Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
1. feb 2013

@hajanka To mne nemusíš vysvetľovať ako fungujete, diktát jednej strany a absolútna netolerancia voči odlišnému názoru. Čo hovoríš na štatistiky?

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
1. feb 2013

@adsumus nemala som cas na ne este, vecer ked tu budu vsetci spat 🙂
ps: ziaden diktat, ciel skupiny je jasny, a pravidla tiez kto suhlasi nech sa prida, kto nesuhlasi, nech sa neprida, len proste nechceme vymeny nazorov, alebo byt ako "deti na ihrisku" ze budeme zalovat a ohovarat sa navzajom, na to su urcene ine skupiny 🙂 za alebo proti je mozne tiez diskutovat v inych diskusiach ci skupinach

katka0905
1. feb 2013

@jarhal citam tvoje prispevky dlhsie a neda mi nereagovat. Ja dieta neockujem, a nie som provokativna, som tolerantna, nenadavam na tych, ktori ockuju, nehadam sa, nikomu nepisem IP. A poznam osobne dve dalsie matky, ktore su v tomto ako ja. Na MK je ich urcite ovela viac. Tak nas neurazaj a nesir o nas klamstva a bludy. Tou svojou zlobou skodis aj tak len sebe.-

jajka257
1. feb 2013

tak, ak niekto tvrdi, ze ockovane deti su chorlavejsie, tak sup sem s vysvetlenim. Moja dcera ma 4 roky, ockovana je na vsetko a ani raz nemala antibiotika, imunita genialna, ak je chora, ma nadchu a ta trva max tri dni, chodi do skolky a zatial vymeskala len tri dni, 🙂 🙂 🙂

natas4
1. feb 2013

@hajanka ale to ja netvrdim, necitas dobre co pisem 😉 ja som pisala, ze ked niekto napise moje dieta je ockovane a doteraz nebolo chore a ma dobru imunitu a druha napise moje dieta ockovane nebolo a vdaka tomu ma dobru imnutu tak maju rovnaku vypovedaciu hodnotu

hajanka
1. feb 2013

@jajka257 to aj moj syn kym nebol preockovany v 5 rokoch 🙄

hajanka
1. feb 2013

@natas4 ved to je snad jasne, ze aj neockovane dieta moze ochoriet a aj ochorie, ved len vdaka chorobam sa imunitny system posilnuje, tvoria sa protilatky, buduje imunita, pretoze vrodena imunita je sice zaklad, ale do buducnosti je dolezita aj mimobunkova imunita a to je prave ta ziskana a prirodzene vytvorena

ironiou vsak je, ze vakciny a latky v nich tu bunkovu imunitu potlacaju a podporuju prave mimobunkovu, preto deti neockovane lepsie zvladaju bezne choroby, Th1 nie je potlacena, nevznika nerovnovaha, ak je prave ta mimobunova v prevahe spustaju sa rozne autoimunne ochoria (presne priklad mojho syna, kedy po zisteni nizkej bunkovej imunitu zacal mat potravinove alergicke reakcie)

nikimax
1. feb 2013

@natas4 to nie len také tvrdenie....potvrdila to nemecká štúdia....to sú oficiálne závery, ak má niekto link nech sem hodí, alebo zadaj do googlu.....Výsledky štúdie potvrdili, že očkované deti sú 2až 5 krát viac choré ako deti neočkované- majú lepšiu imunitu, proste vakcínami nezničenú..... 😉 proste porovnávali a sledovali sa skutočné deti....

adsumus
1. feb 2013

@nikimax Tá štúdia má kopec dier, jednou z nich je tá, že nie je dostatok detí, ktoré nie sú zaočkované a porovnávali sa deti mladšie ako 5 rokov, ale daj link, nech si to každý pozrie.

nikimax
1. feb 2013

@adsumus no vidíš, ked o nej vieš, tak čo sa ti nezdá, prečo to spochybňuješ?.....mne takéto info úplne stačí a potvrdzuje aj to čo vidím doma na vlastné oči: dve očkované deti stále choré, rôzne poruchy, alergie, vážne oslabená imunita, dokonca autizmus (potvrdený z očkovania) Neočkované dieťa ešte nebolo choré, nemá ani ťuk a tak to plánujem nechať, osvedčilo sa mi to....

adsumus
1. feb 2013

@nikimax Išlo o dotazník,ktorý cez internet vypĺňali rodičia, žiadne vedecké postupy, nič, len vyhodnotenie dotazníka organizáciou proti očkovaniu.Vieš koľko takých dotazníkov ti môže hocikto vyrobiť?

