Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
6. feb 2013

@kamilb Kamil, ten "výskum" bol robený cez internetový dotazník.Kto chcel mohol písať,čo chcel.Už sme to tu pretriasali.

adsumus
6. feb 2013

@nikimax Podľa seba, súdim teba?

zelmirka1
6. feb 2013

@adsumus bez ohľadu na to či som za alebo proti očkovaniu by som maminke, ktorá ma zlé skúsenosti s očkovaním, vážne choré alebo postihnuté dieťa a keby existovala len minimálna pravdepodobnosť, že to mohlo spôsobiť očkovanie tak by som takej maminke mohla povedať len že je mi to ľúto a nikdy by som netrepala hlúposti o niečom čo nemôžem vedieť s istotou a neútočila na ňu. Za prvé preto lebo je to základná slušnosť, za druhé preto, že keď nie som na jej mieste tak neviem ako to všetko bolo a za tretie by som musela byť skutočný odborník aby som si trúfla na obhajobu akéhokoľvek lieku alebo vakcíny. A oháňať sa že by museli byť vedecké dôkazy je fakt vrchol, nikomu neprajem zažiť tie pochybnosti a strach rodiča keď sa po akomkoľvek lieku, vakcíne prejavia nežiadúce účinky. Aj keď v konečnom dôsledku s tým nemusia súvisieť. Ale kde berieš to sebavedomie je zarážajúce. Uf.

halienka
6. feb 2013

@zelmirka1 pekne si to vystihla. Žena - matka, ktorá skutočne len hľadá pravdu, toto nemá prečo robiť. Tak nečudo, že tu potom nastupujú pochybnosti, aký motív má taký človek. Osobne tie pochybnosti presne tiež mám, a presne z toho dôvodu ako píšeš. Neustále spochybňovanie všetkých a všetkého čo sa neočkovania týka naokolo nie je hľadanie pravdy. Je to jednoducho len spochybňovanie.

@adsumus trápne je, keď niekto spochybňuje článok o jablkách článkom o slnečnej sústave 😖 To je už asi čisté zúfalstvo. No a čo že tam píšu o princovi Harrym? O tom písala polovica médií v európe a anglicku, zopár televízií to tiež dávalo, dokonca som o tom videla krátky dokument tuším na History...je to spravodajská stránka tak o tom píšu.
Kto chce si informácie v článku preveriť môže, priamo v ňom je viac linkov ktoré si môže skontrolovať, alebo aj na iných stránkach.
Tebe adresovaný nebol, práve z toho dôvodu, že máš jasný cieľ v týchto diskusiách všetko a všetkých s názorom neočkovať SPOCHYBŇOVAŤ, takže je mi jasné, že keby som ti tu predostrela pravdu aj od samotného Pána Boha, tak budeš hľadať spôsob, ako ju spochybniť, aj keby bol ten spôsob akokoľvek smiešny ako ten s princom Harrym. Takže ja nejak nevidím už možnosť konštruktívnej debaty s tebou.

adsumus
6. feb 2013

Osobne utoky adresujte do posty, lebo kto som aka som nieje predmetom diskusie a nikoho to nezaujima

poiuytrewq
6. feb 2013

@kamib Ano - uviedol som ze ide o antivakcinacnu stranku. Kazdopadne je tam tiez uvedene ze nejde o vyskum ale o neformalny osobny prieskum. Budem len rad pokial sa tie vysledky overia, na com sa pracuje. Tuto stranku som uviedol aj kvoli tomu, aby nedoslo k omylu ze neockovane deti nemozu byt autisti kedze je tam zopar osobnych vypovedi ktore svedcia o opaku.

petot
6. feb 2013

@stanislava2 @adsumus Nepoznám podrobnosti o prípade toho dieťaťa s čiernym kašľom, ale vo všeobecnosti, ak nebolo v ťažkom stave (čo je u ročných detí už zriedkavé), tak podľa mňa nebol žiadny dôvod ísť k lekárovi. A je úplne jedno, či je homeopatia v tomto smere účinná alebo nie. Okrem umelého dýchania, infúzií a iných vymožeností JISky totiž konvenčná medicína nemá pri rozvinutom čiernom kašli čo ponúknuť, nepozná žiadnu účinnú liečbu. Ak rodičia dokázali zabezpečiť pokoj na lôžku a starostlivosť o dieťa, tak preň urobili viac než keby ho napchávali zbytočnými antibiotikoami alebo hospitalizovali v špitáli.

