Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

kvieta
30. jan 2013

@bettypo Ja osobne som za to, aby dieťa pred očkovaním bolo vyšetrené, či je jeho imunitný systém OK a či nie je alergické na nejakú zložku. Toto by malo byť samozrejmé. No aj tak v niektorých prípadoch je možné, že dôjde k nežiadúcim účinkom. Viem, že sa to stáva, nepopieram to. Podľa mňa by nemalo ale byť cieľom vylúčiť očkovanie ako také, ale eliminovať nežiadúce účinky vývojom vakcín, dodržiavaním ich výrobných postupov, spôsobov dopravy, uskladnení, aplikácií na jednotlivé skupiny očkujúcich atď. Podľa mňa je toto cesta. A samozrejme v neposlednom rade prevencia.

kvieta
30. jan 2013

@kvieta Opravujem... očkovaných, nie očkujúcich🙂 Rýchlosť robí svoje, idem dať malú spať, tak sa ponáhľam🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
30. jan 2013

@fidka79 .. prosim citaj pozorne... ja nikde nepracujem na infekcnom ale citovala som jednu pani doktorku... ktora hovorila o tom ze si pameta ake to bolo...ze maju prijmove knihy s 50 rokov PRED zavedenim ockovania.. atd...

@kaja73 Polysorbát 80- je predovsetkym známy ako - "emulgátor, stabilizátor a odpěňovač.- přidává se do pečiva, aby zůstalo déle čerstvé, a zároveň zpevňuje těsto. Využívá se v instantní smetaně do kávy jako látka zlepšující její rozpustnost a v umělých šlehačkách zamezuje oddělení oleje. Dále se přidává do cukrových polev, mražených vaječných krémů, ovocných dření, čokolád, do ztužených tuků a zálivek."

takze nejedzem cokoladu, ani cukrovinky...ani pecivo pretoze bu bu bu budeme vsetci neplodny... to by som sa teda viac bala toho mumpsu.

kaja73
30. jan 2013

@pectore to vsetko viem-ale po vpichu/vpich nie je spapanie/ sa sprava inak,tak ze potkanie samicky zostavaju sterilne/to je fakt,to nie je o nazore/-kto chce nech si to napicha-je to kazdeho slobodna volba 😉

kvieta
30. jan 2013

@kaja73 A koľko zaočkovaných samičiek z akého počtu bolo sterilných po očkovaní vyslovene z dôvodu zaočkovania? Predpokladám, že vo výskume boli očkované iba zdravé samičky, aby sa mohli vylúčiť iné vplyvy na neplodnosť ako očkovanie. Nevyrývam, zaujíma ma to.

kaja73
30. jan 2013

@kvieta skus pogooglit ,mozno najdes odpovede-ja ich nepoznam.
Ale faktom je ze sa to robilo,ze samicky -myslim ze vsetky-zostli neplodne-daco s maternicou sa im stalo.
Nikdy nebolo dokazene ze to iste sa deje aj u cloveka,ale polysorbat sa pouziva aj ako antikoncepcna injekcia-neviem ci len u zierat,alebo aj u cloveka.
ved ak ta to zaujima ,mas net,tak hladaj.
Tie samcky myslim ze neboli ockovane,ale sa na nich testoval priamo polysorbat.
Na margo toho, ze sa to dokazalo len u potkanov,poviem len jedno-hlink sa testoval zas len na zajacoch-jeho prienik do mozgu,jeho vylucovanie z tela....-a z toho sa spravili zavery, ze to iste sa deje aj s babatkom-teda ak sa dokazalo ze hlinik neskodi zvieratu tak to neskodi ani babatku,ale ak sa dokazalo ze polysorbat skodi zvieratu,tak to aj tak neskodi babatku.
Je to prinajmensom zvlastne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewca
30. jan 2013

Necitala som celu dikusiu, ale n otazku sa neda jednoznacne odpovedat, pri zvazovani ockovania hra u nas dolezitu ulohu to, ci je pre dieta riskantnejsie ziskat nejake ochorenie, alebo neziaduce ucinky z ockovania... hexavaxinou a prevenarom dcera ockovana bola, mups rubeola a osypky nie...taktiez by som ju nedala zaockovat proti kiahnam chripke a inym virusom, nakolko virusy tak rychlo mutuju, ze je to uplne zbytocne...a kihnami sme si presli takmer vsetci a sme tu...

