Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

poiuytrewq
10. feb 2013

@hajanka Ci to ma nieco spolocne alebo nema s ockovanim tak je to istym sposobom zasadne nutenie do ockovania. ( je to podstatne vacsia motivacia ockovat ako zaplatit nejakych 300 euro na SK) Neviem kedy ste tam zili ale situacia sa mozno uz trochu zmenila odvtedy. Ale nie som expert na ockovaciu problematiku v UK priznavam.

irenkask
10. feb 2013

@poiuytrewq Ja som počula, že očkovanie proti rakovine krčka maternice je účinné u mužov tiež, nedáš sa aj ty zaočkovať? Dáš aj dcéru zaočkovať?

poiuytrewq
10. feb 2013

@irenkask Neironizuj. Nema to zmysel.A dceru nemam.

irenkask
10. feb 2013

@poiuytrewq Tak to som myslela smrteľne vážne, zrejme to nevieš a ja nemám link na to. A keby si mal dcéru tak by si dal či nie?

poiuytrewq
10. feb 2013

No uprimne ja nie som zastancom ockovania proti chripke takze vakcina proti rakovine krcka maternice tiez nie. Nie som zastancom toho aby sa ockovalo vsetko mozne, ale len zopar zakladnych a podla mna nevyhnutnych ockovani. Ale nie som ziadny schizofrenik, ak by si to niekto myslel podla mojich prispevkov. 😎

irenkask
10. feb 2013

@janano Ďakujem krásne.

kaslerka
10. feb 2013

ja som urcite za.

irenkask
10. feb 2013

@poiuytrewq No ale teraz je veľká epidémia rakoviny krčka maternice a ty ako muž si pôvodca a prenášač. Vlastne de facto sa priživuješ na kolektívnej imunite tých, ktorí sa proti tomuto očkujú a to svedčí že nie si taký uvedomelý ako sa prezentuješ pri iných chorobách ktoré nie sú zďaleka tak rozšírené ako táto. Vlastne ani manželku nemáš zaočkovanú a čo ak ty nakazíš nejakú ďalšiu ženu a ona nejakého iného muža ktorý zase ďalšiu ženu a muža čisto hypoteticky nieje to nezodpovedné.
Očakávala som že ten link máš naštudovaný a ty si ma hneď obvinil z ironizácie krivo.

kvieta
10. feb 2013

@irenkask 🙂 No ale ak sa doteraz nenakazili a sú teda zdraví obaja, zároveň medzi nimi existuje manželská vernosť, tak sa nemusia očkovať, nemajú dôvod, pretože nákaza sa prenáša iba pohlavným stykom.

irenkask
10. feb 2013

@kvieta Ale to si myslíš že aj ona aj on mali v živote len jedného partnera teda len jeden druhého.To by si musela byť jeho manželka aby si mu to potvrdila. Ale ja verím len keby to mal na papieri od odborníka ináč na vernosť neverím, lebo ľudia sú už takí popsutí, že obcujú aj so susedmi, zvieratami a pod.
Dnes sa to strieda ako ponožky a nákazu môžu nosiť v sebe fest dlho, aj desaťročia kým choroba prepukne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
A nech si nefandí žiadna žena že práve jej muž je verný. Je tu toľko príbehov oklamaných žien ako maku a to je len MK.

kvieta
10. feb 2013

@irenkask Ale je taká možnosť, nie? A existuje vyšetrenie, ktoré potvrdí, alebo vyvráti prítomnosť choroby. Inak, ja poznám také páry, ktorí sú si verní - aspoň zatiaľ 🙂, lebo čo sa týka vernosti, máš pravdu☹

