Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

natas4
5. feb 2013

@nikimax prepac ale to mi pride ako strasna demagogia

halienka
5. feb 2013

@natas4 asi ako kde http://www.novespravy.sk/teleport/genocida-ocko... informácia o HCG vo vakcínach sa šíri rýchlo, a islamské krajiny sú na plodnosť obzvlášť háklivé, či je to v Afrike, či v Pakistane... akurát Pakistanci sú asi ešte viac agresívny... netvrdím že je to v celej afrike tak, aby ma tu niekto netrhal za slovo, ale sú tam štáty, kde sa očkovaniu bránia.

nikimax
5. feb 2013

@natas4 čo je podľa teba demagogia, ty máš nejaké lepšie vysvetlenie, príp. vieš o iných dôvodoch útokov na zdravotníkov....musíš mať, ved si to sem dala ty..... mne to príde absolutne logické, rodič bráni svoje deti.....

adsumus
5. feb 2013

@nikimax Podľa vás banda sfanatizovaných Talibancov napadla zdravotníkov, lebo sa dočítali na MK o nežiadúcich účinkoch vakcín?
@natas4 Rozumní ľudia si isto urobia názor.

nikimax
5. feb 2013

@adsumus Prečítaj si článok dôsledne, čo sem dala
@halienka o 17:31 ale naozaj dôsledne, potom napíš, čo si o tom myslíš..... dakujem... 😉

adsumus
5. feb 2013

http://www.novespravy.sk/teleport/princ-harry-h...
@nikimax táto správa je tam tiež, čo si mám o tom myslieť?

nikimax
5. feb 2013

@adsumus nerozumiem..... CNN.com ..............S tým článkom nemá Harry nič spoločné....vysvetli , prosím.... 😕 😕 😕

kvieta
5. feb 2013

@halienka ...Pakistan je jednou z posledných troch krajín sveta, kde je detská obrna stále rozšíreným ochorením... - no asi očkovanie malo pomôcť pri znížení tej obrny, keďže je tam ešte stále rozšírená a nie prispieť k vyššej chorobnosti.
@nikimax Neviem, na čo si mierila, no ja som čítala, že v minulosti sa očkovalo v niektorých rozvojových krajinách z jednej ampulky viac jedincov, čo malo za následok vyššie % nežiadúcich účinkov. Neviem dôvod, prečo sa to takto robilo, napadá ma iba jedno vysvetlenie - šetrenie, čo samozrejme nebolo správne. Aj to môže byť dôvod, prečo ten postoj k očkovaniu zo strany niektorých tamojších ľudí, znovuzískavanie dôvery po takejto chybe musí byť ťažké.Ale to môže a nemusí byť dôvod, tých dôvodov môže byť viac. Čo ak by niekto vôbec nemal záujem na tom, aby sa úmrtnosť a chorobnosť tamojšieho obyvateľstva znížila?... Nie je všetko a vždy tak jednoznačné, hlavne by som pripustila aj iné dôvody, aj keď súhlasím - nesúhlasím s očkovaním a nepredkladala by som to ako fakt.

prevenar
5. feb 2013

@kvieta ..davnejsie som prelozil nieco o Pakistane. mozno ta to zaujme.

http://nanicmama.sme.sk/node/40972

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
5. feb 2013

@nikimax napriklad tam tvrdia
Na sociálne štipendiá išlo vlani takmer 26 miliónov eur

nikimax
5. feb 2013

@kvieta Neviem, či budeme hovoriť o tom istom, ale viem, že v Pakistane kde je tá obrna sú tie deti až 7 krát očkované polio vakcínou....tak bud to očkovanie absolútne nefunguje, alebo obrnu priamo vyvoláva (to by bol ten horší prípad, aj ked ani to prvé nie je nič moc) Inak živá polio vakcína sa nepichala- ale dávala na lyžičku, takže nakazenie ampulkou, teda skôr ihlou je vylúčené.....