jarhal
30. jan 2013

@ewca konecne ...niekto kto ( cerstva krv...prepac za to oslovenie(....ma svoj nazor ... vychadza zo svojich skusenosti 🙂 🙂 🙂 🙂 podala si novy pohlad na tuto uz otrepanu otazku ...pri ktorej nikto nikdy nepovie jednoznacne .ANO ...alebo NIE ockovaniu...
stale dokolecka dokola sa to bude preazovat na pomyselnych vazkach ..dobre ..ci zle...
hladaju sa odpovede na otazku ktora nema odpoved...
je tu plno fanaticky nastavenych mamiciek v prevahe su matky ktore nemaju zlu skusenost z ockovania ich deti a tisice inych su vporiadku..a dalsie stovky matiek tu nechodia preto lebo nemaju dovod..nehladaju hororove pribehy zlej reakcie na vakcinu....preto tu ani neprispievaju ale ak by sa malo hlasovat ...vedu tie co ockovali.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
momentalne je moderne a in neockovat...tak sa obavam co bude ak tie choroby prepuknu....ja by om takych rodicov ktory rozhoduju za svoje deti az do 18 r.aj ked dieta ma pravo na ochranu zo zakona tak rozhodnu zanho a to nemusi byt na jeho osoh..co ak potom take deti ochoreju? nebodaj zomru a kto je potrestany? to nech si odpovie kazdy sam...
nastastie je tych ockovanych oproti neocko viac tak drzim palce. vsetkym.....v ziadom pripade nenavadzam na ockovanie.... bozechran... kazdy je zodpoveny sam za seba a v pripade neockovania deti tak zodpovednost je na rodicoch...nie nadarmo je to povinne zo zakona ...jasne ak ma niekto zlu skusenost tak aby sa mu ulavilo tak vini vsetkych co ockuju....a sedi pri pc..a vypisuje nazory inych svoje pocity a nis fakty..a ak niekto ziada ten fakt.... tak ho poruca na net...
@kaja73 nech si najde sam..dochadzaju argumenty?..lebo ciatla som to ale je to nejake popletene....nema to hlavu ani patu.... 😝

petot
30. jan 2013

@jarhal Stúpil som ti na otlak, že sa uchyľuješ k takému urážlivému tónu?

Proti chrípke som sa nechal zaočkovať raz, v roku 2006. Bol som mladý a zúfalo neinformovaný, tak som sa nechal ukecať. Na druhý deň som zľahol s horúčkami a 3 dni som takmer nevládal vstať z postele. Tak zle mi v živote nebolo. To som ešte netušil, že som mohol obísť aj podstatne horšie. Nasledujúceho pol roka som mal odrovnanú imunitu, každý mesiac streptokoka a ATB. Ďakujem, neprosím. Alebo presnejšie, neďakujem.

@stanislava2 Nežijem extra zdravo, snažím sa len o tie veci, na ktoré mám dosah a financie. Bylinky poznám len okrajovo, žiaľ na podrobnejšie štúdium mi neostáva čas. Virózy zatiaľ úspešne liečim vysokými dávkami vitamínu C, ale odkedy ho užívam preventívne spolu s vitamínom D, som chorý už len zriedkavo, vďaka Bohu, a aj to len v dobre predvídateľných obdobiach pri vysokom strese a nedostatku odpočinku. Pomocou tejto metódy a spolu s ďalšími vitamínmi a stopovými prvkami som si vyliečil už aj hnisavý zápal nosových dutín, ktorý som predtým absolútne nezvládal bez širokospektrálnych ATB. Nevravím, že sa už navždy zaobídem bez syntetických liekov, ale snažím sa zvažovať iné, prirodzené možnosti skôr, než sa k nim uchýlim.

To, že je chrípková vakcína veľmi kontroverzná, skonštatovali viaceré metaanalýzy. Ale už keď sa pozrieš na zaočkovanosť lekárov, tak tá býva jednociferná. A mediálna pandémia 2009-2010 hádam už dostatočne preukázala, kto za chrípkovým biznisom stojí a o aké peniaze sa (v prvom rade) jedná.

jarhal
30. jan 2013

@petot nie otlaky nemavam....vdaka za odpoved... za uprimnost tak nie si jediny.. co mal zlu skusenost... to mavaju casto skoro vsetci... ale prezili to........ a uz sa nedavaju.....preco si sa dal?...maval si predtym chripky? alebo si sa dal prehovorit?

petot
30. jan 2013

@ewca Páči sa mi Tvoj zrelý prístup, len mi dovoľ jednu otázku: podľa Teba, ktoré ochorenia z hexavakcíny reálne hrozia Tvojmu dieťaťu a vakcína proti nim aj dokáže ochrániť? Inými slovami, hexu si zvolila preto, že je obmedzený výber menej kombinovaných vakcín, alebo z presvedčenia?

