Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nikimax
3. feb 2013

@adsumus presne tak, ako treba zároveň povedať, že ak sa nedáte očkovať, celkom isto sa vyhnete nežiadúcim účinkom, ktoré sú často veľmi vážne, dlhodobé a chronické....nikto vám vaše predošlé zdravie nevráti a v živote sa nemusíte so žiadnou chorobou (ktorá sa očkuje) ani stretnúť..... 😉

adsumus
3. feb 2013

@sorciera24 Je menej pravdepodobné, že ochorieš a to stačí, aby to možno niekomu zachránilo život. A ak si alergická na nejakú zložku vakcíny si alergická aj na zložky liekov.

sorciera24
3. feb 2013

@adsumus vidis, mozno tebe to staci, mne to nestaci...ak my to neda uplnu istotu (co neda), ze neochoriem...je to pre mna prilis velke riziko.... druha veta.....neviem, co chces povedat? 😅 ja len, ze aj vakciny aj ATB su pre mna ten isty humus....(este aj HAk by som tam dala 😎 )

nikimax
3. feb 2013

@adsumus Ako zistíš pred podaním vakcíny na ktorú zložku si alergická??Kde zistíš VSETKY zložky vakcíny, ked na príbalovom letáku je ich uvedených možno tak 10% ?? Ostatné spadajú pod "výrobné tajomstvo"....ako iste vieš..... 😎

adsumus
3. feb 2013

@sorciera24 Musíme to brať všeobecne. Ak klesne zaočkovanosť, zvýši sa chorobnosť, ohrozene su male deti a ľudia so znízenoe imunitou. Čo z toho, že sa jeden dvaja vyhnu nejakej reakcii na vakciny ked desiatky sa budu musiet liecit s trvalými následkami na zdravi. Ináč povedané, ked sa tu začnú objavovať prve epidemie, tak sa zase začnú ľudia očkovať. tomu sa chceme vyhnut

sorciera24
3. feb 2013

@adsumus to vies s akou istotou povedat, ze ked klesne zaockvoanost, zvysi sa chorobnost.....? (niekde sa tak absolutne nestalo...)...zalezi od virusov, od bakterii, od ziv. podmienok.....aj epidemia osypok tu uz predsa amla byt....proste toto uz je davno vyvratene...(a to tvoje potvrdene nie je;))

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
3. feb 2013

@sorciera24 niekde sa tak nestalo, niekde sa tak stalo, bolo, nebolo, treba byť pripravený

freyjanr
3. feb 2013

@nikimax zle si to pochopila,ja som alergiu zdedila po otcovi a koli nej sa musim ockovat inak chytim lahko kadzu chorobu

freyjanr
3. feb 2013

niektore ste tu fakt ubohe,clovek vyjadri svoj nazor a vsetci do neho utocia,sak piste niekomu kto je na to zvedavy alebo vyjadrujte svoj nazor vseobecne a nie priamo mne

freyjanr
3. feb 2013

piste si co chcete ja uz do tejto diskusie nevstupim,by ste si mali uvedomit ze v tehotenstve nie je dobre rozculovat sa tak preco ma rozculujete tym vnucovanim vasich nazorov a vasimi ,,mudrostami,,na ktore som neni zvedava.ked sa budem pytat potom odpovedajte 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
3. feb 2013

@freyjanr a kedy ti na to prišli , hned pri narodení, alebo po očkovaní....veľa lekárov totiž nevie príčinu chorôb, tak to zväčša zvalia na zdedenú genetiku....toto by ti najlepšie objasnili genet. testy.....u nás sa potvrdila znížená imunita u syna + rôzne alergie( peľ, orechy, mlieko,žltok....)práve z očkovania a podľa podrobnej analýzy (z moču a krvi- výskumný ústav Bratislava) nemá žiadnu genetickú zdedenú chorobu......dodám, že je autista.....

petot
3. feb 2013

@freyjanr Dieťaťu sa nedá imunita zmysluplne vyšetriť skôr než vo veku cca 6 mesiacov, niektorí hovoria, že ešte neskôr. Je to preto, lebo je v rannom štádiu vývoja. V tomto veku si už dostala 3 dávky vakcín. Tým chcem povedať, že nikto Ti nemôže potvrdiť ani vyvrátiť, že práve očkovanie Ti rozvrátilo imunitu. Je pravda, ako píše @nikimax že keď lekári ani zamak nerozumejú niektorému ochoreniu, hodia ho do zberného koša "dedičnosti". Pravda je taká, že každý z nás má nejaké dedičné predpoklady k niečomu, ale na spustenie procesu je potrebný spúšťač.

