Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

jarhal
7. feb 2013

@spuntikmathiasko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 suhlasim 🙂 🙂 🙂 🙂

irenkask
7. feb 2013

@adsumus Neoslovuj ma nickom keď vôbec nerozumieš tomu čo píšem aj to nie tebe.

lizatko1009
7. feb 2013

nebudem sa zapajat do urazania a podobneho, moj maly bude mat 3 a pol roka a ockovany bol pri narodeni na 3 a 4 mesiace viac nie, bojim sa, moja teta co je lekarka vrav, ze to je fajn, ale aj tak sa bojim moja kamoska dala zaockoval a vysli z ordinacie a mala jej zacala modrat a nevedela sa nadychnut, kolko uz takych problemov s ockovanim bolo, ale na jednej strane tie zakladne ako zltacka, cierny kasel, tuberkuloza ok, ale neviem, lekarka ma nejako nenuti maleho ockovat, ze sa mam rozhodnut. sice sme nejake etra nasledky po ockovani nemali ani teplotu, ale strach nepusti

sisaka
7. feb 2013

@irenkask - vazena pani, z vas priam srsi nenavist, zloba a agresivita, som rada, ze sa osobne nepozname 😔
je mi uprimne luto vasej vnucky, taketo negativne emocie jej stavu urcite nepomahaju ☹

irenkask
7. feb 2013

@sisaka Pani kanaďanka evidentne neviete čítať medzi riadkami a vôbec nechápete nič, Na vašu ľútosť sa vám môžem kašľať.Vaše kádrovanie si nechajte aj hodnotenie pre vašu rodinku. Mne je platný len ten kto vie dať rozumnú radu a pomoc takejto rodine a nie z nás robiť debilov že my nebodaj nevieme z čoho naše dieťa ochorelo , nereagujte viac na mňa amen.

jerryjanka
7. feb 2013

jej pozor pani oktorka chodí na sympóziá - ktovie kto to financuje 😖 😖 😖 🙄

petot
7. feb 2013

@kamilb Túto matematiku poznám. Ja som poukazoval na to, že ak väčšina chorých v epidémii sú očkovaní ľudia, tak je hlúposť obviňovať z epidémie menšinu nezaočkovaných. A za tým si stojím.

hajanka
7. feb 2013

@sisaka keby si si presla vsetkym tym cim si presla @irenkask , jej dcera, vnucka a cela rodina, neviem ci by si teraz bola mila, stastna, spokojna, prekypovala vdacnostou a neviem cim este.... 😖 pouvazuj

petot
7. feb 2013

@kvieta Ja som presvedčený, že kým sú vakcíny povinné, žiadna firma nemá dôvod pracovať na účinnejších a bezpečnejších vakcínach. Sú to akciové spoločnosti, a základnou povinnosťou a.s. je generovať zisk. Čo najväčší. Akcionári si volia také vedenie firmy, ktoré vie tento cieľ zaistiť.

Výskum stojí hory peňazí a kto by mrhal peniazmi na výskum, ktorý neprinesie zisk? Zisk z "bezpečnejších" vakcín by nebol významne vyšší než zisk z "menej bezpečných" vakcín, pretože tie sú aj tak povinné. Je to teda čistá strata. Takéto vedenie by akcionári poslali kadeľahšie.

kvieta
7. feb 2013

Nebudem pani oslovovať nickom, pretože by si to po tomto príspevku určite nepriala, ale nedá mi nereagovať na urážlivé príspevky. Keby ktokoľvek z doterajších diskutujúcich prispieval do diskusie príspevkami takým urážlivým nenávistným spôsobom, asi by ho vypískali aj "vlastní". To že sa tak nestalo v tomto prípade je ale asi iba preto, že tu všetci ešte hľadáme vhodné slová, ako jej ešte viac neublížiť v jej nešťastí. Nikto z diskutujúcich neodviedol jej vnučku zaočkovať, nikto z tohto fóra teda nemôže za to, že ochorela, aj keby naozaj tú nešťastnú chorobu dostala z očkovania. Ak nevie slušne diskutovať, asi by sa mala zdržať akýchkoľvek komentárov. Aj tí najväčší zástancovia pre alebo proti takto neurážajú. Kde sa hrabe pectore, alebo najnovšie jarhal🙂 (po tomto žeby aj ja?...)

kvieta
7. feb 2013

@petot Má to logiku, zvlášť v dnešnej dobe, no ja verím, že to tak nie je. Viem, že veda je na tom biedne čo sa týka financií, s obtiažou sa hľadajú granty na už rozbehnuté výskumy a na nové ešte ťažšie. Ale toto je podľa mňa taká oblasť, kde sa hľadá vo vedeckej obci odpoveď aj napr. na tie otázky, či je alebo nie je tá ktorá choroba, NÚ dôsledkom očkovania.

nikimax
7. feb 2013

@spuntikmathiasko ak môžem tiež sa vyjadrím k tej genetike.....máme potvrdený autizmus+ alergia na mlieko a lepok...Lekári sa nás snažili presviečať, že je to genetické.....samozrejme sme tomu neverili, pretože nič podobné sa v našej rodinnej anamnéze nevyskytovalo v žiadnej generácií......Tak sme našu lekárku požiadali o genet. testy aj nás, aj dieťaťa......poslala nás na odbery na oddelenie genetiky...... Výsledky (z krvi aj moču) prekvapili aj v ambulancíí genetiky p. profesora Cis... od ktorého sme žiadali vysvetlenie, prečo a ako je to možné že náš auti-syn s alergiami, nemá žiadnu geneticky prenosnú chorobu a je gen. negat. na všetko.....Ked sme povedali, že za príčinu považujeme o č k o v a n i e, tak sa vykrúcal, že to hádam nie....bla bla, žiadne fakty, vysvetlenie.......lebo nevedel...... a evidentne vyzeral prekvapený, prezeral tie výsledky zase a znova.....Takže z toho vyšetrenia vyplynulo, že autizmus ani alergie nie sú genetická porucha........tak ako to lekári radi prezentujú a pritom skutočná príčina je rovno pod nosom a ešte im ju aj rodičia povedia do očí......proste veda..... 😝 😝 😝 😝

spuntikmathiasko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
7. feb 2013

@kvieta Tvoj súcit mi je naprd, ale ty ma uraziť nemôžeš. Zdravý kôň ťa nekopne nikdy, len taký čo zdochýňa a nenašla som jediné vulgárne slovo v mojom texte a nepísala som to vôbec tak ako to ty prezentuješ, ale tebe sa ja spovedať nebudem ani nemusím , ja som tu sama za seba a nie za nejakú spoločnosť ktorá ma má vypískať. Ja som samostatný človek .Preto s tebou nediskutujem a nestaraj sa o to s kým a o čom. Tvoje príspevky ma neobohatili v ničom ani neodpovedali na moje otázky a podstatu veci.

irenkask
7. feb 2013

@spuntikmathiasko Ja sa na teba vôbec nehnevám a moje pozvanie ku mne platí. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kvieta
7. feb 2013

@irenkask Čo sa týka obohatenia príspevkami môžem prinajmenšom povedať to isté. Tak kopni do mňa za to, že moje dieťa je po očkovaní zdravé a nenašla som doteraz dôvod neočkovať. Ďalej mi už na Tvojom názore nezáleží.

petot
7. feb 2013

@adsumus Pripustila si, že nežiaduce účinky uvedené v príbalovom letáku sú reálne. Prezradím ti, že v príbalovom letáku vakcíny MMR-II (Merck) sa autizmus uvádza medzi možnými nežiaducimi účinkami. Takže teraz čo, pripustíš aj ten alebo nie? Na okraj, ide o prakticky totožnú vakcínu ako Priorix.

adsumus
7. feb 2013

@petot Označ mi prosím kde to je uvedené http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m... ja to neviem nájsť

irenkask
7. feb 2013

@kvieta Ja sa teším a neprajem ti nič zlé pre tvoju rodinu, lebo ja som videla veľa detí zomierať, lebo ich dávali ku nám na izbu: jedno na neuroblastóm a druhé na leukémiu, lebo nemal darcu kostnej drene. Neprajem to nikomu nech má akýkoľvek názor, na čokoľvek iný. A tú bezmocnosť, že nevieš pomôcť ani cudziemu ani vlastnému.
Ale naučila som sa pýtať na všetko a brániť sa, lebo by ma boli aj zožrali . Môžeš ma brať ako človeka zdeformovaného pobytmi v zdravotníckom zariadení. Jasné že sa to muselo kdesi odraziť nie každá stará mama tam pomáhala , všetky odtiaľ po týždni utekali a vraveli že tam viac neprídu, že sa na to utrpenie nemohli dívať. Ja som to prežila s následkami na duši, lebo ver, že som väčšiu hrôzu nevidela nikdy ako je detská onkológia a nepriala by som ti zažiť ten zážitok.

spuntikmathiasko
7. feb 2013

@irenkask vsak sa nemas ani za co hnevat a dakujem za pozvanie, ja viem vsetko co potrebujem vediet

petot
7. feb 2013

@adsumus Aha, máš pravdu, nemajú to tam. Pomýlil som sa. Išlo "len" o cukrovku.

adsumus
7. feb 2013

@petot No toto, nechcem byť zlá, ale vyčítate mi, že všetko spochybnujem, teraz hadam chápete, že prečo. Okrem toho netreba zabúdať na jednu podstatnu vec, nie všetky reakcie, ktoré sa odohrali po ockovaní majú kauzalnu suvislost potvrdenu a teda môže ist o náhodne udalosti, ktoré s vakcínou nesúvisia.