kvieta
1. feb 2013

O čom sa tu hádate ? Či choré - nechoré z očkovania - neočkovania... Aj na pohľad zdravé dieťa - upresním, na pohľad lekárky zdravé dieťa už môže mať chorobou oslabený imunitný systém a to je potom ako časovaná bomba. Robia sa pred očkovaním vyšetrenia na potvrdenie toho, že dieťa v čase očkovania je zdravé? Nerobia, a máloktorý rodič si ho žiada, max. pani lekárka dieťa popočúva. Ale to neznamená, že samotné očkovanie je škodlivé. Samozrejme, že oslabený organizmus môže zareagovať na očkovaciu látku x spôsobmi a môže to mať hrozné následky. No to už je o inom, nie o škodlivosti vakcín ako takej. Napísala by som to radšej takto: % nežiadúcich účinkov po očkovaní sa môže zvýšiť pri zaočkovaní nie zdravých jedincov, alebo jedincov so zníženou imunitou. Dá sa to ale iba zodpovednejším prístupom lekárov a samozrejme aj štátu k očkovaniu - čo sa min. týka predočkovacích vyšetrení, ktoré by stáli nemalé peniaze, preto si myslím, že sa štát k tomu postaví tak, že pod takými tlakmi sa zbaví zodpovednosti za očkovanie a očkovanie sa pre niekoho konečne stane nepovinným. Asi preto je aj v mnohých krajinách očkovanie nepovinné. Len by ma zaujímalo, či je aj bezplatné pre toho, kto sa pre neho rozhodne.

natas4
1. feb 2013

@nikimax vysledky mozu byt skreslene aj tym, ze zvacsa rodicia, ktori su proti ockovaniu chodia s detmi menej k lekarovi a najskor sa ich snazia vyliecit doma...ale nehadam sa, ja som len napisala, ze moja dcera zatial mala raz sople, nebola este chora a napriklad mam kamosku, ktora neockuje a jej dieta bolo chore uz niekolko x

natas4
1. feb 2013

@kvieta pokial viem, tak napriklad v Anglicku je ockovanie nepovinne..ALE ich "uzasny" social service moze odobrat matke dieta len preto, ze nebolo ockovane, co si oni vysvetlia, ze matka sa o dieta nedostatocne stara

abbey1
1. feb 2013

Ja len napíšem osobne overené a podobné info mám i od iných matiek. Dieťa dali očkovať prvými vgakcínami. Následne pred preočkovaním chceli dať i na vlastné náklady zmerať hladinu protilátok a podľa toho očkovať či neočkovať ´dalej. Odpoveď lekárov bola jednoznačná: "je úplne jedno, aké sa vám ukážu protilátky. Očkovať sa musí podľa kalendára". Skúste mi napísať názor na toto, alebo ako som písala v predchádzajúcom príspevku, prečo nie je úpre nich prijateľnejší fakt, očkovať deti niektorými vakcínami, s ktorými rodičia súhlasia, ale tvrdé očkovanie buď alebo! Lebo presne tak postupuje prof Dluholucký. A to nie je blud. Opakujem, hovorila som s ním osobne, ale taký odpis, akým so mnou jednal som dávno nezažila.
Ja sa tu nechcem hádať, len poukazujem na fanatizmus i medzi zástancami očkovania. Vtedy naozaj vyvstáva otázka, či im ide len o blaho detí. A rovnako otázka, ktorú som zu už 2 krát položila, prečo sa nedoporučuje očkovanie voči závažným meningokok, ale bazíruje sa na očko mumps, rubeola, osýpky a podobne ľahše liečiteľné ochorenia. Prečo sa nebazíruje na očkovaní a preočkovávaní dospelých, keďže i medzi nimi sa širi čierny kašel, tubera a podobne a hlavne opäť tie meningokoky.
Ďakujem za slušné odpovede.
To sú pre mňa otázky, ktoré mi naznačujú, že nie všetko ohľadom očka je čisté.

kvieta
1. feb 2013

@abbey1 http://primar.sme.sk/c/4117232/bakterialny-zapa...

Určite si si aj Ty našla niečo, je to prvé, na čo som klikla, čo potvrdilo to, o čom som v kocke vedela, prečo sa neočkuje povinne.

