nákazlivé ochorenia zrazu vôbec neboli alebo postupne klesal ich počet po zavedení očkovania. Vy si z pohodlia Vášho domova filozofujete , my však chodíme každý deň do nemocnice, kde vidíme pacientov vo vážnom stave, takže s tou pravdou , ktorej sa máme pozrieť priamo do očí sme priamo konfrontovaní." ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
30. jan 2013

@fidka79 ... precitaj si moj clanok... vsetko toto co tu pises kritizujem aj ja... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/pectore/clan...

kvieta
30. jan 2013

Dnes, keď je ešte stále vysoké % zaočkovaných, preto je ľahko v relatívne zdravom prostredí polemizovať o tom, že je zdravšie neočkovať. Som si istá, že mnoho mamičiek, ktoré teraz neočkujú, zmenili by svoj názor, keby zažili a videli priebeh týchto chorôb vo svojom okolí, pretože dnes asi dokumentom nikto neverí.
Nielen obchod s vakcínami je ťažký biznis. Mnohé z Vás sa liečia alternatívnou medicínou, homeopatikami a pod. a to nestojí nič? Ako inak by sa tieto veci mohli pretlačiť na trh, keby nemali svojich prívržencov? Takže aj na tom niekto pekne zarába, nie je to bezúčelové, tiež si to žiada nejakú osvetu. Ale beriem to, každý má možnosť vybrať si - zatiaľ🙂

pectore
30. jan 2013

@kvieta vsak ja to dobre sledujem ten homeo biznis... nemaju si veru co vycitat... ani kapicku....same Oscillococcinum..a coryzalia v telke.... Jo jo...a u lekarky prve co ti pre decko doporucia su lieky od firmi Boiron.... 😝 a plat a plat... za sladke bonboniky ktore su vsetko na jedno kopyto... a ucinok.. no ja osobne stym niesom moc spokojna.. ako prevencia mozno ale na liecbu je to slabe...len taka vypomoc... 😒

bettypo
30. jan 2013

@fidka79 presne toto sa stalo u nás. Po vakcíne proti chrípke dostala mama ťažkú chrípku. 2 týždne bola KO, takú chrípku ešte nemala.

Vakcíny proste nie sú vhodné pre každého. Hmm no ale keď sú povinné .... tak budú lekári napr. nútiť maminu s dieťaťom ktoré má alergiu na zložku vakcíny aby išla dať zaoočkovať do nemocnice. A to je už na hlavu. A aj to popieranie nežiadúcich účinkov ktoré sú uvedené v letákoch. Veselo sa očkuje a pritom môže byť dieťa choré bezpríznakovo. Infekt sa zistí len z vyšetrenia krvi. U nás to tak bolo

kaja73
30. jan 2013

@kvieta tak konkretne homeo co mame doma stoji 2 eura jedna tubicka a ta vydrzi veeelmi dlho-aj rok dva-ak to pouzivas len pri problemoch a ked pravidelne ako liecbu chronickeho stavu tak vydri 2-3m-podla davkovania. Takze finacii to moc nestoji a cecko z DM ka je tiez okolo 2 eura a vydrzi ozaj dlhokansky.
Tie komercne homeopatie-v style oscila podobne,tie ti neodporuci ziadne skuseny homeopat-to su viackomponentne a to nie je spravyn styl liecby.
A tiez hmeo by sa nemala uzivat len podla letacika,lebo najviac uspesna je konstitucna homeopatia-ktoru ti vie spravne urcit len skuseny homeopat-tam zaplatis vstupne vysetreni-trva ozaj dlho aj 2-3hodiny a potom uz chodis len na konzultacie-teraz neviem co to stoji,ale ked sme boli my pred par rokmi,tak nas to vyslo cca 500sk .
teda cela liecba nas stala mozno 600sk a trvala rok.
Dovtedy sme minuli ovela vacsie sumy za klasicke lieky a nepomohli.

sorciera24
30. jan 2013

@kvieta ano, isto, zaraba sa na vsetkom...ale! vacsinou ta k tomu nik nenuti, prirodne veci neobsahuju chemiu, cize nozno za to dam rovnake peniaze, ale je to rozhodne zdravsie (napr. take zelezo.....precitaj si, co obsahuje MAltofer....a co cvikla;)....velky rozdiel, nie?.....inak ja napr. vela byliniek zbieram sama.....(ale napr. kozie mlieko kupujem a to nerobim biznis lekarovi ani farmafirme.....rozhodne pomaha a skodlive nie je...).....inak choroby, proti kt. neockujem som nielenze nevidela,a le som ich aj zazila....mala som ruzienku, muz mups, rodicia osypky....cize mala som aj osobne skusenosti s chorobami, ale aj s nez. ucinkami vakcin......

kvieta
30. jan 2013

@kaja73 Ja som nemala na mysli koľko stoja tieto lieky a prípravky. Myslela som tým to, že niekto ich vyrába a potrebuje ich odbyt a robí to určite nie iba z nezištných dôvodov, ale aj pre zisk. Preto je logické, že sa musí robiť reklama na tieto produkty a "protireklama" na konkurenčné, minimálne v ich porovnávaní a účinkoch. Je to úplne prirodzené, nič proti tomu nemám, je predsa voľný trh a keď je to v rámci zákonov a pod. tak je to OK. Iba som tým chcela povedať, že nie je úplne pravda, že z toho nikto nič nemá. Treba sa zamyslieť aj nad širšími súvislosťami. Nechcem, aby to ale vyznelo tak, že som proti všetkým alternatívnym spôsobom liečiv a liečenia, týmto smerom som nemierila.