kvieta
5. feb 2013

@nikimax Ja neviem, ktoré očkovanie a kedy presne, v ktorých rokoch to bolo. Nebolo to však v blízkej minulosti. Skúsim to pohľadať, no neviem, či sa mi to podarí, bolo to dávno☹

adsumus
5. feb 2013

@kvieta
@nikimax Banda sfanatizovaných talibancov postrieľala zdravotníkov lebo nenávidia západ a sú presvedčení, že ich chcú zlikvidovať vakcinami proti poliu. To je celé. A vy idete tvrdiť, že rodičia si brania deti.

nikimax
5. feb 2013

@adsumus aha,akože zdroj je podľa teba nedôveryhodný....Aháááá , sme doma. No tak to je potom v poriadku, pretože žiadne "seriozne" médiá, ktoré žijú prevažne z reklám FARMACEUTICKYCH SPOLOCNOSTI (a teda aj výrobcov vakcín), by takýto pravdivý článok nikdy nezverejnili......To dá rozum...!!!...že konšpiračná teoria, trapas je, že niečo vyhlásiš za konšpiráciu a pritom si nezistíš/neoveríš/ nedohľadáš, či to tak bolo.....tak do toho...Lebo vieš ako sa hovorí, ked dochádzajú argumenty a pravda sa už nedá dalej skrývať, spochybníme zdroj, alebo to vyhlásime za konšpiráciu...... 😝

kvieta
5. feb 2013

@adsumus je to jedna z možných príčin - boja sa biologickej vojny. kto dokáže na toto jednoznačne odpovedať?
Asi nikto z nás, tak nech to potom nikto nepredkladá ako fakt potvrdzujúci škodlivosť očkovania, pretože je to zavádzajúce.
Priamy súvis vzniku autizmu očkovaním nie je potvrdený, aj keď verím, že vedci sa tým neprestali zaoberať a naďalej hľadajú odpovede na ? vzniku NÚ po očkovaní, zatiaľ sú to iba dohady. Nemám dôvod tomu veriť preto som za očkovanie.
@prevenar - ale zaujíma ma to, nie som fanatik.

poiuytrewq
5. feb 2013

No tak cely svet je jedna velka konspiracia: americania nikdy neboli na mesiaci, odpalili si sami dvojicky ( ziadny Ben Laden utok ) a teraz sa snazia vakcinami zlikvidovat ludstvo.

nikimax
5. feb 2013

@kvieta čo potrebuješ potvrdiť na súvislosti úpadku vlastného dieťaťa po očkovaní, ktoré máš každý deň na očiach???Ty svoje dieťa dobre nepoznáš? Ako sa správa, ako reaguje, v akej situácií, ked sa s ním niečo deje, že nie je niečo v poriadku??? Na to netreba vyšetrovateľov a potvrdzovateľov.....čo má človek z toho, ked to má potvrdené na nejakom lajstre, ked nikto za to nenesie zodpovednosť, nikoho nepotrestajú za ublíženie na zdraví...????Ked mu ani tí, čo to spôsobili nevedia nazad pomôcť???Vrátiť ho naspäť??

nikimax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
5. feb 2013

@nikimax Ja sa Ťa nechcem dotknúť, ani Ti nič nevyčítam, neviem, ako by mňa ovplyvnila skúsenosť taká, akú máš Ty. Ale nestaviam sa do pozície doktora, imunológa, vedca. Možno máš pravdu. No je to natoľko závažná vec očkovať-neočkovať, že pre neočkovať by som sa rozhodla iba na základe faktov, nie dohadov. Áno, viem, pre Teba už je fakt to, čo sa stalo synovi. Pre mňa však nie.

adsumus
5. feb 2013

@nikimax Niki je veľa ľudí, ktorí trpia kvôli pochybeniam lekárskej vedy, veľmi veľa, vždy bolo a bude. Z toho alebo onoho dvôvodu. Ale netreba si zakrývať oči pred pravdou. To, čo môjmu dieťaťu ublížilo, zachránilo životy mnohým iným.Tak je to asi aj s tvojim mackom. Ver mi, ak by som mohla pripojím sa k akejkoľvek petícií za odškodnenie obetí lekárskej vedy.