Ak Ti alergologička "prikázala" očkovanie proti chrípke, tak to bolo dosť zvláštne, lebo práve ľudia s narušenou imunitou majú sklony k horším nežiaducim účinkom očkovania. A to nehovorím o veľmi kontroverzných údajoch o účinnosti tej vakcíny, ktorú niektorí vedci považujú za veľmi slabú.

Ak si 3x po sebe ochorela na chrípku, tak je to asi lekárska rarita, lebo dostať v jednej sezóne 3 rôzne kmene chrípkového vírusu, to je skutočne málo pravdepodobné, a o to menej, že priemerne len 10% ochorení dýchacích ciest je spôsobených akýmkoľvek chrípkovým vírusom. Inými slovami, aby to bolo matematicky v poriadku, musela by si popri 3 chrípkach dostať ešte ďalších 30 iných ochorení dýchacích ciest.

Za omnoho pravdepodobnejšie považujem, že si v skutočnosti nemala 3x chrípku, ale zakaždým iné ochorenie dýchacích ciest, z ktorých možno ani jedno nebolo spôsobené chrípkovým vírusom.

adsumus
3. feb 2013

Pozrela som nežiadúce účinky vakcín a ani v jednom nie je porucha imunity. Nedá sa to vyvrátiť ani potvrdiť, tvrdí petot, ale prečo prichadzate s takými hypotézami ako je, že očkovanie poškodzuje imunitný systém, ked to nie je potvrdene? Dalsie zavádzanie.

adsumus
3. feb 2013

@nikimax Tebe lekári potvrdili, že tvoj syn má zníženú imunitu a alergiu na žltok... z očkovania?

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
3. feb 2013

@freyjanr a na to ta lekarka "imunologicka" neupozornila?
ze nizka imunita, rozne imunodeficity a poruchy imunity su kontaindikaciou ockovania? 😲
a ta je ako kontraindikacia zapisana v pribalovom letaku kazduckej vakciny....

kontraindikacia = pricina vylucujuca pouzitie urcite metody liecby, alebo okolnost ci stav choreho vylucujuci niektore liecebne postupy, vykony alebo lieky

to vsetko z dovodu, ze ingediencie vakcin potlacaju bunkovu imunitu a davaju do popredia mimobunku, ktorej prevaha zapricinuje autoimunitne ochorenia ako alergie, astmu, rakovinu...., cize toto vsetko kadym aplikovanim vakciny podporujes, ak ti zalezi na svojom zdravi tak si to prestuduj podrobnejsie

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
3. feb 2013

@adsumus a co si cakala? chuda.....ani sa jej necudujem .... nie kazdy ma na to zaludok

adsumus
3. feb 2013

@hajanka no ked nereagujes nato, čo sama povedala, ze opusta temu a uz sa k vam nikdy nechce vratit, ináč pekný prispevok o tej potlacenej imunite mame aj nejake zdroje? alebo nova teoria?

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
3. feb 2013

Tak už vieme odliaľ čerpáme informácie, ale hajanka, kde sú zdroje na základe, čoho to tí ľudia uvádzajú ešte mi prosím povedz. Ved to sú len informácie bez uvedenia zdrojov. Ja takým informáciam neverím, ale postudujem, este inde ako na antivakcinistických strankach.

nikimax
3. feb 2013

@adsumus v podstate áno, do očkovania bol v poriadku (potvrdil to pediater) po očkovaní rôzne problémy, absolvovali sme snád 10 odborných vyšetrení +kontrol u odborných lekárov.....priamu súvislosť s očkovaním (povakcinačné poškodenie mozgu) potvrdil jediný lekár do záznamu- neurolog a následne aj posudkový lekár....ono to nie je pre lekárov ľahké priznať, že lekárskym zákrokom poškodili dieťa, išli by sami proti sebe....preto sa to radšej zakrýva, že je to náhoda a podobne....Tá alergia a imunita sa dá zistiť jednoducho....daj si spraviť testy u dieťaťa pred očkovaním a po očkovaní a tam sa to nádherne ukáže....My sme začali s testami až po očkovaní, ked bol jeho stav už nezvratný, dovtedy nebol dôvod.... Aj v príbalovom letáku máš uvedené nežiadúce účinky: alergická reakcia, Infekcie respiračného traktu-takže to sedí na nás......kde inde mám hľadať bubáka??? Apropo: neodpovedala si mi na otázku položenú dnes 16:18..... 😎

