Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

nikimax
3. feb 2013

@adsumus ostatní (asi traja) to povedali medzi štyrmi očami, ale nedali to do záznamu- báli sa ....niektorí to hned vylúčili a odmietli to dať do súvisu....Najlepší bol Mudr.(na SUKL) ktorý má za úlohu zapisovať a evidovať NU, ten ma chcel odpáliť už v telefone(!), že to nesúvisí, tak sme to doložili písomne a už to bolo OK- proste že nedorozumenie- cha....Ja si to vysvetľujem tak, že vakcíny sú veľmi nebezpečné pre vyvíjajúci sa imunitný systém a je otázkou náhody, koho ako poškodia....Prijala by som všetky choroby, čo sa očkujú u malých detí, a vymenila za to, čo máme teraz.....kto vymení....Môj postoj je taký, že nič, čo sa podáva takýmto malým deťom, NESMIE mať nežiadúce účinky!!!!Zvlášť nie prevencia, a ked je každé dieťa INE, panebože.....lebo potom si ju neprosíím..... 😝 😝 😝

hajanka
3. feb 2013

@adsumus tak na PROvakcinacnych strankach asi nebudu pisat o tom, ako vakciny nicia imunitu, nemysliiiiiiis???
😀 😀 😀 😀 😀 😵 si tomu dala...
ad. zdroje, mas tam linky na info, aj spomenute studie, tie si staci vyhladat 🙂 nemam ti ich este aj "precitat"? 🙂

adsumus
3. feb 2013

@nikimax Máš nejaké potvrdenie, že to má z očkovania alebo nie?

nae
3. feb 2013

@adsumus
moja otázka zo včera bez odpovede: "Len sa spýtam - dala si tu osobný príklad, ako mala tvoja malá reakciu na atb. Nemáš strach z reakcie na zvyšky atb. vo vakcínach?"

Alebo toto je tvoja odpoveď? "Ja si myslím, že je lepšie mať alergickú reakciu na nejakú zložku vakcíny ako dostať rakovinu z antibiotík" (dnes 15:42)

Z toho mi vyplýva pekná premisa:
Vakcíny obsahujú o.i. aj zvyšky antibiotík.
Antibiotiká možu sposobiť rakovinu.
Vakcíny možu sposobiť rakovinu.
😉

p.s.alebo sa dá tvoja odpoveď povedať inak? - "Ja si myslím, že je lepšie mať alergickú reakciu na nejakú zložku vakcíny (antibiotikum) ako dostať rakovinu z antibiotík." Tiež zaujímavé 😎
p.s.2 Ak to nebolo určené ako odpoveď na moju otázku, tak si tú odpoveď ešte raz prosím. Ďakujem.

kaja73
3. feb 2013

@nae inak tu je priklad reakcie na vakcinu-neviem ci je to lepsie ako rakovina-teda konkretne tato reakcia rozhodne nie je lepsia ako rakovina.
http://www.iansvoice.org/

adsumus
3. feb 2013

@nae Tak toto je už veľa aj na mna. Ja to zjednodusim nemam strach zo zvyskov mam starch za antibiotik ( ale aj z vakcin)

adsumus
3. feb 2013

@hajanka ty hajanka neveriš ze existuje aj nezaujatý pohlad, ze?

hajanka
3. feb 2013

@adsumus co je u teba nezaujaty podhlad?

nikimax
4. feb 2013

@adsumus áno, mám to potvrdené- neurologom, na základe toho sme to žalovali..... malo to nepríjemnú dohru, ale nebudem to tu písať, nie je to vhodné.....Nikdy sa tieto vážne poškodenia nedostanú na verejnosť, na to sú páky, ako to ututlať....kým takýmto procesom neprejdeš, neuveríš, čo všetko sa deje, aby sa to pozametalo.....TU NEJDE o zdravie detí, na to vezmi jed....zákony sú nastavené v tvoj neprospech....Nezaujatý pohľad...? to je pravda....a tá v týchto prípadoch nie je žiadúca .......

adsumus
4. feb 2013

@petot Ak dobre chápem, tak ty tvrdíš, že hliník má neblahý vply na detskú imunitu.Ak by dieťa v tom veku ochorelo napr. čiernym kašľom, tak to pre jeho imunitu bude lepšie ako očkovanie. To chceš povedať?

adsumus
4. feb 2013

@nikimax Ešte raz, prosim neber to v zlom, tebe neurolog potvrdil, že dieta ma znizenú imunitu a alergie z ockovania?