petot
6. feb 2013

@adsumus Deti prestali zomierať preto, lebo dostali najesť, pitnú vodu, dostali v zime odev a v noci teplú a suchú strechu nad hlavu. Skús si zistiť, kedy sa začali široko používať antibiotiká!

pectore
6. feb 2013

@alikaa Vrodený rubeolový syndróm sa vyskytuje u detí, ktorých matky sa nakazili infekciou počas tehotenstva. Pri infekcii v prvom mesiaci tehotenstva dochádza k závažným poškodeniam plodu, tehotenstvo sa často končí potratom. Ak sa dieťa narodí, má známky infekcie v podobe zápalu mozgu, mozgových blán, poškodenia srdca a zvyčajne umiera v prvom roku života. Pri nákaze matky v druhom a treťom mesiaci tehotenstva dochádza u dieťaťa najčastejšie k poškodeniu sluchu, zraku a k vrodeným chybám srdca. Postihnuté deti sa narodia zdanlivo zdravé, neskôr však slabo prospievajú, zaostávajú v motorickom a psychickom vývoji. Taketo poskodenie sa vyskytuje cca u kazdej 4 nakazenej tehotnej zeny... mne to teda absolutne nepride ako taka pohodicke.....nič to, že infikovaný jedinec roznáša nákazu už 10 dní pred objavením vyrážky a ešte asi 15 dní po jej objavení, čo umožňuje jeho šírenie do okolia pomerne dlhú dobu. Ohrozuje ešte nenarodené deti. ...keby deti prirodzene prekonali rubeolu v detstve, boli by chránené aj v dospelosti a následné tehotenstvo by bolo bez komplikácií….alebo, že by stačilo očkovať dospievajúce dievčatá. LENŽE :Žena sa môže nakaziť ani nebude vedieť, že je tehotná.... ani nebude možno chcieť byť tehotná a takých prípadov je na tisíce....Navyše je dobre známe že, očkovanie nechráni pred nakazením, takže ani nie očkovanie ale prevencia a zamedzenie možnosti šírenia vírusu je dôležité...tak ako tomu bolo doposiaľ...

adsumus
6. feb 2013

@petot Ano to bola prvá príčina prečo deti prestali zomierať, druhá bola zavedenie antibiotík v roku 1943 a tretia vakciny. Je to len zjednodušene pvedané,tých príčin je viac.
Dieťa, hlavne, ročné bábetko musí ísť do nemocnice pri podozrení na čierny kašeľ, ináč by sa mohlo zadusiť.
Ešte mám čakať na tvoju odpoveď na moju otázku čo je pre imunitný systém bábetka lepšie očkovanie alebo ochorenie a následná liečba?
Pre všetkých čo si myslia, že som agent s teplou vodou, som len obyčajná mama, malého dieťatka, pre ktoré chcem vybrať tú lepšiu možnosť.

irenkask
6. feb 2013

@adsumus Poznám človeka ktorého bábätko dostalo čierny kašeľ z vakcíny ktorá sa očkuje na vrajochranu pred čiernym kašľom, áno aj to muselo ísť do nemocnice a vypovedá to o ochrane vakcínou všetko.

adsumus
6. feb 2013

@irenkask http://www.forbes.com/sites/stevensalzberg/2012...
najväčší nárast cierneho kasla v amerike od roku 1959, 10 deti zomrelo vo veku ked este neboli očkované od autora, ktorý bojuje proti pseudovede a zlej medicíne. Čo s tým?

kkristin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
6. feb 2013

@kkristin Ja som len obyčajná mama.

