Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

eaka
8. feb 2013

@adsumus
@lady511
Kočky, agresívny nie je len ten, čo Ti rovno vyp*čuje alebo jednu uvalí. Obidve ste svoj príspevok ku mne začali dosť agresívnym "tónom", pritom si vôbec nie som vedomá, že by som niektorej z Vás napísala niečo, pre čo by bolo treba sa urážať alebo hádať.. To, že som v príspevku lady511 našla niečo, na čo som reagovala, snáď nebude tým spúšťačom? či?
Keď mi niekto napíše "počúvaj ma dobre" vo virtuálnom svete, tak v realite si to predstavujem, akože ma v nejakej tretej cenovej chytí pod krk a pred očami mi šibrinkuje päsťou..
Ale samozrejme, ja som tu asi ten primitív .. 😒

lady511
8. feb 2013

@kali23 to je pravda..ni sa nikto nezaručí za reakciu po očkovaní,,,ale ani za iný zdravotný stav aj dospeleho človek že ak sa neičo stane..tak ten dotyčný doktor bdue neist nasledky,,ale ja mam dobry pocit z toho že som ju očkovat dala,,poradila som sa s lekárom,,o jej zdravotnom stave,,a iných doležitýc veciach,,mi naopak sme u doktora dlhšie akos a patrí 😀 pretože sa na všetko pítam čo ma zaujíma ohladom všetkých dostupných očkovaní ,,a on mi dokonca odporučí alebo neodporučí,,,je to dobrý odborník ktoremu nejde len o kšeft(ako si niektore myslia)a nejde mu o to aby nasilu niekomu natlačil vakcínu aby zarobil..je to mimochodom naš známy a preto veim že by nam vedome neublížil..tak jej na poradniach a aj mne venuje velmi vela času,,aj nad ramec jeho kompetencie,,teda aj ked nemusí povysvetluje nam všetko aby som mala jasno 😉

lady511
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
8. feb 2013

@lady511 Pretože, tak ako aj Ty, som na verejnom fóre vo verejnej debate a niečo v tom, čo si napísala, vo mne vyvolalo chuť Ti odpovedať, nechápem, prečo s tým máš problém, nijak som Ťa neosočovala...

eaka
8. feb 2013

@adsumus Ešte že má Teba, aby si ju pred mojou hrozbou ochránila, spamätaj sa hlavne Ty, nechápem, čo tu do mňa skáčeš, ako keby som Ti stúpila na otlak, okrem toho sme asi dávno úplne mimo témy, vlastne odvtedy, ako som sa k téme vyjadrila a začali ste s tým mať problém..

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
8. feb 2013

@kali23 A ak dieta ochorie tak od nich budes cakat, že ti zarucia, ze mu lieky nesopsobia vazne ochorenie? A ak ti to nezaručia, tak ho nedáš liečiť?

eaka
8. feb 2013

@adsumus pretože bola, čo to má spoločné s Tebou? okrem toho Ty tu do mňa skáčeš oveľa horšie ako bolo moje jemné upozornenie, že sa nemusí čertiť za to, že som skopírovala časť jej príspevku, prežívaš to, ako by som tu niekomu nejak ublížila.. človek tu zareaguje na nejaký príspevok normálne k téme a zrazu sa tu doňho pustí nejaká fúria, neviem, čo Ti chýba, ale nerieš si to láskavo na mne.
🙂

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeleny_cajik
8. feb 2013

@adsumus Porovnanie pre @kali23 nie je uplne na mieste. Ked mas pochybnosti o ucinkoch ci nez. ucinkoch predpisaneho lieku, mas vlastnu VOLBU, ci prevezmes zodpovednost sama a liek dietatu podas alebo nie. Pri ockovani tu volbu nemas.