irenkask
10. feb 2013

@kvieta Ale nikto nepotvrdí kto a kedy bol ten čo všetkých nakazil a dupľom ak boli neverní obaja. Nikdy si to nedá nik vyšetriť,iba ak ochorie ale nebude vedieť kedy to chytil a od koho. Predchádza tomu kadečo, od výtokov, plesní atď a u mužov je to bezpríznakové, takže by museli byť všetci zaočkovaní aby bola tá kolektívna imunita. Ináč tie verné páry , je to tak, že si myslia že sú verní, je to fikcia , lebo keď aj nie sú tak sa stým málokto pochváli že je podvádzaný lebo ho to raní. Poznám veľa párov ktorí sa tvária že sú ale všetci vedia že nie. 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

kvieta
10. feb 2013

@irenkask Ja som reagovala iba na tú Tvoju výzvu pre poiuytrewq o niečo vyššie.
Samozrejme, že vo všeobecnosti je to tak, ako píšeš.
A takých hercov na vernosť tiež poznám🙂

irenkask
10. feb 2013

@kvieta Ja som chcela odpoveď od muža ale nevadí.

kvieta
10. feb 2013

@irenkask Prepáč, neuvedomila som si to 🙂

irenkask
10. feb 2013

@kvieta Tu si pozri o čom je život https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/som-zufala/ čoho sú muži schopní nákaza nenákaza ale vidíš na toto nie je očko povinné a je toho čoraz viac a viac.

hajanka
11. feb 2013

@poiuytrewq no ale ved take epidemie chripky tu mame rok co rok a ochorie na nich nespocetne mnozstvo ludi, niektori na komplikacie a pridruzene bakterialne choroby pri oslabeni organizmu mozu aj zomriet, a s tym sa nic nerobi..... Nakazenych je viac nez na nejaky mumps, ci osypky..... takze?

a ak by bolo ockovanie proti chripke povinne, bol by si uz jeho zastancom? 🙂

adsumus
11. feb 2013

@kamilb The pertussis vaccine is commonly given in childhood, and many states require it for children of school age. But Washington State, according to a federal study last year of kindergarten-age children, had the highest percentage of parents in the nation who voluntarily exempted their children from one or more vaccines, out of fear of side effects or for philosophical reasons.
So-called underimmunization — in which children do not get the full series of vaccinations — could also be a factor in compounding the outbreak, said Mary Selecky, Washington State’s secretary of health.

http://www.nytimes.com/2012/05/13/health/policy...

Epidémia je najsilnejšia vo Washingtone, kde je súčastne najviac odmietačov očkovania. Hľadajú sa samozrejme aj iné dôvody a možno sa to zistí, možno nie. Zaočkovanosť vo Washingtone je len od 88 do 93 percent a najčastejšie sú choré deti do jedného roka a potom okolo 12 rokov. V minulosti na čierny kašeľ zomieralo až do 10000 američanov ročne.

hajanka
11. feb 2013

@adsumus
ziadne umrtia, nepise sa o komplikaciach, nepise sa o nasledkoch... pise sa o podavanim ATB a nic viac, ako pri inej bakterialnej chorobe...

... btw., ono ta vakcinacia vlastne vyjde stat lacnejsie ako diagnostika 😉
takze lekari sa uz ani nenamahali diagnostikovat, ale len naslepo podavali lieky 😉 tak potom sa pytam, odkial brali presne cisla chorobnosti? 😉

"Dr. Thomas Clark, an epidemiologist at the C.D.C., said changes in the vaccine may be partly responsible. The formula was altered beginning in the early 1990s to reduce side effects, which means that its immunizing effects do not last as long, he said."

dalsi odstavec ktory stoji za zmienku:

"----> Most of the victims in the Washington outbreak and other recent ones received their early childhood vaccinations does not keep a patient from getting the illness <----, generally produces a milder case, he said, since the victim would still have some residual resistance." <---- co sa neda dokazat

adsumus
11. feb 2013

@hajanka

10 detí zomrelo, ktoré ešte nestihli byť zaočkované, je jasné, že vakcína, ktorú dostaneš ako bábetko ťa nebude chrániť do smrti, naša spoločná ochrana je práve tých 95 % zaočkovaných detí.

