Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

adsumus
8. feb 2013

@zelmirka1 presne tak spoločným úsilím statočných bojovníkov za epidemie sa vam podarilo zlikvidovat agenta provokatera z radov nepriateľa

zeleny_cajik
8. feb 2013

@adsumus "No nic nasledujeme priklad ukrajiny washingtonu a dalsích krajin, kde vdaka mudrcom ako ste vy, ľudia prestali ockovat a bojuju s epidemiami."

Ako sa da overit, ze je tam 100% pricinna suvislost medzi "prestanim ockovat" a epidemiou? Statistika? Preco potom nie je statistika dost dobry dokaz o pricinnej suvislosti medzi MMR vakcinou a napr. autizmom?

Pozri, nie som vyhraneny zastanca ani jednej strany, ale uz nejaku dobu citam a hladam odpovede a FAKT je, pokial ide vlastnu argumentaciu, zastancia ockovania, farmafirmy, lekari predkladaju svoje tvrdenia ako nezvratitelne skutocnosti a ked tym istym sposobom argumentuju ich oponenti, spochybnuju to ako dohady a chcu matematicke dokazy.
Kde su vsak tie ich???

A moj osobny dojem je, ze ovela viac faktov predklada anti-ocko iniciativa. Odpovedaju na konkretne otazky. Ked pominiem extremistov v ich radoch, vedia vecne rozbit argumentaciu lekarov a inych ockovacich expertov lavou zadnou. Evidentne maju viac informacii, idu do hlbky, maju kriticke myslene. Ale na ich konkretne namietky, otazky, zistenia ockovacia strana "odpoveda" roznymi neoveritelnymi teoriami (kolektivna imnunita a pod.), zastrasovanim celosvetovymi smrtelnymi epidemiami, utokmi ad hominem...no a ked nic ine nepomoze, tak statnym natlakom a pokutami.

Aj tvoja argumentacia je zo strany na stranu slabsia... a dnes sa uplne rozbila.

adsumus
8. feb 2013

@zeleny_cajik Som veľmi rada, že si otvorený človek. Predkladaju viac faktov, lebo ich je veľa na mňa. Aj taký agent ako ja musí navariť, prebaliť. Mne sa nezdá, že majú lepšie argumenty, skôr to, že ich hlasnejšie vyjadruju, podporuju sa navzajom, chodte do nášho fotoblogu, pozrite si argumenty pectore, ktorá našla vyjadrenia lekárov, pre mna maju hlavu a petu, nie tieto blbosti o agentoch a 100 konspiracií.

iasse
8. feb 2013

Priatelia, viete niekto o Dr. Natashe McBride? a Gaps diéte? Gaps je skratka Gut and psychology syndrom? Myslim že je čas začať študovať ludskú imunitu v interakcii s baktériami v ludskom čreve. Možná sa nám rozjasní ako očkovanie može ohromne ovplyvnit tuto interakciu! Ludia (i doktori) si myslia že vedia všetko, pravda je taká že sa všetci musíme ešte veľa učiť. Škoda, že ako pokusné králiky sú naše deti...

zeleny_cajik
8. feb 2013

@adsumus Moj prispevok nebol len o tebe a tejto diskusii, tykal sa temy vseobecne. Anti-ocko vola po vecnej diskusii s odbornou verejnostou, nechapem, ked su si tak isti vo svojich tvrdeniach, preco do nej nejdu. Hladat totiz nejake vecne vyjadrenia pro-ocko odbornikov je hladat ihlu v kope sena.

lady511
8. feb 2013

@hedunecka ahoj prosím ta kolko stojí ta vakcína?

adsumus
8. feb 2013

@zeleny_cajik citala si si pectorin prispevok? tam mas vecne vyhlasenia

trinka
8. feb 2013

za...ak to niekoho zaujíma a neukameňuje ma. Som za očkovanie a za zachovanie povinneho ockovania. 😕

lady511
8. feb 2013

@erikasadek Ahoj...vieš určite to bolo od teba dobre myslena tema,,,určite ta vela dobrých rád a nazorov zaujímalo,,ale ako čítam podobne temy,,ludia tu po sebe štekaju ako na trhu.. 😒 moj nazor je určite očkovat ale sto ludí sto chutí vieš ako to je ked je niekto rpesvedčený že nebude očkovat tak nebude...toto je moj nazor..ja si ymslím že ak si dietatko už z neocnice alebo nebodah z bruška maminy donesie slabšiu imunitu,,a lekári to nevedia,,podla nich je dietatko uplne zdrave,,rodičia ho idu dat zaočkovat,,,a dietatko zareaguje na vakcínu...už je to hned chyba lekárov a vakcín čo je absolutne neprijatelne., 😒 to je moj nazor nikto nemože vidiet to telíčka bavetko uplne,,a nevie čo v sebe može mat za protilatky(vid moje telo ma ojedinelu chorobu kedy dobrre protilatky bojuju proti zlým ale aj opačne,čo yb sa nemalo stavat takže valstne moje telo bojuje proti sebe..taktiež mi na to prišli v 14rokoch,,dovtedy zdrave decko hovorí mamina moja,,,a ptoom sa všetko zrutilo,,,nemocnice,,vyšetrenia a dookola,,)tým chcem len naznačit že nikto nemože vediet čo si jeho telo presne v sebe nosí