kali23
8. feb 2013

@adsumus no keby si sa mi radsej vyjadrila k mojej poslednej odpovedi ;) záhadne ti ku mne vtedy dosli argumenty... stačí použiť tvoje slová a končíš... a následne si najdes nejakú obeť... ako teraz @eaka... a kedze momentálne sa nikto iný nezapája, tak chytáš za slovíčka mňa...

každý súdný človek pochopí, že aj lekár je len človek, a nemôže o niekom povedať, že ho dokonale pozná (lebo ho uz pár krát videl! a nemôže vedieť, že nebude mať žiadnu reakciu... a keď je tak skvelý odborník, že na posúdenie zdravotného stavu mu stačí občasný pohľad, tak áno! nech sa zaručí... ak nie, nech netliacha nezmysly...

eaka
8. feb 2013

@adsumus očividne budeš asi trošku precitlivelá, asi ten čas v mesiaci, nebudem na to už radšej reagovať, ak ma lady o niečo požiadala, hoci som to nezaregistrovala, ako si si všimla, už som nič jej nekopírovala a doteraz nechápem, prečo to ako mal byť problém; to, či skopírujem časť jej príspevku alebo nie vrámci tejto diskusie, aby som zjednodušila detekciu, že na čo vlastne odpovedám, nemá nič spoločné so schopnosťou čítať akéhokoľvek účastníka tejto debaty, práve v tom, čo si nazvala "žiadosťou", som napríklad ja videla agresívnu reakciu 🙂
A Teba vôbec neurážam, len pravdivo nazývam spôsob, akým so mnou dnes komunikuješ, to nie je urážanie.
Prajem skoré vyfučanie ofuklina 🙂

hajanka
8. feb 2013

@zeleny_cajik @adsumus tiez je rozdiel ak su lieky indikovane na liecbu, alebo je to ockovanie ktore je len prevenciou (aj to chabou) a podava sa zdravemu dietatu

adsumus
8. feb 2013

@zeleny_cajik Máš veľkú figu a nie voľbu, aký liek podáš, aký ti odporúčia taký dáš, čo? dieťa v ohrozeni zivota a ty si budeš čítat pribalové letáky? a vyberať? A čo navyberáš? Ty vieš, čo je lepšie pre tvoje dieťa?

eaka
8. feb 2013

@adsumus Porovnávaš niečo, čo sa pichá zdravým deťom a tvrdia, že je to prevencia so zásahom, ktorý v akútnom ohrození môže zachrániť život.. Hrušky s hroznom 😉

adsumus
8. feb 2013

@eaka Ak by si vedela,že tvoje dieťa naisto dostane vážne NU z atb, tak by si dala očkovať.

eaka
8. feb 2013

@adsumus To je príliš široko položená otázka, v takej situácii nie som, rozhodnutie očkovať neočkovať je porovnanie rizika, ak je riziko bez očkovania subjektívne väčšie, tak nech taká osoba v takej situácii sa rozhodne tak, aby sa cítila v čo najmenšom riziku... čo Ti mám na to povedať? 😉

petot
8. feb 2013

@adsumus Autizmus na Slovensku sa pred 5 rokmi vyskytoval v pomere 1:150 detí. Dnes to bude zrejme horšie, lebo máme rovnaké trendy v očkovaní ako v USA kde je medzitým pomer už opäť takmer dvojnásobne horší.

Ale dobre, nech je to "len" 1:150. To by znamenalo incidenciu 667 ťažkých herpesových encefalitíd na 100000 obyvateľov. To je asi 30x viac než incidencia čierneho kašľa, a vzdialene sa to už približuje incidencii chrípky počas epidémie. Naozaj si myslíš, že takáto katastrofická vírusová epidémia ťažkého zápalu mozgu by unikla pozornosti úradu verejného zdravotníctva? To asi o nich nemáš veľmi vysokú mienku, však?