prevenar
5. feb 2013

@kvieta no, tak ked ta to zaujima, tak si to mozes precitat 🙂

kvieta
5. feb 2013

@prevenar veď som si to prečítala🙂

nikimax
5. feb 2013

@adsumus Fu a komu konkrétne to zachránilo život, vymenuj......dokáž, lebo to je len akože... To sa predsa dokázať NEDA!!!...hypotéza.... Bude stačiť na začiatok ked sa pridáš k petícií Za slobodnú voľbu v očkovaní.......Ty ako myslíš, že sa mám vyrovnať s tým, že moje dieťa bolo nejakou obetou v prospech koho? Ja sa snažím poukazovať na to, čo sa deje, ťahať pravdu na svetlo....nie ju zakrývať....zakrývajú tí, ktorí by mali niesť zodpovednosť.....

pectore
5. feb 2013

@adsumus nieco ti k nikimax poviem..... treba si pozret obchod so strachom ...je to cca o dokument o nej... ked budes pocuvat poriadne prides na to ze chlapcek bol zaockovany kombinaciou vakcin ktora sa spolu normalne neockuje. Je sice "napisane" ze by to nemal byt problem ked sa davaju spolu..ale ani podla ockovacieho kalendara sa tak nepostupuje... niekto skratka pochybyl.... a ocividne lekarka... 😒

prevenar
5. feb 2013

@kvieta super 😵 😉

adsumus
5. feb 2013

@nikimax Čo mám dokázať? Že očkovanie zachraňuje životy? Že zaočkované deti neochorejú a nemusia brať škodlivé lieky? Že nejaké percento reaguje alergicky na lieky? Tu nie je,čo dokazovať.V minulosti mame jedno z dvoch troch deti zomrelo kvoli infekcným chorobam, ktoré dnes už takmer neexistuju. A kto sa spolieha na antibiotika, že mu decino vyliecia tak sa veľmi veľmi mýli, ubížia viac ako ockovanie.

nae
5. feb 2013

@adsumus Áno, to by ma zaujímalo, prečo ochorejú aj očkované deti 😉 Zmysel očkovania je v tomto prípade nula.
Stále sa oháňaš antibiotikami, pretože máš s nimi zlú skúsenosť. Antibiotiká sú aj vo vakcínach, vo všetkých vakcínach. A pokiaľ má niekto alergiu na atb. podané orálne, tak pri inej forme podania, v tomto prípade (očkovanie detí) intramuskulárne či subkutánne, je to riadny zásah.
A k vyjadreniam typu "čo bolo v minulosti" len napríklad citát dr. Slimákovej:
"K poklesu úmrtnosti na naprostou většinu infekčních onemocnění došlo v první polovině minulého století a k plošnému zavádění očkování až ve druhé polovině minulého století, stejně tak došlo i k poklesu úmrtnosti a nemocnosti u nemocí na které se vůbec plošně neočkovalo, o tomto jednoznačně mluví statistická data i např. lékařská studie (Trends in Infectious Disease Mortality in the United States During the 20th Century, 1999;281(1):61-66. doi: 10.1001/jama.281.1.61)".

adsumus
5. feb 2013

@nae Očkované dieťa môže mať v istom momente oslabenú imunitu, hlavne ak jeho imunita predtým odrazila úspešne niekoľko možných ochorení, ak znova narazí na ochorenie, nemusí to zvládnuť, napr. si s dieťaťom na kontrole u lekára a tam dojde maminka s dietatom, ktore má čierny kasel.
Úmrtnost klesla po objaveni penicilinu a zavedeni antibiotík, chorobnost klesla po ockovani, jedno je spojene s druhým, ale ani ockovanie ani antibiotika nie su bez rizika.

adsumus
5. feb 2013

@adsumus Deti prestali na tie choroby zomierat, len vdaka tomu,že im boli podavané antibiotika, ockovanie zabezpecilo, že antibiotika ani nemuseli byt podavane.