Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

awalancha3
14. feb 2013

@adsumus ...nie, dakujem.... roky rokuce som citala o DM 1 typu, 2 typu a 3 typu........moje dieta moze dostat DM 2 typu, ak sa bude cely zivot zle stravovat, a moze dostat DM 1 typu, ak ma na to dispozicie a nejaka latka vyprovokuje zlyhanie sleziny... a ja, co mozem urobit, je zabranit aspon tym latkam, o ktorych VIEM, ze mozu byt spustacom tej tragedie....
...o autizme a inych chorobach v dosledku ockovania viem len sprostredkovane...... istotu o vplyve preockovania MMR v 6 roku bohuzial mam .
Urcite sa robia aj poctive vyskumy.... ale tie sa nezverejnuju, nebudeme sa hrat na naivnych, fungovanie sveta, medicinskeho vyskumu je vzdy niecomu poplatne...Ach jo, vobec sa necudujem, ze rezim potrebuje mat z ludi nevzdelanu, nepremyslajucu, nepytajucu sa sedu masu... zameranu na konzum, slepo posluchajucu direktivy. Tak ako, nikto s beznych ludi sa nema sancu dozvediet ake machinacie su vo Vatikane, tak sa nikto nedozvie ake machinacie su v medicine, vo farmakologii, v potravinarskom priemysle, chemickom......Ti ludia, ktori este dokazu premyslat a uchovali si zdravy usudok a schopnost poucit sa z chyb svojich aj inych, mozu sa spolahnut na seba.. zial, prevlada masa ohlupnutých mladých ludi..a bude to len a len horsie..... a dotyka sa to vsetkych oblasti zivota vratane ockovania.....toto su tazke debaty a nemozno ockovanie odtrhat od celkoveho kontextu NWO, politiky, biznisu...atd..... Takze nic tu nevyriesime, ja som urobila co som urobila, a jedine co mozem, je povedat svoj nazor inym- ako oni s informaciami nalozia, je ich vec.

irriss
14. feb 2013

mne by strasne zajimalo, proc tu v Italii neni v MODE NEOCKOVAT.. 😲 nebo aspon nejaka "osveta o nebezpeci ockovani"
KAZDY zaockuje..je to brano jako civilni povinnost.. 😖

Slovo "moda" jsem pouzila jako neco pro momentalni vykrik, novinka....nemyslim tim nic jineho 😉

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
14. feb 2013

@adsumus a preco je potom v pribal. letaku jednej z vakcin uvedeny aj diabetes mellitus?

pectore
14. feb 2013

@irenkask a co je doverihodne ??? odkazy na stranke sloboda v ockovani? Si myslis ze ten alternativny vyskum co je tam obcas ponukany...(myslim oreginal odkazy - nie tie brepty a domnenky od pana Ing. F.) koniec koncov plati kto... poviem ti tajomstvo...tiez farmafirmi...pretoze oni platia 90% takychto kadejakych projektov... 😉

zaskar
14. feb 2013

@pectore ja sa nikdy neschovavam a nepotrebujem sa schovavat, nepodsuvaj sem tieto konfabulacie 🙂 je jedno co pisem ... lebo karavana ide dalej 🙂

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3 Prečo si myslíte, že ľudia, ktorí nepodozrievajú vakcíny zo všetkých možných zločinov na zdraví, sú nemysliaca masa(ovečky)? Ja si zasa myslím, že ľudia, ktorí veria konšpiráciám sú paranoidní blázni a tak aj končia.

adsumus
14. feb 2013

@sorciera24 Môžeš byť konkrétna? aj s linkom

irenkask
14. feb 2013

@pectore Tak mi daj kontakt ,lebo by som tiež chcela za to zaplatiť, už som tu prosila viacerých, tvrdili to isté, ale ako mám a koho oň požiadať , na to mi vôbec neodpovedal ani jeden. Prosím ťa aspoň jednu adresu kde sa môžem obrátiť lebo ty si v týchto veciach lepšie informovaná. Vďaka vopred za ochotu.
Ostatných upozorňujem že sa s nikým deliť o získané odmeny nemienim tak sa na mňa neobracajte v tomto smere.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
14. feb 2013

@sorciera24 "without regard to causality" znamená, že sú to všetky reakcie, ktoré nastali po podaní vakcíny, ale bez potvrdenej príčinnej súvislosti. Tá sa nepotvrdila vid studia, ktorú som uvádzala vyssie.