kvieta
30. jan 2013

@kaja73 Je to ale dosť podstatné, koľko samičiek z koľkých ostalo neplodných po očkovaní. Pretože aj na chrípku ľudia zomreli. Ide o to,koľko a z akého množstva chorých a aká skupina ľudí.
Je rozdiel, či zo 100 samičiek 2 boli neplodné a z toho jedna prišla v priebehu očkovania do prechodu:-: - nedalo mi napísať to na odľahčenie, narýchlo ma nenapadlo nič iné😀 - len to neber tak, že si robím srandu z témy, alebo zo 100 samičiek ich bolo neplodných 22.

kvieta
30. jan 2013

Proti chrípke sa ani ja neočkujem🙂

kaja73
30. jan 2013

@jarhal
@kvieta znovu len napisem -mate net,hladajete a zistujte si same co vas zaujima-to nie je o strate argumentov,ale o tom ze nemam dovod vam hladat linky a odpovede na otazky co zajumaju vas.
Ak vam nestaci ze polysrbat sposobuje neplodnost u samicke potkana a zaujima vas presny priebeh testu,tak sa snazite hladat blizsie info.
Mate tu moznost,tak ako kazdy iny clovek. 😉
Aj ja to tak robim-co ma zaujima,to si zistujem a nespolieham sa na ludi z MK ze to vyhladaju za mna.
A ako som pisala,kludne si to dajte napichat sebe a aj svojim detom--vzdyj e moznst volby-ja nie som proti ockovaniu-som za slobodnu volbu-tak robte ako uznate za vhodne.
O nic ine nejde.

jarhal
30. jan 2013

@kvieta samozrejme ..ani ja.. 🙂 🙂 🙂 🙂 a neviem preco si kazdy mysli ze ak sme dali deti ockovat proti chorobam tak automaticky nebehneme na vsetko co ani nemusime....
nastastie..mne ak by ockovali vtedy .. proti chripke.... ..tak ich tie chripky mavam kazdy rok .. 😀 😀 😀 😀 ..a ani homeopatikam neverim ...zbytocne vyhodene peniaze....radsej si dam kyslu kapustu ..teraz by som mala jest magnezium a vela zeleza...ale mam strasnu chut na pomelo..tak si davam skoro denne tento citrus... a ked nemam tak nedam..ale nebranim sa tabletkam ..lebo v noci mavam krce riesim to striedavo....

petot
30. jan 2013

@jarhal Vtedy som bol ešte štandardne neinformovaný pacient a nechal som sa prehovoriť. Chrípky som nemával, iba iné bežné infekcie dýchacích ciest. Napriek mojej vtedajšej nevedomosti, od toho očkovania som nečakal nič prehnane pozitívneho, ale o to menej som čakal nežiaduce účinky. Ktoré, ako som sa neskôr dozvedel, sú veľmi, veľmi bežné.

Veď vidíme, že už len v tejto malej diskusnej skupine je plno ľudí, ktorí zažili alebo videli nežiaduci účinok očkovania proti chrípke. Preto som bol šokovaný, keď v roku 2011 ohlásila Helena Hudecová, zamestnankyňa Úradu verejného zdravotníctva, že za 5 rokov očkovania boli úradu hlásené 2 (slovom DVA) nežiaduce účinky chrípkovej vakcíny.

Ja som si dal tú námahu a z ročných výkazov ÚVZ som spočítal, že v rokoch 2006-2011 bolo na Slovensku podaných 3141000 dávok chrípkovej vakcíny. Potom som si pozrel príbalové letáky. Niektoré nežiaduce účinky nastávajú u viac než 10% zaočkovaných, niektoré u 1-10% a sú tu aj vážne, ktoré nastávajú u 0,1-0,001% očkovaných. Takže za 5 rokov muselo nastať vyše 314000 ľahších, vyše 31400 mierne ťažších a 3-300 ťažkých nežiaducich účinkov. Ohlásené sú dokopy 2. To znamená, že miera ohlasovania je prinajlepšom cca 1:172000. Inými slovami, na jeden ohlásený nežiaduci účinok pripadá na Slovensku vyše stosedemdesiattisíc neohlásených. V skutočnosti je nežiaducich účinkov ešte viac, lebo klinické skúšky odhalia len ich najviditeľnejšiu časť.