Prečo nastala epidémia sa skúma, článok nadhadzuje len možné príčiny, jednou z nich je aj veľký počet rodičov, ktorí odmietajú očkovanie a silná antivakčná loby.

hajanka
11. feb 2013

@adsumus 10 deti zomrelo, kde? Nic o umrtiach tam nevidim.

a teda, odkial beru presne cisla o umrtiach ked sa vykaslali na diagnostiku?
dalsi bu-bu-bu clanok, ktory mal za ulohu rozsirit paniku, vystrasit a donutit zaockovat

hajanka
11. feb 2013

@adsumus ps, ako je na konci uvedene, kto chce sa zaockovat da, kto nie neda 🙂 aspon v tomto smere plus

irenkask
11. feb 2013

@adsumus Prosím ťa nevedela by si mi poradiť, vyššie spomínal tvoj kolega v odborníckej brandži že antivakcinačnú loby sponzorujú určití ľudia alebo určité farmafirmy lebo im vyhovujú epidémie chorôb. Nevedela by si teda kde by som o taký príspevok konkrétne mohla požiadať lebo som finančne na dne. A koľko by mi asi tak dali mesačne. Nejaký návod ako by som sa k tomu dopracovala.

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
11. feb 2013

@adsumus ok, to je ale iny clanok 😉 takze nie za mesiac maj o ktorom sa pise v prvom clanku, ale za cely rok a nie 10 deti zomrelo, ale "10 deaths have been reported, MOSTLY in infants who were too young to be vaccinated"

"------> Making things worse, it seems, is an increase in cases among children aged 13-14. Children get a booster shot at age 11-12 <-----, but the new outbreak indicates that the effectiveness of the booster may not last very long. The dramatic increase in whooping cough this year also suggests that the bacterium that causes it, Bordetella pertussis, is mutating! to make the vaccine less effective!!!!!!!. " - mozna pricina? 🙂

cize nie len ze vakcina nechrani cely zivot (co je nam vsetkym jasne), ale nedokaze ochranit ani pocas doby 2 rokov! 😲

a ako vzdy na konci (a tieto zavery ma vzdy najviac pobavia, lebo si s prepacenim ka...ju sami sebe do ust):
"For all this, we can thank the anti-vaccination movement." 😀

a pytam sa znova.
odkial beru presne cisla o chorobnosti, vsetky tie rates a percenta, ked sa vykaslali na diagnostiku?????

hajanka
11. feb 2013

@adsumus ... a nielen ze nedokaze ochranit pocas doby 2 rokov, ale zavazna otazka je, ci si dany jedinec VOBEC vytvoril po ockovani proti chorobe nejake protilatky 😉

a to zase len nahrava body na stranu NEockovania, dokazom su rozne epidemie (chorobnost) v super preockovanych krajinach 😉
kde niektore krajiny s vysokou zaockovanostou proti chorobam maju vacsiu chorobnost, a ine krajiny s nizsou maju napr. ziadnu 😅

adsumus
11. feb 2013

@hajanka Hajanka, tak mne vyčítaš, že všetko spochybňujem a ty,čo robíš. Ber to tak ako to je. Je tam najhoršia epidémia za posledných 60 rokov, najnižšia zaočkovanosť, silna antivakcinačná loby, príčiny sa zisťujú. Tak uvidíme, dobre?

nikimax
11. feb 2013

@irenkask aj ja sa pripájam o žiadosť na príspevok pre antivakc. "loby".....starostlivosť o poškodené dieťa vakcínami je nenormálne finančne náročné a psychicky vyčerpávajúce....zišla by sa aj ozdravná hradená dovolenka, alebo "seminár"s občerstvením....a kedže dieťa potrebuje našu nonstop starostlivosť a je na nás silne viazané, dúfam, že nebude chýbať ani program a komfort pre takéto detičky.....