irenkask
6. feb 2013

@adsumus Jaj moja ja dnes riešim čo bude s mojou vnučkou ktorá dostala z očkovania rakovinu, prišli dnes z Bratislavskej onkológie s dcérou, malá má znížené červené krvinky a stojí na váhe 17kg . Mala 5 rokov v októbri a nevedia čo s ňou idú robiť lekári. Sú v koncoch a ja tiež. Vidíš po druhej hexe sa jej zapálila chránička a vytvorila hrčka pod uškom. V papieroch má potvrdené že je to reakcia na vakcínu. Doteraz sa nevie najesť a je kŕmená. Nikto nám nič nedá, nepomôže serú na ňu všetci lekári. Nezabudli nás upozorniť že ak sa to vráti tak už jej nemajú čo dať . Ak si nečítala tak tu si prečítaj čo si musela prežiť kvôli .........................
Teraz poraď a buď múdra , vieš ja tie blbé linky vôbec nečítam, mňa zaujíma realita a fakt kto je povinný sa o naše dieťa postarať. Ďakujem za tvoju odpoveď http://simonka.webnode.sk/ Prečítaj si príbeh zo života ktorý trvá dodnes.

adsumus
6. feb 2013

@irenkask Irenka poznám váš príbeh, je mi malej veľmi ľúto,viem,že to máte ťažké. Pri rozhodovaní či dať alebo nedať som to brala do úvahy a prečítala som si rôzne názory,možno by ma to bolo ovplyvnilo, ale stalo sa, že moje dieťa malo vázne NU z antibiotík. A tak som sa rozhodla, že pre moje dieať bude prevencia lepšia ako liečba. Napriek mojím veľmi negatívným skúsenostiam s antibiotikami by som si nedovolila nikoho od nich odhovarat, pretože ja viem, že to, čo môjmu dieťaťu ublížilo každý den zachranuje život tisícom iných. Ponúkam len iný pohľad na problém očkovania. Na zamyslenie, nikoho sa nechcem dotknúť.

irenkask
6. feb 2013

@adsumus Ja neodhováram len chcem vedieť kto má malú podľa teba riešiť a pomôcť jej a odškodniť aby mohla prežiť svoj život dôstojne , lebo nevieme koľko sa po takej drastickej liečbe dožije. Kto je povinný jej poskytnúť to, na čo nemajú jej rodičia, pretože na onkológii je najdrahšia dovolenka.
Podľa teba lekári, ministerstvo zdravotníctva alebo vy všetci kvôli vašej kolektívnej imunite ktorú tu tak obhajujete ona musela takmer položiť svoj nevinný život. Na toto mi len odpovedz či to sa jej vy poskladáte a po koľko by ste jej prispeli, lebo ona obetovala život pre vašu kolektívnu imunitu. Potrebovala by drahé výživové doplnky, oblečenie , spodné prádlo lebo neudrží moč atď............Len na toto mi odpovedzte. A ešte na jedno, že ak by umrela či to tebe pomôže na to, aby tvoje dieťa neochorelo...
Berme ako fakt že ona vám zachránila vašu kolektívnu imunitu lebo sa dala povinne zaočkovať, dobre?

jarhal
6. feb 2013

@irenkask tak je to ciitliva tema...kazdy nestastny rodiic je zufaly z choroby svojho dietata....
ale obvinovat tych co ockuju z nestastia vasho......vnucata..... je uz silna kava....mame sa poskladat?

adsumus
6. feb 2013

@irenkask To je bod, na ktorom sa zhodneme, štát by mal odškodnovať všetkých, ktorým svojím medicínskym zakrokom uškodil. Bola by väčšia kontrola liekov, prísnejšie pravidlá, lepšia lekárska starostlivosť. Neviem prečo to tak nie je.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
6. feb 2013

@adsumus Autor, ktorý "bojuje proti pseudovede" by si mal najprv zistiť, či vakcína proti čiernemu kašľu vôbec vyvoláva kolektívnu imunitu, než začne písať článok obviňujúci neočkujúcuch. Keď už sám toľko zmyslu pre vedu nepobral, mohol si nechať poradiť od Anne Schuchat, riaditeľky úseku pre očkovanie a dýchacie ochorenia CDC, aspoň v tom, že za epidémiu čierneho kašľa NEmôžu neočkovaní. Ako by aj mohli, keď drvivá väčšina chorých boli očkovaní!... Ale to autorovi zjavne uniklo v jeho žlčovom zápale.