No a potom príde profesor Dluholucký do televízie a rozpráva, že vážnejší nežiaduci účinok (okrem bežného začervenania, opuchu a miernej teploty) nastáva v jednom prípade z milióna. S trochou nadsádzky možno povedať, že bližšie ku pravde by bol s tvrdením, že OHLÁSENÝ je len jeden nežiaduci účinok z milióna.

jarhal
30. jan 2013

@kaja73 nepisala som ze ma to tak strasne zaujima....vlastne to bola reakcia na odpoved pre kvietu..nevyhladavm co ma nezaujima...potkany teda uz vobec a ich reakcie a a som rada ze si za slobodu ockovania... o nic nejde..ja samicky...je to premna priliz nepravdepodobne....to je malo doveryhodne...mas pravdu..kto chce najde kto nechce tak sa vyhovara.... 🙂 🙂 🙂

kludne si dajte deti napichat? to ma byt ako co?

je kludne nedavam napichat....ja si vyberam... tak ako pises o nic nejde? ale mylis sa ide..... ide o zdravie tak ja sa rozhodujem podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia...ale tebe to asi nic nehovori

petot
30. jan 2013

@kvieta Tú štúdiu si môžeš sama skontrolovať: Gajdová M, Jakubovsky J, Války J. Delayed effects of neonatal exposure to Tween 80 on female reproductive organs in rats. Food Chem Toxicol. 1993 Mar;31(3):183-90. PMID: 8473002.

kvieta
30. jan 2013

@jarhal Ja som tie chrípky mala často a aj tak som sa nedala očkovať🙂
@kaja73 Tu neide o mňa, tu ide o to, že keď len tak hodíš do éteru, že po očkovaní sa samičky potkanov stali neplodné, tak zavádzaš. Možno práve pre takú informáciu niektorá mamička nedá zaočkovať svoje dieťa, keď ho pohryzie besné zviera. Áno, možno je to extrém, ale extrémnych tvrdení, ktoré tu môžu ovplyvniť veľa rodičov je tu strááášne veľa. A o to ide? Ovplyvnenie niektorých rodičov aby neočkovali na základe neúplných informácií? Nie každý googli a nie každý vie anglicky ale je to ich chyba, však?

kaja73
30. jan 2013

@jarhal by si sa asi cudovala, ze mam prveho syna plne zaockovaneho,plus mal 2 krat ockovanie na chripku,plus ma ockvanie 3 krat na kliestovku a druhy syn am hexu aj prevnear-ale potom prisiel sok-no to tu nebudem rozoberat--uz som to robila X krat-a aj na strankach sloboda v ockovanai mame nas pribeh 😒
Ten sok mi prehodil vsetky moje nazory,hodnoty.....Tiez mam uz velke dieta ako ty a potom po dlhych rokoch krpceka-a tam sa to vypomstilo-to nase nadsenie a viera vo vakciny.
nepochopi,kto nezazije.takze o mojom svedomi tu radsej nic nepis.

nae
31. jan 2013

@jarhal Pokiaľ si pochopila voľu neočkovať ako módu, tak to je už fakt konečná 😎
Kto chce kam, pomozme mu tam. Len je mi takýchto ľudí trochu ľúto (teda ich detí).

jarhal
31. jan 2013

@nae ze tebe je luto ? mojich deti ze su zaockovane a su vporiadku?
tusim ze si nepochopila.... ☹
..pisem ze povinne ocka ano...a ostatne uvidime ? myslim ze po lopate napisane.. 😎 😎 😎 😎 teraz uz chapes? 😎 a pomahat mi nikto nemusi tak skodoradostne....mne je luto deti ktorych rodicia podlahli a neockuju...uz z principu
a nemyslia teda na ich buducnost len momentalne ze su vporiadku a ved to nejak dobojujeme a ak tak pojdeme do lekara ,,je to ruleta...ale vyssia pravdepodobnost choroby ako neziad.ucinkov... 😖

jarhal
31. jan 2013

@kaja73 nemyslim ze mam nadsenie vo vakciny.. 🙂 🙂 🙂 🙂 nedavam ockovat vsetko proti vstekemu..tak pr....
.a ak mam zodpovednost tak radsej uz dam zaockovat ..lebo je bezpecnejsie ocko ako potom mozno dlho nic ...aa nakoniec moze sa nakazit tiez neockovanych......a teraz je neocko bom .....
a co bude o par rokov?
?
moje dieta ma vacsiu pravdepodobnost sa nakazit od tych neocko ...preto to urobim ak je niekto tak nezodpovedny...