A pokiaľ ide o čierny kašeľ, zacyklila si sa. Bulvárne články zaplatených pisálkov nie sú argument.

anw
8. feb 2013

Moze byt benigny spankovy myoklonus nasledkom ockovania?

adsumus
8. feb 2013

@petot
Čumim, čumím, čítam spredu zozadu zhora zdola, nejako nerozumiem. Mám dojem, že ty si nepochopil mňa, chcela som naznačiť, že za niektoré z poškodení mozgu, o ktorých si verejnosť myslí, že sú spôsobené vakcínou, možno môže nejaký zakuklený vírus číhajúci v organizme. Je to reálna vec.
Ty tvrdíš, že za každým autizmom je encefalitída?
Vy máte potrebu informovať verejnosť o nežiadúcich účinkoch vakcín a ja zasa mám potrebu informovať o tom, že vo svete stúpa počet ochorení, že je to spájané s antivakcinačnými aktivitami. A že liečba ochorení môže tiež ublížiť. To je fakt.

hajanka
8. feb 2013

@adsumus mozes mi prosim odpovedat na otazku, reagovala si moj komentar a nevysvetlila svoju odpoved, co si nou myslela.

"ak pises o bcg tam to bolo potvrdene ak o mmr tam nie"
Dnes o 10:27

"co" bolo potvrdene? a preco? a kto to potvrdil? kedy a na zaklade coho?

adsumus
8. feb 2013

@hajanka nekopiruj to uz viem

hajanka
8. feb 2013

napisala si:

"Ano ale informovat treba pravdivo a neuvádzať svoj názor ako fakty. Veľa ľudí si potom myslí, že očkovanie je nebezpečné a zbytočné. To nie je pravda, očkovanie zachraňuje životy."
nasledne na to si reagovala na to, ze ak sud uzna poskodenie nasledkom vakciny a vyplati odskodne, ani to nie je dokaz toho ze to ochorenie-poskodenie sposobila vakcina, ale mohlo to byt pochybenie lekara a ani uznanie sudom nie je pre teba dost dobry dokaz.

proste nic nie je pravda, aj keby to uznali vsetci svaty, alebo prezident alebo mozno p. Dluholucky? ... vsetko spochybnujes, ked to uzna lekar pochybil, ked to uzna sud, tiez to muselo byt len pochybenie, vsetko len aby to nebolo z tej vakciny...

na to som ja napisala, ci si citala ten moj clanok na ktory si si pytala zdroj (je v nom uvedeny), pretoze v nom su tiez zaujimave skutocnosti uvedene, ci aj tie vies spochybnit, zaujima ma tvoj nazor na neho

na to si mi odpisala velmi vseobecne a jednoducho: "ak pises o bcg tam to bolo potvrdene ak o mmr tam nie"

tvojej odpovedi nerozumiem a preto sa pytam: "co bolo potvrdene? a preco? kto to potvrdil? kedy a na zaklade coho?"

adsumus
8. feb 2013

@hajanka "Trial of BCG vaccines in South India for YBC prevention: first report (Bulletin of the WHO, 57 (5); 819-827 (1979))". toto má potvrdiť, že o probléme s vakcinou vedia už dlho,ale najst sa to nedá. tak potom je to zbytočné rozoberať.

hajanka
8. feb 2013

@adsumus sorry neskoro 😅 pisala som pocas toho ako si ty odoslala

hajanka
8. feb 2013

@adsumus ale da, odkial to tak asi tak mam?

a co teda o bcg je potvrdene, o com si pisala.

adsumus
8. feb 2013

@adsumus Jediné, čo má presvedčí je vedecky podložená štúdia. Máme? Nemáme. V dnesnej dobe naozaj neradno verit bars comu.

adsumus
8. feb 2013

@hajanka daj mi link

hajanka
8. feb 2013

@adsumus mame, staci hladat ale poriadne, ja som si to z prsta nevycucla
a slo o najvacsiu studiu WHO v tych rokoch - staci si precitat ten uryvok, ked uz aj WHO klame, tak potom o co sa tu potom 50 stran bavime??? 😲