adsumus
8. feb 2013

A toto považuješ za sposob argumentacie vysmech a obvinovanie?Vies, co si myslim, ze to robia zamerne aby tu na fore nikto nespochybnil ich PRAVDU, aby nikto nemal chut vstupovat do diskusie akoze ani nema a oni si tu mohli širit akekolvek nepodlozene tvrdenia.

lady511
8. feb 2013

@lady511 prepáčte za vela chýb píšem cez mobil narýchlo 😅

erikasadek
autor
8. feb 2013

@lady511 plny suhlas len ako vidis tema bola myslena a zalozena este pred 5 rokmi vtedy na koniku nebola takato nalada kde vsetci hned po sebe stekali.... 😢 😖

vidis aj ja ako som sa zmenila... 😉

erikasadek
autor
8. feb 2013

@lady511 ja tiez pisem casto z mobilu a pisem hrozne....; 😀 😀

lady511
8. feb 2013

@erikasadek Tak určite vetdy to asi ešte nebola take ako teraz ludia sa tu osočuju jedna radost..a ked napr neda babo očkovat už je zla matka(ako ja napr podla určitých),,,každy nech robí podla svojho svedomia a vedomia..určite žiadna matka nechce vedome ublížit svojmu dietatu(aspon žiadna normálna)ja som si povedala že očkovat dam a už je to v rukách božích 🙂

iasse
8. feb 2013

@lady511 Konečne to niekto povedal! Slobodna volba ockovania!

lady511
8. feb 2013

@erikasadek tak napísala som to radščej lebo už vela "mudrych" písalo či enveim gramatiku...ludia ked sa nudia ich zrazu všetko zaujíma 😖

lady511
8. feb 2013

@iasse Samozrejme,,slobodna vola..a nech nikto nikoho nepresviedča o svojej pravde..každy nech si robí podla seba..ja som si ista že svoje rozhodnutie dat očkovat lutovat nebudem 😉

eaka
8. feb 2013

@lady511
"ak si dietatko už z neocnice alebo nebodah z bruška maminy donesie slabšiu imunitu,,a lekári to nevedia,,podla nich je dietatko uplne zdrave,,rodičia ho idu dat zaočkovat,,,a dietatko zareaguje na vakcínu...už je to hned chyba lekárov a vakcín čo je absolutne neprijatelne., to je moj nazor nikto nemože vidiet to telíčka bavetko uplne,,a nevie čo v sebe može mat za protilatky"

K tomuto by som sa chcela vyjadriť. 1. Ak to dieťatko zareaguje na prvú vakcínu, prečo je ďalej očkované a z rodiča je robený debil, ktorý si vymýšľa a detská reakcia je pripisovaná všetkému možnému, len nie vakcíne?
2.Ak je reakcia pripísaná vakcíne, prečo je napríklad vakcinácia MMR považovaná za natoľko dôležitú, že má byť takzvane POD DOHĽADOM v nemocnici pichaná aj deťom, ktoré sú dokázateľne alergické na jej zložky a vakcína im môže veľmi ublížiť? Pretože ak nie v inom, tak v takomto prípade možné poškodenie naozaj násobne prevyšuje prínos vakcinácie.
3.Ak je možné, že dieťa pred prvým očkovaním vlastne z hľadiska zdrav.stavu vôbec nepoznáme a vieme, že ak si od mamy či otca prinieslo slabú imunitu, môže mu byť vakcinácia osudná, prečo slabá imunita rodičov nie je, keď už kontraindikáciou očkovania, tak aspoň indikáciou k riadnemu vyšetreniu, než sa k vakcinácii pristúpi?
Koho iného chyba to je, ak nie lekárov a vakcín? Lekár je ten, kto nerozpozná, že tomuto dieťaťu vakcína viac ublíži ako prospeje a vakcína je tá, ktorá to zlo vykoná..
Ďalšou možnosťou je aj podiel vakcinácie rodičov na ich imunite, ktorú presniesli na svoje dieťa..
😉

lady511
8. feb 2013

@eaka Poprve nemusíš mi kopírovat to čo som napísala ja viem čítat..a ine mamičky tiež.. 😖
ja som bola taktiež očkovana proti klieštovej encefalitide a aj tak som ju dostala a teraz mam akože obvinovat celí svet? alebo nebodaj tu vakcínu?alebo dokonca lekárov?haha to je na smiech..samozrejme že to dietatku si bere imunitu aj z rodičov ale vytvára si aj vlastnu..a ja nevravím že zdravie dietat pred očkovaním nepoznáme...ale nikto ho nepozná uplne do posledneho detailu,,,to poslednej bakterie ktore to dietatko može mat a nikto o tom nevie..ja som toho dobrý príklad,,,stalos a mi neičo podobne takže ani mna nikto nebdue presviedčat o svojej pravde...

adsumus
8. feb 2013

@lady511 Ak o tom nechceš písať plne chapem, co sa ti stalo?

eaka
8. feb 2013

sorry za preklepy 😅

eaka
8. feb 2013

@lady511 Kopírujem to, aby si vedela, na čo reagujem, nemusíš byť hneď agresívna 😉

eaka
8. feb 2013

Aha, veď to neboli moje preklepy, to boli skopírované 😉

adsumus
8. feb 2013

Ona nebola agresivna, co urážaš, poziadala ta o nieco.

eaka
8. feb 2013

@adsumus Prosím?

eaka
8. feb 2013

@adsumus Nechápem, prečo mi odpisuješ do IP, že čo si prosím, absolútne nerozumiem Tvojmu príspevku mne adresovanému, nikoho neurážam a netuším, kto ma o čo požiadal..

lady511
8. feb 2013

@adsumus do 14rokov uplne zdrava,,niaka ta chrípka raz do roka..nádcha..uplne normálne ochorenia,,bežne a lahko prekonatelne.. 🙂 po 15 roku presne ako som dostala občiansky..vyše 40stupnove teploty vysip po celom tele..nemohla som ani vtsat na nohy..nemohla som pohnut jedinym klbom,,,každy pohyb mi sposoboval hrozne bolesti,,potom nastup do nemocnice kde skušali čo mi je,,,milion vyšetrení ,,cítila soms a ako pokusný králik,,nevdeli sa rozhodnut či je to klieštova encefalitida alebo reumatoidna artritida..každe z týchto ochorení je navždy dokonca života a nedá sa vyliečit,,raz som mala take príznaky z jednej choroby potom zase z druhej,,nemala som cut žit,,bez pohybu,,,a s tolkými liekmi,,zaver?reumatoidna artritída,,spojena s klieštovou encafalitidou,,nikto nevie presne z čoho sa reumatoidna artritída dostane,,niekedy dedična predispozícia(u mna vylučene)niekedy stres(u mna prijatelne)mala som priatela cca od 15rokov ktorý ma bil..a toto je výsledok,,,stres velký šok,,a ochorenie na celí život ☹ pretože som mu nevedela povedat nie a nechala som so sebou mavat ☹ plust klieštova encefalitida...ked som bola mala dostala som kliešta..aj ked som bola očkovana 😒 takže v mojom tele dobre bunky ničia tie zle ale aj tie dobre nevedia ich rozlišovat...ničia dobru imunitu,,,a bez imunity je človek nachylný na všetko ako male babetko,, ☹

lady511
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
8. feb 2013

@eaka Počuvaj ma dobre ak niekomu napíšeš, že nemá byť agresívny, tvrdíš o nom, že JE agresivny a to je urazka. Tak s tým konečne prestante.

kali23
8. feb 2013

@lady511 máš pravdu.. nikto nevidí do dieťatka a nemôže s určitostou povedať, ze je úplne zdravé a zaprisahať sa, že žiadne NU po očkovaní nebude mať....
ehm no ale naša pediatrička malého dokonale pozná a ona vie, ze on je úplne zdravý! a prisahala nám, že žiadnu reakciu mať nebude, lebo ona to vie, lebo ona je vyštudovaná! a mimochodom NU neexistujú!!! a toto sú jej slová...

mozno by som jej uverila, keby sa malemu robilo niekedy nejaké vysetrenie... ale ja ti nejako neviem uveriť, ze ona malého dokonale pozná, ked ho videla pár krát na poradni x 2minúty... ehm meranie, váženie a čakanie u sestricky trvalo dlhsie, než to jej dôkladné vyšetrenie... žeby mala dáku zázračnú guľu?
a taká pikoška, ked sa jej muz opýtal, ked si je teda taká istá svojim tvrdením, tak teda nech nám napíše na papier, ze preberá na seba všetku zodpovednosť. sucho odpovedala... nie!

a vieš čo? neuverila by som jej... materinský inštinkt a zdravý rozum nepustia ;)