turistka
1. feb 2013

@pectore nehnevaj sa na mna, ale nechapem ako mozes hovorit za vsetkych ostatnych, tak predstav si to, ze mne to jedno nie je. to ze ty nie si zvedava na to, cim presla @abbey1 este neznamena, ze to nezaujima nikoho ineho, tak laskavo nezoovseobecnuj a netahaj do toho inych, jedine teda ze by si si onikala a vykala. ze sa lutuje, no nehnevaj sa na mna, ty si matka? nebodaj sa ma vytesovat, ze jej umrelo dieta, alebo ako to mam chapat? ja som sa o takuto temu v zivote nezaujimala, pokial som sa so svojim dietatom neocitla pre vedlajsie ucinky 2x v nemocnici. nevypisujem to tu len preto, lebo nechcem viest debatu s takymi ako ty, ktore zovseobecnuju, urazaju, a predpokladam ze kopu veci pisu bez toho, aby si ich premysleli. vsak ty tiez predsa obhajujes len svoj nazor ako ktokolvek iny,. Precitaj si svoj status z 29.januara - vsak sama sebe odporujes. a to ci niekto chce alebo nechce tahat svoje sukromie do diskusie je jeho osobna vec, ak mu to nevadi ze to budu citat aj dalsi ludia, a ak ta to vazne nezaujima tak to jednoduch ignoruj, necitaj a nereaguj na to, mna ak nieco nezaujima, tak to necitam a uz toboz neminam svoj cas na to, aby som reagovala. predstav si to nie vsetkym ako Tebe je trapenie inych lahostajne

turistka
1. feb 2013

@adsumus chcela by som vidiet toho rodica, ktory sa na zaklade jednej informacie rozhodne pre alebo proti? predpokladam ze kazdy by mal mat trosku inteligencie a vediet si zvazit veci podla svojho vedomia a svedomia. pripada ma to take zovseobcnovanie - to je to iste ako keby si povedala ze niekto mal kedysi nehodu, ma strach zo soferovania a preto ze ti povedal aby si do toho aura nesadala, tak by si si nesadla, spravila by si to? - viem ze priklad je trosku prehnany ale podstata je ta ista

pectore
1. feb 2013

@turistka... nehovorim za ostatnych... hovorim za skupinu ktora tu neprisla niekoho lutovat alebo sa mu vrtat v sukromi ale diskutovat o ockovani.... toto je tema o ockovani nie o tom co si niekto presial a ake pravo ma co k tomu povedat hlavne ked to absolutne nesuvisi s temou...a este ked napise ze jej nesiaham ani po päty.... nemusi sa radovat...ale ani "vychvalovat"...alebo ako to uz mam nazvat a hlavne ked to nema abolutne ziaden suvis s nicim akurat tak stym ze ju iny maju brat viac vazne ..alebo co......

a akoze v com si odporujem? ....

to ze jej umrelo decko tahala do diskusie ona...a bolo to smerovane na mna....uz druhy krat ...s odstupom casu.... a to ze to istu skupinu ludi nezaujma je bohuzial fakt...

castokrat ani mne nieje trapenie inych lahostajne... ale prajem ludom aby v zivote nasli len tolko pochopenia kolko sami maju...a to Abbey v teme o rubeole napisala jasne...kolko pochopenia ma.... a pokial niekto nieco verejne napise do diskusie ...mozem si zareagovat nacokolvek co o sebe zverejni.... to uz je jeho "blbost"

turistka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
1. feb 2013

@pectore Už len posledné. Mne zomrelo dieťa, nie decko.A prečo tvrdíš, že to nič nemá s touto diskusiou?
Ja tu tiež na teba nevyťahujem veci, ktoré si popísala v téme o matke, či skôr nematke, ktorá sa vlastne matkou ani nazývať nemôže, lebo neporodila živé dieťa.
To bol môj posledný prípevok k tebe. Bola by som rada, aby si to akceptovala a neadresovala mi už žiadne svoje múdristi. Téma je verejná, každá si tu napíšeme svoj názor na očkovanie, čo skôr jeho dobrovoľnosť.
Ďakujem.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
1. feb 2013

@abbey1 tak toto forum je vazne verejne...ale bohuzial tu prispievaju furt len tie iste .....

abbey1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
1. feb 2013

@nikimax a tebe vadi ze sa tu prezentujem skor pocitom nicim nepodlozeny? jezisi co si myslis ze kde si?
na vedeckom kongrese?
ved to je forum pre mamicky kde sa diskutuje na urovni skusenost nie len odbornych clankov.a studidi!!!a kto velmi patra tak nejakych prekrutenych polopravd a nepravd si najde ..a potom sa rozhoduje..
preco nechces akceptovat skusenost a pocity matiek co to napisu?

okrem teba kto preboha tolko na nete travi cas aby studoval a vkladal tu studie? kto chce tak si najde...
mozno by si sa mala voac venovat rodine ako sa tu neustale hadat 😀
..
ale ja skusenosti mam a aj nimi prispievam su to dobre skusenosti s ockovanim....
myslim ze mam pravo napisat svoj nazor na temu... 🙂 ☹

turistka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
1. feb 2013

@gubcikova a preco o pol roka tu budem pisat ze neockujem? to mi prajes? aby som bola obet ockovania? tak ako ty?som zvedava co odpovies?

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz