Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

stanislava2
12. feb 2013

@kamilb konečne..........stale mi vrta červik prečo je z piatich autistickych deti jedno dievčatko.nikde som nenašla odpoved.očkuju sa predsa v rovnakej miere chlapci ako dievčata.ked sa zaoberaš touto problematikou ako posobi očkovanie na zdravie našich deti mohlo by inak posobit očkovanie na chlapcpv a inak na dievčatká?skus nájst nejaku odpoved prečo je tomu tak?

nae
12. feb 2013

@kamilb Kamil, tvoje body sú síce vizionárske a áno, bolo by fajn takto fungovať, ale česko-slovenská mentalita musí ešte veľa veľa veľa rokov dozrievať, aby sa dal splniť aspoň jeden bod.
Čo sa týka spoločnej skladačky, platí to isté. Neviem, akými pákami by si donútil ľudí, aby svoje dieliky odhalili pred ostatnými, keď ľudia momentálne nie sú ochotní tolerovať a nie sú ochotní byť empatickí ani v takých bežných denných situáciách, ako je napríklad čakanie v dlhšej fronte v obchode.
Ja osobne nepotrebujem už argumenty z jednej ani druhej strany.

kvieta
12. feb 2013

Veľmi sa mi páči, ako sa kamil snažil o zmier medzi oboma stranami, asi sa mu to aj podarilo. Ak by to malo fungovať takto, ako napísal, bolo by to ideálne, pretože naozaj by sme mali skladať ten jeden obraz. Ale ako reagovala irenkask hneď po jeho príspevku, stálo by to neskutočné peniaze, takže sa to môže javiť ako utópia. Dobre, myslím, že na tom ČO, by sa zhodlo asi viac diskutujúcich ale možno nasleduje otázka AKO. Stále hovorím o tom príspevku od Kamilab zo včera o 21:24.

eaka
12. feb 2013

@kamilb Ja by som dodala ešte, že spoločnosť, ktorá tie preventívne metódy najprv RIADNE preverí a až keď sa NESPOCHYBNITEĽNE dokáže ich účinnosť a BEZPEČNOSŤ, tak bude ich používanie nejakým spôsobom podporovať, nie nasilu pretláčať!
Ale týmto smerom sa spoločnosť vážne neuberá.. nemateriálne hodnoty veľmi rýchlo strácajú cenu a jediné, čo koho zaujíma, je mamon!

prevenar
12. feb 2013

@kamilb ..citam , citam ..ale myslim ,ze ti unika podstatny detail ..tak ako mnohym. ludia kt. neockuju svoje deti, dobre vedia preco ich neockuju a ziadna "druha" strana a "diskusie" pre a proti ich nezaujimaju. sice vidim ,ze sa obcas nechaju strhnut do tejto nezmyselnej "diskusie" ..ale vzate na podlahu ..aj mne, aj im , aj kazdemu je v zasade jedno ci niekto vidi, alebo nevidi nieco dobre na vakcinach , ci ockuje , alebo neockuje. ^^ nikoho vlastne nezaujima , ci tu pritomne mamicky ockuju svoje deti. chcu ockovat, kludne , smelo do toho ..su to ich zivoty, ich deti a ich osudy, system sa im velmi potesi. s osudmi a zivotmi ludi kt. neockuju to nema absolutne nic spolocne . nikdy nemalo a nikdy nebude mat.

totizto nasa snaha - aj ked sa jej kontury obcas stratia v takychto nezmyselnych "diskusiach" , nie je boj PROTI ockovaniu, alebo nejake presviedcanie rodicov , kt ockuju . chcu ockovat , vravim kludne . nikoho to nezaujima. nasa snaha je , aby sa zacal respektovat zakon ! ustava ! a medzinarodne dohovory o ludskych pravach ! ..aby ma prestali perzekvovat ako za fasizmu za rozhodnutie, ktore sa vysostne tyka mna, mojho dietat a mojej rodiny A NIKOHO INEHO! NIKOHO!

ja proste viem z coho sa skladaju vakciny, ake ucinky maju tie latky na telo a jeho vyvoj a co to moze priniest do buducnosti. to je vsetko co mi staci . ziadne klucky a zatacky okolo , nikoho kto neockuje nezaujimaju . ak to niekto "vidi" a "chape" inak ..tak to je uz cisto jeho vec, kt ma nema preco zaujimat ani za macny mak ^^

ludia , ktori to chapu rovnako , vedia kam maju ist a kde najdu informacie ..a tam ich aj najdu a maju priestor diskutovat medzi ludmi ktori to vidia ako oni. ..takychto ludi su stovky a stovky a stovky .

takze , ked teba aj dalsich bavi natahovat sa s piatimi uzivatelmi , kt. tvoje ani nikoho argumenty nezaujimaju, ani nebudu zaujimat, kedze oni maju svoj "nazor" a svojich lekarov kt. doveruju ^^ ..tak smelo do toho ,,, toto je totizto priestor urceny presne na to . na nezmyselne natahovanie kt. vlastne nezaujima ani jednu stranu ani druhu z dovodov kt. som opisal vyssie . ..ale kazdy si samozrejme moze so svojim volnym casom robit co chce 😵

tak, ..a teraz mozte vsetci dalej pokracovat v tejto "diskusii" nerusene dalej ..ako keby som tu ani nebol 😵 😵 😵 peace. 😵

pre tych kt. vidia vo vakcine zdravotne riziko pre svoje dieta odporucam navstivit nase stranky o tychto rizikach. ..navod ako sa dostat dnu najdete v mojom fotoalbume 🙂

zaskar
12. feb 2013

@prevenar pisem jak madar, sag aj ja som bol ockovany, sice je to davno a nie v takej miere ale bol 🙂 tiez mi sem tam kuuuruje 🙂)) dyslexia, dyslalia 🙂) sag normalne aj ja mam v sebe striebornu tazku tekutinu 🙂)

prevenar
12. feb 2013

@zaskar tak to ma byt ! ortut je pre teba dobra ! 🙂 ..ale mozme "diskutovat" o tom na par stranach ci je ortut v tele skodliva, alebo nie .. co myslis ? 😀 ja si myslim ,ze by sme mali ...tu je to velmi popularne 🙂 kazdy detailne opise na niekolkych stranach , preco je podna neho ortut v tele neskodna ..a niekto dalsi bude zas opisovat preco je ortut v tele skodliva. ja si myslim ,ze by sme mali ..aby sme naplnili chute celeho spektra uzivatelov LOL . 😵 🤐

zaskar
12. feb 2013

@prevenar nuz ja to vidim na malom a na malej... maly ma 8 a ten dostal svoju davku MMR etc... mala nedostala nic.. len Cecko a decko../teraz dostavaju obaja/. ma 3 roky raz mala sopel.... to neni nahoda..🙂 maly mal stale problemy, priedusky, spazma, zajakaval sa, tiky rozne... zaujmave ze s nim zacalo sklbat po vakcinacii, vtedy sme zacali studovat tento fasisticky shit....🙂) inac ortut je fajn pokial je v teplomeroch...btw ? preci ju zakazali v teplomeroch ale do mozgu moze ist ? Lolka 🙂 Sag ale to tu sa nevyriesi...ja uz si z oviec iba srandu robim.. to co z nas chceli mat , to aj maju.... 🙂 ved sa pozri na ten parlament a na ten vcerajsi zakon o verejnych sutaziach 🙂 to je vysmech 🙂) realne zvazujem stahovanie do AT... lebo toto je tu katastrofa....Borovicka, Halusky, Fico , tupost, TV Narkoza, Farma, Neodhrnute cesty, do nemocnice si musis nosit hajzlak 🙂 sag neviem preco tu este zijem vlastne .🙂 Tam platis ale mas , tu platis a mas hovno 🙂 leda tak vakcinu do chrbta 🙂)

prevenar
12. feb 2013

@zaskar JAK ,ZE NENI NAHODA ! ..musi to byt nahoda , ved "ponidoktorka" povedala ..ze ... urcite by mi neklamala 😉
proste v teplomery je ortut skodliva a detskom mozgu nie ..a uz sa vtom neryp tolko , tak povedali , tak ..tak to je!