awalancha3
14. feb 2013

@adsumus .......... 😉 urobime dohodu, ty si budes mysliet svoje a konat ako najlepsie vies a ja budem robit co uznam za vhodne a konat ako najlepsie viem 🙂 good deal

pectore
14. feb 2013

@irenkask no ak mas na to skolu a venujes sa vedeckej praci vypracuj si projekt ... vdaka skole budes vediet ako na to ...a mozes poziadat o grant... ak bude samozrejme dobry...napriklad na nejakej lekarskej fakulte...

zaskar
14. feb 2013

teraz je konspiracia zmiast ludi a strssit ich pred chorobami a robit z nich paranoikov alebo si myslel konspiracie typu IG farben, rockefeller ,bayer, chripkovu pandemiu co vyhlasila pre dvoma rokmi who a nakupili sme na sklad vakciny,penta, siroky, zajac, spajanie dovery a vzp, restrukturalizacia zilinskej nemocnice a tieto veci ? uz sa v tom stracam...

zaskar
14. feb 2013

@pectore moze 🙂 tsk sa maj rad ta tu uvidim 🙂

irenkask
14. feb 2013

@pectore Tak to aj Filo má ten grant ak vraj dostáva tie prachy? Hmmmm som to nevedela .

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3 So mnou nemusíš robiť dohody, ja to tak robím vždy a verím, že aj iní ľudia sa tým riadia. Ja sa rada pozerám na veci očami iných ľudí.

sorciera24
14. feb 2013

@adsumus to je vo vsetkych letakoch tak, cize ked si dam ATb a nasledne sa po nich vysypem alebo chytil anafylakticky sok (je to uvedene v pribal. letaku...ze sa to vyskytlo, ale suvislost nemusis byt dolozena...)tak budem cakat dalej a este si supnem dalsiu davku.......tot tvoja suvislost.....to mame potom pri vsetkom.....omg

adsumus
14. feb 2013

@sorciera24 Kedy ja som tvrdila, že pri alergii sa má pokračovať v očkovani?

pectore
14. feb 2013

@irenkask nie on ma cesky a slovensky ucet vyveseny na stranke a zaraba na zufalstve a strachu mamiciek dezinformovanim a strasenim... on nemoze o taky grant ani len poziadat pretoze sa do mediciny nerozumie... 😉

sorciera24
14. feb 2013

@adsumus boze, ja niekde hovorim, ze si to tvrdila...co prekrucas?.....ja len uvadzam pr. na tie nez. ucinky (kt. mozu aj nemusia amt suvislost;))...ci, zas nechpacka? 😎

adsumus
14. feb 2013

@sorciera24 nechpacka

zaskar
14. feb 2013

@pectore a ako vies ze sa nerozumie ? si mu davala test z biochemie ? lebo ja by som to bral ako osocovanie. Svet ma vela teoretikov a malo praktikov. V top 20 naujspesnejsich a najbohatsich ludi na svete malo VS mensie percento ludi...myslis ze bach bol dobry hudobnik ? tiez nemal vsmu.. a je pokladany za praotca harmonie . on prvy naladil klavir na sedem krizov a sedem oktav tak aby to davalo zmysel a dalo sa to pocuvat.alebo o co opieras svoje tvrdenia ? o nejaky titul ? a 5 rocne zurovanie na intraku v mlynskej doline ?

awalancha3
14. feb 2013

@adsumus .....to je odvazne a take empaticke... pozerat sa na svet ocami inych ludi... ale myslim, ze tvoja radost z divania, by sa skoncila keby si mala oci matky cerstveho maleho diabetika, ktory bol uplnou nahodou pred 2 tyzdnami preockovany na MMR; mozes si 100x, 1000x povedat, ze to nema s ockovanim nic spolocne, ale aj tak budes VEDIET, ze keby si nedala, k DM1 by neprislo..... neviem o nijakej inej vakcine, ktora by mala take negativne ucinky, hovorim hexu a prevenar som dala, ale MMR...to je ine kafe....Uplne zufale je, ked sa lekar diabetolog "musi" podpisat pod iste vyskumy, studie, članky... a pri tom ticho v kruhu svojich najblizsich a znamych povie co si naozaj mysli;
zhrniem a zopakujem svoj nazor..... MMR ockovanie ani ziadne ine ockovanie silnu a funkcnu slezinu nezdolá, ale ak bola uz geneticky alebo inak oslabena jej funkcia, tak MMR dokona dielo; kto ale vie, či je slezna jeho dietata oslabena? robia sa pred ockovanim na to testy? skuma sa to?..... dieta s oslabenou slezinou, ktore nebolo zaockovane, zrejme vpylvom predispozicie a zlej zivotospravy napokon dostane ako 50-60 rocny clovek DM 2.....Preto automaticky kazde dieta nedostane DM1 po ockovani- preockovaní, ale kto z vas rodicia vie uplne naisto, ze dieta ma slezinu v poriadku? v strehu by mali byt najma ti, ktorych pribuzni maju DM2..........a este je zaujimave, preco niekto MMR obhajuje.... ja som bola ako dieta zaockovana na MMR a predsa som dostala asi po 3 rokoch od zaockovania aj rubeolu aj mumps..ale v pohode, bezne detske choroby, preco by deti nemohli mat tieto chorobky? Uboha nasa veduca, podriadena prisla s dietatom s osypkami (tiez zaockovane, v stadiu, ze bol trochu vyhadzaný, ale este nevedela ze ma osypky) a ona, ze ved je ockovana, vzala dieta na ruky..... chudatko, tri tyzdne sa z toho dostavala (podriadeni mali sice raj, ale za taku cenu to ani netesilo).... ja viem, preco vystiham pred preockovanim MMR, ale preco niekto je obhajcom ockovania MMR......hadam kvoli komplikaciam tych chorob? A este jedna vec...... veduca mala diagnozu zakamuflovanu- nie osypky, ale nejaku nespecifikovanu dermatitidu;a uz len cakam kedy bude stvorvakcina MMRV (+varicella)..lebo vsak aj ovcie kiahne treba zlikvidovat..... 😖 ach jo

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3 Vystríhaj, vystríhaj, nikto ti nebráni, len treba brať do úvahy aj to, ze rovnaké percento očkovanych a neockovanych deti má DM1 a nezaockované dieta ak ochorie a ak ako ty tvrdíš ma oslabenu slezinu tak to aj tak dostane,že? plus liečenie chorob antibiotikami mu môže sposobit aj rakovinu, takže v konečnom dôsledku to nemusí byť pre to dieťa až taká výhra ako si myslíš. Samozrejme môže preklznut a vyhnut sa aj jednému aj druhemu, ale ak sa bude zaočkovanosť znizovať, tak aj jeho sance.
@sorciera24 naozaj ti nerozumiem a mozno, ze nerozumies ty mne.

awalancha3
14. feb 2013

@adsumus ...uz to trosku pleties 😉

adsumus
14. feb 2013

@awalancha3 Ty asi nevies, ktoru zlozku konkretne vinia za vznik cukrovky v mmr vakcine,že?

zaskar
14. feb 2013

Prosim Vas, rad by som si prestudoval resp ziskal informacie kolko a v akej sirke sa na LF UK prebera vakcinacia... jej neziaduce ucinky a vzajomne interakcie s inym liekom popripade konretne temy ako moze vakcinacia ovplivnovat priebeh aktualnych chorob...ake su novinky v oblasti vakcinacie, prehlad o najpouzivanejsich vakcinach.. zaujma ma ako casto je toto ucivo doplnovane a o akych vakcinach sa vlastne odbornici ucia.. zkratka mat taky uceleny prehlad na problematiku vyucby tejto problematiky... Teda ako vlastne lekar vie co je spravne a co je in... Mozno aj ako to potom prebiaha v praxi v nemocnici kolko hodin tomu venuju pediatri...Nezaujmaju ma konferencie ktore su sponzorovane nejakou firmou lebo to uz je silne tendencne a tomu ja nebudem verit..rad by som iba naozaj nezavisle informacie a tie spravne ktore este nie su ohybane dolava alebo doprava..skripta, odborne clanky povinne z ktorych sa robi anejake testy a skusky ci je pediater sposobily pichnut vakcinu z ohladom na stav pacienta .Ak mate nejake informacie kolko slovenskych lekarov sa podiela na vyvoji vakcin, na klinickych testoch a podobne,... teda suma sumarum..chcem mat predstavu kolko je v SK odbornikov na Vakcinaciu...zaujmaju ma hlavne publikacie ktore nie su starsie ako 10 rokov...pokial by to bolo velmi obsiahle radovo v gigabajtoch mam vlastny ftp server kde to mozme uploadnut... predpokladam ze to bude velmi rozsiahle ucivo... a bude toho vela... Dakujem vopred 🙂