Namiesto toho píše bludy a iracionálne konštrukcie. Napríklad najprv nakydá na neočkujúcich rodičov, ale vzápätí odkáže na článok, podľa ktorého sa ochorenie stáva odolným voči vakcíne, resp. že booster dávky vakcíny v 11-12 rokoch neochránili deti pred ochorením v 13-14 rokoch. Tak teraz ako? Takže rodičia môžu za zlyhávanie vakcíny? A za sklon zemskej osi náhodou nemôžu? Alebo tým azda chce povedať, že aj keď vakcína nefunguje, tak je potrebné sa ňou očkovať, lebo ináč sme šíriteľmi ochorenia? Popri tom nakydá aj na Dr. Searsa ktorý vo svojich knihách aspoň uplatňuje zdravý rozum.

Tvrdí, že kvôli nárastu neočkujúcich je narušená 90% zaočkovanosť a tým aj mýtická "kolektívna imunita", a ani toto nie je pravda (Washington je jeden z najviac preočkovaných štátov USA a zaočkovanosť detí sa odhaduje na vyše 93%). Keby trochu rozmýšľal, musel by sa opýtať, aká je vlastne efektívna zaočkovanosť celej populácie, čiže aj dospelých, ale to by sa mu rozprávka o kolektívnej imunite zrútila ako domček z kariet, lebo väčšina Američanov sa pravidelne nepreočkováva proti čiernemu kašľu, a okrem toho, účinok vakcíny v dospelosti je ešte kratší než tých odhadovaných 3-5 rokov v detstve. A to by v prvom rade musela vakcína nejako chrániť proti nakazeniu, čo nedokáže. Ale to by sme asi od neho chceli veľa, zmyslom článku zjavne nebolo hľadanie príčin ale oheň a síra na kacírov.

Tvrdí, že poškodenia očkovaním sú "vyvrátené", hoci samotné CDC má na stránke masy poškodených aj s fotkami. Mimochodom, CDC vyšetruje aj možnosť, že zlyhanie vakcíny spôsobilo masívne porušovanie chladiaceho reťazca. Prosím, všimnime si, že CDC ani tu nehovorí o "nezodpovedných rodičoch" ale o zlých vakcínach! http://www.katu.com/news/local/Link-between-who...

No a potom zmätočný článok pisálka z magazínu plateného bohatými firmami (takých ako Merck) použije niekto ako argument v debate o očkovaní... 😉

petra8786
6. feb 2013

ja som momentalne proti očkovaniu...zatože to niekomu pomoze druhemu nemusi,je to vsetko na organizme maleho telička,či dokaze ustat tie jedovate latky ,ktore obsahuju tie vakciny ako ortut,hlinik,formaldehyd...je mi jasne ze tieto latky nedonesu malemu babatku nič dobre..to okolo tych latok,to co ma prospievat neberiem tym ,ktori su za ockovanie..mozno to prospieva niektorym ale tie zvysne latky ako ortut to urcite len skodi..jedno miminko je nachylnejsie ako druhe a tu vznikaju problemy..jedno je zdrave druhe nie..a preto by sa mal najprv skontrolovat a vysetrit kazdy organizmus pred ockovanim,ci zvladne zataz tych tazkych kovov..az potom nech ti lekari spokojne ockuju hlava nehlava...ja dam svojho syna zaockovat az po tretom roku zivota,ked jeho telo bude silnejsie a dovivijany nervovy system..budem kludnejsia..

adsumus
6. feb 2013

@petot Zaockovanost vo Washingtone sa pohybuje od 88 do 93 percent, musi byt vyssia aby fungovala kolektivna imunita.