inak je "pekne" , ked takto mozes porovnat rozdiel medzi dvomi detmi . ockovane - neockovane .. na fore som cital od vela rodicov ,ze to neockovane je vzdy X krat zdravsie ako to ockovane. ..ale proste nahoda je svina a moze votriet aj milion krat za sebou ..proste ..nahoda 😝

hmm.. to nie je zly napad 🙂 ..ak jed si myslim ,ze dlhodobejsieho hladiska sa bude musiet stat nieco viac. stahovanie z jedneho statu do druheho pomali prestane mat zmysel . myslim ,ze to vyvrcholi v svetovu revoluciu proti tomu o com vravis ..a zrejme zacne v momente , ked sa budu snazit odzbrojit americkych obcanov . uvidime ^^

v kazdom pripade ti mozem garantovat ,ze nic nezacne na slovensku 😀 - vo svetovom centre obetnych oviec 😀

halienka
12. feb 2013

@zaskar 😀 😀 😀 😀 😀 až mi slzy tečú od smiechu 😀 alebo od žiaľu, že máš pravdu?

kvieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
12. feb 2013

...ja jen nechapu jednu vec..proc si SK nebo CZ mysli, ze jinde je to jine,,,proc se porad povazuji za "chudinky a obeti"...
podle mne je pruser v tom, ze jsme vsichni na stejne lodi...
kazdy jinde, ale stejne kormidlo...a - jak rika moje kamaradka na Mk..stejne" houuuuvno"..
Bohuzel pres zname ci pres dovolenou je houuuno videt "pozlacene"..ale verte tomu, ze smrdi zrovna tak 😎

prevenar
12. feb 2013

@kvieta paa .. chlieb nejedavam 😀 ..ale husacie oskvarky .. to je zaujimave .. musim sa za tym pozriet 😀

adsumus
12. feb 2013

Môj názor. Nech vám dá štát právo ohrozovať vlastné zdravie, ale nech zabezpečí ochranu tej oveľa väčšej časti spoločnosti, ktorá sa očkuje. Myslím,že tak je to aj v iných častiach sveta a budúcnosť ukáže ako sa budú držať detičky, ktoré na vaše múdre rady rodičia zo strachu pred častokrát povymýšľanými nežiadúcimi účinkami ich rodičia nedali zaočkovať.

bralilienka
12. feb 2013

@adsumus bola by som šťastná, keby rakovina našej malej bol výmysel ☹

stále nepochopím primitívov, ktorí si myslia, že napriek super vakcínam, môžu ich deti od neočkovaných chytiť choroby. ak sa to stane, treba udať spoločnosť na výrobu vakcín, že ich vakcína zlyhala!!!!

na to si predsa dieťa očkuješ, aby ani v pobreží slonoviny tvoje dieťa nedostalo záškrt a nevyžaduješ od občanov pobrežia slonoviny, aby si dali rýchlo ich deti očkovať, pretože ty tam cestuješ s očkovaným dieťaťom...

niektorí máte v hlave jeden obrovský chaos, ktorý si pravidelne udržujete hlúpymi "argumentami" 100% dôvere k vakcínam

adsumus
12. feb 2013

@bralilienka Aj zaočkované dieťa môže ochorieť a preto budem vyberať škôlku, kde ich zaujíma očkovací status. Prečo mám svoje dieťa vystavovať zvýšenému riziku? Takisto máme právo na ochranu zdravia. Nežiadúci účinok po očkovaní je taký, ktorý potvrdili lekári a štát by mal vyplaťiť odškodné. Všetko ostatné sú len dohady.

zaskar
12. feb 2013

a presne tu je stale ten problem ktory vo vas ostal.. stat sa ma starat.🙂)) stat sa ma starat o fiskalnu politiku, kulturu a o to aby vyber dani koncil tam kde ma ... nie v pozemkoch v zahorskej bystrici... v showroomoch BMW a Mercedes... a na uctoch farma firiem...stat je servis pre nas co platime , nie nieco co ma rozhodovat o nas a za nas... su to nasi sluhovia a nie pani... a toto demagogicke zmyslanie tu ostalo aj ked uz nechodime mavat na prveho maja a zrusili sme zotavovne ROH, vsetko je pri starom.... myslenie obcana a zadubenost...ziaden posun.... Sloboda a Rozum je kluc..trochu odvahy treba nabrat....a nie vyfnukavat....

bralilienka
12. feb 2013

@adsumus žiješ v bubline a ochraňuj sa, aby si sa raz neprebudila...
môžem vedieť, kde je taký fond na odškodnenie detí po očkovaní? z toho fondu ti môžu vyplatiť aj ak ti dieťa ochorie napriek očkovaniu.

chcem mať radšej tvoj dohad ako skutočnú rakovinu po očkovaní. nie, nezobúdzaj sa a ži si v tejto naivite, pretože farmafirmy z teba žijú.

zaskar
12. feb 2013

@adsumus niekedy aj ja by som chcel takto zmyslat... je to jednoduchsie... stat sa stara, stat odskodni, a stat povie s lekarom co je dobre 🙂) ale to by som asi siel vratit obcianku alebo ID kartu , lebo na toto mi staci pastier a zakalaci list 🙂

adsumus
12. feb 2013

@bralilienka Čo si myslíš o desiatich mrtvych detoch, ktoré neboli zaočkované a zomreli toho roku v amerike ne čierny kašeľ?

zaskar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
12. feb 2013

@zaskar
? o cem mluvis?
? o com hovoris?

zaskar
12. feb 2013
zaskar
12. feb 2013

@irriss ze u nas je to hovno viac smrdlave 🙂

janano
12. feb 2013

@adsumus ty a vsetci pro-ockovanci sa stazujete, ze s anti-ockovancami sa neda v klude bavit. Ale uvedom si jednu dolezitu vec...vacsina anti- oc. ma vlastnu ZLU skusenost s ockovanim. Doplatilo na to ich vlastne dieta.
A teraz, ked ide pro-oc. argumentovat, ze ockovanie je dobre, ako to ma ten poskodeny rodic vziat?
Ja mam tiez zlu skusenost, predtym ma ockovanie vobec nezaujimalo, naco, ved STAT TO ODPORUCIL, tak to musi byt dobre, nie?
Donedavna nevadilo ani telefonovanie za volantom a dnes je zakazane.

Ozaj, a co si ty myslis o dievcatku, co dostalo rakovinu a ma potvrdene, ze je to z ockovania ???!!!

petot
12. feb 2013

@adsumus "V minulosti zomrelo na čierny kašeľ" bla bla. Keď sa pozrieš na štatistiky, zistíš, že tento argument v debate o očkovaní je dutý a prázdny. Úmrtnosť na čierny kašeľ v USA klesla o 98,5% už PRED zavedením plošného očkovania.

A zase raz odkazuješ na nelogický poplašný článok nejakého pisálka v magazíne bohatých firiem (ako napr. Merck).

janano
12. feb 2013

@adsumus A odpovedz mi prosim aj na dalsiu otazku: Preco v zahranici je ockovanie dobrovolne a este k tomu existuje fond na odskodnenie tych, co mali problemy po ockovani??? A preco to nie je tak na sk? A na porovnanie kolko nebezpecnych azylantov prijalo Slovensko za rok? Kolko pristahovalcov zije na Slovensku?

bralilienka
12. feb 2013

@adsumus čo si myslíš o deťoch, ktoré boli zaočkované a napriek tomu zomreli na čierny kašeľ?

adsumus
12. feb 2013

@petot

Ten odkaz dal pán zaskar, ktorý nadobudol presvedčenie, že som ovca, ktorá fajčí marihuanu a neváhal sa s tým podeliť.

Čo si myslíte, že dosiahnete svojou kampanou? Zníži sa zaočkovanosť, stúpne počet ochorení, pribudnú nežiadúce účinky liekov, aj antibiotiká bohužiaľ spôsobujú rakovinu.

irriss
12. feb 2013

@zaskar
nevim, ale podle mne to smrdi vic-ne-li stejne tady v Italii.. 😔