kaja73
30. jan 2013

@kvieta tak ale zarobky z homeo sa nedaju ani omylom porovnavat zo zarobkami klasickych farma firiem-ved tie uz tromfli aj zbrojarsky priemysel.
A ze sa zaraba na vsetkom-to je zas logicke-kazdy musi z niecoho zit-ale kym to nie je skodlive ,alebo nelegalne tak to neriesim.
Ale hlavny faktor je ze je to dobrovolne-ta kupa a pouzivanie.
Jedine vakcina je povinna -inak mame vzdy na vyber.
Aj ked mame na vyber aj s vakcinami vlastne ,len je to za cenu pokuty.

kvieta
30. jan 2013

@kaja73 Máš pravdu, ale keby tomu nikto neveril, alebo iba malé percento, tak by sa málo predávali, z čoho vyplýva menší zisk. A sme zasa pri tom, že aj tu má určite niekto nielen nezištný záujem o predaj a tým pádom aj o získavanie nových zákazníkov rôznymi formami. Takže deje sa to na obidvoch stranách. A vôbec nie je podstatné, či sa na tom nabaľuje 1 alebo 100 ľudí a koľko sa nabalia, ide iba o to, za akú cenu. Je neobjektívne tvrdiť, že sa zarába iba na vakcínach.

kaja73
30. jan 2013

@kvieta veril ,neveril-osobne si myslim, ze k rozhodnutiu zit zdravsie,obmadzit prijem chemie ci uz v jedle,alebo vakcinach,zacat pouzivat homeo....clovek nedospeje zo dna na den-vacsinou az po negativnych sksenostiach s klasickou medicinou,klasickym pristupom k rieseniu problemov. 😝
Teda ja osobne-aby som nehovorila za inych-som dospela k neockovanie,k homeopatii,k zdravsej strave...nie reklamou na ne,nie manofom,nie petotom,nie propagandou tychto vyrobkou-ale vlastnou skuseńostou-teda az ked sme sa popalili s vakcinami,az ked zlyhala klascka medicina,az ked maly reagoval na chemiu aj v jedle......-az potom som zacala prehodnocovat a riesit veci inak.
Az potom som si zacala cielen zhanat info o homeo,o o vitaminoch......nik ma k tomu neviedol-viedla som sa sama
Pochybujem ze je dake velke percento ludi co hned vsetko riesia alernativne,co hned prisupia k homeopatii a podobne-na to clovek musi dozriet a je to zial po zlych skusenostiach s tou "klasikou"
je to akesi chytanie sa aj "slamky" a ked to zafunguje,tak nie o com dalej debatovat.

hajanka
30. jan 2013

bla blaaa.. kratko po vojne,, nedostatok prace, ludia umierali aj od vycerapania z dlhodobo namahavej a tazkej prace, bol nedostatok potravin, kto nemal co do ust, slaby im. system, zomrel aj na sopel, na chripku... ludia vdaka tomu zomierali na podvizivu a choroby..... a ked sa situacia zlepsila, hygiencike podmienky, dostupnost potravin zlepsila, aj chudoba .. prislo slavne ockovanie 😀 a choroby zmizli🙂
,,,

ps: syn mojho svagra (zijuci v Anglicku) ma prave mumps, nikto z toho ziadne halo nerobi, bezna detska choroba, ziaden koniec sveta sa nekna, ani vyhlasenie epidemie sa nekona, ma 6 rokov, bude mat pokoj do konca zivota (len jednu vec este neviem, ci bol alebo nebol ockovany, ale vyzistim) 😉

pectore
30. jan 2013

povieme si hajanka ked nebude moct mat v dospelosti deti....

kaja73
30. jan 2013

prisada vo vakcinach-polysorbat 80

Polysorbát 80 spôsobuje neplodnosť

Ďalšou zložkou, ktorá je problematická, je polysorbát 80 (známy aj ako Tween 80). Ten možno nájsť v mnohých očkovacích látkach, vrátane 5-kombinácie Pediacel pre dojčatá či Gardasilu/Silgardu proti HPV (a tiež v na Slovensku hojne používaných očkovacích látkach Infanrix Hexa a Prevenar 13 - pozn. prekl.). O polysorbáte 80 je známe, že spôsobuje neplodnosť potkanov. Spôsobuje im zmeny v pošve a maternici, deformácie vaječníkov a degenerácie folikulov, čo poškodzuje reprodukčnú schopnosť potkanov.

Niektorí zdravotníci tvrdia, že dokázaná je schopnosť polysorbátu 80 spôsobiť neplodnosť len u potkanov, nie však u ľudí. Ale antikoncepčná injekcia Depo-Provera tiež obsahuje polysorbát 80. Ten bol pridaný aj do pokusných antikoncepčných injekcií pre zvieratá, čoby ideálna sterilizačná prísada.

Ak nam na studium bezpecnosti hlinka stacia testy zo zajcmi a matematicke uvahy - z toho vychdzaju odbornici ze hlinik detom vo vakcine neskodi,tak by nam mali stacit testy s potkanmi ze zas polysorbat 80 skodi aj ludom,kedze skodi potkanim a robi ich sterilnymi.