adsumus
3. feb 2013

@nikimax teda jeden lekár potvrdil, že malý mal postvakcinačné poškodenie mozgu a ostatní čo povedali? A pytala si sa preco mal malý taku reakciu? Ako si to vysvetľuješ ty?
Myslela som,že je to básnická otázka. Poznáš môj postoj. Všetky lieky sú nebezpečné, nie len vakcíny. Hocijaká látka môže zapríčiniť hocičo. Oblečieš decku nové tričko a telo zreaguje vyrážkou alebo aj niečím horším.

petot
3. feb 2013

@adsumus Povedal som, že u konkrétneho dieťaťa v tak mladom veku sa o imunite nedajú (dodatočne) zistiť zmysluplné informácie, ktoré by preukázali, kedy a na základe čoho vzniklo jeho imunitné postihnutie. Samozrejme ak by boli k dispozícii laboratórne výsledky krátko pred a po očkovaní, ich porovnaním by mohol vzniknúť dôkaz, ale ja som písal v reakcii na @freyjanr ktorá takéto testy pred očkovaním a po očkovaní takmer určite k dispozícii nemá, už len preto, že už na 4. deň pravdepodobne dostala svoju prvú vakcínu.

Pokiaľ však ide o vedecké poznanie ako také, tak je úplne jasné, že vakcíny negatívne ovplyvňujú dozrievanie detského imunitného systému. Pripojím Ti niekoľko zdrojov. Na okraj, k uvádzaniu zdrojov: Ja môžem povedať, že práve na vakcinátorských stránkach som sa väčšinou k žiadnemu zdroju nedopátral. Paradoxne, anti/freeočko stránky, aspoň tie serióznejšie, zdroje väčšinou uvádzajú.

Tu je zopár sľúbených vedeckých zdrojov:
Tomljenovic L, Shaw CA. Aluminum vaccine adjuvants: are they safe? Curr Med Chem. 2011;18(17):2630-7. PMID: 21568886.

Sienkiewicz D, Kułak W, Okurowska-Zawada B, Paszko-Patej G. Neurologic adverse events following vaccination. Prog Health Sci 2012;2(1):129-141.

Gupta RK. Aluminum compounds as vaccine adjuvants. Adv Drug Deliv Rev. 1998 Jul 6;32(3):155-172. PMID:10837642

Romagnani S. T-cell subsets (Th1 versus Th2). Ann Allergy Asthma Immunol. 2000 Jul;85(1):9-18; quiz 18, 21. PMID:10923599.

Ak budeš chcieť viac, hľadaj o vplyve hliníkových adjuvantov na Th1 a Th2 imunitu. V skratke, vakcína vybudí do extrému Th2 imunitu (humorálnu), čím zároveň potlačí Th1 (celulárnu). Tento stav trvá niekoľko týždňov, aby sa vytvorili protilátky. Keď sa toto deje (a opakuje) v čase dozrievania imunitného systému, Th1 zložka ostáva nedovyvinutá, čo môže doživotne negatívne ovplyvniť odolnosť dieťaťa voči bežným infekciám i voči rakovine.

Z iného súdka sú živé vakcíny, napríklad vírus rubeoly (vrátane toho vakcínového) preukázateľne potláča imunitu.
Ganguly R, Cusumano CL, Waldman RH. Suppression of cell-mediated immunity after infection with attenuated rubella virus. Infect Immun. 1976 Feb;13(2):464-9. PMID: 770329. PMCID: PMC420634

Taktiež vírus osýpok:
Schnorr JJ, Xanthakos S, Keikavoussi P, Kämpgen E, ter Meulen V, Schneider-Schaulies S. Induction of maturation of human blood dendritic cell precursors by measles virus is associated with immunosuppression. Proc Natl Acad Sci U S A. 1997 May 13;94(10):5326-31. PMID:9144236. PMCID: PMC24677.

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz