Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

sorciera24
11. feb 2013

@adsumus hmmm...Amerika.....tu mas priamo 2 adeptky, kt. dieta zomrelo po ockovania tie mas v pazi....?!.....
inak aj na chripku zomrelo isto dost deti (aj u ans).....mali by sme proti nej ockovat.....

adsumus
11. feb 2013

@sorciera24 Jasné, čo tam amerika, my tu máme dva prípady aj to nepotvrdené podme vystavit tisícky detí ohrozeniu.

sorciera24
11. feb 2013

@adsumus ty nie si v poriadku...... (keby sa jednalo o tvoje dieta, som zvedava ako by si tu nieco hlasala...)..... kazdemu sa vsetko raz vrati.... inak podla slov by bolo uplne v poriadku, keby si svoje deti obetovala pre tisicky inych 😵 😅 😕 normalne mi je zle z tvojich prispevkov (doslova)...

zaskar
11. feb 2013

@adsumus Co je neslusne na tom ze Miliardar p. Rockefeller bol s p. Prescotom Bushom /PRADEDO GEORGA/ silnym akcionarom najvacsej chemickej korporacie v 30 rokoch. /300000 zamestnancov/. jej meno je IG Farben.. pozemok na stavbu najvacsej budovy v Berline im dodal p. Rotschild... To ze IG futrovala Adolfa neni nic tajne... to ze IG fungovala este 15 ROKOV NAZAD TIEZ NENI TAJOMSTVO..dnes je to Bayer, BASF, Dupont, Merck a desiatky dalsich.. nastuduj si nieco o BASF a Bayer a ich geneticky mod. potravinach..nieco o ryzi Lagris ktora sa predavala v bille a tescu...nieco o Zyklon B a nieco o norimberskom procese...nic nie je nahoda...Co tu riesis... arogancia je prijat zakon ktory ti picha nieco do tvojho tela ...bez tvojho suhlasu... je to vysmech demokracii a slobode... a o to ma ist v prvom rade.... WHO je ako nasa NDS alebo Hotel Hilton p. Sirokeho..🙂) alebo tak nezavisla ako TA3 🙂 sag budicek...WHO je ako OSN 🙂) ten isty bordel...Arogancia je napriklad to ze na 4 triednu herecku z Turecka dojde 30.000 ludi zo slovenska a na zraz na podporu vysetrenia Kauzy Gorila dojde 1000... Arogancia k sebe, slobode, buducnosti...k daniam, k detom...

daneso
11. feb 2013

@adsumus ☹na začiatku napíšeš čo napísali druhí a na konci pridáš prianie ...... Bez slov..... Naozaj je tuším doba bez štipky ohľaduplnosti voči druhým tušim sa viacej bojím čo vyrastie s týchto detí či už očkovaných alebo nie.... 😔 Prajem naozaj každému úprimne pokojný večer 🙂

zaskar
11. feb 2013

BTW: Nejde o umrtia ... co tu strasis smrtou... na to tu mame cernych havranov co dane neplatia 🙂 tu ide o neurologicke ochorenia, zajakavanie, neuroticke spravanie, poskodenie cns, autizmus, alergie ,cukrovku, srdcovo cievne ochorenia,..
Adsumus... nech si Rockefeller, Fico, Baroso , Van Rompuy, Ministerka zdravotnictva , pichaju do seba co chcu.. ale nech tym neotravuju ludi co si to..jednoducho nepraju.o nas bez nas..tisicky ludi zomieraju v afrike od hladu ...myslim ze maju na salame nejake ockovanie.... preco merck, bayer a ty neposles nejake bubaciky do rwandy, somalska...hmm ? ked si taky ludomil...preco nezakazes fajcenie a chlast ? na to zomru na svete miliony ludi mesacne.../viac ako na nasledky vakcinacie alebo nasledy nevakcinacie 🙂)) .sag budiiiicek.... ved o peniaze ide... alebo si snad nemyslis ze lekarom ide o zdravie ? preco nejdes pred SIT a Tabak mavat pazurom... pred ST nicholaus... no lebo spotrebna dan... lebo nova BMW x5 pre nejakeho statneho tajomnika atd.atd..:) takze ked je to takto s chlastom a cigaretkami co si myslis ako je to so zbranami a vakcinkou ? hmmm ?

zaskar
11. feb 2013

@prevenar sag nahodne som tu zabrdol 🙂) lebo kamarat mi dnes o malej hovoril dva tyzdne po ockovani cukrovka...nic jej nebolo..ale tlllk si to nedal do suvislosti, stalo sa to pred rokom a pol... tak som ho vystval studovat a googlit 🙂 lebo wed informatik..🙂 tiez veril lekarom a tomu ze ATB pomozu na chripku 🙂)) a ze coldrex je vlastne liek a nie len oblbovak imunitnej reakcie 🙂 a on mi povedal o modrom konovi , tak sa tu rozkukavam 🙂)

irenkask
11. feb 2013

@adsumus V roku 2011 zomrelo na slovensku 300 detí vo veku do jedného roka každý rok minimálne 200 detí ochorie na rakovinu. V európe ochorie 3,2 milióna ľudí na rakovinu v rôznom veku a ty to porovnávaš s 10 prípadmi čierneho kašľa? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

achesa
11. feb 2013

@irenkask a hlavne, ani jeden nie je schopný si predstaviť, koľko stojí takého rodiča síl, energie, nervov, času a v neposlednom rade peňazí starostlivosť a takéto dieťatko s NÚ. Čo- oni si v prvom rade nevedia predstaviť, aké to je, doživotne pri každom pohľade na to dieťatko cítiť vinu za to, čo sa stalo a že sa to stalo ich nevedomosťou, či vtedy ešte ľahostajnosťou- lebo ak by si to vedeli aspoň trochu predstaviť, nebolo by tu toľko invektív na neočkujúcich. Neočkujúci rdičia sa len snažia poukázať na zlo, no niektorí proste nie sú schopní načúvať... len aby raz sami, na vlastných deťoch nemuseli zistiť, o čom to tu celé vlastne je... Nikomu nič zlé neželám, ale útočiť na rodičov, ktorí doma majú dôkaz toho, že vakcíny NIE SÚ bezpečné je maximálne necitlivé, sebecké, arogantné a vrcholne ľahostajné... sama mám doma dieťa so zrejme doživotnými následkami po očkovaní a hoci sme oproti mnohým ďalším obišli "celkom dobre", toto ma vždy vytočí... uvedomil si niekto z nich, aké mali vlastne šťastie, že sa to stalo deťom "tých druhých"? nezvyknem sem prispievať, lebo nemám chuť na hádky, no len dnes už som sa neudržala 😠 Končím- veľa zdravia našim detičkám.

adsumus
11. feb 2013

@achesa Ak nezaočkované dieťa ochorie, rodičia sa budú cítiť rovnako ako ty. Oni to budú mať potvrdené.

achesa
11. feb 2013

@adsumus Prepáč mi, ale v žiadnom prípade to nemôžeš porovnávať s pocitom, ktorý cíti matka, ktorej dieťa umrelo alebo má leukémiu, či autizmus- pretože žiadna z tých chorôb nie je následkom NEočkovania. Najhoršie, čo sa môže stať je, že mi dieťa ochorie na napr. osýpka alebo mums a to sme ako deti mali všetci a sme tu- dokonca s celoživotnou imunitou🙂 Ale riskovať napr. kvôli MMR autizmus? Nie ďakujem. A aby sme sa rozumeli- ja ťa nepreviedčam, aby si neočkovala- je to čisto tvoja vec. Dokonca budem tak dobrá, že ti budem priať, aby si nikdy nemusela u svojich detí po očkovaní zažiť nič horšie, ako zvýšenú teplotu 37,3. Pekný večer.

prevenar
11. feb 2013

nasiel som v starej tlaci celkom vtipny prispevok kt . urcite kde koho pobavi. ..nie som taky netvor, aby som si ho nechal pre seba, tak sa hned aj podelim 😀 je to o prvom slovenskom vakcinacistickom kongrese 😉

Téme vakcinácie, ktorá viac ako inokedy
rezonuje v spoločnosti, sa do 16.
januára na Štrbskom plese venovalo
takmer tristo slovenských odborníkov
z radov praktických lekárov pre
deti i dospelých, infektológov, pneumológov,
gynekológov, hepatológov,
epidemiológov a iných preventívne
orientovaných
lekárov.
Na jeho organizácii,
za ktorou
stojí predovšetkým
vlani
transformovaná
Slovenská
epidemiologická
a vakcinologická spoločnosť (zo
Slovenskej epidemiologickej asociácie
– SEA), sa podieľajú aj pracovníci
Regionálneho úradu verejného zdravotníctva
(RÚVZ) v Banskej Bystrici.
„Odborníci si uvedomujú, aké nesmierne
dôležité je diskutovať na odbornej
pôde o význame vakcinácie,
ktorá sa začína rôznymi antivakcinačnými
aktivitami spochybňovať. Je povinnosťou
lekárov a odborníkov, ktorí
tejto problematike rozumejú, otvoriť
túto diskusiu a upozorňovať na riziká,
ktoré antivakcinačné aktivity znamenajú.
Význam očkovania je takmer
nespochybniteľný a treba ho pripomínať
odbornej i laickej verejnosti“, uviedla
členka vedeckého aj organizačného
výboru kongresu MUDr. Mária
Avdičová z RÚVZ B. Bystrica. Pripomenula,
že epidemiológovia sa tejto
problematike venovali aj predtým,
ale len v rámci sekcií na konferenciách,
či iných podujatiach, ktoré bývalá
SEA organizovala. V súvislosti s prudkým
rozvojom vakcinológie v posledných
rokoch to odborníci nepovažovali
za dostatočné, a preto sa rozhodli, že
budú aj v budúcnosti pravdepodobne
v dvojročných intervaloch tieto kongresy
organizovať.
Na úvod si slovenskí odborníci pripomenuli
30. výročie eradikácie (vykorenenia
na celej zemeguli) varioly
(pravé kiahne). Považujú to za jeden
z najväčších úspechov očkovania. Na
tomto celosvetovom programe WHO
(Svetová zdravotnícka organizácia)
sa významne podieľalo v Indii, Afrike
aj v iných kútoch Zeme viacero slovenských
epidemiológov.
Nosnou témou prvého vakcinologického
kongresu bolo očkovanie - hlavne
pravidelné očkovanie detí, ale aj
jeho širšie súvislosti,
ktoré
s vakcináciou
súvisia. „Musíme
sledovať
vývoj epidemiologickej
situácie
pri ochoreniach,
proti
ktorým sa očkuje, a to nielen u nás,
ale aj v zahraničí. Skutočnosť, že sa
u nás niektoré choroby nevyskytujú
neznamená, že sa proti nim prestane
očkovať. Naďalej existujú riziká pri
dnešnom pohybe obyvateľstva zavliecť
ich z ostatných krajín. Riziko zavlečenia
je obrovské, preto udržať zaočkovanosť
populácie je našou strategickou
úlohou“, konštatovala MUDr.
Avdičová.
Odborníci budú diskutovať aj na tému,
ako zvládať a adekvátne odpovedať na
antivakcinačné aktivity, ktorým niektoré
médiá dávajú veľký priestor. Budú
sa venovať aj očkovaniu proti sezónnej
a pandemickej chrípke, čo sa javí
ako strategické v rámci príprav na ďalšie
vlny jej možného výskytu. Zaujímavou
skupinou prednášok bolo očkovanie
ochorení, ktoré sa vyskytujú v epidémiách,
a sú preventabilné očkovaním
napr. proti žĺtačke typu A či nové
vízie v očkovaní.
Osobitnou kapitolou kongresu bolo
očkovanie dospelých, ktoré bolo v minulosti
dosť zanedbávané, a vnímalo sa
napr. len ako preočkovanie proti tetanu.
V súvislosti s dnešnými poznatkami
a možnosťami využitia v prevencii
ďalších chorôb sa rozšírilo očkovanie
dospelých - hlavne u ľudí s chronickými
ochoreniami, na ďalšie preočkovania,
napr. proti záškrtu či pneumokokovým
infekciám.
(tm)

vyberiem najvtipnejsie useky , kedze je to tu uz aj tak ako na pohrebe a nalada klesa 🙂

- na Štrbskom plese venovalotakmer tristo slovenských odborníkov z radov praktických lekárov pre deti i dospelých, infektológov, pneumológov, gynekológov, hepatológov, epidemiológov a iných preventívne orientovaných lekárov. - luxus , ako sa patri ! 😵 ..vidim, odbornikov tam nabrali teda ..musim sa nechat . 🙂

- „Odborníci si uvedomujú, aké nesmierne dôležité je diskutovať na odbornej pôde o význame vakcinácie,ktorá sa začína rôznymi antivakcinačnými aktivitami spochybňovať. ..NIEEE ! len to nie !! kto by uz len nieco take posvetne spochybnoval !

- otvoriť túto diskusiu a upozorňovať na riziká, ktoré antivakcinačné aktivity znamenajú. Význam očkovania je takmer nespochybniteľný a treba ho pripomínať odbornej i laickej verejnosti“, ..vazeny ! vyznam je TAKMER ! nespochybnitelny . to znamena co ? ze je spochybnitelny len tak "trosku" ? haha 😀

- Riziko zavlečenia je obrovské, preto udržať zaočkovanosť populácie je našou strategickou úlohou“, ..yes ! obrovske ! dobre vravy !

- Odborníci budú diskutovať aj na tému,ako zvládať a adekvátne odpovedať na antivakcinačné aktivity, ktorým niektoré médiá dávajú veľký priestor. ..haha 😀 vidim ,ze nasi gynekologovia a dalsi odbornici stravili vela casu venovanim sa tymto zlovestnym kampaniam ..ktore stoja miliony a eur a financuje ich... ehmm.. kto ich vlastne financuje ? LOL ! 😀 (vyslovene to potrebujem vediet ! poprosim informacie o osobe, skupine , alebo spolocnosti ktora to financuje posielajte do mojej IP. vopred dakujem lol )

- Budú sa venovať aj očkovaniu proti sezónnej a pandemickej chrípke, čo sa javí ako strategické v rámci príprav na ďalšie
vlny jej možného výskytu. ..opat len ze YES !! odbornici idu vymiest zo slovenska aj pandemicky chripku ! tak ako mor, tyfus a choleru ! slava im ! 😀

..ok, je to vtipne cele ..ale toto ma nadchlo najviac. verim ,ze kazdy si tam najde to svoje, co ho chyti za srdce 🙂 ..ale poviem vam , vdacime priam bohu samemu , ze sa o nas tak nezistne staraju ..tito hrdinsky medici ! bez nich by sme si veru rady nevedeli. tri krat slava im ! LOL !

prevenar
11. feb 2013

@zaskar prosim ta .. s akymi ludmi sa to kamaratis ! ..ved je to jasna nahoda ! + co je to za padavku, na to dostane inzulin z coho pojde tak 10 000e rocne (netusim kolko je to naozaj 😉 z penazi nas vsetkych a bude ako novy ! nova ? pises v dvoch rodoch lol 😀

stare porekadlo vravi .. kto je blby raz na to zdochne ..a veru, plati este aj dnes ^^

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilb
11. feb 2013

Priatelia. Vidim, ze sa nam diskusia trochu priostruje. Je to skoda, lebo osobne utoky nas odvadzaju o samotnej temy. Na druhej strane sa vsak necudujem, kedze sa domnievam, ze nam vsetkym ide predovsetkym o nase deti, ktore su to najcennejsie co mame (teda okrem toho Ferrari v garazi 🙂 )
Na tejto diskusii je specificke to, ze tu argumentujeme prevazne prevzatymi informaciami, obhadzujeme sa studiami, ktorym casto ani nerozumieme, kuzlime statistikami, o ktorych povode vieme velke prd. V tejto diskusii ma casto napadaju slova z hry Radosinskeho naivneho divadla:"Clovek musi vela citat, co napisu ini, aby to potom mohol napisat vlastnymi slovami."
Diskusia o ockovani je ako skladanie puzzle bez navodu. Niektori drzia v ruke par kuskov skladacky a "vedia" hned, co bude na vyslednom obraze. Ini zase disponuju stovkami kuskov, ktore navzajom prikladaju, spajaju do vacsich celkov v snahe ten obraz poskladat, no celok stale nemaju. Otazka znie: Skladame (anti a pro) dva rozne obrazy alebo jeden a ten isty?
Podla mna skladame len jeden obraz. Kazdy mame v rukach ine kusky skladacky a kym si ich navzajom neukazeme, nikdy ten obraz neposkladame. Preto odchadzanie z diskusie je na skodu oboch stran.
Poviem vam, co si predstavujem, ze bude na vyslednom obraze.
1. Spolocnost, ktora individualne pristupuje k zdraviu jednotlivca.
2. Spolocnost, ktora umoznuje rodicom rozhodovat o zdravi svojich deti bez natlaku.
3. Spolocnost, ktora presadzuje preventivne opatrenia na zaklade osvety, podporuje pouzivanie preventivnych opatreni seriou vyhod.
4. Lekarov, ktori ku kazdemu dietatu pristupuju individualne a nie len rutinne. Dosledne si preveria jeho zdravotny stav aj rodinnu anamnezu.
5. Odbornikov, ktori budu presadzovat zaujem ludi, pred osobnymi zaujmami a ktori budu komunikovat s rodicmi ako rovnocennymi partnermi, bez naznaku povysenia.
6. Farma firmy, ktore okrem svojho zisku preberu aj zodpovednost za svoje produkty.
7. Stat, ktory bude kontrolovat a starostlivo evidovat vsetky NU a skumat ich kauzalitu s vakcinami.

Ako to vidite Vy? Skladame ten isty obraz?

irenkask
11. feb 2013

@kamilb Všetky tieto body čo si napísal však majú jedno spoločné, že je to utópia a naša fikcia.
Preto lebo toto zriadenie ktoré bolo nastolené prd 20 rokmi ti toto nikdy neumožní, lebo by to stálo veľa peňazí a muselo by sa priznať odškodné aj deťom ktoré boli poškodené za tú dobu.
Štát ktorý neprizná teraz nijaké NÚ a nepripúšťa ich ani nebude skúmať pretože fiktívne neexistujú.
INdividuálny prístup lekára potrebuje veľmi veľa času a tým pádom aj peňazí. Teraz nechcú vyšetrovať to základné nieto ešte v rámci prevencie.
Pribúdajú poplatky za vyšetrenia, hradenie si plne onkologických liekov na onkológii detskej za to, že im vakcíny spôsobili rakovinu.
Odborníci ktorí by posudzovali NU , to chce ďalších zamestnať a zase len platiť. Nie sú financie.
Farmafirmy sú giganty, ktoré nám diktujú svoje podmienky a s nejakým Kamilom alebo Irenou sa baviť nebudú.
Toto treba presadiť politicky a ja skutočne nepoznám ani jedného človeka ktorý by to bol schopný presadiť.
Takže žiadny obraz nebude lebo nemáme prachy ani na plátno ani na farby ani na rám a snívame a snívame.................
Treba povedať kde na to treba zobrať čas a odkiaľ presunúť peniaze. Ja takého sponzora nepoznám................

hajanka
11. feb 2013

@kamilb krasna vizia, ...... bohuzial strana pro to vidi inak 😅 tím viac zalezi na Ferrari v garazi nez na nas a nasich detoch 🙄

TOTO je ich vizia 😉 a pochybujem ze sa to dobrovolne niekedy zmeni, vies si predstavit co by to bolo, keby mali vsetko priznat? vsetky nez. ucinky, pravdu o ucinnosti/neucinnosti, plany do buducnosti (depopulacia ako nastroj), venovat sa individualne? individualny pristup k zdraviu? preventivne opatrenia? osvety? zodpovednost za produky?.... to by bol tusim koniec sveta 🙂

natas4
11. feb 2013

@hajanka hlboko sa mylis a zase len dopredu urazas 🙄 aj rodicom, ktori ockuju svoje deti zalezi na ich zdravi a urcite je pre nich zdravie dietata viac ako nejaka hmotna vec

hajanka
11. feb 2013

@natas4 ja pisem o farmafirmach 😉 aspon tak som to pochopila z kamilovho prispevku, bavime sa PROocko-farmafimy a ANTIocko zdruzenia

.. tak ake urazanie? dopredu sudis a hodnotis a netusis o com pisem 🙂

natas4
11. feb 2013

@hajanka ja som to pochopila troska inak a predchvilou si do svojho prispevku doplnila dalsie vety 😉

hajanka
11. feb 2013

@natas4 to aby si ma lepsie pochopila 😉

zeleny_cajik
11. feb 2013

Myslim, ze ludia by boli ovela viac otvoreni diskusii o slobode v ockovani a ockovani ako takom, keby antivakcinacna lobby ci iniciativa chcela a vedela argumentovat vecne bez urazok, vysmechu, nadradenosti, hrania na city a samozrejme celosvetovych konspiracii... cest vynimkam.
Mne sa velmi pacia prispevky od Peta (petot). Dosiahne urcite vacsi respekt a pozornost ako tieto vylevy... nebudem menovat, vy viete kto.

irenkask
11. feb 2013

@kamilb Je tu jeden veľký priepastný rozdiel, oni chcú očkovať všetko povinné a my si chceme vybrať čo budeme očkovať, kedy budeme očkovať a čím budeme očkovať. Ale my na výber nemáme a oni majú. To je tá diskriminácia. Pretože lieky si máme možnosť vyberať či budeme užívať a kedy ale vakcíny ako psom podhodia bez výberu a davaj . Už len zahajlovať ku tomu chýba. A ja si chcem vybrať medzi viacerými vakcínami nie z jednej a kým si o nej nepreštudujem a neoverím o nej všetko tak potrebujem niekoľko rokov na to času.
A radiť sa nebudem so slovenskými lekármi ale so zahraničnými ku tomu ma nemôže nik prinútiť aby som sa radila s učňami nejakého prestarnutého deda čo v zdravotníctve už nemá čo hľadať.

natas4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
11. feb 2013

@natas4 Jaj neraď prosím ťa s kým sa mám radiť, ty si mi určite nepomohla v ničom tak nebuď múdra. Práve to je demokracia že sa radím kde a čo budem robiť s kým chcem ja a nerob tu nikomu hovorkyňu a obhajkyňu a neprikazuj, ja sa tiež nestarám s kým sa poradíš , choď tam kde ti bude najlepšie a ku tomu komu dôveruješ ale nenúť iných ....

kamilb
11. feb 2013

@irenkask to je tvoj pesimisticky nazor, s ktorym sa urcite vela ludi stotozni. Avsak historia ockovania hovori o mnohych uspechoch "tupej nevzdelanej" masy. Ak sa prestaneme snazit malovat, samozrejme nic nenamalujeme.

natas4
11. feb 2013

@irenkask a komu ja robim hovorkynu , obhajkynu ? 😲 😲 😀 ja ta do niecoho nutim? 😅
Nemusis reagovat my dve si evidentne nerozumieme 😉

irenkask
11. feb 2013

@kamilb Tak začni , čakám čo navrhneš, budem rada ak to bude niečo reálne . Máš zrejme veľa pozitívnych skúseností. Śťastný to človek. Ja holt neviem žiť s predstavou , ja žijem tu na zemi.
Všetky moje argumenty si hromadne zhrnul do jednej vety, ale nenavrhol si nič pritom ako by si to vyriešil ty.
Len si to podrobil krátkej kritike.
Ani slovo som nepovedala o tupej nevzdelanej mase, pretože titul pred menom ešte z nikoho neurobil inteligenta ani politická funkcia , to vidíme každý deň.