nikimax
4. feb 2013

@adsumus náš syn bol po očkovaní doriadený poriadne, taká alergia a znížená imunita u mňa nehrá rolu....Z alergie sme ho už aj vypiplali, aj imunita je tiež už v pohode, podotýkam, že SAMI, pomocou alternatívnej medicíny, nie lekári....

nikimax
4. feb 2013

@adsumus ak ťa môžem poprosiť, vyjadri sa k tomu, čo som napísala včera o 21:02 aj k tomu dnes o 8:10, stačí 1-2 vety, dakujem. Prípadne nejaký postup, ako donútiť lekárov, aby takéto veci zapisovali do záznamov, príp. ako poškodenia detí dalej riešiť....dakujeem....

adsumus
4. feb 2013

Ja som hľadala poctivo na internete súvislosť MMR vakcíny a autizmu a bohužiaľ okrem dr. Wakefielda, nikto žiadnú súvislosť nenašiel, preto som prekvapená, že tebe to nejaký lekár potvrdil.

adsumus
4. feb 2013

@adsumus A postup lekárov? Nerozumiem, má dieťa nejaký zdravotný problém a oni to nezapíšu? Neviem si to predstaviť.

erikasadek
autor
4. feb 2013

@adsumus za seba mne to potvrdilo par lekarov tu v fr ohladom mojho syna ma zapisane aj v zdravotnych zaznamoch suvislost mmr a jeho diagnoz podotykam nezijem na slovensku 😉

mozno to bude tym ze hladas v slovencine

ak das do hladaca v angline alebo v franine tak ti to vyhodi vela 😉

kvieta
4. feb 2013

Ja si myslím, že lekár ťažko jednoznačne pripíše ktorékoľvek NÚ priamo s očkovaním, keď ich vznik nie je podložený a potvrdený nejakým výskumom. Môžu to byť iba jeho dohady, ale do lekárskej správy si svoj dohad nedovolí napísať asi nikto.

adsumus
4. feb 2013

@erikasadek Akú chorobuúy má tvoj syn z MMR vakcíny?

kaja73
4. feb 2013

@erikasadek gratulujem k dcerke-nech je zdravucka a nech vam prinasa len radost 🙂

nikimax
4. feb 2013

@adsumus v Anglicku, USA, a myslím v Taliansku už vyplatili milionové odškodné rodinám detí, ktoré upadli do autizmu po vakcínach....pohľadaj bolo toho veľa....videla som aj na youtube podobné príbehy.....dieťa zdravé, veselý smejko, všetko v poriadku.....potom očkovanie a bác....úpadok absolútny......skús hodiť " vaccine autism"...

nikimax
4. feb 2013

@erikasadek pripájam sa ku gratulácií k dcérenke....máte to presne ako my 🙂 dvaja chalani a posledná princezná.. 🙂

adsumus
4. feb 2013

@nikimax lenze to mohli byt odskodnenia pretoze pochybili lekári pri očkovania a ockovali deti, ktore nemali.

nikimax
4. feb 2013

@adsumus panebože, kde ty zase hľadáš bubáka? No a?? čo to mení na veci? Ako lekár pred očkovaním zisťuje, či môže, alebo nemôže očkovať?Ako vie, či dieťa prežije vakcínu, prečo to robia???

adsumus
4. feb 2013

@nikimax ale to je tak pri vsetkých liekoch, to sa nedá zistovat u kazdeho, že ako zareaguje. Idem-prídem.

pectore
4. feb 2013

Vyjadrenie k autizmu od MUDr. Ingrid Urbančíková:

1. Vrodené ružienky u dieťaťa môžu vzniknúť iba vtedy, ak ich dostane počas tehotenstva neimúnna matka (teda žena, ktorá ochorenie neprekonala alebo nebola očkovaná). Logicky, ak sa potvrdilo, že vrodené ružienky vyvolávajú (alebo sú skôr jednou z možných príčin autizmu), tak očkovanie budúcich matiek (teda u nás ešte v detskom veku) proti ružienke ochráni neskôr dieťa pred vrodenými ružienkami. U nás sa v posledných rokoch vrodený rubeolový syndróm nevyskytol (vďaka tomu, že nemáme výskyt ochorenia a máme vysokú preočkovanosť- teda imúnnu populáciu).

2. Ochorenia ako osýpky, mumps spôsobujú encefalídu alebo meningoencefalitídu, ako aj neskoré poškodenia mozgu, preto som predtým písala o tom, že sa nejedná o banálne detské ochorenia. Vo vakcíne sú oslabené vírusy, zbavené virulencie (schopnosti vyvolať ochorenie) na rozdiel od živých virulentných vírusov. Z toho vyplýva, že pokiaľ by malo každé dieťa prekonať osýpky a mumps, ako tomu bolo pred zavedením očkovania, tak predpoklad závažných ochorení, komplikácií a následkov po prirodzenej infekcii (vrátane autizmu) by bol omnoho väčší, alebo logicky aspoň taký istý, ako po vakcinácii (ak sa predpokladá určitý vplyv vakcín).