katrenka111
31. jan 2013

@jarhal moja neockovanie je booom a vies preco??? lebo konecne zacali niektorí ludia a aj lekari rozmýslat aj ked je ich malo a by si sa cudovala kolko lekarov je proti ockovaniu len sa nezmožu na odhovaranie pretože je to ich biznis.....
a nakazit sa od neockovaných??? asi ťažko tí maju urcite silnejsiu imunitu ako ockovaní a mas vobec prehlad o tých ochoreniach??? asi nie....
a mne je zas luto tých deti co rodicia ockuju ach ta nevedomost.........
Ano volakedy boli vakciny ine a ockovalo sa namiesto Hexy DTP a nemalo to take NU lenže teraz to je samý jed!!!!!

katrenka111
31. jan 2013

Ludia nechapete že to je cistý biznis farmafiriem a lekarov, ved za 1pichnutu vakcinu maju zisk okolo 40eur (len z poistovne)ked nie viac......a to mam overene info.....
Prosim prestante sa tu hadat, osocovat a vytacat sa navzajom!!!!
Ved to je už neunosne!!!!!
Radsej studujte a ziskavajte skutocne info aka je ralita ockovania a NU!!!!

ewca
31. jan 2013

@petot priznam sa ze pri prvom ockovani sme boli smuzom rozhodnuti ockovat len to co je povinne, nic navyse, pri tretej davke vakciny uz bol muz vyslovene proti ale to by zase bolo zbytocne ze sme ockovali prve dve davky... vtedy som o ockovani ai nemala tolko nacitane, a ani teraz sa nepovezujem za odbornicku... mam namysli najma choroby ako tetanus a zaskrt atd.... co sa tyka mrr to sme nedali, lebo tam strach z neziaducich ucinkov ockovania prevazil nad strachom z chorob...rubeola je nebezpecna len pre tehotnu zenu v prvom trimestri...osypky mozu byt nebezpecne ale nemusia a mumps, proti tomu sme boli ockovani aj my a ja som ho mala a moj brat dokonca dvakrat

kaja73
31. jan 2013

@jarhal vidim ze si nic z mojho prispevku nepochopila 😖
nik netvrdi za mas nadsenie pre vakciny ......plus strasne vela by sa ti dalo napisat,ale nema to cenu-kto chapat nechce,tak proste nebude.
PS-zatial si tu z nezdpovednsoti obvinila takmer vsetko mami co deti ockovali a vypomstilo sa im to,neviem ci si tu komunikovala vobec s rodicom co neockuje len tak-lebo boom-myslim, ze si na takeho tu este nenatrafila. 😉uz sa tu tito rodicia totiz pozname-sice len cez net,ale vieme cim nase deti presli a vieme ako sa tlaci aj na takychto rodicov aby ockovali dalej.
To chod rovno obvinit aj mami ,co ich det mali alergicke rakcie napr na pencilin,ze uz penicin detom nepodaju. 😖

hajanka
31. jan 2013

@jarhal " ...tak sa obavam co bude ak tie choroby prepuknu..."

- to by si veru mala 😉 o seba a svoje deti
vlastne... coho sa vlastne obavas? 😀 ved mas deti ockovane, alebo si sa zabudla sama preockovat? 😅
viete co, to je taky ulet, ale keby tie choroby boli 😀 😀 😀 mozno by ste kocnecne prehodnotili svoje nazory, lebo podla statistik z roznych epidemii vase ockovane deti by viedli v chorobnosti, boli by na cele vsetkych tych epidemii 😉

Bulharsko, 44. tyzden roku 2009, z celkoveho poctu 748 pripadov osypok bolo 531 (71%) plne a ciastocne zaockovanych, zvysok boli neockovani. Dodatocne zaockovanie osob nepreukazalo ocakavany profylakticky ucinok, naopak, doslo k desatnasobnemu narastu osypok! Tato kampan bola komentovana a hodnotena ako totalny neuspech.
Pertussis z roku 2008, zo 105 chorych, 73 bolo plne ockovanych, to je 78%!
Madarsko 2010, napriek zaockovaniu sa ziaci nakazili prasacou chripkou.
New Jersey a New York, 2009, epidemiu mumpsu sposobil plne zaockovani 11 rocny chlapec, nakazilo sa cca 4000 ludi z toho 3080 (77%) bolo plne ockovanych. Jedini imunny boli v tom case len starsi Americania, ktori prekonali toto ochorenie ked boli detmi a tym ziskali celozivotnu imunitu
Leto 2012 v Cechach, narast chorob mumps rubeola osypky napriek tomu ze preockovanost je velmi vysoka: "Onemocní nejčastěji právě mladí lidé, kteří jsou řádně očkováni," uvedli lékaři infekčního oddělení"
.. atd

ps: Kto bude (je) potrestany ak dieta ochorie kvoli vakcine??? ked ta "ochrana zo zakona" mu znici zdravie???!