kamilb
11. feb 2013

Irenka, moja predstava by bola. dat dohromady realne argumenty proti povinnemu ockovaniu (nie proti ockovaniu samotnemu). Ocistit zrno od pliev. Z druhej strany by som ocenil to iste. Bohuzial casto sa stretavam s argumentami, ktore su nelogicke, neoverene, vymyslene. Na niektore z nich nas upozornuju adsumus, pectore ci poiuytrewq . Nie sice rad, ale obcas im musim dat za pravdu. Nemozme argumentovat vselijakymi Virapenovcami, Millerovcami ci Kirbyovcami. Nemozme na strane jednej pozadovat dvojitozaslepene studie a na strane druhej prehlasovat homeopatiu za riesenie.
Nemozme vyhlasovat, za skutocnost, ze na dane ochorenie ochorelo 70% zaockovanych, co svedci o nefunkcnosti vakcin, ked to skor svedci o opaku.
Bohuzial v tejto diskusii tahame za kratsi povraz tym, ze na nasej strane je malo lekarov. Preto kazdy argument, ktory nebude relevantny resp. dostatocne hodnoverny bude v diskusii pouzity proti nam, aby preukazal nasu nekompetentnost. Mozes mat 99 argumentov dobrych, no staci jediny zly a dobry oponent ta na nom roznesie a zvrtne celu diskusiu. Ver mi, viem o com hovorim, zivim sa tym (aj ked nie v zdravotnictve).
Keby sme sedeli vsetci spolu za stolom, navrhol by som hru na vymenu roli. Skuste si sadnut a predstavit si, ze by ste mali hajit opacny nazor, nez teraz zastavate. Ake argumenty by ste pouzili?. Vrat sa k svojim studiam a nehladaj tam veci proti ockovaniu ale za. Zrazu zistis, ze zavery, ktore si mozno robila s urcitou predpojatostou uz zas take jednoznacne nie su. To iste plati aj pre druhu stranu.
Nie tak davno, som navrhoval p. Fillovi, aby sa jeho stranka zmenila v tomto duchu, nakolko ma cas sa tomu venovat. Bohuzial bez uspechu. Zatial este asi nenastal cas. Ale ako vidis, som optimista 🙂 .

irenkask
11. feb 2013

@kamilb No vidíš, to je lepšie, teraz si to povedal čo som chcela počuť. Preto som povedala , že stojíme na opačnej strane a to hneď. Tipujem že robíš nejakého hovorcu alebo čosi podobné.
V tomto štáte vládne strach a ten brzdí každú tvorivosť. Keď mlčia múzy rinčia zbrane.
Marian vie čo robí ale je toho na neho veľa a klobúk dole pred jeho vedomosťami a schopnosťami.
Zatiaľ ma nepresvedčil nijaký mne známy zdroj o účinnosti vakcín, takže tu je konflikt záujmu a to dosť podstatný pre mňa.
Ja len tak na hocičo nenaletím a z naivity som vyrástla.
Sú tu medzi nami rozpory v zásadných názoroch, lebo ja na slovensku nepoznám ani jedného odborníka čo by mal vedomosti o imunitnom systéme a očkovaní na dôveryhodnej úrovni a pre mňa požadovanej aby mohol rozhodovať čo je vhodné pre všetky deti a čo nie je. Ešte k tomu nedospeli a ich jediný motív sú zväčša peniaze.
Ozaj mne homeopatia zachránila život takže na ňu nedopustím. Ja som za spojenie klasickej medicíny s alternatívnou.
Ja dávam tak 50 rokov na to aby nastal čas ale to som silný optimista.Ešte stále je tu hlboká noc a vôbec sa nerozvidnieva. Kiežby som nemala pravdu.