nikimax
7. feb 2013

@petot dobre som tam videla encefalitída (zápal mozgu) a encefalopatia (poškodenie mozgu)???A tu ma pomaly ukameňovali, že si asi vymýšľam.... Náš Neurolog presne hovoril o tom, že po očkovaní môže nastať encefalidída (čo naši lekári nevedia dobre rozlíšiť od chrípky, lebo sú príznaky podobné) a neliečená a nerozpoznaná sa vyvinie do encefalopatie......to už je poškodenie mozgu....A vraj encefalopatia je taký starší názov pre autizmus......dobre som to pochopila petot?

spuntikmathiasko
7. feb 2013

@nikimax no co sa autizmu tyka tak kntomu nemam odvahu sa vyjadrovat, lebo pokial viem tak sami lekari nevedia co autizmus sposobuje, jedny tvrdia, ze je to genetika, druhy, ze sa nieco "pokazi" pocas vnutromaternicoveho vyvoja a niektory, ze je to psychickeho povodu. Dufam, ze to napisem zrozuminetle, ale moje netere maju prastarkeho, ktory si zobral za zenu sesternicu a ich sesternica z druheho kolena ma autizmus a lekari im povedali, ze to moze byt kludne nasledok toho, ze jej prastarky mal za zenu sesternicu, ze to v tych genoch stale koluje. A vtedy im vlastne hovorili, ze aj deti co maju autizmus tak dost casto je to tak, ze prastary rodicia, stary rodicia, alebo rodicia su casto z jednej dediny a ze nemusia byt ani rodina, ale ze tie geny hlavne v mensich dedinach su uz moc premiesane. Inak suvis s tymto sa potvrdil pri Creutzfeldt-jakobovej chorobe. A co sa alergii tyka tak neter mam obe alergicke a tiez tvrdili, ze to museli zdedit a my sme tvrdili, ze nemali po kom ani z jednej ani z druhej strany a nakniec sa len tak dala vysetrit sestra aj jej muz a sestre potvrdili alergie co maju deti a popri tom nikdy nemala kliniku.

zelmirka1
7. feb 2013

fuha strhla sa tu riadna debata....mne trochu chýba to, že či už niekto dôveruje očkovaniu alebo nie tak u nás neexistuje slobodná voľba a to podľa mna nie je v poriadku. Proste je očkovanie povinné a je úplne jedno či je rodič za alebo proti, čo znie akoby sme boli nesvojprávni. Keď som v nemocnici musím s každým zákrokom súhlasiť, ale keď ide o deti tak štát rozhoduje za rodičov. Keď si beriem antibiotika alebo akékoľvek iné lieky mám právo si prečítať príbalový leták a liek nezobrať, ale zaujímalo by ma, ktorá mamina v ordinácii videla príbalový leták k vakcíne? Ktorá lekár dôkladne vyšetril bábo a urobil si aj rodinnú anamnézu a zvážil riziko dedičných chorob a pod. Moja lekárka povedala ideme očkovať, maly vyzerá OK a ja som len dôverovala. O to viac ma prekvapila napr. knižka od Virapena "nažiadúci účinok - smrť" - týka sa liekov všeobecne a ako to funguje vo farmaceutickom priemysle. Treba sa viac zaujímať, viac čítať, sledovať dianie aj ľudí okolo seba a dá sa veľa zistiť a pochopiť.

petra8786
7. feb 2013

spuntikmathiasko...ale vies ze to co pises a tvrdis,je tiez len JEDNA BABKA POVEDALA...TO SU TAKE BLBOSTI.AKOZE OK aj ked si niekto zoberie pribuzneho to urcite ma nasledky..to je jasne...ale zase tvrdit ze avitizmus je z toho..a ten lekar tiez pises ze nemal na to co tvrdil dokaz len trepal do vetra..zee moze to byt aj z toho....akoze vakciny su svinstva..moj kamat ma maleho 5mesacneho uuplne zdraveho synceka...bol v 4 mesiaci na očnej prehliadke...a oči mal uplne zdrave a v poriadku...podla očneho vysetrenia a odbornikov....zaočkovali ho prvou vakcinou ako sa deto očkuju v 4 mesiaci par tyzdnov na to očne vysetrenie a maly začal hned škulit...a ma poskodeny zrak vazne..nahoda??? nemyslim si,ked par tyzdnov pred očkovanim mal riadne vysetrenia..my maleho nemame zaočkovaneho....

nikimax
7. feb 2013

@spuntikmathiasko nooo tak by si mala byť riadne na pozore pri očkovaní, ked sa v rodinnej historií objavujú "páry" rodinných príslušníkov.... 😕 😕 😕 U nás nič také nie je, ako som písala......tak isto tie alergie, nepotvrdili genetický pôvod......my máme tiež robenú z mužom genetiku.....negat.... (dokonca sme boli pochválený za výborný genofond ,ešte pred narodením syna) Niekde sa to zobrať muselo, ale ako píšeš, že lekári povedali "že to MOZE byť následok toho"...to je čistá špekulááácia...... 🤐

petot
7. feb 2013

@spuntikmathiasko Budem úprimný, takže to možno vyznie tvrdo. Čítal som bezpočet svedectiev rodičov o reakciách pediatrov na odmietnutie očkovania. Boli ako cez kopír. Dr.: "To sú len také výmysly, to máte z toho Internetu, však? Tam nejaký inžinier zo Žiliny šíri dezinformácie". A potom v debate vyplynie, že pani Dr. nepozná ani základné zloženie vakcíny, háda sa o nežiaducich účinkoch uvedených v samotnom príbalovom letáku a vyzerá, že ho asi v živote nečítala. Ale ona je "ten odborník" a rodič je "ten (hlúpy) laik" čo nám kafre do remesla a chce (videl to svet?) rozhodovať sám za seba.

Zažil som, ako "pán inžinier" na lekárskej konferencii v Žiline usvedčil pani Doc. Krištúfkovú z nevedomosti. Doc. Krištúfková sa vysmievala z jeho tvrdenia, že Gardasil a Silgard sú totožné vakcíny, Fillo jej z oficiálneho zdroja (ŠÚKL) dokázal, že sú. Ale to nemôže byť, ona je predsa odborníčka a on len nejaký Ing, čo poviete? Myslíte, že sa mu ospravedlnila za krivé obvinenie?

Neviem, kde sa tá lekárska bohorovnosť berie, ale je to veľká pliaga, a to už pekne dlho, vlastne od nepamäti. Chudák Semmelweis keď navrhol, aby si lekári pred zákrokmi umývali ruky, tak ho zavreli do blázinca a tam ubili na smrť. Nezvládli (nepriame) obvinenie, že sami spôsobujú ťažké infekcie a sepsy.

Ing. Fillo nie je mojím idolom ani vodcom, a neraz sme sa posekali. Ale ku cti mu slúži, že sa vzdal dobre plateného zamestnania kvôli tomu, aby mohol naštudovať čo najviac o očkovaní a robiť naplno osvetu, bez ohľadu na osobnú núdzu. A podarilo sa mu to. Je smutné, že on, Ing., musí usvedčovať vakcinačných vodcov z klamstiev a manipulácií. Nemali by ste si vo svojich radoch robiť poriadok v prvom rade vy, lekári?

Lenže to by ste museli o problematike samostatne študovať a samostatne myslieť, nie len čo dostanete na tácke na ktorej je z druhej strany logo koncernu, a museli by ste mať vo veci nadhľad a slobodu. Nemáte v tejto oblasti, česť výnimkám, ani jedno, ani druhé, pretože ste uzavretí vo svojom zažitom spôsobe myslenia, ktorý vám od fakulty neprestajne tlačia, a ste otroci systému ktorý by si s vami rýchlo poradil keby ste začali vybočovať z radu.

Mali by ste byť preto radi, že je tu nejaký Ing. zo Žiliny, ktorý nie je v zajatí 200-ročných pseudovedeckých povier, ani v zajatí medicínskej mašinérie. Venoval štúdiu témy snáď viac času než všetci pediatri dokopy, a mali by ste sa tešiť, že sa dozviete veci, ktoré sa na kongresoch nemáte šancu dozvedieť, a že niekto AJ PRE VÁS vydobíja slobodu. Má svoje vlastné pohľady a teórie (s ktorými sa niekedy ani ja nestotožňujem), ale to je predsa v poriadku - uvádza zdroje a môžete si fakty študovať a interpretovať sami.

Ale je to také ľudské - "zotnite mu hlavu nech nevytŕča z davu". Aj Židia, keď sa dostali z egyptského otroctva, šomrali na Mojžiša. Ľudia sú skrátka takí, myslieť bolí a sloboda smrdí zodpovednosťou za seba. Radšej nech niekto rozhodne za nás a povie nám, čo si máme myslieť a čo máme robiť...

petot
7. feb 2013

@nikimax Autizmus je oficiálne dôsledok vývojového poškodenia mozgu. Encefalopatia je poškodenie mozgu a spôsobiť ju môže ktorákoľvek vakcína. Napriek tomu establišment tvrdí, že očkovanie nemôže spôsobiť autizmus (hoci stále nenašiel presvedčivého náhradného vinníka)...

spuntikmathiasko
7. feb 2013

@nikimax to nie je z nasej strany v rodine, ale zo svagrovej. Mna osobne sa to netyka.