3. Odporúčam Vám pozrieť si správu Americkej pediatrickej akadémie ku vzťahu MMR a autizmu, kde sa konštatuje, že dôkazy uprednostňujú odmietnutie príčinnej súvislosti medzi MMR a autizmom. Kolektív autorov však uvádza, že z dôvodu hypotetickej asociácie medzi MMR a autizmom odporúčajú venovať tejto problematike stále pozornosť. Čo sa nakoniec aj deje. Realizujú sa štúdie, vydávajú sa nové informácie, pokračuje výskum autizmu. Skutočne sa dodnes nevie na 100% definovať príčina, nie sú to ani genetické faktory, ale ani očkovanie. Je to vynikajúci dokument, ktorý vyrovnane hodnotí výsledky viacerých štúdii, praktické znalosti ako výsledky výskumov a predložili odborné stanovisko, založené na súčasných poznatkoch, ktoré definitívne na 100% neurčili pôvod ochorenia - autizmu.

4. Odškodnenia pacientov v USA sú samostatnou kapitolou, to by vedeli najlepšie vysvetliť právnici. Keď som sa o to zaujímala (z pohľadu zdravotníckeho práva), pretože rozhodnutia súdu neboli vždy celkom založené na 100% dôkazoch, tak mi to bolo vysvetlené, že je to z dôvodu procesného práva v USA. Teda, ak súd raz rozhodne v nejakej veci hoci aj niekoľko rokov dozadu, tak musí aj iný súd rozhodnúť rovnako v ďalších prípadoch aj v budúcnosti - závisí to od šikovnosti právnikov, či vedia nájsť a použiť v súdnom procese takéto prípady z minulosti. Takže je to založené na úplne niečom inom ako na dôkazoch, že je to 100% pravda o príčinnej súvislosti. Tak mi to vysvetlili právnici a zahraniční kolegovia.

5. Rovnako odporúčam "How the case against the MMR vaccine was fixed", je to zaujímavé čítanie (žiaľ nemám preloženú verziu do slovenčiny). Takže pochybností je veľmi veľa. Aj my neustále venujeme svoju pozornosť týmto informáciám a nevieme, kedy sa definitívne ukončí toto pátranie. Takže ani my nestojíme na strane, ktorá hlása, že po očkovaní sa nemôžu v žiadnom prípade vyskytnúť reakcie. Ale rozhodnutie o očkovaní sa musí urobiť v súčasnosti, so súčasnými poznatkami, teda rozhodnutie o benefite očkovania v porovnaní s prípadným rizikom očkovania, ale aj neočkovania a prekonania týchto ochorení neskôr. "...

" Wakefieldova štúdia sa úplne stiahla z Lancetu pre nepravdivé údaje a pán doktor sa vysťahoval do USA, lebo v Británii mu pre falšovanie údajov bola zakázaná klinická prax. Autor Vášho internetového článku v závere hodnotí štúdiu “až s 18timi matkami”, ktoré boli pred počatím alebo tesne po počatí očkované, aj keď tehotenstvo je kontraindikáciou očkovania proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Predpokladajme, že sa to stalo náhodou. Na margo tejto úvahy, nemyslíte, že ak živé oslabené vírusy vo vakcínach by spôsobovali zaručene ako jediný faktor autizmus u detí týchto matiek, tak divé, virulentné vírusy by aj s vyvolaním infekcie neurobili to isté??? Žeby skutočné virulentné vírusy mali slabší potenciál ako oslabené vakcinálne vírusy ? Tak tomu sa uveriťnedá aj bez medicínskeho vzdelania. Áno, vírusové ochorenia sú všeobecne vysoko rizikový faktor pre mnoho poškodení plodu. "

nikimax
4. feb 2013

@adsumus To predsa nie je ARGUMENT, že to majú všetky lieky, kde sme? kde je potom Hippokratova prísaha??? Predovšetkým NEšKODIT !!!! hmmmm?Ked sa denno- denne porušuje........kde je individuálny prístup a úprimný záujem o pacienta?

nikimax
4. feb 2013

@pectore P. urbančíkovú nespomínaj! Tá je schopná zaočkovať aj perinu....Deti s predispozíciami, s kritickými anamnézami....očkujú za radom, napchajú liekmi, aby neboli neželané, viditeľné reakcie.....samozrejme ani v tomto prípade nikto nenesie zodpovednosť, len rodič.....Neviem, čo motá o poškodeniach plodu!!! Ked dieťa je do očkovania zdravéééé!!! Skríning, apgar skore.....do roka v pohode, vývoj aký má byť.....

mellinaki
4. feb 2013
https://www.youtube.com/watch?v=67U0_SUt5NM

, trosku k tomu Wakefieldovi, bohuzial len v anglictine, kde sam vysvetluje o tych akoze falsovanych udajoch.
Myslim ze kde su peniaze nie je problem sa postarat o zdiskreditovanie...

konta
4. feb 2013

Ahojte, mohla by som pridat v sumare par postrehov k nacrtnutym temam?

Nikoho nebudem presviedcat. Iba by som privitala, keby OCKOVANIE na SK bolo VOLITELNE. Ako na zapade. Kto chce, nech da svoje dietatko zaockovat voci hocicomu. Ked veri chemii, nech verii. A nech zije v pokoji ze pre dietatko urobil vsetko a prajem mu nech dietatko nema vedlajsie ucinky. Kazdy mame mat pravo slobodnej volby a viery v co chceme.

A ci vedlajsie ucinky alebo cierny kasel? Cierny kasel nie je smrtelny (vacsinou), toboz nie v nasom storoci. Ked bola chudoba, spina na uliciach, v domovoch, malo jedla, malo vitaminov... zomieralo sa. Neboli ATB, ine lieky... Neviem, ak by som si mala vybrat tazku liecbu alebo dietatko na vozicku do konca zivota...

NÚ - je nažiadúce v nasej spolocnosti hovorit o neziaducich ucinkoch. povazujem to za pozostatok socializmu, ked sa muselo iba pritakavat. a nepremyslat, neasociovat, neanalyzovat...

Apropo... ATB - uvidime za 30r, ako budeme zomierat na zapaly hrdla a inych... ATB uz prestavaju liecit. Kedysi sa davali ako nevyhnutne, ked sa uz pomaly zomieralo. Dnes sa davaju vzdy. Aj ked pridete s chripkou, aby ste radsej predisli komplikaciam. Zabijame si prirodzenu imunitu.

Citali ste ako skodia tie sladene jogurty v ktorych su zvieracie pro-biotika (pre nase telo teda cudzie latky), ako nam skodia tie farbene a sladene dzusy, aka chemia je v ovoci a zelenine? A to je v tom aspon trochu niecoho prirodneho. Co je prirodne v ATB? Kto mate poznatky o molekulach, makromolekulach a metabolizme organizmu, viete o com pisem. Mna nikto nepresvedci, ze lieky su neskodne... Samozrejme, pomahaju, ale snazim sa brat ich s mierou...

Pracovala som s farma firmami a viete ako to islo? "Super". Bol novy liek / vakcina / ..., presvedcili lekarov po celom svete, dali im za predpisovanie bonusy, zaplatili dovolenky, kongresy... Lekari predpisovali a liecili... Upps, ale zacali im pribudat zomierajuci pacienti na inu vec ako liecili. Po 5 rokoch to cislo bolo velmi vysoke a studie potvrdili suvis. Liek skoncil.... Upps. Myslite, ze niekomu vadili tisicky mrtvych deti, rodicov, tatkov, ci babiciek?
Bol novy liek, presvedcili lekarov.... atd...

Dnes, zial, farma firmy produkuju take lieky, z ktorych maju prinos. Ktorych vyskum je najlacnejsi, prinos najvacsi. Nie take, ktore by najviac vyhovovali a najlepsie liecili... Asi vsetci vidime, ze najviac svetovych financii je vo farma firmach, ktore si drzia patenty a nevadi im, ze ludia zomieraju na nedostatok liekov. Nepustia do krajiny generika. Je to tvrdy biznis. Sem-tam, aby sa nepovedalo, urobia "charitu" niekde v Afrike, aby zahladili svoju neochotu pustit generika do Indie...

A v dnesnej dobre sa ide na ludi STRACHOM. Rozsirime aka je nebezpecna chripka, ako musime deti ockovat... ludia, bojte sa. bojite sa? my vam pomozeme. a s usmevom vam daju napr. vakcinu 🙂 margeting im vysiel. stavili na osvedceny zaberak - strach. a najlepsie je to na detoch... ved kto by z nas chcel, aby nase deticky trpeli...

DAKUJEM aj za viacere linky...

irenkask
4. feb 2013

@konta Presne si to napísala 1 000 lajkov .