irenkask
6. feb 2013

@adsumus Ja ti poviem , prečo to nerobí. Preto lebo by skrachoval finančne úplne a musel by odškodniť desaťtisíce detí a to sakramensky. Vyšetrenia detí by stáli miliardy eur. Takisto pred očkovaním nikoho vyšetrovať nebudú aby predišli niečomu, lebo vedia že je to prd platné a výsledky ktoré budú zistené už za 5 minút niesú pravdou. Pretože v tele je neustály pohyb a zmena. V živote nič nemáš ani nebudeš mať isté a nepomôže ti ani kolektívna imunita ani vakcíny aby si bola chránená. A nikdy nikto nebude mať také schopnosti aby mohol deti triediť na také ktoré môžu a ktoré nemôžu byť očkované. To preto že ľudské telo je skrátka nevyspytateľné vo svojich reakciách na vonkajší svet.
Záruku na život ti nedá pre tvoje dieťa nikto tomu ver a kto ti tvrdí čosi iné tak klame.

nae
6. feb 2013

@kvieta
"Áno, to by ma zaujímalo, prečo ochorejú aj očkované deti emoticon - na túto Tvoju ? by som chcela vedieť Tvoj názor, čo si myslíš, prečo k tomu dochádza. Odpoveď na ňu z druhej strany tu už bola, tak ju nie je potrebné dookola opakovať."

Napríklad preto, lebo očkovacie látky jednoducho nefungujú u detí (dojčiat) presne podľa priania výrobcu a motlitieb pediatra, nie sú dostatočne otestované (vrátane nú), multivakcíny obsahujú príliš veľa antigénov na špecifickú imunitnú odpoveď a následnú dlhodobú ochranu. Taktiež u očkovaných detí sa dané ochorenia možu prejaviť v indolentnej forme, nešpecificky, pričom ale danú infekciu šíria ďalej. To je aspoň pár dovodov.

"...Keby ste sa ty a tvoje like-women - prepáč, ja sa nepokladám ako niečia like-women. Ak označím niečí príspevok, že s ním súhlasím, vyjadrujem súhlas s tým názorom. Nelikujem všetko zaradom, dokonca sa stalo, že som likla aj názor opačnej strany. Toto beriem ako nefér pripomienku."

Napísala som ty a tvoje like-women, nie že ty si niečia like-woman, ale to je jedno. Ide mi len o to, že neustále každú chvíľu tu čítam narážky na to, ako sa niekto obohacuje vitamínovými doplnkami, aká je homeopatia paveda apod. Čo koho do toho? Sama píšeš, že najprv si zdravotné problémy riešiš po svojom, doma, a tak je to ok. Každý na to máme iné nástroje.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra8786
6. feb 2013

nase prababky neboli ockovane a dozivali sa krasneho veku,napriek tomu...podla mna ide o to,ze vela zien ked su tehotne nie velmi pripisuje zdravy zivotny styl v tehotenstve buducej imunite ich dietata,..jasne ked jete same,maso,sladkosti,chipsy,..tak dieta radsej dajte zaockovat lebo urcite nebude mat taky dobry imunitny system a odolnost voci niektorym chorobam ako tie co ich matky sa zdravo stravovali....moj nazor je taky...ze to co jeme v tehotenstve a pijeme sa odzrkadli na zdravi nasich deti....podla mna s tym ockovanim a neockovanim je to tak ze bolo a bude..a mozeme sa tu hadat...ale vieme aj ze ečka su zle v potravinach napriek tomu ich vela ludi konzumuje....proste to su nepoucitelny ludia...chapete...niekto vie ze tie ečka su zle a ze skodia napriek tomu ich mame takmer vo vsetkych potravinach a tak je to s očkovanim..neni zdrave ale mame ho vsade..keby vymysleli inu formu zdravsiu očkovania budiš..zatial žial taka neni.......

dorenika
6. feb 2013

ja som proti ockovianiu,svoje dite nedam zaockovat neverim tomu ze to pomaha je to kravina len to poskodzuje mozog dietatka a jediny kto z toho ma osoh je farmaceutiska firma ktora vakciny dodava,citala som o vela pripadoch kedy doslo k smrti alebo inemu poskodeniu dietata ockovanim

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz